Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 7334 times)
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Tm
25.09.2010 at 11:08:52
 
No pa sem odprla, vprašanja stojijo, sem pa med svojim razmišljanjem nekak ugotovila da mam ene sanje iz otroštva ki se mi nekak nikoli niso "osmislile"... Sicer se ne spomnim prav veliko morda pa bo komu to bolj smiselno kot meni,..

No te sanje sem sanjala večkrat in so pravzaprav edine sanje ki so se mi ponavljale..

: iz šole hodim domov uredu, pridem domov odprem vrata in namesto našega stanovanja je tam stanovanje opremljeno v popolno belino dobim "sterilno čist" občutek  in stanovanje je prazno. Nekaj časa tavam nato se zbudim..

In ja sanjam naslednjič in odprem vrata vse belo več nisem tako presenečena tako da je reakcija malo bolj razumna, odpravim se raziskovat za svojimi starši in našim domom...

No potem se ne spomnim več natanko kaj se je dogajalo, vem pa da sem posledično našla naše stanovanje na neki drugi lokaciji, in sem se od takrat naprej v sanjah vsakič ko sem zakorakala v belo stanovanje mirno obrnila in odšla proti pravemu Smiley

In te sanje so mi popolnoma nesmiselne, any ideas?
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Tm
Reply #1 - 25.09.2010 at 20:51:25
 
Quote:
: iz šole hodim domov uredu, pridem domov odprem vrata in namesto našega stanovanja je tam stanovanje opremljeno v popolno belino dobim "sterilno čist" občutek  in stanovanje je prazno. Nekaj časa tavam nato se zbudim..

In ja sanjam naslednjič in odprem vrata vse belo več nisem tako presenečena tako da je reakcija malo bolj razumna, odpravim se raziskovat za svojimi starši in našim domom...

Te premalo poznam, da bi vedel kaj pomenijo.

Verjetno bo kaj na tem, da v svojem domu nisi čutila dovolj topline..pomembna je bila le zunanjost, videz, površinskost....a notranjost pa je ostala prazna in hrepenela po toplini in barvah občutkov....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Tm
Reply #2 - 27.09.2010 at 17:04:20
 
kje si najprej in najbolj doma? verjetno v sebi. naslednji dom je pri starših, pol pri najboljših prijatlih, pol pri znancih..
zanimivo je, da čeprov veš da je nekej prazno, najprej zmerej odkorakaš tja. verjetno je to tvoj prvi dom. zakaj je prazen? ko si otrok je verjetno to normalo, ker si pod vplivom staršev in njihovih pogledov. sčasoma si ljudje ustvarimo neke svoje domove v sebi in napolnimo svoje svetove s svojimi stvarmi.
a si nehala sanjat, ko si začela gradit si svoj svet al se ti sanje še zmer ponavljajo? k pol verjetno to ni to..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Tm
Reply #3 - 27.09.2010 at 21:41:55
 
So se mi sanje nehale, nekje tam ko sem se navadila da se lahko katerikoli trenutek karkoli spremeni, vedno sem zakorakala v belo stanovanje ne vem zakaj, najbrž zato ker sem šla vedno domov pa pač to ni bilo to, potem so se mi pa sanje nehale ko sem nekako ugotovila kaj in kako in vedla kam se morm obrniti. Zanimivo mi je to da je bilo stanovanje popolnoma belo?
Drugače pa ja, mam nenavadne sanje (no sej mamo vsi nenavadne) ampak moje se največkrat vsaj zdaj sploh ne nanašajo na realnost nekak, ful čudno mogoče so mi nakazovale da sem preveč odplavala, je pa res da se v sanjah velikokrat zbudim da pač vem da sanjam, lih zato mi je pa smešno ker potem sanjam od morskih deklic do velikanov  Shocked
Ubistvu mam še eno vprašanje, kaj pravzaprav sploh počnemo v sanjah, še posebaj v teh "zavestnih"?
Ker v teh kjer se ne zavedam nekak razberem pomen, ponavad izvira iz čustev in se nanaša na stvari s katerimi se podnevi nisem hotela soočit...sam za tole ko se zbudim je pa še res čudno...
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Tm
Reply #4 - 28.09.2010 at 10:37:40
 
Quote:
Ubistvu mam še eno vprašanje, kaj pravzaprav sploh počnemo v sanjah, še posebaj v teh "zavestnih"?

