Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 12
(Read 89330 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: človekova svobodna volja
Reply #45 - 05.04.2010 at 17:31:50
 
M.L. wrote on 05.04.2010 at 17:16:20:
OMEN SAT wrote on 05.04.2010 at 10:49:52:
Ml to kar si napisal je idejni idiotizem.

verjeti v idejo da se človek izpopolnuje je idiotizem.
človek je vedno sam popolno bitje brez kakršnegakoli verjetja v kakoršnekoli ideje tudi v idejo da more biti popoln kot njegov imaginarni bog.

Človek mora le spoznati da popolnost ki jo išče je že on sam.
Človekov um pa lahko popolnost  išče miljarde let pa je ne bo našel,ker le um je tako prismojen da verjame, da ima svobodno voljo da išče svojo popolnost ne vidi pa da je popolnost brez idejne svobodne volje.


Človek ni popoln, dokler se njegova duša ne združi z duhom, ki prebiva v njej. Zato o telesnih človeških pojavah ne moremo govoriti, da so popolne, saj nimajo niti popolne duše, kaj šele telesa.

Kako bi človek pred prerojenjem lahko bil popoln, če pa dela napake vseh vrst in živi v laži in namišljenem svetu, kakšna popolnost je to??? Nerazsvetljen človek zapade smrti, kdo bo pa potem ohranjal življenje, če ne prerojen in popoln človek, ki že ima v sebi večno življenje.

Samo samovšečni in napuha polni ljudje si pripišejo popolnost brez, da bi se za to potrudili in spoznali, kaj je v resnici popolnost. Brez svobodne volje pa ni moč doseči popolnosti. Če pa bi imel človek voljo nekoga drugega, a bi bil človek za to zaslužen, če ne bi delal napak ali pa tisti čigar bi izpolnjeval voljo??? Seveda zaslužen samo tisti, čigar je volja, ne pa izvrševalec njegove volje. Če bi bil človek brez svoje svobodne volje, kot praviš, bi bil podoben vpreženemu volu, ki izvršuje furmanovo voljo.

No pa lep pozdrav.


ML

Kar si napisal zgoraj s tem se lahko strinjam.Edino kar se ne strinjam je tvoj zadnji stavek!!! Iskreno se vprašaj??? Ali nismo ravno voli,ker ne poznajo življenjsko univerzalno voljo našega vesoljnega furmana???? Ozri se okrog sebe,kje pa ti vidiš pravičnost-enakost-občo ljubezen???Nikjer,ker smo žal še neuki-nesamospoznani živi voli!!!Furman sam nam dirigira pot-to dojemi -Naše samospoznanje se ne da izsiliti brez volje vesoljnega furmana. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #46 - 05.04.2010 at 17:40:56
 
Alojz in Sandib wrote on 05.04.2010 at 17:31:50:
M.L. wrote on 05.04.2010 at 17:16:20:
OMEN SAT wrote on 05.04.2010 at 10:49:52:
Ml to kar si napisal je idejni idiotizem.

verjeti v idejo da se človek izpopolnuje je idiotizem.
človek je vedno sam popolno bitje brez kakršnegakoli verjetja v kakoršnekoli ideje tudi v idejo da more biti popoln kot njegov imaginarni bog.

Človek mora le spoznati da popolnost ki jo išče je že on sam.
Človekov um pa lahko popolnost  išče miljarde let pa je ne bo našel,ker le um je tako prismojen da verjame, da ima svobodno voljo da išče svojo popolnost ne vidi pa da je popolnost brez idejne svobodne volje.


Človek ni popoln, dokler se njegova duša ne združi z duhom, ki prebiva v njej. Zato o telesnih človeških pojavah ne moremo govoriti, da so popolne, saj nimajo niti popolne duše, kaj šele telesa.

Kako bi človek pred prerojenjem lahko bil popoln, če pa dela napake vseh vrst in živi v laži in namišljenem svetu, kakšna popolnost je to??? Nerazsvetljen človek zapade smrti, kdo bo pa potem ohranjal življenje, če ne prerojen in popoln človek, ki že ima v sebi večno življenje.

