Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 10873 times)
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

CCllorela
27.01.2011 at 20:42:40
 
Kaj teste o tem;).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: CCllorela
Reply #1 - 30.01.2011 at 22:26:12
 
No, kaj sedaj to ej alga za bozjo voljo,.. je kdo to kaj pokusil vzgojiti az jest.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: CCllorela
Reply #2 - 31.01.2011 at 16:02:31
 
ne
jih je u naravi na pretek ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: CCllorela
Reply #3 - 31.01.2011 at 19:31:31
 
gape wrote on 31.01.2011 at 16:02:31:
ne
jih je u naravi na pretek ...



Hja, lej,...

recva da isem 100 g na nad veliko produkcijo.

To ej mi nimum.
Torej kje pravis darastejo, pa da jih lohak pojes ne da bi umrl.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: CCllorela
Reply #4 - 01.02.2011 at 14:57:45
 
pojma nimam ... si pa predstavljam da pod vodo Tongue

sm blj na rožah ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: CCllorela
Reply #5 - 01.02.2011 at 16:25:36
 
gape wrote on 01.02.2011 at 14:57:45:
pojma nimam ... si pa predstavljam da pod vodo Tongue

sm blj na rožah ...


Kakih rozcah?

No, sem bral mal ap pise da se bi dalo fotobioreaktor anrediti kejr ti to raste. Sam sta dva problema, sterilnsot kulutre pa ovonco mores prebost ker nekako je trda ne mreo sje rpebavt. Za vodo ni problema za gnojila tudi ne edin kulutro en ves kej dobit.

Mogoce kdo ve za kaega profesorja na kakem kemicnem faksu ali ap ne vem zdravstveni oziroma kaj ni biotehnicna fakulteta bolj na bakterijah pa to. Je kak clvoek k je na bitehnicni k bi ga lohak rpasal. ker simpel rabis enga takega da ti sestav pa pove kako tece tole neki poknjigi poceti pa da umres k so noter se kake cudne alge je rpevec.

Fotka:
http://www.jmu.edu/news/madisonscholar/bachmann-1.shtml
tole je za tovarne:
http://thefraserdomain.typepad.com/energy/biodiesel/


Res mi ej toel vsec, tako lepo zeleno sredi puscave.
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.biomassauthority.com/2008/05/02/a...
se i zdi da ej tole koemricijalno.
Zdaj morem sma puscavo kupt zih je pocen k je noben noce;).

Ok lep pozdrav, pa ce je kdo kaj pocel na tem teritoruju bi bil vesel za kak rpedlog.

Sem premišljeval da bi kupil 60 cm premera in 120 dolgo cev, dal noter luc in z vrtincem poganjal vse skupi predvsem bi pol mogel noter vpihat co2 iz jeklenke za sterilno okolje ce zesi to jest.

Lp.

V nemciji delajo steklene cevi do 1 metra rpemera, sme smao pogeldal debelo sam mislim da so drage zihmorejo biti.

Lp.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: CCllorela
Reply #6 - 01.02.2011 at 16:43:56
 
za svoj obstoj rajši nabiram 'rože' (najrajši nadzemne dele): cvetje, listje, stebla, plodove, ... učasih pa tud gomolje (so pod zemljo - nad njimi pa je roža - taka al pa drugačna) ...

kot pa alge

če se ti zdi da morš neki gojit, dej rajš gobe Tongue
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: CCllorela
Reply #7 - 02.02.2011 at 18:52:53
 
gape wrote on 01.02.2011 at 16:43:56:
za svoj obstoj rajši nabiram 'rože' (najrajši nadzemne dele): cvetje, listje, stebla, plodove, ... učasih pa tud gomolje (so pod zemljo - nad njimi pa je roža - taka al pa drugačna) ...

kot pa alge

če se ti zdi da morš neki gojit, dej rajš gobe Tongue



Taikole bom reku.

Za gobe sem ze mislil kupit vse, ap sem rpsiel do tega da se gob ne spalca met ekr simpel jih en mroes predati.

