Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 
(Read 80235 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Telo, duša in duh
Reply #135 - 27.06.2011 at 11:07:14
 
Vse, kar je preprosto je tudi logično in obratno, če univerzum ne bi bil preprost in logičen, je povsem logično da ne bi deloval. Vse kar je zakomplicirano nikoli ne more delovati brezhibno in se komplicira v nedogled.

Tudi duša človeka in njen duh sta del tega univerzuma, če duša dela in ravna po pravilih univerzuma, potem tudi pridobi znanje univerzuma in samostojnost v neskončnem obstoju univerzuma.

Univerzum deluje brezhibno v duhovnem svetu, ki pa tudi prepleta materialnost, vendar sama materialnost nikoli ne more vzpostaviti univerzalnega reda, ker se je ločila od logike s tem pa zakomplicirala v preprostosti. Ker pa je materialnost del duhovnosti, bo ta materialnost po univerzalnem redu zopet nekoč samostojna v delovanju univerzuma.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Telo, duša in duh
Reply #136 - 27.06.2011 at 11:33:43
 
M.L. wrote on 26.06.2011 at 22:50:40:
Quote:
M.L. wrote on 24.06.2011 at 23:27:46:
Kaj pa so čuti fizičnega telesa druga kot senzorji in pošiljajo dražljaje v materialne možgane, kjer pa ima duša vse na pregled in popoln stik z zunanjim svetom. Če bi bil stik duše z zunanjim svetom, po tvoje, preko nekega svetlobnega telesa, bi moralo fizično telo pri okvari materialnih čutov prav tako delovati, ampak žal ne deluje in duša na okvarjenih telesnih čutilih nima stika z zunanjem svetom.

Radost in žalost sta čuta duše in ne telesa, pa vendar se odražata skozi telo v zunanji svet in obratno.

Še veliko tega o povezavi duše in fizičnega telesa bi lahko našteval pa zdaj ne bom več. Pri tvoji razlagi ne vidim logične povezave in je preveč lukenj. Sicer pa kakor hočeš tako naj bo.

Pa lep pozdrav.

Saj ni logike. Sam duh/duša ni odvisen od uma, ampak je obratno.

Lp,Igor

Vse je zelo preprosto in logično narejeno in sestavljeno, vendar ljudje zaradi pomankanja vedenja in ljubezni ne zaznajo te logične povezave v vseh razsežnostih stvarjenja. Človek, ki še nima dovolj razvitega duha v svoji duši, ne more dojeti te logike, katera se sklaplja v različnih razsežnostih in tvori univerzum, ampak vidi le posamezne majhne sigmente univerzuma, v katerih pa ne prepozna nobene povezave in jih povezuje z kaosom/nesmislom.

Pa lep pozdrav.


Nobene povezave ni , nihce nima kaj za povezovat ker je vse ze povezano , zivljenje se pac dogaja .

To da je nekaj kar je treba povezat  prihaja iz tvoje psihe in potem postanes kot kuzek ki lovi svoj rep ceprav ga ze ima .

Nic novega nisi odkril in nikoli nebos kaj odkril ne ti niti kdo drug , imas svojo zgodbo v kateri lovis svoj rep vendar zgodba nima nobene veze z nepogojeno ljubeznijo in vse ostalo o cemer Ml rad govoris , to da so okoli ljudje ki niso dovolj razviti in ne razumejo necesa ter da so ljudje na razlicni stopnjah je cista ignoranca .


Tako kot tut danasnja prepricanja da smo na pragu razsvetljenja in je treba bit to in ono in je treba nameravat in biti tukaj ali tam ... pripisovanje zaslug sebi za nekaj kar se odvija samo od sebe , kar pa prihaja iz zelje , jaz bi rad ostal, zelja ostane ,jaz se celo navidezno transformira v visji jaz in ostale neumnosti ki so samo osebna zelja in ignoranca do  zivljenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Telo, duša in duh
Reply #137 - 27.06.2011 at 12:58:40
 
V bistvu ni treba nič postorit. Temu se reče nedejavnost. Tako, kot vsako pomlad začne rasti trava in meni ni treba za to nič postorit. In to je največji čudež.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Telo, duša in duh
Reply #138 - 27.06.2011 at 13:49:42
 
Quote:
V bistvu ni treba nič postorit. Temu se reče nedejavnost. Tako, kot vsako pomlad začne rasti trava in meni ni treba za to nič postorit. In to je največji čudež.

