Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 19588 times)
ajgor
Ex Member




Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #30 - 03.06.2010 at 12:10:50
 
El Pesnik wrote on 03.06.2010 at 12:05:07:
Quote:
El Pesnik wrote on 03.06.2010 at 11:28:46:
Ni rešitve v akciji, tako kot pravi naš stari dobri ajgor. Rešitev ni nikoli v akciji, ker nekogaršnja akcija po pravilu negira akcijo od nekoga drugega, in potem imamo neskončni vrtiljak starih-novih-starih-novih problemov.

Ti je zdaj ideal ratal lenivec?

Lp,Igor

Vidim, da sedaj pa ti ne štekaš, a? Jel tako ajgore, ne razumiješ, a?

Kakšen ideal, ajgore moj, a? A ni to samo preprost common sense, ki se tebi izmika, boš djal da nej taku, a?

Kot vse kaže je tako (idealiziranje). Si v krogu uma.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #31 - 03.06.2010 at 12:15:01
 
Igor, pejd mal na morje, skoz neki težiš folku za brez veze, kr neki v tri dni.

Še v vsakem tvojem postu sem začutu šepetanje Jidduja Peščenjaka, nikol nisi nič napisal brez njegovega vpliva. In sedaj spet nekaj razpredaš o tem, kako je to kar sem napisal nek ideal. Pa kako je to ideal? Ali pač vidiš, da je akcija od nekoga vedno v konfliktu z akcijo od nekoga drugega, in iz tu potem nastopi problem, ali pa tega ne vidiš in pričaš o tem kar je Jiddu rekel o tem, kako um kreira neke ideale in se zapleteš v njegovo dogmo.

Zdaj pa dost, sem povedal kar sem mel, za tem stojim. Take it or leave it.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #32 - 03.06.2010 at 12:18:22
 
titud wrote on 03.06.2010 at 10:22:58:
Quote:
Ne vem, s čim se izgovarjam. Sicer pa na zahodu itak upada nataliteta, bradati mačoti in krepke ženske z juga in vzhoda pa navdušeno gravitirajo proti nam (če ne drugače, pa s kakšnimi bombami). Ni frke. Vse se izide.

V imenu pravičnosti (da se omeni tudi spremenjeno vlogo ženske v zahodni civilizaciji) bi bilo mogoče treba pogledat feminizacijska gibanja v drugi luči. Ob (recimo temu dejstvu), da  moški zaradi pomanjkanja testosterona ne zmorejo več opravljati svoje (tradicionalne) funkcije (ne samo reprproduktivne, temveč kulturno-civilizacoijske), se teža te naloge prenaša na ženske. Ženske so tako prisiljene prevzemat moške naloge (igrat dedce), pri čemer ne gre več za feministično pojmovano gibanje za enakopravnost spolov (ob hkratnem  priznavanju biloških razlik in s temi popgojenih različnih kulturno-civilizacijskih funkcij obeh spolov), ampak dobesedno nalaganje dodatnega bremena ženskam, za katerega niti biloško niti kulturno niso usposobljene. To prispeva k povečevanju nelagodja v kulturi oz. k splošnemu stresu, ki vodi v katastrofične scenarije za zahodno civilizacijo v celoti... Hrbtna plat tega procesa na vzhodu in jugu je radikalizacija in ponovno obujanje mnogokje že preseženih (modernioziranih) tradaicionalnih delitev sponih vlog (beri zatiranja žensk), ker tam to vidijo kot edini način obrambe pred dekadentnim zahodom...


Mi lahko, vi moški, razložite, v čem (zaradi domnevnega pomanjkanja testosterona) ne morete več opravljati svoje oz. katere tradicionalne funkcije? Kako to izgleda? In katere moške naloge prevzemajo ženske? A to, da vozijo tovornjake in avtobuse?

