Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5
(Read 21630 times)
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Angeli
Reply #15 - 02.09.2010 at 16:57:44
 
Angeli so pomoje, sam beseda mi ne odgovarja..
Verjami, prosi, opazuj Smiley
je pa res da če sam pr seb čutš da si ne zaslužš tega ne boš dobil, pa tut zadne cajte se mi dozdeva da so eni hitrejši drugi počasnejši... se prav da poslušajo. Lah pa da je to tud en catch, pa da si s tem, da v to vrjamem, sama to ustvarim. V vsakem primeru pa ni slabo.
Mi je pa zanimiv, da pač angeli dobri/slabi Začetni spor, eni so se v znak ljubezni do boga odrekli svoji svobodni volji, drugi ne, npr Luci, ki je biu očetov ljubljenček.
Zdej pa kere sick misli men po glavi hodjo, se prav če je ta vojna vojna za svobodno voljo, in je Lucifer predstavlja...mislm čudn.
Ni mi neki čist jasn.
Back to top
« Last Edit: 02.09.2010 at 19:34:43 by Miara »  

blah
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Angeli
Reply #16 - 02.09.2010 at 23:11:13
 
gape wrote on 15.08.2010 at 16:44:17:
Optimus T. Prime wrote on 12.08.2010 at 20:44:13:
gape wrote on 11.08.2010 at 16:56:35:
izi si uzem optimus Wink


Nic v izi.

FUL POWER.

TOel je noro. Ce imam prov pol bom kmalu razume, samo otle z angeli mi ni logicn se.

lp.

počas se pride deleč ...
mudi se, ampak tolk pa spet ne
kaj ti ni logično torej pr angelih?
sej ne da bi ono logično moralo bit ... ponavad tud ni, ker ne rabi bit, ker razume je omejen in razume omejeno število zadev, zadev pa je neskončno ... tko da blj k brskaš, blj je nelogično, ker maš pa čvedno še mal premal podatkov ...



paaa
dej od sebe še kej druzga kotto kar daješ trenutno, se ti bo mogoče še kej druzga začel dogajat ...



Res pokusam,. date se kaj drugega venko tto akr dajem,..
Vrnil bom ljudme kar so mi dali to pomeni izsolal s ebom za muther fuekr sataista pdopsial pakt z sej ve skom in pol sam likvidacijo delu vsem povsrsti ,. mislmi

ljudje so slabi dalis o mi bolecino splohpa piek in to bodo dobili nzaj.
upam da crknem icim prej
...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Angeli
Reply #17 - 02.09.2010 at 23:12:44
 
angeli so angeli baje

padli angeli so pa uni k so s etel fukat,.

pol kri dobis in pije sto kri in pol ej problem

...

MIslim jaz bi jim jebu mater sam da dobim enga
majke mi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Angeli
Reply #18 - 07.09.2010 at 21:06:23
 
Ah toj tut drek. Padli angeli...pomoje je to pitje krvi neki v kar bi oni radi vrjel pa jim ne pomaga neki baš. Če nimaš v krvi pač nimaš v krvi jebiga.

Bi ti angelu jebu mater ja, zjoku bi se prej pomoje
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Angeli
Reply #19 - 07.09.2010 at 21:19:22
 
Sm pa najdla neki skrajno zanimivega v eni skrajno nesumljivi knjigi.
In mi je dal mal mislt na temo naše zavesti/ svobodne izbire. In namreč, v knjigi ena znanstvenica naredi stroj prek katerga se je zmožna pogovarjat pač z celotno kolektivno al karkol zavestjo. V knjigi je to prikazan kot prah, ki se naseli oz obkroža človeka potem ko odraste. In ona se pogovarja z njim in to zgleda tkole :

Z(nanstvenica): Zavest ki odgovarja na ta vprašanja ni človeška, kajne?
P(rah): Ne, toda ljudje ste od nekdaj vedeli za nas.

Z: Za vas? Torej se ne pogovarjam zgolj z enim bitjem?
P: Nikakor. Miljarde miljard nas je.

Z: Torej kdo ste?
P: Angeli.

