Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 17790 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: pravica/morala/enakost ?
Reply #45 - 10.01.2012 at 13:09:39
 
miha- wrote on 10.01.2012 at 00:22:31:
gape wrote on 11.11.2011 at 22:03:18:
miha- wrote on 03.11.2011 at 16:32:37:
ti za vse k so velik zaslužil, praviš da so nemoralni?

jup

Quote:
In pa, kako misliš da zaslužijo na račun drugih?

Če gledaš tko, bogati služijo na račun drugih, potem VSAK služi na račun drugih, kar je tudi res, tko da potem so zate vsi nemoralni

to tko pač je: več ko zaslužiš pri nekem poslu, za več si nategnu tistga, ki ti je plaču to kar si zaslužu ...
če zaslužš tolk da maš za stroške in za preživet, je nekak moralna zadeva,
če pak zaslužš full več - si npr z nekim kriminalom pršu do cenejše robe, al pa maš samo full dobre veze, al pa si bil ob pravem času na pravem mestu in maš nižjo ceno za kos kot pa je na trgu trenutno ...
to je vam zihr full izi ... ki trgujete z nekom ki ga ne poznate in ga ni blem nategnt ... kukr
nam je mal drugač ... delamo samo s prjatli - teh se ne nateguje ... kadar pa delamo s kom ki še ni prjatu, hočmo bit prjatli, da smo zadovoljni vsi ... takih se spet ne nateguje ... ampak se proda kos po 10% pribitka na nabavno ceno ... npr
jest ne vem no
men je to pač tko normalno ...
in če ti je tko normalno ... pol pač ne moreš ne vem kolk zaslužt ... in u končni met ne vem kolk dnarja ... ker pač ne živiš sveta kot da je človek človeku volk ...

in ... sm čist sto posto .. .da ko dnar zaslužiš, ga zaslužiš na račun drugih - vedno!
oni so po tem tvojem zaslužku revnejši ... vsaj za ta zaslužek ...


čaki zdej pa mešaš kriminal zravn. Valda je kriminal nemoralen, to se strinjava.

Jao gape, res živiš v žalostnem svetu, kjer vsi nategujejo drug drugega.
Se strinjam da je videti vse "bedno" v tvoji koži.

Pol je avtomehanik nategnu stranko k mu je avto popravu:)

A ne razumeš da je kle obojestranski prostovoljni dogovor?
Nekdo ima popravljen avto, drug pa dobi plačilo za to.

Napačno predstavo imaš. Jaz plačam za bencin. In oni so bogatejši za moj denar, jaz sem pa bogatejši za bencin, tko da kle vsak dobi svoje, kako ne razumes tega....


odvisno
ponavad od cene
če se stranka vrne je zihr mela občutek da je bla, če druzga ne, manj nategnjena kot pa pri prejšnjem mehaniku ...
učasih ti pa kašn mehanik tolk mal zaračuna, da nisi zihr če ti njega ne nateguješ (ker pač tolk mal svojo delovno uro ceni) ...

ignorance is bliss!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4