Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 12
(Read 88817 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: človekova svobodna volja
Reply #15 - 11.03.2010 at 21:33:46
 
M.L. wrote on 11.03.2010 at 17:46:10:
.. brez vsakega znanja in spomina na prejšnja znanja, skratka odvisna od drugih, da bo lahko preživela v mesenem telesu, zato pravim, da je nemočna. Potem se mora čimprej vse znova naučiti in vendar ne prej kakor postopno, ( kar je seveda že nekoč vse znala ) kar potrebuje na tem  materialnem svetu za samostojno preživetje, zaradi tega je zapuščena. Seveda sprva največ znanja pridobi od svojih staršev in pozneje že tudi od drugih ljudi in šol, s tem se pa postopno uči v vsem kar mora vedeti za življenje na tem svetu, ne odvisno od duhovnega sveta od koder je prišla in pustila vso vedenje in znanje z spominom vred.

ja, razumem
jes sicer nisem prepričana, da imamo kot duša (neinkarnirana) že vso potrebno znanje.. če bi ga imeli, zakaj bi bla utelešenja sploh potrebna?
in če imajo utelešenja določen cilj, kako bi sploh vedli, kateri je, če se rodimo brez spomina? se mi zdi, da smo zato rojeni v družine oz okolja, ki že sami po sebi predstavljajo problem oz lekcijo, katero smo se odločili učit oz obvladat. v prvih (nemočnih) letih našega življanja nas starši naučijo (vcepijo al pa pripeljejo iz naše podzavesti) tisto, zaradi česar smo prišli sem, da potem skoz življenje predelujemo. vsaj zdi se mi tako. zdi se mi zato, ker ima vsak človek v sebi neko področje, ki ga frustrira bolj kot vse drugo in običajno je to področje povezano z našim izvorom (zgodnjimi leti, karakterjem, okoljem, nečem, kar se v človeku formira že zelo zgodaj). ker čeprov se na vsake tolk zavem, kolk veliko stvari ne znam in en obvladam, me večina teh stvari ne moti prav osebno. zares moti (in frustrira in s tem stimulira) me samo določeno področje. od njega bežim al pa ga nadgrajujem, pač kolk sem v nekem trenutku močna in prisebna.
tako se mi zdi, da učimo se že (od staršev in okolja), marsičesa. ampak zares spoznat smo prišli pa nekej zelo specifičnega. in včasih se mi zdi, da se tega ne da naučit, ampak lahko samo spoznaš, se zaveš, odkriješ na novo, kot en novi svet. realiziraš še eno slepo pego v svoji wanna be popolnosti, da imaš potem kot duša (ko odvržeš telo) še eno barvo v mavrici več.

pač če se že igramo z idejami kaj bi lahko bilo res..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #16 - 11.03.2010 at 22:09:30
 
[quote author=Devi link=1268211231/15#15 date=1268339626]M.L. wrote on 11.03.2010 at 17:46:10:
.. brez vsakega znanja in spomina na prejšnja znanja, skratka odvisna od drugih, da bo lahko preživela v mesenem telesu, zato pravim, da je nemočna. Potem se mora čimprej vse znova naučiti in vendar ne prej kakor postopno, ( kar je seveda že nekoč vse znala ) kar potrebuje na tem  materialnem svetu za samostojno preživetje, zaradi tega je zapuščena. Seveda sprva največ znanja pridobi od svojih staršev in pozneje že tudi od drugih ljudi in šol, s tem se pa postopno uči v vsem kar mora vedeti za življenje na tem svetu, ne odvisno od duhovnega sveta od koder je prišla in pustila vso vedenje in znanje z spominom vred.

Quote:
ja, razumem
jes sicer nisem prepričana, da imamo kot duša (neinkarnirana) že vso potrebno znanje.. če bi ga imeli, zakaj bi bla utelešenja sploh potrebna?


Nisem mislil popolno znanje, potem je res reinkarnacija nepotrebna, ampak vso pridobljeno znanje do te dosežene stopnje, ki jo ima ta duša.

Quote:
in če imajo utelešenja določen cilj, kako bi sploh vedli, kateri je, če se rodimo brez spomina? se mi zdi, da smo zato rojeni v družine oz okolja, ki že sami po sebi predstavljajo problem oz lekcijo, katero smo se odločili učit oz obvladat. v prvih (nemočnih) letih našega življanja nas starši naučijo (vcepijo al pa pripeljejo iz naše podzavesti) tisto, zaradi česar smo prišli sem, da potem skoz življenje predelujemo. vsaj zdi se mi tako. zdi se mi zato, ker ima vsak človek v sebi neko področje, ki ga frustrira bolj kot vse drugo in običajno je to področje povezano z našim izvorom (zgodnjimi leti, karakterjem, okoljem, nečem, kar se v človeku formira že zelo zgodaj). ker čeprov se na vsake tolk zavem, kolk veliko stvari ne znam in en obvladam, me večina teh stvari ne moti prav osebno. zares moti (in frustrira in s tem stimulira) me samo določeno področje. od njega bežim al pa ga nadgrajujem, pač kolk sem v nekem trenutku močna in prisebna.