Samo samovšečni in napuha polni ljudje si pripišejo popolnost brez, da bi se za to potrudili in spoznali, kaj je v resnici popolnost. Brez svobodne volje pa ni moč doseči popolnosti. Če pa bi imel človek voljo nekoga drugega, a bi bil človek za to zaslužen, če ne bi delal napak ali pa tisti čigar bi izpolnjeval voljo??? Seveda zaslužen samo tisti, čigar je volja, ne pa izvrševalec njegove volje. Če bi bil človek brez svoje svobodne volje, kot praviš, bi bil podoben vpreženemu volu, ki izvršuje furmanovo voljo.

No pa lep pozdrav.


ML

Kar si napisal zgoraj s tem se lahko strinjam.Edino kar se ne strinjam je tvoj zadnji stavek!!! Iskreno se vprašaj??? Ali nismo ravno voli,ker ne poznajo življenjsko univerzalno voljo našega vesoljnega furmana???? Ozri se okrog sebe,kje pa ti vidiš pravičnost-enakost-občo ljubezen???Nikjer,ker smo žal še neuki-nesamospoznani živi voli!!!Furman sam nam dirigira pot-to dojemi -Naše samospoznanje se ne da izsiliti brez volje vesoljnega furmana. Wink Wink

Ne bo držalo, pravi Bog pusti človeku svobodno voljo in se ne vtika v njo, le skušnjavec z vplivi na naše telesne čute, hoče vplivati  in dirigirati našo pot.

Alojz, zopet sva prišla do tega, da častiva različna bogova.

Pa lep pozdrav.

Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: človekova svobodna volja
Reply #47 - 05.04.2010 at 17:50:16
 
M.L. wrote on 05.04.2010 at 17:40:56:
Alojz in Sandib wrote on 05.04.2010 at 17:31:50:
M.L. wrote on 05.04.2010 at 17:16:20:
OMEN SAT wrote on 05.04.2010 at 10:49:52:
Ml to kar si napisal je idejni idiotizem.

verjeti v idejo da se človek izpopolnuje je idiotizem.
človek je vedno sam popolno bitje brez kakršnegakoli verjetja v kakoršnekoli ideje tudi v idejo da more biti popoln kot njegov imaginarni bog.

Človek mora le spoznati da popolnost ki jo išče je že on sam.
Človekov um pa lahko popolnost  išče miljarde let pa je ne bo našel,ker le um je tako prismojen da verjame, da ima svobodno voljo da išče svojo popolnost ne vidi pa da je popolnost brez idejne svobodne volje.


Človek ni popoln, dokler se njegova duša ne združi z duhom, ki prebiva v njej. Zato o telesnih človeških pojavah ne moremo govoriti, da so popolne, saj nimajo niti popolne duše, kaj šele telesa.

Kako bi človek pred prerojenjem lahko bil popoln, če pa dela napake vseh vrst in živi v laži in namišljenem svetu, kakšna popolnost je to??? Nerazsvetljen človek zapade smrti, kdo bo pa potem ohranjal življenje, če ne prerojen in popoln človek, ki že ima v sebi večno življenje.

Samo samovšečni in napuha polni ljudje si pripišejo popolnost brez, da bi se za to potrudili in spoznali, kaj je v resnici popolnost. Brez svobodne volje pa ni moč doseči popolnosti. Če pa bi imel človek voljo nekoga drugega, a bi bil človek za to zaslužen, če ne bi delal napak ali pa tisti čigar bi izpolnjeval voljo??? Seveda zaslužen samo tisti, čigar je volja, ne pa izvrševalec njegove volje. Če bi bil človek brez svoje svobodne volje, kot praviš, bi bil podoben vpreženemu volu, ki izvršuje furmanovo voljo.

No pa lep pozdrav.


