Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 21766 times)
x_igor
Ex Member




Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #15 - 20.12.2011 at 18:14:45
 
Še bolj natančno-poželenje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #16 - 20.12.2011 at 18:15:56
 
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 18:06:20:
ego-3p wrote on 20.12.2011 at 18:04:05:
Quote:
Mogoče noče pogovora. Nikakor ga ne glej zviška, z gnusom ali obtožbami. Naredi večerjo, da je pripravljena ko pride in bo čutil da je dobrodošel.
Če bo začel divjati se umirjeno umakni (ne z ihto ali ignoranco), če ni konec duvjanja, pojdi na sprehod. Sama boš v miru razmislila, kaj sedaj.

Lp,Igor

Pravim da sem sedel z njim kadar je pac tako naneslo , nisem se vsedel z njim da bi se pogovarjal .

Mirno predvsem ja , saj nobeden ki je pijan nima rad da se kdo obnasa do njega kakor da je storil nevem kaj hudega narobe .


Ne odobravam alkohola.To so vsi isti-nasilneži egoisti,ki jim drugi niso mar.Ko se pa streznijo pa igrajo neke dobričine- v resnici so pa poden od človeka.

Hehe , ma ja poden so lahko tudi , takrat pac dobijo poden .  Ce te zivljenje ne izuci kdo te je potem dolzan . Veliko je zgubljenih .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #17 - 20.12.2011 at 18:22:49
 
ego-3p wrote on 20.12.2011 at 18:15:56:
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 18:06:20:
ego-3p wrote on 20.12.2011 at 18:04:05:
Quote:
Mogoče noče pogovora. Nikakor ga ne glej zviška, z gnusom ali obtožbami. Naredi večerjo, da je pripravljena ko pride in bo čutil da je dobrodošel.
Če bo začel divjati se umirjeno umakni (ne z ihto ali ignoranco), če ni konec duvjanja, pojdi na sprehod. Sama boš v miru razmislila, kaj sedaj.

Lp,Igor

Pravim da sem sedel z njim kadar je pac tako naneslo , nisem se vsedel z njim da bi se pogovarjal .

Mirno predvsem ja , saj nobeden ki je pijan nima rad da se kdo obnasa do njega kakor da je storil nevem kaj hudega narobe .


Ne odobravam alkohola.To so vsi isti-nasilneži egoisti,ki jim drugi niso mar.Ko se pa streznijo pa igrajo neke dobričine- v resnici so pa poden od človeka.

Hehe , ma ja poden so lahko tudi , takrat pac dobijo poden .  Ce te zivljenje ne izuci kdo te je potem dolzan . Veliko je zgubljenih .


To je tudi res egotrip,kar pišeš! Jaz trdim bolan,prizadet ego je vzrok alkoholizmu! WinkKakor je enako pri močnih drogah!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #18 - 20.12.2011 at 18:27:12
 
Sedaj bodo ženske zmrzovale nekje zunaj,da se pijan tiran doma strezni. U marico z njim in na streznitev nato zdravljenje- ali pa adijo možakar.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #19 - 20.12.2011 at 18:33:38
 
Bodo pa zmrzevale dokler ne uredijo , saj so skupaj v druzini . Imajo tudi prste zraven problemov .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #20 - 20.12.2011 at 18:47:40
 
ego-3p wrote on 20.12.2011 at 18:33:38:
Bodo pa zmrzevale dokler ne uredijo , saj so skupaj v druzini . Imajo tudi prste zraven problemov .


Se strinjam! Kdo jih sili,da morajo biti žrtve.Imaš prav! Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #21 - 20.12.2011 at 18:57:49
 
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 18:12:51:
Ruglja manjka,da bi te pijance nekam izoliru jih jih streznil za zmeraj. Alkoholizem je bolezen bolanega ega!

usi egoti so bolani
eni manj drugi bolj
eni u eno smer
drugi u drugo
...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #22 - 20.12.2011 at 19:00:53
 
gape wrote on 20.12.2011 at 18:57:49:
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 18:12:51:
Ruglja manjka,da bi te pijance nekam izoliru jih jih streznil za zmeraj. Alkoholizem je bolezen bolanega ega!

usi egoti so bolani
eni manj drugi bolj
eni u eno smer
drugi u drugo
...


