Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 50922 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #15 - 17.07.2011 at 12:44:39
 
hudo zanimivo.  Smiley

sicer sem vidla use une posnetke bogih prekajenih pljuč. po drugi strani pa moji materi po 30 letih kajenja noben ni verjel da je to počela. men tobak pomaga pred preveč čutit. dokler ga bom pač rabila.

jebopasmater unim, ki zastrupljajo svet, pol pa vse preložijo na tobak in kadilce.

alojz, kakšnih vitaminov?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #16 - 17.07.2011 at 12:56:04
 
Devi wrote on 17.07.2011 at 12:44:39:
hudo zanimivo.  Smiley

sicer sem vidla use une posnetke bogih prekajenih pljuč. po drugi strani pa moji materi po 30 letih kajenja noben ni verjel da je to počela. men tobak pomaga pred preveč čutit. dokler ga bom pač rabila.

jebopasmater unim, ki zastrupljajo svet, pol pa vse preložijo na tobak in kadilce.

alojz, kakšnih vitaminov?


Devi nimam pojma. Tako mi je Madžar povedal. Verjetno ima tobak na molekularni ravni vitamine. Saj je tobak rastlina!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #17 - 17.07.2011 at 12:57:17
 
čist noro

glih to sm prej mateji reku, da je zihr precej fore u tem sloju svinjaka


Quote:
Univerziteta Simon Fraser u Kanadi je možda najbliži istini, napravio je istraživanje u kojem je otkrio da pušenje potpomaže stvaranje tankog sluzavog sloja u plućima, koji formira zaštitan sloj koji zaustavlja bilo koje kancerogene čestice da uđu u tkivo.“


Smiley
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #18 - 17.07.2011 at 13:02:33
 
Devi wrote on 17.07.2011 at 12:44:39:
hudo zanimivo.  Smiley

sicer sem vidla use une posnetke bogih prekajenih pljuč. po drugi strani pa moji materi po 30 letih kajenja noben ni verjel da je to počela. men tobak pomaga pred preveč čutit. dokler ga bom pač rabila.

jebopasmater unim, ki zastrupljajo svet, pol pa vse preložijo na tobak in kadilce.

alojz, kakšnih vitaminov?

Ne prenese vsak enako določenih vplivov na telo. Nekateri so bolj občutlijvi, nekateri manj. Tisti, ki več prenesejo gledajo na za telo in dušo škodljive stvari drugače kakor tisti, ki so krhkejšega ustroja.

Tobak je nedvomno škodljiv in je le še ena izmed neskončnih zvijač pekla. Jaz sem kadil 25 let, po tem pa nisem prenehal zaradi zdravja ali česar koli drugega, ampak enostavno sem spoznal pasti tega početja. Človek, ki se dvigne na določeno stopnjo duhovnosti, vidi v kajenju veliko gnusobo pred sabo in spozna kako zelo je še človek omejen v svojih čutih dokler vegetira na nižje razvitem duhovnem nivoju, skratka ne vidi in ne sliši, kaj le da bi še kaj druga čutil.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #19 - 17.07.2011 at 13:02:39
 
no ja tobak je drugač tud insekticid
kot neem, ki je tud insekticid, pa obenem zdravilo za sve i svašta. edin da bi ga kadili, no ja, pa res še nisem slišala.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #20 - 17.07.2011 at 13:05:06
 
gape wrote on 17.07.2011 at 12:57:17:
čist noro

glih to sm prej mateji reku, da je zihr precej fore u tem sloju svinjaka


Quote:
Univerziteta Simon Fraser u Kanadi je možda najbliži istini, napravio je istraživanje u kojem je otkrio da pušenje potpomaže stvaranje tankog sluzavog sloja u plućima, koji formira zaštitan sloj koji zaustavlja bilo koje kancerogene čestice da uđu u tkivo.“


Smiley


Po meni je vsaka prekomerna  izraba tobaka lahko tudi škodljiva. Mislim,da je povsod tako! Sam kadim ! Če logično razmišljaš (čeprav logika ni ravno moje področje oz. se ji najraje izognem) če tobak dela antikarcerogeno sluz na plučih potem jo verjetno dela tudi na ožilju. Mogoče s tem maši žile? Tako,da ni vse zlato,kar se sveti!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #21 - 17.07.2011 at 13:05:06
 
Quote:
Univerziteta Simon Fraser u Kanadi je možda najbliži istini, napravio je istraživanje u kojem je otkrio da pušenje potpomaže stvaranje tankog sluzavog sloja u plućima, koji formira zaštitan sloj koji zaustavlja bilo koje kancerogene čestice da uđu u tkivo.“

Prava ironija....

