Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14239 times)
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #30 - 06.07.2010 at 07:55:47
 
Som jo le prebral (knjigco) in kot jo je razumeti, je res newage. Punca še kar verjame v vsemogoče tehnike in živila v najširšem pomenu. Kaj naj bi pomenil naslov knjige pa še ni razvidno, saj je to le prvi del knjige, kjer je sicer naslov citiran v smislu da naj punca že začne seksati in razsvetljenja obesi na klin.
Težko, da bom kupil drugi del.

Glede sexa in duhovnosti bi se vprašal kaj duhovnost sploh je oziroma kaj je potrebno, da do nje prideš. Po moje je najprej treba razčistiti posvetne aspekte našega bivanja, kar je v bistvu zelo težko, razen če smo imeli srečo in nam je bilo ravno prav z rožicami postlano. Skratka šele ko si polno integriran (kot naj bi se temu mislimda reklo v psihoterapiji), si zrel za kaj več, če to sploh obstoja.
Sex je po moje tako močan, da te, če nisi integriran in če duhovnost ne temelji na integriranosti, povsem razsuje, zato je za večino ljudi duhovnost možna samo brez seksa in če obrnem, pri ogromni večini kao duhovnežev je duhovnost  čista fikcija.
Postavlja se vprašanje kaj torej sploh je duhovnost, kaj pa če je to samo popolna integriranost, torej da smo v svojem delovanju lahko svobodni oziroma neodvisni od te posvetne navlake odvisnosti od vsega mogočega - od odnosev, hipermarketov, sexa, ljubezni, newageja, sprejemanja s strani drugih... Ampak takih ljudi je za prste ene roke.
Skratka dohovnost ogromne večine duhovnežev je (new age pa še posebe) beg pred samim sabo, sex pa bomba v to zmedo. Če je zmeda dovolj velika, se bombe naslednji dan niti ne opazi kaj dosti Smiley

PS: Tole razmišljanje sem dal v novo temo, tole temo pa bi admin lahko prestavil v knjige, sem čisto pozabil, da je nekje na dnu ta rubrika. Zato naj se debata o duhovnosti premakne tja.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #31 - 07.07.2010 at 10:26:27
 
This Topic was moved here from Splošno,  aktualno ... by gape.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3