Ja če ločiš zdrav ego od bolanega-zakrknjenega. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #23 - 20.12.2011 at 19:21:37
 
Vrtnica wrote on 20.12.2011 at 17:44:06:
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 17:40:38:
Vrtnica wrote on 20.12.2011 at 17:37:38:
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 17:35:41:
Ja ti osnovnega ne poveš,tvoj odnos veza s tem člvekom.Ali zgolj slučajnost srečanja,ali z njim živiš.Pa saj to te bodo naprej vprašali če boš prijavila itd.Deluješ res zbegano!!Sanje pa klinc gleda um-ti ne dihat.


Moj oče je.
Seveda delujem zbegano, tudi ti bi, če bi bil v taki situaciji. Zato pa prosim za pomoč ker ne vem kaj naj storim in da, živim z njim.


Prijavi ga-enostavno.Ti si nedotakljiva za vsakogar.Imaš telefon pokliči 113 in pika,naj ga dajo na hladno do streznitve,vas bo pijanec nehal enkrat maltretirat.


Mene je strah, bojim se odziva okolice in vsega kar bo sledilo. Cry
Joj, ko bi me kdo lahko sedaj razumel, lahko je napisat pokliči 113. Ko si v taki situaciji in je to tvoj oče,….pa še nimaš kam  drugam it….potem se situacija zakomplicira.


ja, res je ; ni to kr' tko enostavno, ker posledice maščevalnega nerealnega pijanega uma so kmalu tu ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #24 - 20.12.2011 at 19:22:22
 
Quote:
Večerjo mu bnared, tako bo imel občutek pomembnosti (je pijan in mu to prija), ti se pa potem ukvarjaj s svojimi rečmi. Kot ponavadi.

Lp,Igor


Ne, tud' to ni tolk' dobr', ker pol bo pa preveč nanjo mislu , ...  Sad
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #25 - 20.12.2011 at 19:25:03
 
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 18:47:40:
ego-3p wrote on 20.12.2011 at 18:33:38:
Bodo pa zmrzevale dokler ne uredijo , saj so skupaj v druzini . Imajo tudi prste zraven problemov .


Se strinjam! Kdo jih sili,da morajo biti žrtve.Imaš prav! Smiley


Ja, včasih nekateri tud' nimajo kam stran oditi , a ne !  Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #26 - 20.12.2011 at 19:42:29
 
Ženska lahko gre v varno hišo, če je žrtev nasilja.
Vsaj za nekaj časa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #27 - 20.12.2011 at 21:54:50
 