ML

Kar si napisal zgoraj s tem se lahko strinjam.Edino kar se ne strinjam je tvoj zadnji stavek!!! Iskreno se vprašaj??? Ali nismo ravno voli,ker ne poznajo življenjsko univerzalno voljo našega vesoljnega furmana???? Ozri se okrog sebe,kje pa ti vidiš pravičnost-enakost-občo ljubezen???Nikjer,ker smo žal še neuki-nesamospoznani živi voli!!!Furman sam nam dirigira pot-to dojemi -Naše samospoznanje se ne da izsiliti brez volje vesoljnega furmana. Wink Wink

Ne bo držalo, pravi Bog pusti človeku svobodno voljo in se ne vtika v njo, le skušnjavec z vplivi na naše telesne čute, hoče vplivati  in dirigirati našo pot.

Alojz, zopet sva prišla do tega, da častiva različna bogova.

Pa lep pozdrav.



Vidiš kako hitro obsojaš!!!!

Ti imaš v sebi svojo individualno zavest in voljo,ker si božja živa ciklična samomanifestacija. Ampak Bog sam nase v tebi vesoljno samodeluje nate in se sam s tem v tebi samospoznava-neodvisno od tvoje individualne zavesti in volje-on preko tebe uresničuje neodvisno od tebe preko lastnega vesoljnega elementarnega duha lastno živo samospoznanje.Tole razumi in boš vedel vse!!!To je naš življenjski paradoks-mi se poznamo  Wink

Bog samodeluje,da se ciklično samospozna, ali samopozabi v nas samih - ki smo on sam.

ML  Ti sovražiš vsakogar ,ki ni ti? Zakaj ne dojameš,da je vse večno-sedaj Bog sam- tudi ti -jaz-vse??
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #48 - 05.04.2010 at 19:23:30
 
Alojz in Sandib wrote on 05.04.2010 at 17:50:16:
ML  Ti sovražiš vsakogar ,ki ni ti? Zakaj ne dojameš,da je vse večno-sedaj Bog sam- tudi ti -jaz-vse??


Zopet si mimo udaril in me sodiš po sebi, s tem pa dokazuješ, da si človek brez svetlobe in častilec teme. S svojim pisanjem in obnašanjem kažeš na izvor tega, če ti pa kdo očita tvoj namen pa nočeš priznati.

Pa ja nisi človek brez hrbtenice, tako kot zelo rad drugim očitaš, ja res je da tisti, ki s prstom kažejo na drugega, hočejo prikriti svoje slabosti.

Seveda je vse večno Bog sam, tudi jaz in ti, samo ne tako kot ti razlagaš.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: človekova svobodna volja
Reply #49 - 05.04.2010 at 19:28:49
 
častilec teme.
Zakaj se na tem forumu vedno znova osnove pozabljajo, lapate po 600 strani in se kregate za brezveze ker je itak usaki kuri jasn da nihče niti alojz ne more 1000& trditi da ima prav pa se še kr z glavami zaletavate in dokazujete vmes pa pozabte kaj vas je v prvo sploh sm prpelal.
A res ne vidiš zdele da ti je Alojz lepo argumentiral, in nekaj vprašal. Na začetku ti napiše vidiš kako hitro obsojaš pa se kjub temu ujameš  noter in ga označiš za častilca teme ter s tem direkt potrdiš njegov point.
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #50 - 05.04.2010 at 19:32:45
 
Miara wrote on 05.04.2010 at 19:28:49:
častilec teme.
Zakaj se na tem forumu vedno znova osnove pozabljajo, lapate po 600 strani in se kregate in vmes pozabte uno iskrco k vas je v prve sploh sm prpelala.
A res ne vidiš zdele da ti je Alojz lepo argumentiral, in nekaj vprašal. Na začetku ti napiše vidiš kako hitro obsojaš pa se kjub temu ujameš  noter in ga označiš za častilca teme ter s tem direkt potrdiš njegov point.

