Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14343 times)
ajgor
Ex Member




Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #15 - 10.06.2010 at 09:48:17
 
Izhajal sem iz zgodovine glede Advaite (a-ne, dvaita-dvojnost).
Sicer ti pa lahko raztolmačijo zadevo v templu Hare krišna, ki o tem pravijo:
Enostavno se moramo vprašati naslednje vprašanje: kdo je bil odgovoren za pojavitev inkarnacije gibanja zavesti Krišne? Odgovor, seveda, je advaita, kot Advaita Acharya. Tako, če inkarnacija Maha Višnuja lahko privzame ime Advaita v Svojih zabavah z Gospodom Čaitanjo, zakaj ne sme Šrila Bhaktisiddhanta prav tako uporabiti tega izraza, ko nakazuje na duhovni svet?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #16 - 10.06.2010 at 09:58:57
 
Quote:
Izhajal sem iz zgodovine glede Advaite (a-ne, dvaita-dvojnost).
Sicer ti pa lahko raztolmačijo zadevo v templu Hare krišna, ki o tem pravijo:
Enostavno se moramo vprašati naslednje vprašanje: kdo je bil odgovoren za pojavitev inkarnacije gibanja zavesti Krišne? Odgovor, seveda, je advaita, kot Advaita Acharya. Tako, če inkarnacija Maha Višnuja lahko privzame ime Advaita v Svojih zabavah z Gospodom Čaitanjo, zakaj ne sme Šrila Bhaktisiddhanta prav tako uporabiti tega izraza, ko nakazuje na duhovni svet?

Lp,Igor

Ni potrebe za Hare Krišno, oni ne poznajo ne A od Advaite, tako da se lahko nehaš sklicevat na njih.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #17 - 10.06.2010 at 10:16:25
 
Oni razlagajo gito in s tem ti je razvidno, da so prvotno advaito povezovali z Višnujem, kot njegov avatar. To je vse. Seveda so pa potem razne ločine in razlage, kot je npr. Hare Krišna.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator/ or not
Reply #18 - 10.06.2010 at 10:39:25
 
No, ak pa bi mi danes bili primorani razložiti, kaj Advaita znači, kuga bi mi potlej povedali. Evo, jazst bi povedal sledeče:

Advaita je ne-dvojnost ... Več kasneje
Back to top
« Last Edit: 10.06.2010 at 14:14:09 by El Pesnik »  

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #19 - 10.06.2010 at 13:39:06
 
El Pesnik wrote on 10.06.2010 at 10:39:25:
No, ak pa bi mi danes bili primorani razložiti, kaj Advaita znači, kuga bi mi potlej povedali. Evo, jazst bi povedal sledeče:

Advaita je ne-dvojnost ... Več kasneje

Kar svobodno si vzemi čas za razmislek. Dobesedni prevod je pravilen.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #20 - 16.06.2010 at 15:10:26
 
Dobil knjigico in je kar odpulena, samo da še ne vem, ali in v kolikšni meri se dela norca iz svojega udejstvovanja, iz kake perspektive to piše, tedanje, ko so se norosti odvijale ali sedanje cinične. Bi rekel, da se meša oboje.

Glede spolnosti pa je po moje res predvsem to, da jo je zatirati bebavo, predvsem ker te to ovira pri delu na sebi. Je pa res, da je sexualnost močnejša od ogromne večine nas in naših kao razsvetljenj, zato gresta naša rast in sexualnost pač z roko v roki - v sozvočju ali v medsebojnem "prerivanju". Obvladamo - v smislu polne sprejetosti in brez nekih traum na eni ali drugi strani - pa jo šele, ko smo zares prosvetljeni, ampak ne v kaki religiji.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #21 - 16.06.2010 at 15:37:24
 
Oldio wrote on 16.06.2010 at 15:10:26:
Dobil knjigico in je kar odpulena, samo da še ne vem, ali in v kolikšni meri se dela norca iz svojega udejstvovanja, iz kake perspektive to piše, tedanje, ko so se norosti odvijale ali sedanje cinične. Bi rekel, da se meša oboje.

Glede spolnosti pa je po moje res predvsem to, da jo je zatirati bebavo, predvsem ker te to ovira pri delu na sebi. Je pa res, da je sexualnost močnejša od ogromne večine nas in naših kao razsvetljenj, zato gresta naša rast in sexualnost pač z roko v roki - v sozvočju ali v medsebojnem "prerivanju". Obvladamo - v smislu polne sprejetosti in brez nekih traum na eni ali drugi strani - pa jo šele, ko smo zares prosvetljeni, ampak ne v kaki religiji.

No, veš kaj je bilo pa meni najbolj blizu, ko je nekdo rekel: "Spolnost ni v nikakršnem oziru ovira razsvetljenju". Tako da kdor trdi, da spolnost na kakršen koli način ovira razsvetljenje nima blage veze o tem, kaj naj bi razsvetljenje sploh bilo. Ker če je razsvetljenje odvisno od celibata, je potlej odvisno od telesa, je potlej odvisno od mrtve materije. Kar je pa že v osnovi zgrešeno razmišljanje.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #22 - 16.06.2010 at 15:53:20
 
Quote:
Ker če je razsvetljenje odvisno od celibata, je potlej odvisno od telesa, je potlej odvisno od mrtve materije. Kar je pa že v osnovi zgrešeno razmišljanje

Ampak s tem zanikaš sam smisel obstoja zavesti v "mrtvem" telesu.
Težko si predstavljam razsvetljenega človeka, ki ne ve kaj je seks. Smiley

Kako se lahko samospoznaš, če se nisi pripravljen soočiti s tem, kar bi naj spoznal..To je samega sebe in seks je prav tako del tebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #23 - 16.06.2010 at 20:14:41
 
Robi wrote on 16.06.2010 at 15:53:20:
Quote:
Ker če je razsvetljenje odvisno od celibata, je potlej odvisno od telesa, je potlej odvisno od mrtve materije. Kar je pa že v osnovi zgrešeno razmišljanje

Ampak s tem zanikaš sam smisel obstoja zavesti v "mrtvem" telesu.
Težko si predstavljam razsvetljenega človeka, ki ne ve kaj je seks. Smiley

Kako se lahko samospoznaš, če se nisi pripravljen soočiti s tem, kar bi naj spoznal..To je samega sebe in seks je prav tako del tebe.