To je podobno, kot če se vprašaš, kaj sploh počnemo v življenju...v tem zavestnem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Tm
Reply #5 - 28.09.2010 at 11:24:24
 
"Mene pa zanima, oz rabim slišat kaj mi pravzaprav delamo lucidnih sanjah, pač zavestnih?...ker se mi je spet zgodil da sem ujela iz sanj en namig tko, da mi je dau mislt da sem bla budna..
sanje same po seb so ble ful čudne, okol enga jezera sem nabirala jajca, kokoši so ble tm in vem da pač vsakič k je ena izvalila jajce sm ga hotla spečt pa pojest lol, dost strašljivo.. drugač je bla pa fora da so okol mene začele bombe padat pač, js sm pa s tistimi jajci zbežala v jezero pod vodo in se skrivala, da sem bla budna pa vem, ker se spomnim da sem si rekla, da bi se v resničnem živlenju lahko tut tko skrila pod vodo v jezero in sm bla kr mal ponosna nase    

Drugač mam pa zadnje čase vidm sanje ful life-death orientirane ker pač da že zdej povem men jajca nekak življenje simbolizirajo ane.. to sem sanjala danes včeri sem se pa z smrtjo igrala v stilu ničesar se ne bojim na koncu mi je pa iz okostnjak pajk c fris skoču pa sm se od strahu zbudila  "

"No pa sem odprla, vprašanja stojijo, sem pa med svojim razmišljanjem nekak ugotovila da mam ene sanje iz otroštva ki se mi nekak nikoli niso "osmislile"... Sicer se ne spomnim prav veliko morda pa bo komu to bolj smiselno kot meni,..

No te sanje sem sanjala večkrat in so pravzaprav edine sanje ki so se mi ponavljale..

: iz šole hodim domov uredu, pridem domov odprem vrata in namesto našega stanovanja je tam stanovanje opremljeno v popolno belino dobim "sterilno čist" občutek  in stanovanje je prazno. Nekaj časa tavam nato se zbudim..

In ja sanjam naslednjič in odprem vrata vse belo več nisem tako presenečena tako da je reakcija malo bolj razumna, odpravim se raziskovat za svojimi starši in našim domom...

No potem se ne spomnim več natanko kaj se je dogajalo, vem pa da sem posledično našla naše stanovanje na neki drugi lokaciji, in sem se od takrat naprej v sanjah vsakič ko sem zakorakala v belo stanovanje mirno obrnila in odšla proti pravemu "

Lucidne sanje se meni ne zdijo nič posebnega. Zdi se mi, da je to faza, ko se zavest prebuja in smo zato v sanjah pač prisotni.
Kar se tvojih sanj tiče,....ono sterilno stanovanje, je verjetno svet brez neke topline, pozornosti. Sterilnost je posledica potrebe po ekstremni čistoči in redu, napačnih vrednot in prioritet; ne vlaga se v ljudi, ampak v zunanjost ali materialnost. V bolnici bi bila sterilnost seveda smiselna, v domu pa je nekaj bolanega. Zdi se mi, da vidim kar nekaj vzporednic med starimi in novimi sanjami. Posledica sterilnosti je v domu verjetno ta, da so otroci dobili premalo pozornosti. Posledica pomanjkanja pozornosti je lakota, ko kuri že kar od riti vzameš jajco. Ravnodušnost do smrti je posledica obupa, da se ne boš naživela, izživela, da ne bo dovolj jajc. Bivanje pod vodo je za človeka čisto neprimerno, tam verjetno ni drugih ljudi. Mislim, da je človek socialno bitje in je za njega gibanje med ljudmi kot zrak. Pod vodo zraka ni.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Tm
Reply #6 - 01.10.2010 at 18:33:26
 
Devi wrote on 27.09.2010 at 17:04:20:
kje si najprej in najbolj doma? verjetno v sebi. naslednji dom je pri starših, pol pri najboljših prijatlih, pol pri znancih..
zanimivo je, da čeprov veš da je nekej prazno, najprej zmerej odkorakaš tja. verjetno je to tvoj prvi dom. zakaj je prazen? ko si otrok je verjetno to normalo, ker si pod vplivom staršev in njihovih pogledov. sčasoma si ljudje ustvarimo neke svoje domove v sebi in napolnimo svoje svetove s svojimi stvarmi.
a si nehala sanjat, ko si začela gradit si svoj svet al se ti sanje še zmer ponavljajo? k pol verjetno to ni to..


