Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 25497 times)
x_igor
Ex Member




Re: Zgradba vesolja
Reply #15 - 19.09.2011 at 12:28:37
 
Devi wrote on 19.09.2011 at 12:18:54:
hvala, ML.

Igor, izkušnja je način da si ne delaš predstav že vnaprej.. no-mind way

Prav stare izkušnje ti naredijo predstavo o neki novi. Izkušnja je zmeraj stara. Ko rečeš, to je izkušnja; je že staro, v spominu. To je tako, kot ko rečeš; sem srečen. In v tistem trenutku nisi več srečen.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Zgradba vesolja
Reply #16 - 19.09.2011 at 15:14:30
 
Ne postaneš ne-srečen zaradi besede, ki jo izrečeš.
Ampak zato, ker mine stanje ali se spremenijo okoliščine, ki so pogojevale srečo.
Zavedanje sreče in s tem izkušnje same sreče, ni pogoj za ne-srečo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Zgradba vesolja
Reply #17 - 19.09.2011 at 15:55:18
 
Robi wrote on 19.09.2011 at 15:14:30:
Ne postaneš ne-srečen zaradi besede, ki jo izrečeš.
Ampak zato, ker mine stanje ali se spremenijo okoliščine, ki so pogojevale srečo.
Zavedanje sreče in s tem izkušnje same sreče, ni pogoj za ne-srečo.

Ko to izrečeš, vstopi misel in z njo čas. Čas je vzrok.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Zgradba vesolja
Reply #18 - 19.09.2011 at 16:24:31
 
Zastopil tako IGORJA KOT ROBIJA. Mi vse vemo,samo prebujeno še ni v nas. Brezčasje je zapisano v naši  genski spominski kodi-duši.
Danes je že zadeva tako daleč,da nekateri rabijo izkušnje,drugi  najdejo odgovore v sebi.Mi sami vse vemo in v nas so že vse brezčasna izkušnje naše vrste.saj se da razumeti ?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Zgradba vesolja
Reply #19 - 19.09.2011 at 16:29:12
 
Pravim, da nihče ne RABI izkušenj, ker le te pridejo same. In življenje po njih je spominsko, torej staro z izkušnjo preverjeno.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Zgradba vesolja
Reply #20 - 19.09.2011 at 18:37:38
 
Quote:
Pravim, da nihče ne RABI izkušenj, ker le te pridejo same. In življenje po njih je spominsko, torej staro z izkušnjo preverjeno.

Lp,Igor


To je to! V nas so vse izkušnje in vsi odgovori!Tu in sedaj!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Zgradba vesolja
Reply #21 - 20.09.2011 at 01:05:03
 
Vsaka situacija je nova drugacna , ce se prevec zanasas na izkusnje se omejis isto ko zacnes nekaj delat z mislijo da to delo zahteva strasno izkusenj . Dobro je vedet cesa se lotevas ne kdo se tega loteva .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zgradba vesolja
Reply #22 - 20.09.2011 at 11:25:07
 
Quote:
Devi wrote on 19.09.2011 at 12:18:54:
hvala, ML.

Igor, izkušnja je način da si ne delaš predstav že vnaprej.. no-mind way

Prav stare izkušnje ti naredijo predstavo o neki novi. Izkušnja je zmeraj stara. Ko rečeš, to je izkušnja; je že staro, v spominu. To je tako, kot ko rečeš; sem srečen. In v tistem trenutku nisi več srečen.

Lp,Igor

če bi zares prebral, kaj sem napisala, bi se bilo večkrat lažje pogovarjat Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Zgradba vesolja
Reply #23 - 20.09.2011 at 12:56:02
 
Si postala pokroviteljska.
Verjetno sama nisi dovolj razmislila kaj sploh je izkušnja, izkustvo. Kaj ta pomeni v psihološkem smislu.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Zgradba vesolja
Reply #24 - 20.09.2011 at 17:12:12
 
Saj mi nič novega ne odkrivamo,mi samo ponovno odkrivamo! To pomeni naš genom že nosi v sebi zapis neke brezčasne izkušnje.Mi to nosimo danes v sebi kot intuicijo (spečo dušo)ne pa kod zavestno sebi lastno izkušnjo.Tako,da okrog tega bi morala debata teči v nedogled. WinkDejstva so tu!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zgradba vesolja
Reply #25 - 20.09.2011 at 22:36:12
 
Quote:
Si postala pokroviteljska.
Verjetno sama nisi dovolj razmislila kaj sploh je izkušnja, izkustvo. Kaj ta pomeni v psihološkem smislu.

Lp,Igor

ja imaš prav. izkušanje bi bla boljša beseda

to ponovno odkrivanje, alojz.. so stvari, ki mi ležijo že po naravi in ne rabim dosti da jih dojemam, samo so pa tudi stvari, ki so mi tolk drugi svet, da se zraven počutim ko marko polo, ko da sem stopila v čist drugo dimenzijo, za katero včasih pred tem še vedla nisem, da obstaja..
vse te latentne, brezčasne stvari v nas, ki se na novo aktivirajo, a ni možno da vsakič aktiviramo nekej drugega, al nujno vedno vse?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Zgradba vesolja
Reply #26 - 20.09.2011 at 23:29:31
 
Devi wrote on 20.09.2011 at 22:36:12:
Quote:
Si postala pokroviteljska.
Verjetno sama nisi dovolj razmislila kaj sploh je izkušnja, izkustvo. Kaj ta pomeni v psihološkem smislu.

Lp,Igor

ja imaš prav. izkušanje bi bla boljša beseda

to ponovno odkrivanje, alojz.. so stvari, ki mi ležijo že po naravi in ne rabim dosti da jih dojemam, samo so pa tudi stvari, ki so mi tolk drugi svet, da se zraven počutim ko marko polo, ko da sem stopila v čist drugo dimenzijo, za katero včasih pred tem še vedla nisem, da obstaja..
vse te latentne, brezčasne stvari v nas, ki se na novo aktivirajo, a ni možno da vsakič aktiviramo nekej drugega, al nujno vedno vse?


DEvi vprašaj se kako deluješ v neznanih situacijah? Intuitivno je tako? Od kje ti intuicija, če ni izkušnje? Brezčasen spomin,ker je duša speča te vodi preko intuicije!To ni nagon!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zgradba vesolja
Reply #27 - 21.09.2011 at 18:09:25
 
Intuicijo sem jes zmer jemala kot nekakšno konekcijo s kolektivnim nezavednim..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Zgradba vesolja
Reply #28 - 21.09.2011 at 21:50:36
 
Devi wrote on 21.09.2011 at 18:09:25:
Intuicijo sem jes zmer jemala kot nekakšno konekcijo s kolektivnim nezavednim..


Saj to tudi je ker duša iz kolektivne ravni preko naše življenjske samoreprodukcije  preide na naš individualni nivo- Smiley

Devi najboljša misel v tem letu! Žebelj si zadela na glavico!!! Jaz sem samo dodal svoje z lahkoto!  Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Zgradba vesolja
Reply #29 - 17.12.2011 at 10:10:03
 
Quote:
Kje si pa to našel; 7 knjiga, ev. po janezu 248;12? V Bibliji tega ni.

Lp.Igor


Seveda tega žal Ni v Bibliji, ker so tam to izpustili . v Šesti + Sedmi Mojzesovi Knjigi že pred več kot 2000 leti .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3