Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 52289 times)
ajgor
Ex Member




Re: Kaj naj si mislim
Reply #60 - 28.02.2011 at 11:26:08
 
Sestopa nisem dojemal kot logično odločitev, temveč kot njegov razvoj osebnosti. Sam logiko smatram v polju razuma. Sestop sem dojel kot njegovo ukvarjanje s časom, ki mu je kljub vsemu še vedno delal probleme in v njem vzbujal dvome, če je bival v "civilizaciji". Umiku iz nje bi lahko rekli logična odločitev, vendar ga je k tem umiku gnalo njegovo hotenje po odkrivanju Logosa/sebstva. Ta strast, ki se prelevi v hotenje (želja celotne biti) je postal njegov vrtiljak, ki ni več povsem odvisen od časa in ne šteješ več krogov. Sevedav ni bila odločilna samo ena zadeva, ampak skupek, ki je pripeljal do tega, da je sam upravljal s svojo usodo.

In svež, drugačen, poln zrak Himalaje. Ko sem bil na njej, prav tako sem spal na nekje 3000 m.n.v., kjer je še bogat gozd, sem si najbolj zapomnil zrak.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Kaj naj si mislim
Reply #61 - 28.02.2011 at 12:27:47
 
Hotel sem samo poudarit, da njegov izstop iz vrtiljaka ni bil pogojen zgolj z nekim mističnim uvidom, vcepljenim  od guraja v ašramu ali osebno prvevzetostjo s  samotnim  življenskeim  stilom modrega straca, ampak rezultat celotnega 'hotenja po odkrivanju logosa/sebstva' kot temu ti lepo praviš in v katerega ga je pripeljala ne samo osebna vpletenost z boleznijo, ampak tudi celotno njegovo prejšnje življnje novinarja/dopisnika iz vzhoda, zaradi  katerega je v prejšnjih 'krogih' do istih vsebin vzdrževal osebno nevpletenost/distanco. Hočem samo povedat, da bližnjice ni, da  'svež, drugačen poln zrak himalaje' ni zdravilen sam po seb nič bolj kot kiruški poseg, kot  katerakoli od mnnožice ajurvedskih terpaij, kot bivanje v kolektivu  ašrama ali  bivanje v samoti...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kaj naj si mislim
Reply #62 - 28.02.2011 at 13:02:12
 
Vem, da si hotel povedati, da je njegov celotni opus zdravljenja  prispeval k njegovemu novemu pogledu na življenje. Izgleda je potreboval obisk tistega ašrama.

Sam sem bolj mnenja, da mu je njegovo prejšnje delovanje popolnega racionalista pomagalo kvečjemu v tej smeri, da je spoznal različne ljudi in prišel do denarja, kar mu je tudi omogočilo nov pogled na življenje in lastno vlogo v njem. Kot poročevalec si je za vsak slučaj zapomnil na koga in kam se bo moral obrniti v primeru zdravstvenih problemov. Vedel je, da ne živi po naravnem ritmu, temveč za slavo in denar, ki mu je omogočal to njegovo iskanje nekaj več. Ločenost je doživljal do odhoda v Himalajo, ko je spoznal starca, ki ni bil obremenjen s svojo osebno zgodovino.

Bolezen ni bila njegova usoda, on sam jo je naredil za svojo usodo in s tem začel vplivati na karmo v katero je na začetku pomalem verjel, nato pa jo začel s tem (uravnava lastne usode) tudi spoznavati.
Himalaja je bila pri tem njemu (ni vsakomur) nuja. Indija zato, ker jo je imel rad. In tu se popolnoma strinjam z njegovim opisom Indije; da človek, ki ima rad Indijo, preprosto ne ve zakaj jo ima rad. To sem že sam tuhtal pred to knjigo in tudi jaz nisem našel odgovora. Mogoče zato, ker ti lahko ponudi vse to, kar je nudila Tizianu.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: Kaj naj si mislim
Reply #63 - 28.02.2011 at 14:16:48
 
ajgor -> kako ugotoviš razliko, da katera ajurveda je prava izbira?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kaj naj si mislim
Reply #64 - 28.02.2011 at 14:24:50
 
ik.kanu.na wrote on 28.02.2011 at 14:16:48:
ajgor -> kako ugotoviš razliko, da katera ajurveda je prava izbira?