S pravičnostjo sem imela v mislih dejstvo, da če zastrupljeno okolje načenja naše zdravje (kar dejansko verjamem, vendar ne v teorijo g. Boštjančiča), deluje destruktivno na oba spola. Ne mi rečt, da uničuje samo moške  Roll Eyes. Tradicionalne vloge se spreminjajo ja, pa dvomim, da zaradi hormonskih sprememb, bolj zaradi drugačne narave dela. Genetsko bo najbrž naša civilizacija prepustila prostor drugim, pa kaj? Zakaj je to katastrofično? Civilizacije se rojevajo in umirajo, mi nismo izjema.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #33 - 03.06.2010 at 12:49:52
 
El Pesnik wrote on 03.06.2010 at 11:28:46:
Po mojem se preveč osredotočaš na sedanje stanje, kot edino ki deluje stresno. Sam mislim, da ne glede na to kako dobre so bile razmere v družbi v preteklosti je bilo vedno stresno za vse, ker drugače ne more biti.

Nekdo je zelo dobro rekel: Vsi naši problemi so posledica naše nezmožnosti, da bi sedeli tiho in ne delali nič.


Jeba je v tem, da obstaja resna možnost, da stresne (tako osebne kot kolektivne) razmere ustvarja genetska determiranost/degeneriranost, ki smo si jo v teku ene generacije pozvroćili sami in na katero smo se zato prisiljeni  aktivno odzivat in da ne moremo računat na to, da se bodo z nedelovanjem stvari uredile same po sebi v teku naslednjih generacij kot bi lahko zadeve urejevali  (pa jih itak nismo) v preteklosti, ko se še nismo tako aktivno zajedli v svojo temeljno biološko strukturo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #34 - 03.06.2010 at 13:16:02
 
Quote:
Mi lahko, vi moški, razložite, v čem (zaradi domnevnega pomanjkanja testosterona) ne morete več opravljati svoje oz. katere tradicionalne funkcije? Kako to izgleda? In katere moške naloge prevzemajo ženske? A to, da vozijo tovornjake in avtobuse?

S pravičnostjo sem imela v mislih dejstvo, da če zastrupljeno okolje načenja naše zdravje (kar dejansko verjamem, vendar ne v teorijo g. Boštjančiča), deluje destruktivno na oba spola. Ne mi rečt, da uničuje samo moške  Roll Eyes. Tradicionalne vloge se spreminjajo ja, pa dvomim, da zaradi hormonskih sprememb, bolj zaradi drugačne narave dela. Genetsko bo najbrž naša civilizacija prepustila prostor drugim, pa kaj? Zakaj je to katastrofično? Civilizacije se rojevajo in umirajo, mi nismo izjema.


Boštjanovaa teorija zgleda precej konzervativna ali vsaj  milo rečeno kontraverzna (na civilizacijo pač gleda skozi prizmo strukturalistov in psihonalaitikov o kateri sem se razpisal že v tem topiku), vendar ima po moje eno globalno  humanistično poanto že zato, ker  razrešitve problema ne vidi (več)  k vračanju na preživete obrazce, na katerih se je doslej vzdrževala naša civilizacija.

Tud jest ne bi vidu problema v tem, da naša civilizacija prepusti (po možnosti čim manj stresno)  svoje mesto drugim (vitalnejšim), če te druge ne bile že same bolj kot ne zgolj neka kvazi replika naše (ne morejo več računat na svojo avtohtonost oz. svojo atohtonost 'poustvarjajo' umetno kot reakcijo na globlizacijske procese, v katere so hočešnočeš vpete) in bodo zato kali stresa, ki bo uničil našo, klile tudi v njih....
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #35 - 03.06.2010 at 14:00:07
 
Rad bi napisal oziroma dodal kaj pametnega, pa mi nič ne pride na pamet. Cry  
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #36 - 03.06.2010 at 14:31:04
 
El Pesnik wrote on 03.06.2010 at 12:15:01:
Igor, pejd mal na morje, skoz neki težiš folku za brez veze, kr neki v tri dni.