Lp,Igor

Kaj pa naj ,sedimo na riti pa gledamo v luft in se delamo kot da se nic ne dogaja ali kaj  haha Cool

Ja iz nedejavnosti se rodi ustvarjalnost , cudez ceprav to ni .
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Telo, duša in duh
Reply #139 - 27.06.2011 at 14:12:12
 
ego-3p wrote on 27.06.2011 at 13:49:42:
Quote:
V bistvu ni treba nič postorit. Temu se reče nedejavnost. Tako, kot vsako pomlad začne rasti trava in meni ni treba za to nič postorit. In to je največji čudež.

Lp,Igor

Kaj pa naj ,sedimo na riti pa gledamo v luft in se delamo kot da se nic ne dogaja ali kaj  haha Cool

Ja iz nedejavnosti se rodi ustvarjalnost , cudez ceprav to ni .

Tudi to je dejavnost, sedenje in buljenje. Nedelovanje je neupiranje, pomeni pluti s trenutkom.

Ustvarjalnost poraja inteligenca (ne mislim logiko ali pa zatiranje čustev).

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Telo, duša in duh
Reply #140 - 27.06.2011 at 14:30:48
 
Quote:
V bistvu ni treba nič postorit. Temu se reče nedejavnost. Tako, kot vsako pomlad začne rasti trava in meni ni treba za to nič postorit. In to je največji čudež.

Lp,Igor

Večina dogodkov, kot tudi samo vesolje se dogaja brez naše volje....Glede tega ne rabimo res nič postoriti.
Poskrbeti moramo pa za sebe, vsaj za hrano...dom... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Telo, duša in duh
Reply #141 - 27.06.2011 at 14:34:40
 
Quote:
Nedelovanje je neupiranje, pomeni pluti s trenutkom.

To potem večkrat izpade, kot neko prepuščanje tstim, ki krmarijo ladjo in ta ladja se počasi potaplja.....

Vsega pač ne morem dopuščati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Telo, duša in duh
Reply #142 - 27.06.2011 at 14:36:45
 
Robi wrote on 27.06.2011 at 14:30:48:
Quote:
V bistvu ni treba nič postorit. Temu se reče nedejavnost. Tako, kot vsako pomlad začne rasti trava in meni ni treba za to nič postorit. In to je največji čudež.

Lp,Igor

Večina dogodkov, kot tudi samo vesolje se dogaja brez naše volje....Glede tega ne rabimo res nič postoriti.
Poskrbeti moramo pa za sebe, vsaj za hrano...dom... Smiley

Tudi tvoja usoda se dogaja brez tvoje volje.

Seveda, vendar ne greš betonirat in sejat pri -20.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Telo, duša in duh
Reply #143 - 27.06.2011 at 14:40:03
 
Robi wrote on 27.06.2011 at 14:34:40:
Quote:
Nedelovanje je neupiranje, pomeni pluti s trenutkom.

To potem večkrat izpade, kot neko prepuščanje tstim, ki krmarijo ladjo in ta ladja se počasi potaplja.....

Vsega pač ne morem dopuščati.

Tako izpade, ko ne pluješ s trenutkom. Ko prepustiš svojo voljo kapitanu si pač odvisen od njega in njegove presoje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Telo, duša in duh
Reply #144 - 27.06.2011 at 17:47:13
 
Quote:
V bistvu ni treba nič postorit. Temu se reče nedejavnost. Tako, kot vsako pomlad začne rasti trava in meni ni treba za to nič postorit. In to je največji čudež.

