Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 15 16 17 
(Read 47082 times)
Poet
4
****
Offline


Posts: 403
Ljubljana
Gender: male
Re: Trdi determinizem
Reply #240 - 30.03.2011 at 14:38:12
 
ego-3p wrote on 30.03.2011 at 10:41:29:
V bistvu je pa cisto enostavno ,vsaj zame je jaz samo ideja o sebi , ko se oseba zaveda svojega jaza se jaz omehca in clovek se zave da ni samo ta ideja in jaz vec ni tako pomemben s tem pride tudi neka harmonija z zivljenjem takim kot pac je zdaj tukaj .

Točno tko! Enostavno ni edino takrat, ko ljudje mislijo, da je jaz edino kar obstaja. Potem jim zna življenje zgledat precej komplicirano, ja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Trdi determinizem
Reply #241 - 30.03.2011 at 15:14:00
 
Poet wrote on 30.03.2011 at 14:38:12:
ego-3p wrote on 30.03.2011 at 10:41:29:
V bistvu je pa cisto enostavno ,vsaj zame je jaz samo ideja o sebi , ko se oseba zaveda svojega jaza se jaz omehca in clovek se zave da ni samo ta ideja in jaz vec ni tako pomemben s tem pride tudi neka harmonija z zivljenjem takim kot pac je zdaj tukaj .

Točno tko! Enostavno ni edino takrat, ko ljudje mislijo, da je jaz edino kar obstaja. Potem jim zna življenje zgledat precej komplicirano, ja.

Ideja o obstoju jaza  ni  povsem  biološkško/telesno  determenirana, čeprav v njej gnezdi, tako kot je tudi mogoče povsem zreducirat na socilano determiniranost, čeprav kot ideja izrašča prav iz tega socilanega ozadja. Idealnotispki jaz je prazprav 'top down' redukcija idealnotipskega drugega (npr, boga) in/ali obratno, idealnotipski drugi 'botton up' redukcija idelanotipskega jaza.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Trdi determinizem
Reply #242 - 30.03.2011 at 15:55:16
 
ego-3p wrote on 30.03.2011 at 09:43:52:
 najprej mora clovek poznati in se zavedati da obstaja se kaj drugega kot samo jaz oziroma to stanje v katerem biva, potem bi se lahko zavedno oklepali in ljubili svoj jaz .Dokler pa clovek ne pozna drugega je jaz vse kar ima .  

tole je dobro povedano

izkustva in zgledi spreminjajo, zgolj zavedanje večinoma ni dovolj
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Trdi determinizem
Reply #243 - 15.05.2011 at 20:21:06
 
Quote:
izkustva in zgledi spreminjajo, zgolj zavedanje večinoma ni dovolj

In ponavadi so to slaba izkustva, ker človek teži k prijetnim občutkom in če čuti prijetno si ne želi sprememb. Ni želja, ki bi ego silila k delovanju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Trdi determinizem
Reply #244 - 16.05.2011 at 00:28:58
 
Robi wrote on 15.05.2011 at 20:21:06:
Quote:
izkustva in zgledi spreminjajo, zgolj zavedanje večinoma ni dovolj

In ponavadi so to slaba izkustva, ker človek teži k prijetnim občutkom in če čuti prijetno si ne želi sprememb. Ni želja, ki bi ego silila k delovanju.

Občutki niso nikdar zanesljivi, na njih se ne moreš zanesti. Ostane ti popolna pozornost, kar je zavedanje in egoizletnik ima kar prav.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 15 16 17