Še v vsakem tvojem postu sem začutu šepetanje Jidduja Peščenjaka, nikol nisi nič napisal brez njegovega vpliva. In sedaj spet nekaj razpredaš o tem, kako je to kar sem napisal nek ideal. Pa kako je to ideal? Ali pač vidiš, da je akcija od nekoga vedno v konfliktu z akcijo od nekoga drugega, in iz tu potem nastopi problem, ali pa tega ne vidiš in pričaš o tem kar je Jiddu rekel o tem, kako um kreira neke ideale in se zapleteš v njegovo dogmo.

Zdaj pa dost, sem povedal kar sem mel, za tem stojim. Take it or leave it.

Vsedi se in bodi tiho.
Da ti bo kaj kliknilo, tako nihče nima utvare.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #37 - 03.06.2010 at 15:33:01
 
Quote:
El Pesnik wrote on 03.06.2010 at 12:15:01:
Igor, pejd mal na morje, skoz neki težiš folku za brez veze, kr neki v tri dni.

Še v vsakem tvojem postu sem začutu šepetanje Jidduja Peščenjaka, nikol nisi nič napisal brez njegovega vpliva. In sedaj spet nekaj razpredaš o tem, kako je to kar sem napisal nek ideal. Pa kako je to ideal? Ali pač vidiš, da je akcija od nekoga vedno v konfliktu z akcijo od nekoga drugega, in iz tu potem nastopi problem, ali pa tega ne vidiš in pričaš o tem kar je Jiddu rekel o tem, kako um kreira neke ideale in se zapleteš v njegovo dogmo.

Zdaj pa dost, sem povedal kar sem mel, za tem stojim. Take it or leave it.

Vsedi se in bodi tiho.
Da ti bo kaj kliknilo, tako nihče nima utvare.
Lp,Igor

Prav, tako ali tako moraš ti živeti sam s sabo.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #38 - 04.06.2010 at 21:37:29
 
titud wrote on 03.06.2010 at 13:16:02:

Tud jest ne bi vidu problema v tem, da naša civilizacija prepusti (po možnosti čim manj stresno)  svoje mesto drugim (vitalnejšim), če te druge ne bile že same bolj kot ne zgolj neka kvazi replika naše (ne morejo več računat na svojo avtohtonost oz. svojo atohtonost 'poustvarjajo' umetno kot reakcijo na globlizacijske procese, v katere so hočešnočeš vpete) in bodo zato kali stresa, ki bo uničil našo, klile tudi v njih....


Mislim, da tako dolgoročno nihče ne more napovedati prihodnjega razvoja. Ne moremo vedeti, kako daleč bo segla gospodarska kriza in kakšne spremembe bo povzročila. In ne moremo vedeti, kako se bodo druge civilizacije odzvale na to. Lahko, da se bodo dogajale tako velike spremembe, da si nihče niti predstavljati ne more. Po moje bo ustvarjanje replik naše civilizacije še najmanjši problem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #39 - 05.06.2010 at 06:59:24
 
titud wrote on 02.06.2010 at 10:45:23:
... Gre za problem hormonskih motilcev v pesticidih, ki v fetusu zavirajo razvoj testosterona, zaradi česar so moški telesno (pa tudi možgansko/mentalno) vse bolj feminizirani, ...



Hormon testosterona se nahaja tako pri moških kot pri ženskah, pri slednjih se ga seveda proizvaja manj. Torej, če bi bilo to glede motilcev res, bi se po naravi logičnega sklepanja lahko pričakovalo tudi, da bi tudi ženske postajale vse bolj "ženske", skratka, pričakoval bi, da bi okoli hodile z lutkami Barbik v naročju.  Wink

In, a ste vedeli, da so si moški brili noge še mnogo prej predno so s tem početjem začele ženske? Torej že takrat, ko so bili še "tapravi deci"   Wink

...