Lp,Igor

da pluješ (sodeluješ) s tokom, se meni sploh ne zdi enostavno.
enostavno je, kadar ujameš val in te sam nese
sam prej ali slej te tud odloži in je treba počakat na naslednjega
in včasih je težko pravega najt in jih moraš več sprobat al pa zamenjat, ker čutiš da nisi dojel smeri
al pa čutiš da je čas it, vala pa nikjer, ga ne znaš ustvarit in čakaš u pm
+ treba je ostat ves čas pozoren in naravnan, da te ne vrže iz toka al pa da veš, kdaj je v redu da te vrže, kdaj moraš pa nazaj
hudičevo zahtevno delo če mene prašaš

(še učenka drugač Wink)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Telo, duša in duh
Reply #145 - 27.06.2011 at 18:11:21
 
Val je že želja in ta te spravi iz trenutka. Kot je rekel buda; že samo hotenje po razsvetlitvi je želja in ta te oddaljuje od tega. Ali tudi, da bi postal brez želje je že želja sama. Želja sama pa ni nič slabega, le vedeti moraš, da jo imaš.

Valov je neskončno in vsakega ni mogoče spoznati, čakati, da se ti želja uresniči, da pride val je mogoče bolje saj se naučiš potrpežljivosti in skromnosti. No, nekaterim neučakanim pa šlogar-ica pove, kaj bo in živijo v upanju.

Plutje s trenutkom obsega tako val, kot vrtinec in razburkanost, kot plutje v brezveterju, ko si na mestu ali te nosi tok in butneš na obalo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Telo, duša in duh
Reply #146 - 27.06.2011 at 18:21:56
 
Quote:
Val je že želja in ta te spravi iz trenutka.

Jaz mislim, da takrat, ko pluješ z valom, le-tega niti ne zaznavaš, saj si eno z njim.

Začutiš ga takrat, ko zaradi lastnih prepričanj in samo vrsto vala, prihajaš v konflikt.
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Telo, duša in duh
Reply #147 - 27.06.2011 at 18:39:06
 
Robi wrote on 27.06.2011 at 18:21:56:
Quote:
Val je že želja in ta te spravi iz trenutka.

Jaz mislim, da takrat, ko pluješ z valom, le-tega niti ne zaznavaš, saj si eno z njim.

Začutiš ga takrat, ko zaradi lastnih prepričanj in samo vrsto vala, prihajaš v konflikt.

Preber do konca in ne samo prvega stavka, ki ima obrazlago v nadaljni povedi.
Nisem napisal trditve ampak navadno poved, zato se mora brati kot celota. Če bi pisal trditev, bi napisal samo njo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Telo, duša in duh
Reply #148 - 27.06.2011 at 19:18:04
 
Saj s strinjam tudi z ostalim, le s svojimi besedami sem napisal.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Telo, duša in duh
Reply #149 - 27.06.2011 at 19:45:37
 
Quote:
ego-3p wrote on 27.06.2011 at 13:49:42:
Quote:
V bistvu ni treba nič postorit. Temu se reče nedejavnost. Tako, kot vsako pomlad začne rasti trava in meni ni treba za to nič postorit. In to je največji čudež.

Lp,Igor

Kaj pa naj ,sedimo na riti pa gledamo v luft in se delamo kot da se nic ne dogaja ali kaj  haha Cool

Ja iz nedejavnosti se rodi ustvarjalnost , cudez ceprav to ni .

Tudi to je dejavnost, sedenje in buljenje. Nedelovanje je neupiranje, pomeni pluti s trenutkom.

Ustvarjalnost poraja inteligenca (ne mislim logiko ali pa zatiranje čustev).

Lp,Igor

Seveda sedeti na riti je tudi dejavnost , saj je tudi spanje in vse zivo , v fizicnem smislu , ampak plujem s trenutkom lahko tudi kadar sedim in bulim . Saj sem napisal stavek kot sala mala.
Nevem jaz iz kje se po tvojem inteligenca poraja , jaz razumem to tako kot sem napisal , inteligence ne more biti kadar jo motijo neki mentalni komentarji visjega visinskega ali pa nizinskega jaza hahaa , sele ko je mir se lahko rodi  ustvarjalnost , z nedejavnostjo sem mislil mir, fizicni seveda kadar stojis mirno  not Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11