Robi resnica! Oni ki imajo samozavedanje izven sebe ne seksajo s telesom- ampak z zavestjo -Poet trdi tako- a hkrati
je njegovo dekle non stop objekano-ker je njegova zavest neodvisna od telesa in nima nobene veze z njegovim fizičnim telesom..Se mi zdi ,da se je Poet malo 'zmontoviral' To je njegova najnovejša beseda. Wink Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #24 - 16.06.2010 at 20:26:22
 
Treba je locit sex pa obsedenost z orgijami obsedenost z sexom ki je nimas pod popolno kontrolo !
Ne pomeni zdej da se je treba porivat ko majmuni non stop .
Sex ostane spremenimo se mi : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #25 - 16.06.2010 at 20:33:05
 
ego-3p wrote on 16.06.2010 at 20:26:22:
Treba je locit sex pa obsedenost z orgijami obsedenost z sexom ki je nimas pod popolno kontrolo !
Ne pomeni zdej da se je treba porivat ko majmuni non stop .
Sex ostane spremenimo se mi : )


Spremenimo se fizično in zavestno-to pomeni še vedno enost-MI. Je tako? Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #26 - 16.06.2010 at 20:46:07
 
Alojz in Sandib wrote on 16.06.2010 at 20:33:05:
ego-3p wrote on 16.06.2010 at 20:26:22:
Treba je locit sex pa obsedenost z orgijami obsedenost z sexom ki je nimas pod popolno kontrolo !
Ne pomeni zdej da se je treba porivat ko majmuni non stop .
Sex ostane spremenimo se mi : )


Spremenimo se fizično in zavestno-to pomeni še vedno enost-MI. Je tako? Wink

Ja enost se preoblikuje ,  vsak dogodek je posledica necesa in vzrok necemu ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #27 - 16.06.2010 at 21:06:18
 
ego-3p wrote on 16.06.2010 at 20:46:07:
Alojz in Sandib wrote on 16.06.2010 at 20:33:05:
ego-3p wrote on 16.06.2010 at 20:26:22:
Treba je locit sex pa obsedenost z orgijami obsedenost z sexom ki je nimas pod popolno kontrolo !
Ne pomeni zdej da se je treba porivat ko majmuni non stop .
Sex ostane spremenimo se mi : )


Spremenimo se fizično in zavestno-to pomeni še vedno enost-MI. Je tako? Wink

Ja enost se preoblikuje ,  vsak dogodek je posledica necesa in vzrok necemu ...

VEčno sedanjemu samozlivanju akumulacije realizacije-kar je vesoljno samodogajanje-samodelovanje neodvisno od nas samih. Zato staranja nihče ne ustavi-ker je to zakon vesoljnega samodelovanja- tako kot je vse.. Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #28 - 17.06.2010 at 07:33:20
 
Robi wrote on 16.06.2010 at 15:53:20:
Quote:
Ker če je razsvetljenje odvisno od celibata, je potlej odvisno od telesa, je potlej odvisno od mrtve materije. Kar je pa že v osnovi zgrešeno razmišljanje

Ampak s tem zanikaš sam smisel obstoja zavesti v "mrtvem" telesu.
Težko si predstavljam razsvetljenega človeka, ki ne ve kaj je seks. Smiley

Kako se lahko samospoznaš, če se nisi pripravljen soočiti s tem, kar bi naj spoznal..To je samega sebe in seks je prav tako del tebe.

Ah no Robi, zdaj se pa že lep čas vrtimo v tem istem krogu. Prav, imaš telo, OK, je pa sedaj razlika v tem, ali si TI telo, ali TI imaš telo.

Poleg tega sem jaz v svojem postu zapisal, da seks ni ovira za razsvetljenje. Ne more biti.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Zamenjam razsvetljenje za hiter vibrator
Reply #29 - 17.06.2010 at 08:42:28
 
El Pesnik wrote on 17.06.2010 at 07:33:20:
Robi wrote on 16.06.2010 at 15:53:20:
Quote:
Ker če je razsvetljenje odvisno od celibata, je potlej odvisno od telesa, je potlej odvisno od mrtve materije. Kar je pa že v osnovi zgrešeno razmišljanje

Ampak s tem zanikaš sam smisel obstoja zavesti v "mrtvem" telesu.
Težko si predstavljam razsvetljenega človeka, ki ne ve kaj je seks. Smiley

Kako se lahko samospoznaš, če se nisi pripravljen soočiti s tem, kar bi naj spoznal..To je samega sebe in seks je prav tako del tebe.

Ah no Robi, zdaj se pa že lep čas vrtimo v tem istem krogu. Prav, imaš telo, OK, je pa sedaj razlika v tem, ali si TI telo, ali TI imaš telo.

Poleg tega sem jaz v svojem postu zapisal, da seks ni ovira za razsvetljenje. Ne more biti.


Nič ni ovira za našo vesoljno samorazsvetlitev,ker se ta vesoljno samodogaja neodvisno od našega delovanja. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3