Jemleš besede iz konteksta, pa pol ne veš za kaj gre, svoje lapanje pripisuješ meni. Nekoč se boš tudi ti zbudila.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: človekova svobodna volja
Reply #51 - 05.04.2010 at 19:39:08
 
Morda res ,ne berem nazaj zadosti da bi vedela podrobnosti, mislim pa da mi tut ni treba. Pa nočm nč slabga sam povem kar si mislm, mogoče je res težko slišat.
Ne jemljem besed iz konteksta povem kakor je. No sej maš prov bom raje tiho, se me ne tiče!
Nekoč se boš tudi ti zbudila... no to je pa smešno.
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #52 - 05.04.2010 at 19:53:50
 
Miara wrote on 05.04.2010 at 19:39:08:
Morda res ,ne berem nazaj zadosti da bi vedela podrobnosti, mislim pa da mi tut ni treba. Pa nočm nč slabga sam povem kar si mislm, mogoče je res težko slišat.
Ne jemljem besed iz konteksta povem kakor je. No sej maš prov bom raje tiho, se me ne tiče!
Nekoč se boš tudi ti zbudila... no to je pa smešno.

Sory Miara, nisem rekel, da bodi tiho, zaradi mene lahko pišeš kolikor hočeš. Poglej, tudi ti si mi prisodila tisto, kar se je porodilo v tvoji glavi in ne moji. Zakaj mi pripisujete in očitate svoje bolane misli?? Očitno različno dojemamo napisano in vsak razume misel v napisanem stavku po svojih lastnostih in zmožnostih.

Žal je tako, in tega si nisem jaz izmislil, ampak takšen je nespremenljivi red v univerzumu.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: človekova svobodna volja
Reply #53 - 05.04.2010 at 20:05:18
 
Res je ML nespremenljivi red.No če se tega zavedaš in ta red in vesoljno samomanifestacijo (Boga)poznaš-zakaj potem nabijanje izven tega reda.?Če poznaš red potem veš,da sva midva brata v vsemu?? Zakaj obsojaš-sodiš??Tega se odvadi-komentiraj zame je zadeva takšna in takšna-ne pa da vedno skačeš žališ!!Poglej moje poste? Ko me nekdo pohodi - sodi-se branim!!Jaz tebe nisem žalil,pa sem si izboril pravico,da bi te-jo ne izrabljam. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #54 - 05.04.2010 at 20:40:45
 
Alojz in Sandib wrote on 05.04.2010 at 20:05:18:
Res je ML nespremenljivi red.No če se tega zavedaš in ta red in vesoljno samomanifestacijo (Boga)poznaš-zakaj potem nabijanje izven tega reda.?Če poznaš red potem veš,da sva midva brata v vsemu?? Zakaj obsojaš-sodiš??Tega se odvadi-komentiraj zame je zadeva takšna in takšna-ne pa da vedno skačeš žališ!!Poglej moje poste? Ko me nekdo pohodi - sodi-se branim!!Jaz tebe nisem žalil,pa sem si izboril pravico,da bi te-jo ne izrabljam. Wink Wink

Daj Alojz, kaj se sedaj sprenevedaš in se skrivaš pod ovčjim kožuhom. Kje sem pa jaz rekel da nisva brata v vsemu?? To si si ti izmislil, ker pač tako dojemaš moje misli. Zavedaj se da moji zapisi nosijo duhovno misel in materialne črke so le sredstvo z katerimi anologno ponazorim duhovnost. Ti in še več drugih pa razumete mojo misel zapisano z materialnimi črkami in besedami povsem materialno in z svojimi očmi vidite samo materialno razlago v mojem zapisu.

Žal me pa zaradi tega ne morete razumeti, kaj sem hotel povedati. S tem se vam pa v vašem umu ustvarjajo nasprotja in nesmisli, ki se vam zdijo neumni. V tem pa vidite žalitev, ki sploh ni žalitev, svoje žalitve in norčevanjeiz drugih pa ne vidite.