Nekako sme mislil gojiti neki re szakon gob za jest pa s ezdravilne pol ap s eje usulo. Povedano direktno mamvse akr rabim celo plac za gojit sam nimam ljudi da bi to kupl. MIslim kdo ap ti bo dal denar za gobe. Sploh ce pomislim, da bi mogu dat 200 evrov do 250 za to da vse nabavim,

Lohak s ezemnmo, jaz jih anredim tipredas, pol mamo posel. Samo hec je v tem. da ne vme kdo bo kupu.



Torej:-
-bukov ostrigar
-sitake
-borov glivec
-mavrhi
pa se ene par.

Ce te zanim apovej. Sem nastudiral precej reci, sma kto sme rkeu, noben ne bo kupu, ker folk gre v gozd, po gostilnah pa ne jemljejo oziroma ze mejo nekoga k to pokriva.


Ce bi to naredu bi zase naredu, sam a ves 250 evrov skoz okn vrzt je pa zaem ogromen denar ker za to morem kar sparat par neki mesecev.


Lp.


Mislim, da so alge boljše, lepo naredis fotobioreaktro, in pol zanjes vsak teden in je to to, dajo ti veliko reci vse akr rabis sploh clorella sam motemo se se prerpicati, da ni kaj narobe, vem da se lohak zasstrupis in umre sce prevec gnojil das v vodo. Mores emt hermeticno zarpto. je ap tudi res da sme razmišljal da bi zrak cistil skozi celico in not mel alge vsaj zrak proizvajas bi melboljsi zrak v sobi.

Lp.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: CCllorela
Reply #8 - 03.02.2011 at 12:07:40
 
mal si zamudu ...
pozim pač ne moremo u gozd po gobe
zato jih kupujemo ... čist najblj navadne šampinjone

če si sposobn met tolk nizke stroške - ker maš tolk dobre naravne pogoje - zihr prodamo gobe k jih narediš ...

+ tega maš umes lako psilocibinke in prijateljice ... tist se pa splača pol na power Wink
Back to top
« Last Edit: 03.02.2011 at 13:21:59 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: CCllorela
Reply #9 - 03.02.2011 at 12:34:02
 
Otp pa si ze vzgojil kaj gob ?
ta cas ko se odlocas si kupi tist set za 35 eu al kolk ze , b+ al kire so ze ,pa kak set sampijonov tu ni nekega dela samo mal vlazis ostalo naredi samo , ce drugo ne ti da malo veselja Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: CCllorela
Reply #10 - 03.02.2011 at 13:10:48
 
gape wrote on 03.02.2011 at 12:07:40:
mal si zamudu ...
pozim pač ne moremo u gozd po gobe
zato jih kupujemo ... čist najblj navadne šapinjone

če si sposobn met tolk nizke stroške - ker maš tolk dobre naravne pogoje - zihr prodamo gobe k jih narediš ...

+ tega maš umes lako psilocibinke in prijateljice ... tist se pa splača pol na power Wink

pozim letos sm nabirala rumeno drhtavko pa zimsko panjevko. kr več različnih virov prebrat in slik pogledat, predn gobo poješ.

gojijo pa shitake pr nas na zavodih za rehabilitacijo po poškodbi glave, mi povedu en iz tam, zarja u lj, za korak u kr. nism zih, ampak tam sm vidla brošurco
tko da mogoče ni konkurenčno, lahko jih pa morda neseš na tržnico
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: CCllorela
Reply #11 - 03.02.2011 at 13:26:13
 
na začetku je to tkoitaq mejhna količina
kar ne moremo prodat al pa pojest, posušimo in zmeljemo u prah, je super za (gostit + okus pobojšat) župe, omake, ipd

zakaj pa bi blo treba kej vlagat pa ne vem - če maš pogoje pač zasadiš in mirna bosna ... sej ne zraste use naenkrat
ko prvo zraste začneš jest in prodajat
greš čez most šele ko do njega prideš
in pol so 'trgatve' ... in maš stranke
in tako

tko so konopljo ubil (efektivno, kljub temu da je dovoljena) - da morš met znanega kupca preden jo zasadiš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: CCllorela
Reply #12 - 03.02.2011 at 19:35:46
 
Takole je,....... .

