Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 33968 times)
dojemljiv
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 2

je sex greh?
24.08.2010 at 19:51:52
 
Zanima me kakšno je vaše mnenje o sexu. Ne govorim o sexu znotraj zakonske zveze, ampak o sexu dveh oseb, ki sta recimo samska in le prijatelja.

Kakšno je vaše mnenje, kako različne religije in vere obravnavajo takšen sex, je to nekaj nagonskega in lepega ali kot greh? No za krščansko vero že vemo, toda če odvzamemo religijo ampak le vero v boga.

Če bi razmišljal po svoje, ne gre tu za nič slabega. Če sta dva samska s tem en drugemu le "polepšata dan". Zakaj bi bil to greh?

Upam da bo debata zašlo v pravo smer.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: je sex greh?
Reply #1 - 24.08.2010 at 23:20:56
 
Lahko je dobro, kot tudi slabo ali pa brezpomensko. Odvisno. Pogledati moraš iz etično-moralnega vidika in ne samo moralnega.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: je sex greh?
Reply #2 - 25.08.2010 at 14:41:40
 
Quote:
Kakšno je vaše mnenje, kako različne religije in vere obravnavajo takšen sex, je to nekaj nagonskega in lepega ali kot greh? No za krščansko vero že vemo, toda če odvzamemo religijo ampak le vero v boga.

Ne verjami religijskim bedastočam.
Nič ni greh.

Samo odgovornost je treba sprejeti za svoja dejanja.
Bog je pa vse in hkrati nič. Zato tvoja vera v boga, govori le o tebi, na pa o bogu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: je sex greh?
Reply #3 - 26.08.2010 at 06:44:40
 
dojemljiv wrote on 24.08.2010 at 19:51:52:
Zanima me kakšno je vaše mnenje o sexu. Ne govorim o sexu znotraj zakonske zveze, ampak o sexu dveh oseb, ki sta recimo samska in le prijatelja.

Kakšno je vaše mnenje, kako različne religije in vere obravnavajo takšen sex, je to nekaj nagonskega in lepega ali kot greh? No za krščansko vero že vemo, toda če odvzamemo religijo ampak le vero v boga.

Če bi razmišljal po svoje, ne gre tu za nič slabega. Če sta dva samska s tem en drugemu le "polepšata dan". Zakaj bi bil to greh?

Upam da bo debata zašlo v pravo smer.


Jaz razmišljam v to smer, da si mimogrede lahko "polepšaš dan" in stakneš z malo smole aids.  Roll Eyes

Drugače pa ima v tem svetu vse ceno, seks prinaša tudi ogromno bede, od abortusov, spolnih bolezni, zloglasni aids je le ena izmed mnogih, nasilja med partnerji, umorov zaradi prešuštva...

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: je sex greh?
Reply #4 - 26.08.2010 at 14:19:11
 
Brez parjenja-reprodukcijske verige- vrsta izumre.Sex je pa lahko tudi šport-užitek,nesreča in vse kar sodi zraven.Vsi  življenjski problemi  vesolja se izražajo in ovrednotijo preko človeškega samozavedanja,ko človek dojame,da je sam živ vesoljni izraz .Nič več in nič manj.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: je sex greh?
Reply #5 - 27.08.2010 at 17:43:09
 
Quote:
Jaz razmišljam v to smer, da si mimogrede lahko "polepšaš dan" in stakneš z malo smole aids.  Roll Eyes

Saj pa ne rabiš za vsako priložnost imeti drugega. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: je sex greh?
Reply #6 - 27.08.2010 at 21:12:38
 
Po moje je greh 'ne si dat, kar rabiš', lih tak kot je 'dat si, kar ne rabiš'. Pol je pa odvisno od posameznika, kje je kdo.

Za tiste ki poskušajo drugim določat, kaj rabijo al pa ne rabijo, se mi pa zdi, da bi jim znalo bit na koncu precej žal, da se niso namest z drugimi rajši s sabo malo bolj ukvarjali..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: je sex greh?
Reply #7 - 27.08.2010 at 23:38:53
 
Greha sploh ni.
Če ti je pa potem žal, za karkoli od obojega si storil, si si pa sam kriv. Slaba vest je zopet tvoj produkt, kot morala ali pa je zaradi neetičnega ravnanja. To trpljenje zaradi slabe vesti je pa tvoja šola.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: je sex greh?
Reply #8 - 28.08.2010 at 12:48:56
 
na noben način to ni greh
'greh' - glupe li besede - je samo če ti sam verjameš da je to greh in se pol zarad tega obsojaš ... podobno tud če drugi tko verjamejo in vedo da si ta odnos meu, te lahko obsojajo zarad tega - oboje boli in oboje je usaj butasto, da ne rečem kr naprogramirano (robotsko) - pač reakcija namest akcije

kdo je zadevo naprogramiru se jasno ve ... tisti ki to in še precej blj zblojene spolne praxe prakticirajo na redni bazi ... in pol drugim tumbajo da to je pa greh
govorijo eno a delajo drugo ... niso vredni da bi jih ps poscal, kaj šele da bi jih človk poslušu al pa jim celo verjel kakoli kar povejo ...