ajurveda je ajurveda, tako kot je zah. medicina, zah. medicina in homeopatija homeopatija. To so različne veje zdravstva.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: Kaj naj si mislim
Reply #65 - 28.02.2011 at 23:03:10
 
Quote:
...Res je, da je v Indiji polno šarlatanov, ki potem učijo naše zahodnjake in ti potem tu ordinirajo...

ajgor -> Mislil sem na tole, kar si pisal, da v Indiji je veliko šarlatanov, ki pa potem učijo drugim morda drugačna oziroma napačna ajurveda kot pa prava, zato pa sem ti hotel tega vprašati, kaj pa pri nas, pa knjige so prave in podobno?  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kaj naj si mislim
Reply #66 - 01.03.2011 at 00:08:58
 
ik.kanu.na wrote on 28.02.2011 at 23:03:10:
Quote:
...Res je, da je v Indiji polno šarlatanov, ki potem učijo naše zahodnjake in ti potem tu ordinirajo...

ajgor -> Mislil sem na tole, kar si pisal, da v Indiji je veliko šarlatanov, ki pa potem učijo drugim morda drugačna oziroma napačna ajurveda kot pa prava, zato pa sem ti hotel tega vprašati, kaj pa pri nas, pa knjige so prave in podobno?  Roll Eyes

Šarlatan pomeni, da nima glih veliko pojma, trdi pa da vse ve in zna. Pri nas jih nisem ravno iskal, slišal sem da diagnosticirajo direktno iz utripa na roki. To je izredno težko in moraš biti pravi zdravnik z desetletno prakso. Tiste masaže, ki jih nudijo so pa tako za sprostitev, le da so pri nas precenjene in še vprašanje kvalitete olj.
Spoznal sem dva hrvata, ki sta tudi šarlatana in delujeta po Sloveniji. V indiji je dosti šarlatanov še posebno za belce, ki jim nasedajo in so vidni od daleč.

Na sploh je evropejskih (nekaj sem bral o tem) ajurvedskih pravih zdravnikov (ne samo s tečajem) mogoče deset. Pridejo pa tudi iz Indije in mogoče je dober.

Tiziano jih je izbiral preko znancev in potem po občutku, koliko ga je kdo prepričal. Sedaj ali je to dobro ali ne je drugo vprašanje. Sicer je pa isto z našimi zdravniki v bolnicah. Eni so dobri eni ne. Če boš plačeval direktno iz žepa boš kar premislil kateremu se boš zaupal, prav tako, če si smrtno bolan, ne boš ravno vsakemu pustil da šara po telesu. Vsako zdravljenje temelji na zaupanju, ki navadno temelji tudi na referencah; strokovnih ali od znancev.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Klesh
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: Kaj naj si mislim
Reply #67 - 07.03.2011 at 16:03:07
 
Pozdravljeni vsi skupaj!
Pozno se oglašam na vaše poste, ker sem v vmesnem času padel v krizo. Veliko vprašanj ostaja, bolj malo je odgovorov. Težko razložim kaj vse sem doživljal v zvezi z napovedjo o moji prihodnosti. Pred kratkim sem na internetu našel posnetke indijskega mistika o katerem sem pisal. Tu je link:
http://www.youtube.com/user/Samadarshinilove

Prosim povejte mi kaj si mislite o njem. Kdor se spozna ne energije naj ga prosim poskenira in mi pove kaj pravzaprav počne z mano, z mojim energetskim poljem in kaj lahko naredim.

