Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 13
(Read 83913 times)
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Duhovna nepismenost
Reply #75 - 24.01.2011 at 17:15:37
 
Devi wrote on 22.01.2011 at 21:08:57:
zakaj se torej vsi katoliki tolk bojite satana in skušnjav?
zakaj ga tolk sovražite, če pa rabiš mix da stvari delujejo?
svetloba daje jasnost, senca daje globino..
ne moreš met sveta samo z eno barvo

ni zveni cela ta natega s satanom čisto vraževerje, zgodba za otroke plašit?


Bravo Devi, tako se govori, to je pravo razumevanje zadeve, problem je ker verniki iscejo neko koncno dobro ki bo nekoc, ko bo vso zlo za vecno pokopano.
Da pa razumes kaksna neumnost je to, ti govori svet akumulacije in realizacije na popolnoma vseh nivojih, da bo vedno dobro in zlo. Koliko je rekov, legend,... ki povedo koncno resnico, vse je cvetelo nato je prevagalo zlo in prislo na ravno obratno, to je vecno nihanje in ce pride do skoraj popolnega dobrega po zakonu slej ko prej prevaga zlo in skoraj popolnoma iznici dobro in tako vecna zgodbica naprej drugo z enim in eno z drugim je vse povezano.

Kot popolna noc in se pocasi spreminja v dan dokler ni beli dan ki se pocasi spreminja v noc, je se kaksna druga varjanta? No se mi je zdelo da se razumemo, to ve se celo vsak vernik ampak ga upanje v prazno v namisljenega boga preslepi  Wink
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Duhovna nepismenost
Reply #76 - 24.01.2011 at 20:35:58
 
Joj.

Ti veskaj tale satan ni tako huda stvar.

Satanizem je skupek ver ki so drugace imnovane kto poganske to ratal ko ej kristjansko prslo gor.

Ves hec je v tem,.. koza ane je dobra stvar rec plodnosti moci in tako narpej,.
Preberte si melo, ni tako hudo.

Sme mislil da bom nsel kaj hudeg apo anisem, koza je zakon, pogani so mel kozo za ikono plodnosti itd,.. zakon.

S emi zdi da moderni pogledi so zmanipulirani.

Ce isces hevy shit pol s eobrni na wodoo ali pa klicanej duhov oziroma pojdi na oslo obstaja.

Kristjani ne poznam nobenga, ker ce si rpavi kristjan mores 10 clenov sprejet pozant ekaterega kristjana da ne krade laze in izkrosica jaz nobnga s

lp.
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Duhovna nepismenost
Reply #77 - 25.01.2011 at 08:40:52
 
Devi wrote on 24.01.2011 at 16:50:58:
M.L. wrote on 24.01.2011 at 08:55:44:
Ustvarjamo lahko s spoznanjem ali pa brez spoznanja, za napredek rabimo najprej spoznanje, ( ki ni nujno, da je posledica nekega slabega ali dobrega dejanja, ampak je spoznanje posledica modrosti ki prebiva v ljubezni ) potem bomo lahko s tem našim spoznanjem ustvarjali napredek v našem duhovnem razvoju.

Ustvarjanje brez spoznanja, pa ne koristi našem napredku, prej škodi, saj je jalovo delo za naš duhovni napredek. Res je, da ustvarjanje spodbuja spoznanje, vendar pa spoznanje ni odvisno od ustvarjanja. Kot sem že rekel, je spoznanje odvisno samo od veličine človekove ljubezni, ki jo goji v svojem srcu. Od tod izhaja modrost, katera z rastjo in večanjem ljubezni odkriva vedno večja spoznanja.

Pa lep pozdrav.


v redu logika

sam ljubezen ne ločuje med dobrim in slabim, ona objame oboje in nima prednostne liste

no ja whatever.. začaran krog in tle sva že bla..

Res je, ljubezen slepo vse pritegne nase, zato se brez modrosti zlahka pogubi in modrost je tista, ki ljubezen varuje in ohranja. Zato jaz povsod poleg ljubezni povdarjam modrost, katera tudi z večanjem ljubezni raste.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Duhovna nepismenost
Reply #78 - 25.01.2011 at 10:38:05
 
Ljubezen ni razumska kategorija, kot ti poudarjaš M.L.. Ti jo povzemaš iz logike, ta pa navadno stremi k neki osebni koristi. Si že kdaj slišal za rek; srce ti krvavi pred nogami. To pomeni ljubezen, ko ti t.i. srčna misel izpuhti.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Duhovna nepismenost
Reply #79 - 25.01.2011 at 17:16:25
 
M.L. wrote on 25.01.2011 at 08:40:52:
Devi wrote on 24.01.2011 at 16:50:58:
M.L. wrote on 24.01.2011 at 08:55:44:
Ustvarjamo lahko s spoznanjem ali pa brez spoznanja, za napredek rabimo najprej spoznanje, ( ki ni nujno, da je posledica nekega slabega ali dobrega dejanja, ampak je spoznanje posledica modrosti ki prebiva v ljubezni ) potem bomo lahko s tem našim spoznanjem ustvarjali napredek v našem duhovnem razvoju.