če se oba strinjata sex ne more škodovat
lahko samo koristi in to na več načinov




satis wrote on 26.08.2010 at 06:44:40:
Jaz razmišljam v to smer, da si mimogrede lahko "polepšaš dan" in stakneš z malo smole aids.  Roll Eyes

Drugače pa ima v tem svetu vse ceno, seks prinaša tudi ogromno bede, od abortusov, spolnih bolezni, zloglasni aids je le ena izmed mnogih, nasilja med partnerji, umorov zaradi prešuštva...

joj joj joj
jest upam da nimaš prow ampak se motiš
namreč, kolkr sm jest naštudiru zadevo ni opcije da stakneš aids dokler seksa kot tazga ne obsojaš
sicer pa je najboljše zdravilo proti aidsu zvestoba ... ta pa pripelje do spoznanj, ki jih sam zase težko spoznaš ...
tko da ...



Devi wrote on 27.08.2010 at 21:12:38:
Po moje je greh 'ne si dat, kar rabiš', lih tak kot je 'dat si, kar ne rabiš'. Pol je pa odvisno od posameznika, kje je kdo.

Za tiste ki poskušajo drugim določat, kaj rabijo al pa ne rabijo, se mi pa zdi, da bi jim znalo bit na koncu precej žal, da se niso namest z drugimi rajši s sabo malo bolj ukvarjali..

joj bi ti z veseljem kašno povedu ...
pa ne bom, ker smo vsi eno
in nima veze kdo je kdo
in ker je razlika kaj rabi telo in kaj rabi duh
in seks rabta oba Tongue

frdr se mi zdi da pozabljaš da je peti nivo zavesti definiran s predajajnjem znanja naprej - bolje modrosti - znanja ki je bilo preizkušeno u praksi
kdor tega ne dela, pa bi mogu, ta pa dela greh, neglede na to a se obsoja al ne ...  


jest trdim da vsakdo rabi seksat
vsakdo mora izživet tud to
in to je drugi nivo zavesti ... pride hitr na vrsto, zlo hitr ... pa o tem smo že govoril ... google najde use ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: je sex greh?
Reply #9 - 28.08.2010 at 16:44:47
 
gape wrote on 28.08.2010 at 12:48:56:
na noben način to ni greh
'greh' - glupe li besede - je samo če ti sam verjameš da je to greh in se pol zarad tega obsojaš ... podobno tud če drugi tko verjamejo in vedo da si ta odnos meu, te lahko obsojajo zarad tega - oboje boli in oboje je usaj butasto, da ne rečem kr naprogramirano (robotsko) - pač reakcija namest akcije

kdo je zadevo naprogramiru se jasno ve ... tisti ki to in še precej blj zblojene spolne praxe prakticirajo na redni bazi ... in pol drugim tumbajo da to je pa greh
govorijo eno a delajo drugo ... niso vredni da bi jih ps poscal, kaj šele da bi jih človk poslušu al pa jim celo verjel kakoli kar povejo ...


če se oba strinjata sex ne more škodovat
lahko samo koristi in to na več načinov




satis wrote on 26.08.2010 at 06:44:40:
Jaz razmišljam v to smer, da si mimogrede lahko "polepšaš dan" in stakneš z malo smole aids.  Roll Eyes

Drugače pa ima v tem svetu vse ceno, seks prinaša tudi ogromno bede, od abortusov, spolnih bolezni, zloglasni aids je le ena izmed mnogih, nasilja med partnerji, umorov zaradi prešuštva...

joj joj joj
jest upam da nimaš prow ampak se motiš
namreč, kolkr sm jest naštudiru zadevo ni opcije da stakneš aids dokler seksa kot tazga ne obsojaš
sicer pa je najboljše zdravilo proti aidsu zvestoba ... ta pa pripelje do spoznanj, ki jih sam zase težko spoznaš ...
tko da ...



Devi wrote on 27.08.2010 at 21:12:38:
Po moje je greh 'ne si dat, kar rabiš', lih tak kot je 'dat si, kar ne rabiš'. Pol je pa odvisno od posameznika, kje je kdo.