Že zdavnaj sem rekel, da se ne bom spuščal s tabo v pogovor, ker je docela neplodno početje. Velikokrat se sicer vzdržim, čeprav me na vsaki moj napisan post izzivaš. Danes pač sem probal če bova lahko kaj skupaj spravila, no in končalo se je tako kot ponavadi, samo brez žaljivk s tvoje strani. No, nek napredek je pa vseeno.

Še tole ti moram povedati; pravico, da bi ti lahko mene žalil, si si izboril z desetkrat izgovorjeno lažjo in jo potem obelodanil za resnico. Zato, nimaš kaj izrabljati v svoje dobro, če pa hočeš pa lahko, saj jaz vem da je debela laž, če pa hočeš druge prepričati v svoj prav, pa jih tudi lahko, saj verjeli ti bodo samo ljudje podobni tebi, kdor pa nosi svetlobo v sebi bo pa že sam lahko dovolj dobro presodil, kaj je res in kaj ni res. Na takšne ljudi, ki nosijo svetlobo v sebi tema ne more vplivati.

No pa lep pozdrav dragi brat.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: človekova svobodna volja
Reply #55 - 05.04.2010 at 22:12:18
 
M.L. wrote on 05.04.2010 at 17:16:20:
Človek ni popoln, dokler se njegova duša ne združi z duhom, ki prebiva v njej. Zato o telesnih človeških pojavah ne moremo govoriti, da so popolne, saj nimajo niti popolne duše, kaj šele telesa.

Kako bi človek pred prerojenjem lahko bil popoln, če pa dela napake vseh vrst in živi v laži in namišljenem svetu, kakšna popolnost je to??? Nerazsvetljen človek zapade smrti, kdo bo pa potem ohranjal življenje, če ne prerojen in popoln človek, ki že ima v sebi večno življenje.

Samo samovšečni in napuha polni ljudje si pripišejo popolnost brez, da bi se za to potrudili in spoznali, kaj je v resnici popolnost. Brez svobodne volje pa ni moč doseči popolnosti. Če pa bi imel človek voljo nekoga drugega, a bi bil človek za to zaslužen, če ne bi delal napak ali pa tisti čigar bi izpolnjeval voljo??? Seveda zaslužen samo tisti, čigar je volja, ne pa izvrševalec njegove volje. Če bi bil človek brez svoje svobodne volje, kot praviš, bi bil podoben vpreženemu volu, ki izvršuje furmanovo voljo.

No pa lep pozdrav.


ml dokler boš verjel v svoj idejni idiotizem tolk časa boš mislil da si pred prerojenjem nepopoln.
Razsvetljeni človek je samo ideja kvazi ezoterikov si mogoče že katerega videl prav tako nerazsvetljeni samo ideja tvojega uma.
Človek je le človek ni ne razsvetljeni in ni nerazsvetljeni.
Človek je eksistenca Življenja in ne neko idejno bitje kjer se njegova duša druži z duhom ki  prebiva v njej.



Vsak človek je večno življenje pa če tudi po  tvoji ideji ni popoln.
kdo je sploh lahko ločen od večnega življenja.
le idejno pogojeni um misli da se mora truditi da bi spoznal popolnost. popolnost je spontanost življenja samega.

svobodna volja je le kot ideja uma da mora doseči popolnost.
bitje srca,kroženje krvi po tvojih žilah in dihanje dobesedno Življenje vse se dogaja spontano samo od sebe brez tvojega odločanja.
je mogoče to tvoja svobodna volja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #56 - 05.04.2010 at 22:38:36
 
Če pa Bog že pusti človeka, da sam skrbi za svoje zunanje življenjske potrebe, da se duša vadi v samospoznanju in samostojni dejavnosti, koliko bolj je to potem nujno za duša samo!

Celo živalskim dušam je tako rekoč vsajen zanje povsem značilen nagon ( instinkt) po katerem ravnajo, in sicer vsaka na svoj način. Zmotno bi bilo misliti, da ta navidez nerazumna bitja brez govorice opravljajo svoje dejavnosti kot stroji, ki jih oživlja neka zunanja sila. Če bi bilo tako, bi tudi najbolj domače živali ne mogli pripraviti k še tako preprostemu delu in gotovo ne bi ubogala človeškega klica.