Ustvarjanje brez spoznanja, pa ne koristi našem napredku, prej škodi, saj je jalovo delo za naš duhovni napredek. Res je, da ustvarjanje spodbuja spoznanje, vendar pa spoznanje ni odvisno od ustvarjanja. Kot sem že rekel, je spoznanje odvisno samo od veličine človekove ljubezni, ki jo goji v svojem srcu. Od tod izhaja modrost, katera z rastjo in večanjem ljubezni odkriva vedno večja spoznanja.

Pa lep pozdrav.


v redu logika

sam ljubezen ne ločuje med dobrim in slabim, ona objame oboje in nima prednostne liste

no ja whatever.. začaran krog in tle sva že bla..

Res je, ljubezen slepo vse pritegne nase, zato se brez modrosti zlahka pogubi in modrost je tista, ki ljubezen varuje in ohranja. Zato jaz povsod poleg ljubezni povdarjam modrost, katera tudi z večanjem ljubezni raste.

Pa lep pozdrav.


Jaaa, brat, in te meni manjka , ...  Embarrassed Cry Tongue

Molimo .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Duhovna nepismenost
Reply #80 - 25.01.2011 at 17:40:51
 
Boštyxz wrote on 25.01.2011 at 17:16:25:
Jaaa, brat, in te meni manjka , ...  Embarrassed Cry Tongue

Molimo .

Lp + #


evo bom jaz:

~/\~
May we have faith in our worth and act in our wisdom.

Greetings from Green Guardian, čaj k se u dm-u kup
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Duhovna nepismenost
Reply #81 - 25.01.2011 at 18:26:44
 
Boštyxz wrote on 25.01.2011 at 17:16:25:
M.L. wrote on 25.01.2011 at 08:40:52:
Res je, ljubezen slepo vse pritegne nase, zato se brez modrosti zlahka pogubi in modrost je tista, ki ljubezen varuje in ohranja. Zato jaz povsod poleg ljubezni povdarjam modrost, katera tudi z večanjem ljubezni raste.

Pa lep pozdrav.


Jaaa, brat, in te meni manjka , ...  Embarrassed Cry Tongue

Molimo .

Lp + #


Brat Bošty, ne skrbi, vse ob svojem času, sicer pa saj veš, da roke in noge tudi nimajo oči, pa se zato nič ne pritožujejo, pa čeprav opravljajo najtežje delo za potrebe telesa. Z zaupanjem in veliko ljubeznijo tudi roke vidijo prav vse kar vidijo oči na glavi človeka, torej zaradi tega, ker nimajo svojih lastnih oči, kakor glava, niso prav nič prikrajšane.

Torej tudi za ljudi velja enako in ni potrebno, da bi morali vsi vse sami znati, ampak potrebna je ljubezen do bližnjega in zaupanje, tako je potem ob določenem naporu posameznika dosežen namen za skupno dobro in na cilju stojijo vsi, ne glede na dane sposobnosti in talente, ki jih ima posameznik.

Pa lep pozdrav.


Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Duhovna nepismenost
Reply #82 - 25.01.2011 at 19:09:06
 
Quote:
Ljubezen ni razumska kategorija, kot ti poudarjaš M.L.. Ti jo povzemaš iz logike, ta pa navadno stremi k neki osebni koristi. Si že kdaj slišal za rek; srce ti krvavi pred nogami. To pomeni ljubezen, ko ti t.i. srčna misel izpuhti.

Lp,Igor

Mogoče se tebi tako zdi, čeprav jaz ne govorim o materialni in sebični ljubezni, ki jo goji um, ampak o ne sebični ljubezni, ki prebiva v srcu in je ne dvomno duhovnega izvora. Žal še nisem slišal za ta rek, vendar mi ne ostane tuj, čeprav si ga lahko vsak po svoje razlagava. Po moje to ne pomeni izgube srčne misli, ker misel v srcu se ne more nikoli izgubiti, saj vse človekove misli izhajajo iz srca, ampak veliko žalost, in velik gnev človeka zaradi slabih dejanj, s katerimi pred sabo potepta vsako iskrico in vsako sled ljubezni.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Duhovna nepismenost
Reply #83 - 25.01.2011 at 19:29:44
 
M.L. wrote on 25.01.2011 at 08:40:52:
Res je, ljubezen slepo vse pritegne nase, zato se brez modrosti zlahka pogubi in modrost je tista, ki ljubezen varuje in ohranja. Zato jaz povsod poleg ljubezni povdarjam modrost, katera tudi z večanjem ljubezni raste.

Pa lep pozdrav.

poznaš pa verjetno misel, da je modrost pride z leti in izkustvi?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Duhovna nepismenost
Reply #84 - 25.01.2011 at 19:31:23
 
Quote:
Ljubezen ni razumska kategorija, kot ti poudarjaš M.L.. Ti jo povzemaš iz logike, ta pa navadno stremi k neki osebni koristi. Si že kdaj slišal za rek; srce ti krvavi pred nogami. To pomeni ljubezen, ko ti t.i. srčna misel izpuhti.