Kaj pa zdaj? V tem grmu iščite odgovore za feminizacijo moških in ne v motilcih.  Cool

Pravi moški glasuje PROTI  Wink pa da vidimo jutri koliko pičkic je v Sloveniji.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #40 - 05.06.2010 at 09:01:00
 
Bamby wrote on 05.06.2010 at 06:59:24:
Pravi moški glasuje PROTI  Wink



A lahko to utemeljiš?
In pol vse ženske po defaultu glasujemo za?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #41 - 05.06.2010 at 10:30:58
 
Žensk vas je za malenkost več v Sloveniji kot moških   Cool    Smiley
 


hmmm   ..škoda da vas ni še kakšna več!  Cool  Grin  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #42 - 09.06.2010 at 11:01:09
 
Svoj mentalni spol (seveda z določeno rezervo)  lahko preverite tukaj:

http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/sex/add_user.shtml

Some researchers say that men can have 'women's brains' and that women can think more like men.

Find out more about 'brain sex' differences by taking the Sex ID test, a series of visual challenges and questions used by psychologists in the BBC One television series
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #43 - 12.06.2010 at 09:59:12
 
Bamby wrote on 05.06.2010 at 06:59:24:
titud wrote on 02.06.2010 at 10:45:23:
... Gre za problem hormonskih motilcev v pesticidih, ki v fetusu zavirajo razvoj testosterona, zaradi česar so moški telesno (pa tudi možgansko/mentalno) vse bolj feminizirani, ...


testosterona se nahaja tako pri moških kot pri ženskah, pri slednjih se ga seveda proizvaja manj. Torej, če bi bilo to glede motilcev res, bi se po naravi logičnega sklepanja lahko pričakovalo tudi, da bi tudi ženske postajale vse bolj "ženske", skratka, pričakoval bi, da bi okoli hodile z lutkami Barbik v naročju.  Wink

In, a ste vedeli, da so si moški brili noge še mnogo prej predno so s tem početjem začele ženske? Torej že takrat, ko so bili še "tapravi deci"   Wink

www.bicikel.com/uploads/bicikel_news/pictureb_4251_pic100685639.jpg

Kaj pa zdaj? V tem grmu iščite odgovore za feminizacijo moških in ne v motilcih.  Cool

Pravi moški glasuje PROTI  Wink pa da vidimo jutri koliko pičkic je v Sloveniji.


Bamby BRAVO!!!

Najbolj razumen post v celotni debati. KO bodo tile forumski ''veleumi'' dojeli,da je vesoljno samodelovanje (in perpetuo) neodvisno od človeške misli . Bodo tudi dojeli,da se človeški genom neodvisno od naše volje - posledično podreja (prilagaja -spreminja) ustrezno temu cikličnemu vsevesoljnemu samodelovanju .Potem bodo tile veleumi manj srali sami po sebi v svoji namišljeni 'ego' precenjeni pameti.Vse je tako kot je zato,ker drugače sploh biti ne more. Vesolje samo nas spreminja večno in sedaj in mi spreminjamo življenje vesolja samega-soodvisna enost.Nič ne gre noter- nič ne gre ven. Vse je večno in sedaj ena sama vesoljna samodelujoča samopojavnost.Kaj si vi predstavljate,da ste nad -izven te samodelujoče vsevesoljne samopojavnosti ? Dajte se že enkrat zbuditi!!!! Wink Wink DEjstvo je vesoljno samodelovanje,ki vpliva na naše življenje in iz nas dela kretene ali vesoljno samospoznano -živo samomanifestacijo. Kaj in kdo ste smo? Tule vam piše!! Ne precenjujte se in ne podcenjujte se! Ste samo živa individulna vesoljna samomanifestacija,ki ji vlada vesoljna samozakonitost,katere samomanifestacija ste-smo!!! Pika amen! Wink Wink Kiss
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Moški v nevranosti (Males en peril)
Reply #44 - 12.01.2012 at 09:53:41
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4