Ker pa ima tudi vsaka žival svojo dušo, ki ima v sebi sklenjeno življenjsko moč, s katero živalska duša po svoji volji premika svoj telesni organizem, lahko žival tudi različno dresiramo. Le od zunaj oživljena stvar nima niti spomina niti nikakršne presoje. Vse njeno življenje je mehanično in njeno prizadevanje tako odmerjeno in determinirano, da sploh ne more biti govora o kakšnem požlahtnjenju s kakršno koli vrsto pouka; to se lahko zgodi le od zunaj mehanično.

Drevesu lahko tisoč let prigovarjaš naj raste tako in tako in rodi žlahtnejše sadove, pa bo zaman! Uporabiti moraš nož in žago, divjaku odrezati veje, štrclje pazljivo razcepiti, vanje vtakniti sveže žlahtnejše veje in jih potem povezati z divjim, razcepljenim debelcem, tako nam bo povsem mehansko cepljeno drevo sčasoma tudi rodilo žlahtnejša plodove.

Žival pa lahko že z besedami in določenim ravnanjem zdresiraš in potem nam bo ob vseh priložnostih služila in se ravnala povsem po naši volji. To pa nam zanesljivo priča, da imajo tudi živali nekakšno svobodno voljo, brez katere bi te ne mogle ubogati in nam služiti, če je ne bi bilo, bi nam služile prav tako malo kot kamen ali drevo.

Če pa imajo opazno že živali neko samo po sebi zaključeno dušo, obdarjeno z nekaj spoznanja in svobodne volje, ki se mora sama določati po zanju značilnem načinu življenja, koliko bolj mora biti to šele izraženo pri človeški duši. Tu za zdaj sploh ne more biti govora o kakšnih tujih vplivih od zunaj, niti dobrih in še manj slabih.

Duša ima vendar vse, kar potrebuje za prvi življenjski zagon. Ko bo v sebi s svojo močjo volje in po prostovoljni ljubezni do Boga prešla v močnejšo življenjsko svetlobo, se bo tudi kmalu zavedala, kaj vse ji še manjka; potem si bo tudi prostovoljno prizadevala, da bi iz vseh svojih življenjskih moči dosegla tisto, kar ji še manjka, in bo spoznala poti in sredstva in jih s svojo voljo želela, se jih tudi polastila in se obogatila z zakladi čedalje višjega, bolj duhovnega in popolnejšega življenja.

Kar si duša po tej poti, ki je prava pot po Božjem redu, pridobi, potem je in ostane njena last, in noben čas in nobena večnost ji tega ne moreta več iztrgati. Česar pa si duša nikoli ni mogla pridobiti sama, s svojo voljo in s svojim spoznanjem, kot na primer zunanje, organsko telo in z njim marsikatero zunanjo, zemeljsko prednost, to ji tudi ne more ostati, ampak ji bo vzeto, kot ji je bilo dano.

Če pa je vse tako, kot uči vsakdanja izkušnja vsakega človeka, potem niti od daleč ne more biti govora o kakšnem delovanju zlih demonskih sil, ki bi dušo privlačile in določale; vse je namreč odvisno od volje in spoznanja duše in navsezadnje od njene ljubezni. Kakor hočemo, spoznavamo in ljubimo, ravno tako se nam bo zgodilo in nikoli drugače.

Če hočemo, spoznamo in ljubimo tisto, kar je po Božjem redu prav, bomo na tej poti tudi zmeraj dosegli resničnost; če pa hočemo, spoznati in ljubiti v nasprotju s takšnim redom, ki edini ponuja resničnost in bitnost, smo podobni človeku, ki hoče žeti na polju, na katerem ni bilo nikoli posejano žito, in nazadnje moramo le samemu sebi pripisati, če je naša življenjska žetev postala enaka ničli.

No pa lep pozdrav.

Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #57 - 05.04.2010 at 23:12:39
 
OMEN SAT wrote on 05.04.2010 at 22:12:18:
M.L. wrote on 05.04.2010 at 17:16:20:
Človek ni popoln, dokler se njegova duša ne združi z duhom, ki prebiva v njej. Zato o telesnih človeških pojavah ne moremo govoriti, da so popolne, saj nimajo niti popolne duše, kaj šele telesa.

Kako bi človek pred prerojenjem lahko bil popoln, če pa dela napake vseh vrst in živi v laži in namišljenem svetu, kakšna popolnost je to??? Nerazsvetljen človek zapade smrti, kdo bo pa potem ohranjal življenje, če ne prerojen in popoln človek, ki že ima v sebi večno življenje.

Samo samovšečni in napuha polni ljudje si pripišejo popolnost brez, da bi se za to potrudili in spoznali, kaj je v resnici popolnost. Brez svobodne volje pa ni moč doseči popolnosti. Če pa bi imel človek voljo nekoga drugega, a bi bil človek za to zaslužen, če ne bi delal napak ali pa tisti čigar bi izpolnjeval voljo??? Seveda zaslužen samo tisti, čigar je volja, ne pa izvrševalec njegove volje. Če bi bil človek brez svoje svobodne volje, kot praviš, bi bil podoben vpreženemu volu, ki izvršuje furmanovo voljo.

No pa lep pozdrav.


ml dokler boš verjel v svoj idejni idiotizem tolk časa boš mislil da si pred prerojenjem nepopoln.
Razsvetljeni človek je samo ideja kvazi ezoterikov si mogoče že katerega videl prav tako nerazsvetljeni samo ideja tvojega uma.
Človek je le človek ni ne razsvetljeni in ni nerazsvetljeni.
Človek je eksistenca Življenja in ne neko idejno bitje kjer se njegova duša druži z duhom ki  prebiva v njej.



Vsak človek je večno življenje pa če tudi po  tvoji ideji ni popoln.
kdo je sploh lahko ločen od večnega življenja.
le idejno pogojeni um misli da se mora truditi da bi spoznal popolnost. popolnost je spontanost življenja samega.

svobodna volja je le kot ideja uma da mora doseči popolnost.
bitje srca,kroženje krvi po tvojih žilah in dihanje dobesedno Življenje vse se dogaja spontano samo od sebe brez tvojega odločanja.
je mogoče to tvoja svobodna volja.

Kdor misli, da je že samo s vojim telesom popoln, se zelo moti, kajti materija je nepopolna in z napako. Popolnost dosežemo brez telesa in samo v združenju duše z njenim duhom, ki preobrazi še materialno dušu v popolno, brez napak večno duhovnost.

Um nikoli ne more razumeti razsvetljenost in išče popolnost kakor slepec izhod iz labirinta. Zato ljudje, ki uporabljajo samo um za iskanje poti, ne morejo nikoli hoditi po pravi poti, če ne začnejo uporabljati in misliti s svojim srcem, kjer se rojeva ljubezen. V ljubezni je skrita tolikšna modrost, ki je nepremorejo nobene posvetne šole z vsemi svojimi veleumi.

Kar se pa zadeva bitja srca in drugih fukcij mesenega telesa, se ga pa ne zavedamo zato, ker naš um ni sposoben spoznati upravljalca našega tetesa. Naše telo si je uredila naša duša, ki v njemu prebiva in tudi upravlja z njim, torej tudi vodi bitje srca in drugih umu nezavednih funkcij, ki so nujno potrebne za obstoj mesenega telesa.

Če si je duša uredila meseno telo zato, da lahko čuti in vidi materialen svet, mora imeti prav gotovo tudi čut za duhovnost, kateri ji omogoča čutenje in gledanje duhovnosti, iz katere pravzaprav izhaja.