Bela moka in sladkor tudi povzroča nabiranje sluzastih oblog v prebavnem traktu...Kakšne so posledice, si poišči na netu...

Pa če že omenjaš nabiranje sluzi, naj te spomnim na na tipičen kadilski kašelj, ki je posledica nabiranja sluzi in napor telesa, da to izloči. Smiley

Sluzasti ovoj preprečuje dotok kisika in hranilnih snovi v telo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #22 - 17.07.2011 at 13:05:32
 
M.L. wrote on 17.07.2011 at 13:02:33:
Jaz sem kadil 25 let, po tem pa nisem prenehal zaradi zdravja ali česar koli drugega, ampak enostavno sem spoznal pasti tega početja. Človek, ki se dvigne na določeno stopnjo duhovnosti, vidi v kajenju veliko gnusobo pred sabo in spozna kako zelo je še človek omejen v svojih čutih dokler vegetira na nižje razvitem duhovnem nivoju, skratka ne vidi in ne sliši, kaj le da bi še kaj druga čutil.

Pa lep pozdrav.

agree. za vse pride pravi čas, kakor pravijo Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #23 - 17.07.2011 at 13:06:43
 
Devi wrote on 17.07.2011 at 13:05:32:
M.L. wrote on 17.07.2011 at 13:02:33:
Jaz sem kadil 25 let, po tem pa nisem prenehal zaradi zdravja ali česar koli drugega, ampak enostavno sem spoznal pasti tega početja. Človek, ki se dvigne na določeno stopnjo duhovnosti, vidi v kajenju veliko gnusobo pred sabo in spozna kako zelo je še človek omejen v svojih čutih dokler vegetira na nižje razvitem duhovnem nivoju, skratka ne vidi in ne sliši, kaj le da bi še kaj druga čutil.

Pa lep pozdrav.

agree. za vse pride pravi čas, kakor pravijo Smiley

Res je, vse ima svoj čas.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #24 - 17.07.2011 at 13:15:54
 
ML Quote:
Tobak je nedvomno škodljiv in je le še ena izmed neskončnih zvijač pekla. Jaz sem kadil 25 let, po tem pa nisem prenehal zaradi zdravja ali česar koli drugega, ampak enostavno sem spoznal pasti tega početja. Človek, ki se dvigne na določeno stopnjo duhovnosti, vidi v kajenju veliko gnusobo pred sabo in spozna kako zelo je še človek omejen v svojih čutih dokler vegetira na nižje razvitem duhovnem nivoju, skratka ne vidi in ne sliši, kaj le da bi še kaj druga čutil.

Pa lep pozdrav.

Res je...Nekateri še to morajo spoznati.

Da kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka, je pa največja blodnja in bedarija, kar sem jih zadnji čas prebral.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #25 - 17.07.2011 at 13:17:19
 
U ZDA je od nedavnega kajenje obravnavano kot bolezensko stanje. ZDA še tisoče let ne bo izplačala svojih življenjskih hipotek , gorja,ki ga je in ga povzroča po planetu. Ko bo napočil t.i. gravitacijski nihaj Zemlje bosta ravno področje S Amerike in Avstralije najbolj prizadeta. Vesolje (Bog)samodeluje nezmotljivo.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #26 - 17.07.2011 at 14:28:13
 
gape wrote on 17.07.2011 at 12:44:13:
gape wrote on 17.07.2011 at 11:51:54:
mal sarkastično se sliši - vem ... ampak ... read on

cro
http://www.matrixworld-loviste.com/prevencijarakapluca.htm

eng
http://www.sott.net/articles/show/226999


Quote:
Certain governments know that their past actions are directly responsible for causing most of the lung and skin cancers in the world today, so they go to extreme lengths in trying to deflect responsibility  and thus financial liability away from themselves, and onto harmless organic tobacco instead. As we will find later in the report, humble organic tobacco has never hurt anyone, and in certain ways can justifiably claim to provide startling health protection.