Osebno s ena nore gobe ne spoznam nisem mislil to met.

Sem gledal enga mozaka  koko to počne, in sme si reku, no ce on lohak bom pa jaz tud, zajeban sem tecenk drek tud zih mi rata.

Pol ap sme mislim, da stiri mesece melel itd in pogruntal. premo vso lahko dobim smao eno rec ne mroem k ej draga svinjsko ce bi kupil tuki je 1500 evrov, ker pa bi jo narocil od zui pride 150 evrov. Sam ves problem ej v tem, 150 evrov dat za to ni malo denarja zame sploh ne k jem krompir vsak dan.

Osebno lahko cez poeltje zasopam precej veliek growe na kmetih oziroma dezeli, materijal bo zastonj, mislim, da ze prirapvljen je, neki reci pa mores kupit, lohka da ne rata, sam moj problme je v tem. Ce mam ne vme 100 kg, bukovega ostrigarja, kam to dat, kdo pride to iskat, in kaka bo cena, za foro anredit je ze vredu bi takoj bil zraven, sam da obm pa delal s enroc aiuz sebe pa ko jebe. Vsaj za orpemo morem dobiti  nazaj pa materijal, glede na to, da tisto slamo dobis za 20 evrov, pa bukov les lohak dbis mro zastonj pol bi minimalc. Sam kot sme rkeu pr men je problem prodaja. Sedja pa se teli inspektorji.

Sem mislil vse zmlet kot st eomnili, sma pol sme mislil fak 250 evrov za zmeldte gobe, daj se skuliri podji v trgovino.

Osebno sedja na polno klorello sopam, in sme dane ssestavil fotobioreaktor, samos e cene mreom precekirat. pa morem dobiti nekoga k mi poamga koga z biotehnicne da ne umrem. pac, ce bo slo, bi jedu sam alge. No ne sam alge sam 50% sam alge. Mislim, zastonj futer, pa to.

Osebno bi res delal gobe, sam ni tok simpel, tiste reci ki so ljudje jih zaejbal sem popedenu, sam se vedno, rabis met financno uspenso tole.

Tiste une gobe pa ne vem, nocem emt policiej na vratih, sploh pa nic ne vme o tem, v bankah z psorami sem videl smao uzitne nobene cudne gobe.

Bukovi ostrigarji so dobri sem slisal, brutalno ap sodobri glive, ti zrastejo do 6 kg eden. Sem ga videl enga, je mel pol metra na pol metra na 25 centimetrov v visno, sme ga komi nesu domov.Wink.

V gozdu sme ga videl kot otrok  pr kakih 14 letih, mm dober za popizdit.

Mavrhe sme pa videl na jelovici samo enkrat, od blizu jedu pa jih nisem sam je stric reku da so odlicni.

Tak, da ce mate kake palne s elohak zemnno, tak da mas dojemalce , stroske pol ze pokrijes,...

sam a veste bukovi ostrigarji so 8 evrov v trgovini kos em gledal na trznico pa nisme sel, men s ezdi ful drago to.

Ce bi tkao ceno mel, pol dobim note hitro 250/8= ...

pol ap mas opremo palcnao pa delas u izi za duso ap toko pamenjas jaz teb gobe ti men jurcke al ap ne vme kilo zita itd.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: CCllorela
Reply #13 - 04.02.2011 at 15:13:45
 
Norih gob tut jaz ne poznam , niti ne vem kira goba je lahko nora.
pa vsaj nekaj posadi o teh gobah ze predolgo razmisljas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: CCllorela
Reply #14 - 07.02.2011 at 18:36:06
 
Hm, daj pol za opremo pa bova naredila, pa zarad mene lohak pol pridelka vzames. recmo.

Denar me jebe nimam tok da bi fuknu 250 kar tkao skoz okn no vsaj 150 bi rabil .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2