Zakaj potem po smrti mesenega telesa ne delajo več nobene nujne življenjske funkcije, zato ker ni v mrtvem telesu več upravljalca, ki je uporabljal to telo za svoj višji namen. Če ne bi bilo tako, kot pravim, bi lahko popravljali človeško telo v nedogled, kakor avto in druge stroje; bi pač zamenjali pokvarjen del in telo bi lomastilo naprej po zemlji.

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: človekova svobodna volja
Reply #58 - 06.04.2010 at 09:25:41
 
M.L.

Ker se ravno sprašuješ, kaj je popolnost: popolnost je odsotnost ideje o nepopolnosti. Si sedaj potešen al boš še naprej zganjal svojo ... nepopolnost?

Kakorkoli obrneš, M. L., če ti sedaj rečeš, da je materija nepopolna in drugega v bistvu sploh nimaš, ne poznaš, ne moreš predočiti, potem s tem hudo žališ Boga. Mogoče se nisi še nikoli dobro zavedal, da ravno ti najbolj žališ Boga s tem, ko zanikaš to, kar ti je Bog dal in kar edino imaš. Razmisli.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: človekova svobodna volja
Reply #59 - 06.04.2010 at 09:39:35
 
M.L. wrote on 05.04.2010 at 23:12:39:
Kdor misli, da je že samo s vojim telesom popoln, se zelo moti, kajti materija je nepopolna in z napako. Popolnost dosežemo brez telesa in samo v združenju duše z njenim duhom, ki preobrazi še materialno dušu v popolno, brez napak večno duhovnost.

Um nikoli ne more razumeti razsvetljenost in išče popolnost kakor slepec izhod iz labirinta. Zato ljudje, ki uporabljajo samo um za iskanje poti, ne morejo nikoli hoditi po pravi poti, če ne začnejo uporabljati in misliti s svojim srcem, kjer se rojeva ljubezen. V ljubezni je skrita tolikšna modrost, ki je nepremorejo nobene posvetne šole z vsemi svojimi veleumi.

Kar se pa zadeva bitja srca in drugih fukcij mesenega telesa, se ga pa ne zavedamo zato, ker naš um ni sposoben spoznati upravljalca našega tetesa. Naše telo si je uredila naša duša, ki v njemu prebiva in tudi upravlja z njim, torej tudi vodi bitje srca in drugih umu nezavednih funkcij, ki so nujno potrebne za obstoj mesenega telesa.

Če si je duša uredila meseno telo zato, da lahko čuti in vidi materialen svet, mora imeti prav gotovo tudi čut za duhovnost, kateri ji omogoča čutenje in gledanje duhovnosti, iz katere pravzaprav izhaja.

Zakaj potem po smrti mesenega telesa ne delajo več nobene nujne življenjske funkcije, zato ker ni v mrtvem telesu več upravljalca, ki je uporabljal to telo za svoj višji namen. Če ne bi bilo tako, kot pravim, bi lahko popravljali človeško telo v nedogled, kakor avto in druge stroje; bi pač zamenjali pokvarjen del in telo bi lomastilo naprej po zemlji.

No pa lep pozdrav.


pa saj ti to pravim da z idejo ne moreš biti popoln.
kakšne pa klamfaš da popolnost dosežemo brez telesa.
prvo kot prvo zakaj se rodiš s telesom zato da čakaš da si brez telesa?
drugo pa popolnosti ne moreš doseči ker si že popoln brez kakršnekoli koli kvazi ideje.
zakaj bi nekaj moral doseči če si že to.

prav rad bi te videl kako misliš svojim srcem če tako kot klamfaš tule je samo prefinjeni um ki misli da razmišlja s srcem.

iz tvojega pisanja glede funkcij mesenega telesa gotovo sebe smatraš kot dušo,ki še ni dosegla popolnosti in celo vodi bitje srca in druge funkcije.

gotovo tudi uporabljaš svobodno voljo da ustaviš bitje srca in kroženje krvi v žilah in ukažeš svojemu telesu da umre da dosežeš svojo popolnost.

ja nč uspešno doseganje popolnosti naprej z razmišljanjem srcem Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 12