Not all governments around the world share the same problem. Japan and Greece have the highest numbers of adult cigarette smokers in the world, but the lowest incidence of lung cancer. In direct contrast to this, America, Australia, Russia, and some South Pacific island groups have the lowest numbers of adult cigarette smokers in the world, but the highest incidence of lung cancer. This is clue number-one in unraveling the absurd but entrenched western medical lie that "smoking causes lung cancer."


The first European contact with tobacco was in 1492, when Columbus and fellow explorer Rodriguo de Jerez saw natives smoking in Cuba. That very same day, de Jerez took his first puff and found it very relaxing, just as the locals had assured him it would be. This was an important occasion, because Rodriguo de Jerez discovered what the Cubans and native Americans had known for many centuries: that cigar and cigarette smoking is not only relaxing, it also cures coughs and other minor ailments. When he returned home, Rodriguo de Jerez proudly lit a cigar in the street, and was promptly arrested and imprisoned for three years by the horrified Spanish Inquisition. De Jerez thus became the first victim of the anti-smoking lobbies.


By the early 20th Century almost one in every two people smoked, but the incidence of lung cancer remained so low that it was almost immeasurable.


(atomska bomba leta 45)


If a single microscopic radioactive fallout particle lands on your skin at the beach, you get skin cancer. Inhale a single particle of the same lethal muck, and death from lung cancer becomes inevitable, unless you happen to be an exceptionally lucky cigarette smoker.

the radioactive particles do not just "fade away", at least not in your lifetime or that of your children and grandchildren. With a half-life of 50,000 years or longer, these countless trillions of deadly government-manufactured radioactive particles are essentially with you forever. Circulated around the world by powerful jet streams, these particles are deposited at random


deaths from lung cancer have more than doubled during the period 1945 to 1955
By the end of official atmospheric testing in 1963, the incidence of lung cancer in the Pacific Islands had increased fivefold since 1945.

Having screwed your environment completely for 50,000 years, it was time for "big government" to start taking heavy diversionary action.

How could people be proved to be causing themselves to contract lung cancer, i.e. be said to be guilty of a self inflicted injury for which government could never be blamed or sued? The only obvious substance that people inhaled into their lungs, apart from air, was tobacco smoke, so the government boot was put in.


ostalo se pa nekak ve ... kako so zdemoniziral tobak in ganjo
čeprow u bistvu pomagata
Tongue


skratka
če mi je dovoljeno zaključit zadevo
kdor je opazu, sm dal zadevo u direktorij po imenu
Open Source - Znanje za vse ali ne?
( Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka )

torej
rak pljuč se je pojavu z bombardiranjem z atomskimi bombami
isto rak kože
da bi ne najebal ti ki so atomske bombe metal, so določl tobak za krivca za pljučnega raka, sonce pa za krivca za kožnega raka ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #27 - 17.07.2011 at 14:45:52
 
Sam tobak v normalnih količinah sigurno ni škodljiv. Ima pa v sebi substanco, ki te naredi odvisnega, kar pomeni, da vzpodbuja slo, ki je zopet psihična strast.

No, pa dodatki, ki jih daje tobačna, ki odvisnost še povečajo. Zato jaz že dobro leto kadim Manitou tobak, brez aditivov. Znamka tobaka je Virginia gold premium. Malo me edino moti to dolgo ime in ne vem kako so prišli do te vrste tobaka. Mogoče z genskim inženiringom in potem ni naraven.
Sicer pa kašlam ne in tudi zjutraj nimam več pljunka sluzi iz grla. Tobak je dober.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #28 - 17.07.2011 at 14:59:16
 
Igor kater tobak je to ,kje ga kupis ?
jaz kadim  rumeno pakungo ze lep cajt , cigarete sem mogoce kadil leto dni vse skupaj ,so me prav ubijali
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: kajenje pomaga preprečiti pljučnega raka
Reply #29 - 17.07.2011 at 15:08:52
 
To je rumenkasto-oranžno-zlato pakiranje po 35g. Prodajajo ga v trafikah DELO. Sicer ga pa uvaža Kompas MTS d.d.. Jaz ga enkrat nisem dobil pri nas in sem jih poklical (Kompas MTS-št. najdeš na internetu). Brez problema sem ga naročil 10 paklcov pri šefu prodaje in drugi dan mi je poštar že prinesel.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5