So se nehale, sem napisala nekak iz ferbca če dobim kak pameten namig, tvoje besede so nekak dokaj smiselne, in ja sanje so se nehale Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Tm
Reply #7 - 01.10.2010 at 19:44:21
 
murileon wrote on 28.09.2010 at 11:24:24:
"

Lucidne sanje se meni ne zdijo nič posebnega. Zdi se mi, da je to faza, ko se zavest prebuja in smo zato v sanjah pač prisotni.
Kar se tvojih sanj tiče,....ono sterilno stanovanje, je verjetno svet brez neke topline, pozornosti. Sterilnost je posledica potrebe po ekstremni čistoči in redu, napačnih vrednot in prioritet; ne vlaga se v ljudi, ampak v zunanjost ali materialnost. V bolnici bi bila sterilnost seveda smiselna, v domu pa je nekaj bolanega. Zdi se mi, da vidim kar nekaj vzporednic med starimi in novimi sanjami. Posledica sterilnosti je v domu verjetno ta, da so otroci dobili premalo pozornosti. Posledica pomanjkanja pozornosti je lakota, ko kuri že kar od riti vzameš jajco. Ravnodušnost do smrti je posledica obupa, da se ne boš naživela, izživela, da ne bo dovolj jajc. Bivanje pod vodo je za človeka čisto neprimerno, tam verjetno ni drugih ljudi. Mislim, da je človek socialno bitje in je za njega gibanje med ljudmi kot zrak. Pod vodo zraka ni.



Dost tko no. Lucidne sanje so meni zanimive lih zato ker v njih dobimo dostop do nezavednega ;P

Kar se tvojih sanj tiče,....ono sterilno stanovanje, je verjetno svet brez neke topline, pozornosti. Sterilnost je posledica potrebe po ekstremni čistoči in redu, napačnih vrednot in prioritet; ne vlaga se v ljudi, ampak v zunanjost ali materialnost. V bolnici bi bila sterilnost seveda smiselna, v domu pa je nekaj bolanega. Zdi se mi, da vidim kar nekaj vzporednic med starimi in novimi sanjami. Posledica sterilnosti je v domu verjetno ta, da so otroci dobili premalo pozornosti.
Hm tko no. Ni mi primanjkovalo niti pozornosti niti topline, ker imam nadljubečo mater. Napačne vrednote in prioritete niso na mestu, kar se tiče materialnosti pa morda ker smo bili takrat malo na težkem z denarjem vendar mi nikdar ničesar ni primanjkovalo. Hm, besedo sterilno sem uporabila morda zato ker je bila to sedaj prva asociacija na belo ampak tistemu občutku ne bi rekla, sterilen kot neprijeten. Prej začuden nad svetlobo, v vsakem primeru pa ni zanemarljivo to da sem na koncu našla pot v svoj  pravi dom.

Posledica pomanjkanja pozornosti je lakota, ko kuri že kar od riti vzameš jajco. Ravnodušnost do smrti je posledica obupa, da se ne boš naživela, izživela, da ne bo dovolj jajc. Bivanje pod vodo je za človeka čisto neprimerno, tam verjetno ni drugih ljudi. Mislim, da je človek socialno bitje in je za njega gibanje med ljudmi kot zrak. Pod vodo zraka ni.

Hm ta simbolika z jajci je nekak dokaj smiselna, čeprav v sebi nekak ne najdem močne paralele, drugač pa človek je socialno bitje samo to z vodo tudi ne vem kaj bi rekla ker sem jo že dostikrat sanjala, oz sem dostkrat sanjala da sem pod vodo pa nisem bila sama, samo to meni nekak simbolizira svoj pobeg iz realnega življenja, voda sama po sebi redkokdaj saj v mojih sanja predstavnja nekaj dobrega vedno pa je nekaj povezanega s čustvi..
no pa hvala ste mi dal za razmišljat, sem pa ugotovila res da rabiš človeka malo bolje poznat da bi lahko karkoli zagotovo trdil.. nekako brez osnove ne gre pri specifičnih stvareh
Če bom še kaj zanimivega sanjala bom napisala in upam da bi boste kaj zanimivega odgovorili in tako ali drugače se bomo nekaj novega naučili.
lp  Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Tm
Reply #8 - 02.10.2010 at 10:09:15
 
Quote:
Hm tko no. Ni mi primanjkovalo niti pozornosti niti topline, ker imam nadljubečo mater.

Kako to izgleda ?
Pa čutiš, da te ta njena "nadljubečnost", kaj ovira ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1