Z: Angeli so bitja iz temne snovi, iz prahu?
P: Strukture, kompleksifikicije, Da.

Z: Temna snov je torej tisto kar smo svojčas imenovali duh?
P: PO svoji nravi smo duh, po svojih delih pa snov. Snov in duh sta eno.

Z: Ste se vmešali v evolucijo človeških bitij?
P: Da

Z: Zakaj?
P: Da bi se maščevali.

Z: Da bi se, torej ste padli angeli! Po vojni v nebesih- Satan in rajski vrt- A vse to menda ni res? Je to tisto kar ste- a zakaj?

Potem je pa odgovor vpleten na zgodbo inni več pomemben.
SAm mi je pa zanimiv to, ker pač po zgodbi gre res tko, da pač eni angeli so se v znak ljubezni do boga odrekli svoji svobodni volji, drugi ne, na čelu Lucifer.
In tko dostkrat razmišljam, če smo imena zamenjal.
A bi kdo podal svoje razmišljanje?
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Angeli
Reply #20 - 07.09.2010 at 21:39:35
 
A daš naslov knjige ?    Smiley



Lucifer - "prinašalec luči"  ?    Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Angeli
Reply #21 - 07.09.2010 at 21:46:43
 
Ja dej deli se norca no Smiley Drugač je to iz ene trilogije sej pravm random knjiga.
Mislm lej tko bom rekla, če si to tako hitro in lepo zavrgu, argumenterano podaj svoj odgovor in razloži zakaj, me zanima. Takšne in drugačne neresne pa čeprav tebi (verjamem) blazno zabavne odgovore pa mirne vesti lahko zadržiš zase  Wink
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Angeli
Reply #22 - 08.09.2010 at 12:27:46
 
Miara wrote on 07.09.2010 at 21:19:22:
... po zgodbi gre res tko, da pač eni angeli so se v znak ljubezni do boga odrekli svoji svobodni volji, drugi ne, na čelu Lucifer.
In tko dostkrat razmišljam, če smo imena zamenjal.
A bi kdo podal svoje razmišljanje?

če jest kej vem so angeli ... prevodniki - prevajalci - vodniki - kanali ... za energijo ...
skozi njih se ona pretaka do nižjih nivojev
kjer oni ne pridejo, energija težko teče ... ker ni 'vodnika' zanjo ... vodnika po kerem bi prtekla ... zato jih kličemo k seb
eni angeli skrbijo samo za to da se od sonc energija pretaka do planetov ... pa med planeti ...
vsi ti angeli so take vrste angeli ki svoje svobodne volje nimajo - a so se jo odrekl al je nikol niso mel, je stvar debate ... in domišljije
dejstvo je da je nimajo ... in da delajo in bojo delal svoje delo - omogočal energiji boga - brezpogojni ljubezni - da se pretaka
če bi naprimer tak angel - al pa njih več - se odloču da hoče pa neki druzga počet, bi blo energije fertik tm kjer je on 'delu' svoj deu ...
enako naj bi počel človek u končni fazi - bil prevodnik za energijo neba, do zemlje in obratno
ker pa mamo ego, smo prevodnik blj švoh
in manjši ko mamo ego boljši smo prevodnik
in ko ega več ni, smo že skor angel - mamo pa še (vedno) svobodno voljo
...
ko pa se enkrat svobodno odločiš da maš dost tega sranja in se odločiš it u source - izvor - takrat pa več nimaš niti svobodne volje
maš pa zavest
o

in takrat
ko si v izvoru
eno z vsem
takrat se lahko javiš da boš angel ...