Lp,Igor

Neža Maurer pravi: 'Ljubezen je strašna. Njena mavrica je rdeča.'
In Hafis pravi: '..O, vi, ki hodite mimo, dvignite rob svojih oblačil.'
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Duhovna nepismenost
Reply #85 - 25.01.2011 at 19:46:00
 
M.L. wrote on 25.01.2011 at 18:26:44:
Boštyxz wrote on 25.01.2011 at 17:16:25:
M.L. wrote on 25.01.2011 at 08:40:52:
Res je, ljubezen slepo vse pritegne nase, zato se brez modrosti zlahka pogubi in modrost je tista, ki ljubezen varuje in ohranja. Zato jaz povsod poleg ljubezni povdarjam modrost, katera tudi z večanjem ljubezni raste.

Pa lep pozdrav.


Jaaa, brat, in te meni manjka , ...  Embarrassed Cry Tongue

Molimo .

Lp + #


Brat Bošty, ne skrbi, vse ob svojem času, sicer pa saj veš, da roke in noge tudi nimajo oči, pa se zato nič ne pritožujejo, pa čeprav opravljajo najtežje delo za potrebe telesa. Z zaupanjem in veliko ljubeznijo tudi roke vidijo prav vse kar vidijo oči na glavi človeka, torej zaradi tega, ker nimajo svojih lastnih oči, kakor glava, niso prav nič prikrajšane.

Torej tudi za ljudi velja enako in ni potrebno, da bi morali vsi vse sami znati, ampak potrebna je ljubezen do bližnjega in zaupanje, tako je potem ob določenem naporu posameznika dosežen namen za skupno dobro in na cilju stojijo vsi, ne glede na dane sposobnosti in talente, ki jih ima posameznik.

Pa lep pozdrav.



Vsak ima ljubezen v sebi vsak lahko ljubi brez pricakovanj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Duhovna nepismenost
Reply #86 - 25.01.2011 at 19:54:41
 
Devi wrote on 25.01.2011 at 19:31:23:
Quote:
Ljubezen ni razumska kategorija, kot ti poudarjaš M.L.. Ti jo povzemaš iz logike, ta pa navadno stremi k neki osebni koristi. Si že kdaj slišal za rek; srce ti krvavi pred nogami. To pomeni ljubezen, ko ti t.i. srčna misel izpuhti.

Lp,Igor

Neža Maurer pravi: 'Ljubezen je strašna. Njena mavrica je rdeča.'
In Hafis pravi: '..O, vi, ki hodite mimo, dvignite rob svojih oblačil.'

In kaj sta s tem mislila?
To si vzela iz konteksta in ni opore o čem govori.

Tisti rek govori o tem, da pozabi na lastno srce in postal boš srčen ali pozabi na lastno ljubezen in ljubezen postane čista.

lp, Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Duhovna nepismenost
Reply #87 - 25.01.2011 at 20:14:05
 
Quote:
Devi wrote on 25.01.2011 at 19:31:23:
Quote:
Ljubezen ni razumska kategorija, kot ti poudarjaš M.L.. Ti jo povzemaš iz logike, ta pa navadno stremi k neki osebni koristi. Si že kdaj slišal za rek; srce ti krvavi pred nogami. To pomeni ljubezen, ko ti t.i. srčna misel izpuhti.

Lp,Igor

Neža Maurer pravi: 'Ljubezen je strašna. Njena mavrica je rdeča.'
In Hafis pravi: '..O, vi, ki hodite mimo, dvignite rob svojih oblačil.'

In kaj sta s tem mislila?
To si vzela iz konteksta in ni opore o čem govori.

Tisti rek govori o tem, da pozabi na lastno srce in postal boš srčen ali pozabi na lastno ljubezen in ljubezen postane čista.

lp, Igor

aa!? kokr una pesem: only a dreamer knows what I know, you have to wonder and then let go? { ;
moja asociacija
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Duhovna nepismenost
Reply #88 - 25.01.2011 at 22:38:33
 
Quote:
In kaj sta s tem mislila?
To si vzela iz konteksta in ni opore o čem govori.

Tisti rek govori o tem, da pozabi na lastno srce in postal boš srčen ali pozabi na lastno ljubezen in ljubezen postane čista.

lp, Igor

v bistvu ne vem, lahko samo ugibam
sam za mene je zmer pomenilo, da je ljubezen most med 'nebesi in peklom', obenem v obeh svetovih

mi je pa razlaga tvojih besed zlo lepa in zlo prav imaš
prej jih nisem razumela
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Duhovna nepismenost
Reply #89 - 25.01.2011 at 23:47:59
 
Veš kako pravi star kitajski pregovor; ne razmišljaj o prečkanju reke (mostu), dokler ne prideš do reke.

Torej, ko boš v peklu (trpljenju) in v nebesih (sreči, veselju), pomisli na to povezavo (most) med njima in lahko se ti prikaže, kot čista ljubezen.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 13