Za tiste ki poskušajo drugim določat, kaj rabijo al pa ne rabijo, se mi pa zdi, da bi jim znalo bit na koncu precej žal, da se niso namest z drugimi rajši s sabo malo bolj ukvarjali..

joj bi ti z veseljem kašno povedu ...
pa ne bom, ker smo vsi eno
in nima veze kdo je kdo
in ker je razlika kaj rabi telo in kaj rabi duh
in seks rabta oba Tongue

frdr se mi zdi da pozabljaš da je peti nivo zavesti definiran s predajajnjem znanja naprej - bolje modrosti - znanja ki je bilo preizkušeno u praksi
kdor tega ne dela, pa bi mogu, ta pa dela greh, neglede na to a se obsoja al ne ...  


jest trdim da vsakdo rabi seksat
vsakdo mora izživet tud to
in to je drugi nivo zavesti ... pride hitr na vrsto, zlo hitr ... pa o tem smo že govoril ... google najde use ...




Lepo, zato s epol tok pcik kurba lepo pol torej rpavis da nj grem ven in se se jaz kurbat azcnem,.

clvoek sex skodi itd.

Sex je temeljni baterijski zakon kjer te crpajo razna bitja in zato uni k fukajo k zivali s eoblj fukajo energiej se sproscajo itd daj no sex je najvecja pizija kaj je mozno poglejkok folak vara kok folak rpeko sexsa partenbrju rkade ziuvljensko moc itd dajte no ljudje bozji men je smao ena prasica to probala narediti pa je letela tkao da mirna bosna.



Torej, sedja mi pvoej sex je zdravilo in zato je tok zivlai ob pick k se porivajo okol lepo,. ve skj ti povem to je zboljeno,.

Ins enki    





Em, ....... . folk posiljuje otorke ker vedo da dobijo energijo itd daj ne seri no.

Jap sedja razumem zakaj me nobena noce k nocem fuakt mhm to bo to,.
make mi,. proklete podgane...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: je sex greh?
Reply #10 - 28.08.2010 at 19:39:07
 
gape wrote on 28.08.2010 at 12:48:56:
na noben način to ni greh
'greh' - glupe li besede - je samo če ti sam verjameš da je to greh in se pol zarad tega obsojaš ... podobno tud če drugi tko verjamejo in vedo da si ta odnos meu, te lahko obsojajo zarad tega - oboje boli in oboje je usaj butasto, da ne rečem kr naprogramirano (robotsko) - pač reakcija namest akcije

kdo je zadevo naprogramiru se jasno ve ... tisti ki to in še precej blj zblojene spolne praxe prakticirajo na redni bazi ... in pol drugim tumbajo da to je pa greh
govorijo eno a delajo drugo ... niso vredni da bi jih ps poscal, kaj šele da bi jih človk poslušu al pa jim celo verjel kakoli kar povejo ...


če se oba strinjata sex ne more škodovat
lahko samo koristi in to na več načinov


Devi wrote on 27.08.2010 at 21:12:38:
Po moje je greh 'ne si dat, kar rabiš', lih tak kot je 'dat si, kar ne rabiš'. Pol je pa odvisno od posameznika, kje je kdo.

Za tiste ki poskušajo drugim določat, kaj rabijo al pa ne rabijo, se mi pa zdi, da bi jim znalo bit na koncu precej žal, da se niso namest z drugimi rajši s sabo malo bolj ukvarjali..

joj bi ti z veseljem kašno povedu ...
pa ne bom, ker smo vsi eno
in nima veze kdo je kdo
in ker je razlika kaj rabi telo in kaj rabi duh
in seks rabta oba Tongue

frdr se mi zdi da pozabljaš da je peti nivo zavesti definiran s predajajnjem znanja naprej - bolje modrosti - znanja ki je bilo preizkušeno u praksi
kdor tega ne dela, pa bi mogu, ta pa dela greh, neglede na to a se obsoja al ne ...  


jest trdim da vsakdo rabi seksat
vsakdo mora izživet tud to
in to je drugi nivo zavesti ... pride hitr na vrsto, zlo hitr ... pa o tem smo že govoril ... google najde use ...

a nisva nekej zlo podobnega oba rekla?
men se je clo zdelo da imam zlo fajn vpogled v problematiko Smiley

drugač sem pa govorila o (verskih) moralistih, ne o petem nivoju. na petem nivoju poskušaš predajat znanje, ne uničevat notranji občutek nekoga glede lastnih potreb z obsojanjem. se mi zdi da je rezultat delovanja enih al pa drugih zlo različen..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: je sex greh?
Reply #11 - 29.08.2010 at 18:38:42
 