Prišla sem nazaj, zdej je mir. Samo bogu se lahko zahvalim, ni bil nasilen, ko je prišla mami domov, takrat se je umiril, šli pa sva vseeno ven, vmes se je zelo hitro streznil, ko sem si pripravljala za jest je bil že stuširan in v pižami in povsem drugačen. Le rdeč v obraz. Danes naj bi kuhal žganje- očitno ni imel degustatorja. Mami je rekla, da ni preveč pijan in res ni bil. Tisto agresijo ki sem jo čutila sem zatrla s tem, da sem jo ignorirala. Problem je, ker še vedno živimo v isti hiši, skupaj z njegovo mamo, ki je razceplejena osebnost za katere bolezen smo izvedeli šele pred kratkim, živeli pa pod to tiranijo več let. Preveč. Ker je vedno stara mama vse nadzorovala, on pa se ji ni upal upreti in je posegel po pijači, zame in za moje ostale člane se nikoli ni potegnil, še celo zdaj brani svojo mater pred menoj in mami. Upiramo se, a nima veliko smisla, ker ne spozna, da je v zmoti-da nisem dolžna skrbeti in biti prijazna do svoje stare mame, ki mi je prizadejala toliko gorja, pa jaz niti nisem toliko trpela, bolj je moja mami, on pa se zanjo pred svojo materjo ni nikoli postavil, sedaj ko je že stara in moja mami svobodnejša in se upa postavit zase in jaz jo podpiram, se moji mami zdi nerealno, kako je vsa ta leta lahko prenašala to, potrpela da smo le ostali družina. Sedaj pa je žal tako, da ko se upremo, se prepira, ščiti svojo mater, ki ga mimogrede zamenjuje s svojim pokojnim možem. Njega seveda to moti jo večkrat tudi zelo okara in ji pove, da ga je komandirala toliko let, vse pravzaprav, da je tega konec in tako naprej, a nič ne pomaga ker je dementna. Mi smo bili vedno doma nule,za ostale sorodnike po očetovi strani nikoli spoštovani, ko so prišli na obisk so imeli praznovanja samo odspodaj pri starih starših, nas niso niti prišli pozdravit, čeprav smo jih vedno vabili, tudi na vse obletnice, obhajila birme in krste,nikoli niso spoštovali otroci svojega brata-mojega očeta in posledično tudi ne njegove žene in mene kot otroka. In to govorimo o študiranih ljudeh z nekimi priznanji in magesteriji. Toliko. Sedaj se še vsake toliko oglasi le brat od očeta s katerim imamo super odnos. Ampak tudi on je žal pil v preteklosti in izgleda je to v družini. Ampak sedaj, ko je moja mami toliko starejša in sva otroka že polnoletna se ji poniževanje in psihično nasilje večih let predvsem od njegove matere, bruha in ne misli niti cm popuščati. Na sprehodu mi je celo rekla, da jo skrbi, da bom jaz vseeno imela kasneje raje očeta ker je le oče. Pa sem jo vprašala v kakem smislu, pa je rekla, da v primeru, da se bosta ločila, ker ko se je želela z njim pred kratkim pogovoriti, je ščitil svojo sestro, svojo mamo, medtem ko se ji je smejal v obraz-svoji ženi. To jo je zelo prizadelo je dejala in ne more več tako naprej, toliko let je skrbela za dom, za to, da je bilo vse tipi top, od njega ni nobene hvaležnosti, njemu se zdi samoumnevno, da z nami  ravna kot  z izmečki, medtem ko druge lepo ogovarja. Na nas pa kriči, se zadira. In poskušali smo že marsikaj, se lepo pogovarjati, umiriti situacijo, ampak nikoli ni dal niti kančka spoštovanja. Sedaj je prišlo tako daleč, da se postavlja na stran tistih, ki so ustvarili sliko o nas, kot nepomembnih ljudeh, ki pač živimo skupaj z njihovimi starši. Beseda tadomač pač tu ne pomeni nič.  Vsa leta je bilo tako, tudi on se je očitno žal nalezel te miselnosti da smo ničvredniki, v enem kratkem času pa tudi ne more spremeniti miselnosti. Iskreno, mislim, da je ne bo nikoli. Stvar je torej večplastna, ni se kuhala iz včeraj na jutri ampak je tu že od poroke očeta in matere


gape, malo več sem napisala, upam, da ne zameriš, ampak upam, da sem dala vpogled v to, kako izgleda moja situacija…če mi lahko še kaj svetuješ ali kogarkoli še kaj zanima, me lahko vpraša, želim se izkopat ven iz tega zelo močno, ker tu si ne predstavljam življenja na tak način več…..

Kar se tiče pa tega, da sama izberem, da sem žrtev, ko sem bila še včeraj praktično otrok in še nisem zaposlena in nimam it kam praktično, ker za varno hišo moraš imet res res hude razmere sploh pa to ni tako, da bi rekel, ja, vzamem majico pa grem tja prespat. No, tisti uporabnik, ki je to rekel, da sva z materjo sami izbrali to: DA te ni sram! Žrtev nikoli sama ne izbere tega. Če živiš doma in si odvisen od strehe nad glavo, bi tudi ti 2x presneto dobro pomislil ali boš sredi zime šel od doma!
Ni lahko povem vam, da ni. Drugače vas ne bi prosila za mnenje.
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #28 - 20.12.2011 at 22:06:54
 
No, vidiš. Ni blo tolk hudo.
Pa kaj, ste same ženske, komandantke, v hiš? Saj okol tega se kregate, okol komande, ne?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Prosim za pomoč-NUJNO
Reply #29 - 20.12.2011 at 22:31:18
 
Cuj rozica lepo bi bilo da se udelezis kaksne debate tudi ko nebo ravno zelo nujno .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3