LP vsem!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kaj naj si mislim
Reply #68 - 07.03.2011 at 16:32:12
 
sej smo napisal full
dubu si full vprašanj
odgovor na njih ... maš kr dela ...



temu indijcu se pa prec vidi pa je pregnan
velikrat žgan, bi rekl tastari
Tongue

ampak za moje pojme nč dost slab
razumem ga ne sploh kaj govori
ni glih razumljiv ...
pač najdu si kar si isku verjetn ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kaj naj si mislim
Reply #69 - 07.03.2011 at 17:23:06
 
Klesh wrote on 07.03.2011 at 16:03:07:
Pozdravljeni vsi skupaj!
Pozno se oglašam na vaše poste, ker sem v vmesnem času padel v krizo. Veliko vprašanj ostaja, bolj malo je odgovorov. Težko razložim kaj vse sem doživljal v zvezi z napovedjo o moji prihodnosti. Pred kratkim sem na internetu našel posnetke indijskega mistika o katerem sem pisal. Tu je link:
http://www.youtube.com/user/Samadarshinilove

Prosim povejte mi kaj si mislite o njem. Kdor se spozna ne energije naj ga prosim poskenira in mi pove kaj pravzaprav počne z mano, z mojim energetskim poljem in kaj lahko naredim.

LP vsem!

Odgovorov imaš veliko, le prebrati jih moraš, ne samo preletet.

To je povsem navaden poba, ki je kot zgleda zelo zadovoljen sam s seboj. Izžareva to samozadovoljstvo, ki je posledica avtosugestije. Nič posebnega, takih imaš tudi pri nas dovolj in zaradi njega se ti res ne splača iti tako daleč.
Kaj ima tisto sliko od Amme iz Kočija? Ti boš vedel ali je njen privrženec.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kaj naj si mislim
Reply #70 - 07.03.2011 at 18:31:02
 
Klesh wrote on 07.03.2011 at 16:03:07:
Pozdravljeni vsi skupaj!
Pozno se oglašam na vaše poste, ker sem v vmesnem času padel v krizo. Veliko vprašanj ostaja, bolj malo je odgovorov. Težko razložim kaj vse sem doživljal v zvezi z napovedjo o moji prihodnosti. Pred kratkim sem na internetu našel posnetke indijskega mistika o katerem sem pisal. Tu je link:
http://www.youtube.com/user/Samadarshinilove

Prosim povejte mi kaj si mislite o njem. Kdor se spozna ne energije naj ga prosim poskenira in mi pove kaj pravzaprav počne z mano, z mojim energetskim poljem in kaj lahko naredim.

LP vsem!

Nehaj sanjati, da si nekaj več, kot pa le povprečen človek.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kaj naj si mislim
Reply #71 - 07.03.2011 at 18:32:07
 
Igor: Quote:
Odgovorov imaš veliko, le prebrati jih moraš, ne samo preletet.

Imam občutek, da jih niti preletel ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kaj naj si mislim
Reply #72 - 07.03.2011 at 18:54:23
 
Robi wrote on 20.02.2011 at 20:24:17:
Vendar po drugi strani ljudje, ki v sebi nosijo jezo, niso introvertirani.



Od kod ti pa taka trditev?

Po moje lahko introvertirani ljudje v sebi nosijo kr precej jeze - ker je za razliko od ekstrovertiranih ne 'zventilirajo' ven.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Kaj naj si mislim
Reply #73 - 07.03.2011 at 20:42:38
 
m wrote on 07.03.2011 at 18:54:23:
Robi wrote on 20.02.2011 at 20:24:17:
Vendar po drugi strani ljudje, ki v sebi nosijo jezo, niso introvertirani.



Od kod ti pa taka trditev?

Po moje lahko introvertirani ljudje v sebi nosijo kr precej jeze - ker je za razliko od ekstrovertiranih ne 'zventilirajo' ven.

Kako pa veš, da jo nosijo, če je ne bi izražali ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Kaj naj si mislim
Reply #74 - 07.03.2011 at 22:39:11
 
Robi wrote on 07.03.2011 at 20:42:38:
m wrote on 07.03.2011 at 18:54:23:
Robi wrote on 20.02.2011 at 20:24:17:
Vendar po drugi strani ljudje, ki v sebi nosijo jezo, niso introvertirani.



Od kod ti pa taka trditev?

Po moje lahko introvertirani ljudje v sebi nosijo kr precej jeze - ker je za razliko od ekstrovertiranih ne 'zventilirajo' ven.

Kako pa veš, da jo nosijo, če je ne bi izražali ?

jao robi, kako pa veš da so intro, če se ne izražajo? lol, no  Tongue Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6