Nc ni greh , vesolje je tko narjeno lahko si kar zelis lahko delas kar zelis karkoli si lahko imas to vesoljno pravico ze s tem ker si se rodil ,vesolje se izkusa  skozi cloveka skozi to nase vesoljno telo , clovek lahko unicuje lahko ustvarja ,izbiras sam kaksen bos , enkrat samo edinstven si tak kot si zdaj in kako bos izkusal je na tebi in samo na tebi, lahko izkoristis kar ti je dano lahko tudi ne kakor zelis. Lahko skacemo v zrak in se pritozujemo , zastonj ker tako kot je tako mora biti in tudi tisto kar izgleda popolnoma narobe mora biti kot je .
zivimo vsak v svojem svetu pa nej se slis se tko cudno , sploh ni cudno . Gledamo pa iscemo pa okoli pri drugih po drugih kopiramo in tako sploh ne rastemo ,tako  ne damo niti  moznosti vesolju da se izraza skozi nas moznosti sebi da se na novo rodimo .
Srecen sem ker sem  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: je sex greh?
Reply #12 - 29.08.2010 at 19:19:42
 
ego-3p wrote on 29.08.2010 at 18:38:42:
Nc ni greh , vesolje je tko narjeno lahko si kar zelis lahko delas kar zelis karkoli si lahko imas to vesoljno pravico ze s tem ker si se rodil ,vesolje se izkusa  skozi cloveka skozi to nase vesoljno telo , clovek lahko unicuje lahko ustvarja ,izbiras sam kaksen bos , enkrat samo edinstven si tak kot si zdaj in kako bos izkusal je na tebi in samo na tebi, lahko izkoristis kar ti je dano lahko tudi ne kakor zelis. Lahko skacemo v zrak in se pritozujemo , zastonj ker tako kot je tako mora biti in tudi tisto kar izgleda popolnoma narobe mora biti kot je .
zivimo vsak v svojem svetu pa nej se slis se tko cudno , sploh ni cudno . Gledamo pa iscemo pa okoli pri drugih po drugih kopiramo in tako sploh ne rastemo ,tako  ne damo niti  moznosti vesolju da se izraza skozi nas moznosti sebi da se na novo rodimo .
Srecen sem ker sem  Cheesy



Seveda podpiram te egotrip tkao je prav tako se govori.

Daj povej kje mas zeno da ti jo nategnem pol ap bos videl  hehe no bomo vidlei ce je res to akr govoris da s elohak fuka in samodejavnsto vesolja ugotavlja,.

NO daj pvoej kej je da jo pofukamo vsi skupi skupinsko,.. mislim sej rpavis kajne de je to tkaole vse se fuka in ni skoda in greh ja no pol ap aprpel magari v uno klet v lj ti jo bodo kolektivno pa se ti v rit kaj lohak staknes,.
Wink

lol
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: je sex greh?
Reply #13 - 30.08.2010 at 14:05:44
 
hahaa zakon si ti : )
sam ta tvoj odnos do zensk ne stekam , zenska moski clovek je clovek a mis da si ti kej bolsi od tistih ki jih obtozujes lol ; )
zard mene ce ti moja da , pa ce da cevmu bataljonu , sej ma svojo glavo pa ce ji tko pase bo tko nrdila ima svojo voljo pa nej jo uporablja ; )
tko en stavk  glejmo navznoter ne navzven  ; )  
kaj stokas sploh sej mas tut ti svojo voljo lahk delas kar ces ce mislis pobit use babe jih dej kdo ti brani deli kar ces to moznost mas in pravico .
cloveku ce kar kol u zivljenju ne pase je pac za spremenit , pritozevanje pa jokanje pa jeza nad drugim kaze sam na to da zase ne nrdis nc.
sej se vidi dokazi so povsod , lazje je krivit druge za svojo  nesreco , tezje je sebe pogledat pa vso sranje tu noter.
nevem kaj si mislu rect , u glavnem to je moje mnenje delas lahk kar ces! meje ,moznosti ,narobe in prav greh in negreh vse to si postavljas vedno sam , sam mors vedet za kaj zivis za zivljenje al za unicenje .. .

zivi in pusti zivet pomeni zame med drugim tut pustiti drugim naj bodo taksni kot so.
to pomeni da ce bo moja draga postala jutr radodajka da jo moram sovrazit pretepst njo in se vse tipe in se vse babe sovrazit in pol mi bo boljse : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: je sex greh?
Reply #14 - 07.11.2010 at 08:49:57
 
Devi wrote on 27.08.2010 at 21:12:38:
Po moje je greh 'ne si dat, kar rabiš', lih tak kot je 'dat si, kar ne rabiš'. Pol je pa odvisno od posameznika, kje je kdo.

Za tiste ki poskušajo drugim določat, kaj rabijo al pa ne rabijo, se mi pa zdi, da bi jim znalo bit na koncu precej žal, da se niso namest z drugimi rajši s sabo malo bolj ukvarjali..


To si dobro povedala .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3