(začneš brat spet na vrhu)
Tongue


padli angeli so pač padli angeli
in vsa fora ki je, je to, da on debil (padli angel) misli da je blj pametn kot bog - vsi - eno
več je takih, ki se jim zdi da so najblj pametni
in ker so blj pametni
so vzel zadeve u svoje roke (se niso (več) odrekli svoje svobodne volje - so si jo uzel nazaj)

oni bojo spedenal boljš kot bog

zihr ja ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Angeli
Reply #23 - 08.09.2010 at 14:04:47
 
Miara wrote on 07.09.2010 at 21:46:43:
Ja dej deli se norca no Smiley Drugač je to iz ene trilogije sej pravm random knjiga.
Mislm lej tko bom rekla, če si to tako hitro in lepo zavrgu, argumenterano podaj svoj odgovor in razloži zakaj, me zanima. Takšne in drugačne neresne pa čeprav tebi (verjamem) blazno zabavne odgovore pa mirne vesti lahko zadržiš zase  Wink



Sploh se nisem delal norca, niti kanček.    Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Angeli
Reply #24 - 08.09.2010 at 19:16:04
 
gape wrote on 08.09.2010 at 12:27:46:
Miara wrote on 07.09.2010 at 21:19:22:
... po zgodbi gre res tko, da pač eni angeli so se v znak ljubezni do boga odrekli svoji svobodni volji, drugi ne, na čelu Lucifer.
In tko dostkrat razmišljam, če smo imena zamenjal.
A bi kdo podal svoje razmišljanje?

če jest kej vem so angeli ... prevodniki - prevajalci - vodniki - kanali ... za energijo ...
skozi njih se ona pretaka do nižjih nivojev
kjer oni ne pridejo, energija težko teče ... ker ni 'vodnika' zanjo ... vodnika po kerem bi prtekla ... zato jih kličemo k seb
eni angeli skrbijo samo za to da se od sonc energija pretaka do planetov ... pa med planeti ...
vsi ti angeli so take vrste angeli ki svoje svobodne volje nimajo - a so se jo odrekl al je nikol niso mel, je stvar debate ... in domišljije
dejstvo je da je nimajo ... in da delajo in bojo delal svoje delo - omogočal energiji boga - brezpogojni ljubezni - da se pretaka
če bi naprimer tak angel - al pa njih več - se odloču da hoče pa neki druzga počet, bi blo energije fertik tm kjer je on 'delu' svoj deu ...
enako naj bi počel človek u končni fazi - bil prevodnik za energijo neba, do zemlje in obratno
ker pa mamo ego, smo prevodnik blj švoh
in manjši ko mamo ego boljši smo prevodnik
in ko ega več ni, smo že skor angel - mamo pa še (vedno) svobodno voljo
...
ko pa se enkrat svobodno odločiš da maš dost tega sranja in se odločiš it u source - izvor - takrat pa več nimaš niti svobodne volje
maš pa zavest
o

in takrat
ko si v izvoru
eno z vsem
takrat se lahko javiš da boš angel ...

(začneš brat spet na vrhu)
Tongue


padli angeli so pač padli angeli
in vsa fora ki je, je to, da on debil (padli angel) misli da je blj pametn kot bog - vsi - eno
več je takih, ki se jim zdi da so najblj pametni
in ker so blj pametni
so vzel zadeve u svoje roke (se niso (več) odrekli svoje svobodne volje - so si jo uzel nazaj)

oni bojo spedenal boljš kot bog

zihr ja ...




Sam ubistvu ni to kar se mi mota po glavi. Po glavi se mi motajo sicer osnove ja, ampak bolj v smislu, ker od dveh bi nas pustil v temi, in ker bi nam dal znanje. In ker vrjame v nas. ( no to najbrž oba sam joj no) In nwm čudn mi je pač da nekak nam je pol Luci padli dal zavedanje inaway. In s tem se je začel vse sam a je to res slabo? Pa zakaj je slabo? Po eni strani bi nas pol bog slepe držu? Al lih obratno to ne more bit.
Težka igra  in my head  clo mal pretežko. Ker se igram kle z čistimi osnovami pač z dobrim in slabim in to je treba popedenat že zato da lah nekak funkcioniram normalno. Sam se pa vse tok prepleta js mam pa že tko preveč domišlije Smiley
Js bom nehala razmišljat o tem k itak nikamor ne pridem sam kroge nabijam.

Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Angeli
Reply #25 - 09.09.2010 at 17:37:16
 
Težka debata tole z angeli in zlobnimi.To je vesoljni samoproces boja dobrega in zla v nas samih,ki smo božja (vesoljna)živa samozavedna samomanifestacija. Vsi odgovori so v nas---vendar ti odgovori ne pridejo takrat ko mi sami to želimo- ampak takrat ko samodelujoča vsepojavnost pride v ta čas skupaj z nami. Zadeve so bolj preproste kot jih namala naš um. Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Angeli
Reply #26 - 11.09.2010 at 02:05:31
 
Hej.

Resno poln kurac mam tega samopojavnsoti itd.

Model daj k si toko paemtn povej mi kako satana poklicem renso poln krua cmam tega sveta.

daj da ga dobim an telefon in bomo nareidli aprty snack.

0

Povem ti poln kruac mam folak k sam nabiaj daj povej mi kje je telefon az satana.

Resno misim, bog en verjame v ljdi satan pa iam upanej v ljudi in celo verjame v vsaekga psoamezniak da s emu strga mislim da razumem in vem da razumem. Cel gnil lijfe si rpiden pa vse na kocnu pogrutas da si en butelj k je pokusil ziveti lijf ek si ga je zelel in polv idsi da vis haivnci kubiji in tkao anrpej majov se to akr bi ti mogel meti in pols e ti utrga in lices satana,. torej

Povej sandib kako satana poklicat,.

Povem ti s etoel sandib smos e menili za ribe kje si bil ni te bilo daj en nabiji renso mislim.

Povej kako satana priklicat k drgac bom sam zakuru pentagram pa sel zgnajad bedarije.

Pizdo materno samopojavnost koj kurac moj kurac s etudi dvigne azradi samopoajnvosti jem mater temu vesolju krivic izkroscianja in sranja mislim fak of,. ta samopojanvot nj zbris et asvet k ni vredn pol kruc apalca,.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Angeli
Reply #27 - 11.09.2010 at 12:17:48
 
Quote:
Povej sandib kako satana poklicat,.

Vase se zazri. V tebi je.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Angeli
Reply #28 - 11.09.2010 at 15:58:54
 
Robi wrote on 11.09.2010 at 12:17:48:
Quote:
Povej sandib kako satana poklicat,.

Vase se zazri. V tebi je.


Najboljši odgovor ROBI!!! Smiley CryNaj se ozre vase! Cry
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Angeli
Reply #29 - 15.09.2010 at 22:49:57
 
Miara wrote on 07.09.2010 at 21:19:22:
SAm mi je pa zanimiv to, ker pač po zgodbi gre res tko, da pač eni angeli so se v znak ljubezni do boga odrekli svoji svobodni volji, drugi ne, na čelu Lucifer.
In tko dostkrat razmišljam, če smo imena zamenjal.
A bi kdo podal svoje razmišljanje?


Z stvarjenjem inteligentnih duhovnih bitij ( recimo angelov ) je bila zaradi ohranitve samostojnega življenja te inteligence nujna tudi podelitev svobodne volje. Ob tej dani svobodni volji pa je bil dan tudi zakon in s svobodno voljo tudi možnost kršenje tega. Ker pa Življenje v vsem vesolju mora potekati po nespremenljivem Božjem redu, sicer ni več življenje, je bil ta red dobro predstavljen vsem ustvarjenim duhovom.

Lucifer ( nosilec luči ) je bil najvišji ustvarjen duh z najvišjo inteligenco in močjo. Ker pa se je zavedal svoje moči, je iz napuha in ošabnosti začel prezirati zakon, ki je bil dan v spoštovanje. Tako so se ustvarjeni duhovi začeli ločevati in tisti del nižjih duhov, ki je bil privržen Luciferju je po svoji svobodni volji stopil na njegovo stran.

Drugi del ustvarjenih inteligentnih bitij, ki je pa po svoji svobodni volji spoštoval dane zakone pa je ostal pri Bogu z polno svojo svobodno voljo, tako se ni odrekel svoji svobodni volji, ker je Božjo voljo vzel za svojo svobodno voljo.

Torej se je padec angelov zgodil zaradi nespoštovanja/kršenja zakona/pravil, kar pa je bil po nespremenljivem Božjem redu padec v sodbo in ujetništvo. S tem padcem v ujetništvo se tudi Lucifer preimenuje v Satana.

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5