Ja, utelešenje ima določen cilj in to je cilj napredovanja in zorenja same duše. Če bi imeli spomin na prejšnja življenska stanja, bi nam ta nič ne koristil, ker so vsa ta stanja bila vodena od drugje z drugo voljo. Tako so naša prejšnja življenska stanja bila manj odgovorna in neobremenjujoča za našo dušo, tako pa posledično trenutno boljša kot pa tukaj na naši zemlji, ki je zelo trnova in odgovorna pot.

Vidiš, če bi naša duša imela ta spomin od prej, bi zlahka obupala nad življenjem na tej zemlji in se pri priči tudi rešila z smrtjo svojega mesenega telesa in se vrnila v lagodnejšo neodgovorno življenje. Ravno zaradi tega pa je spomin duši zabrisan ob utelešenju na to zemljo.

Rojeni smo pa točno takim zemeljskim staršem, ki so nam potrebni za čimboljšo napredovanje našega duhovnega zorenja. Odvisno od razvitosti duše in prejšnjih življenskih stanj.

Quote:
tako se mi zdi, da učimo se že (od staršev in okolja), marsičesa. ampak zares spoznat smo prišli pa nekej zelo specifičnega. in včasih se mi zdi, da se tega ne da naučit, ampak lahko samo spoznaš, se zaveš, odkriješ na novo, kot en novi svet. realiziraš še eno slepo pego v svoji wanna be popolnosti, da imaš potem kot duša (ko odvržeš telo) še eno barvo v mavrici več.

pač če se že igramo z idejami kaj bi lahko bilo res..

Od staršev in okolice se od začetka učimo predvsem tosvetnega življenja, potem nas starši že lahko vpeljejo v odkrivanje zgodnje duhovnosti in kot praviš; prišli smo po nekaj čisto drugega, kakor zgolj golo materialno preživetje do smrti našega mesa, ampak spoznat, odkrit resnično večno samostojno duhovno življenje in še enkrat kot praviš; tega se ne da naučit, ampak preprosto spoznat novi svet.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #17 - 11.03.2010 at 22:18:11
 
[quote author=Devi link=1268211231/15#15 date=1268339626]M.L. wrote on 11.03.2010 at 17:46:10:
.. brez vsakega znanja in spomina na prejšnja znanja, skratka odvisna od drugih, da bo lahko preživela v mesenem telesu, zato pravim, da je nemočna. Potem se mora čimprej vse znova naučiti in vendar ne prej kakor postopno, ( kar je seveda že nekoč vse znala ) kar potrebuje na tem  materialnem svetu za samostojno preživetje, zaradi tega je zapuščena. Seveda sprva največ znanja pridobi od svojih staršev in pozneje že tudi od drugih ljudi in šol, s tem se pa postopno uči v vsem kar mora vedeti za življenje na tem svetu, ne odvisno od duhovnega sveta od koder je prišla in pustila vso vedenje in znanje z spominom vred.


Quote:
jes sicer nisem prepričana, da imamo kot duša (neinkarnirana) že vso potrebno znanje.. če bi ga imeli, zakaj bi bla utelešenja sploh potrebna?

Še tole; duša ima lahko že zelo visoko pridobljeno vedenje, ampak ji to nič ne koristi pri napredovanju, če nima prehojene mesene poti zemeljskega človeka, zato se bo kljub vsem velikem znanju nekoč tudi utelesila.
Duša, ki pa je že prehodila pot človeškega mesa in je na tej poti dosegla visok napredek ali celo razsvetljenje, pa seveda bi bilo neumno in nepotrebno, da bi se ponavljala.

Pa lep pozdrav.

Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: človekova svobodna volja
Reply #18 - 12.03.2010 at 11:21:44
 
Vsem

NI starih in mladih duš -dojemite ne verjemite bleferjem,ki si to izmišljajo. Vse duše so enako stare,ker so vse kot akumuliran spomin INme genski zapis naše vrste ujete v našo večno sedanjo samoreprodukcijsko življenjsko verigo. Vsi dobimo dušo (brezčasen)genski akumuliran spomin v trenutku spočetja. Vsak med nami umre toda v našem genomu bo to  naše življenje zapisano kot akumuliran spominski (brezčasen) zapis ostal živ,ker se ljudje razmnožujejo tudi ko mi umremo-genska spominska akumulirana koda (duša) ostane v naši reproduksijski verigi in s spočetjem smo mi ciklični življenjski nov samopojav.Človek umre človek se rodi. A vi res verjamete,da ima vesolje (bog) nek poseben servis za duše ne me basat ljudje___ne lažite sami sebi.

Zadeva je samodejavna v našem življenjskem genomu in njegovi reprodukciji naše vrste. Ti nosiš genom svojih prednikov in svojih potomcev-torej gre duša (spominski genski zapis iz roda v rod zaradi našega razmnoževanja. Vsak med nami,ki mu uspe prebuditi dušo preko elementarnih vesoljnih  EM frekvenc(ki delujejo nanj neodvisno od njegasamega)ve praktično vse,iz sebe samega,ker se je njegova ''duša'' akumuliran brezčasen genski spomin --- zaradi ugodnih EM frekvenc,ki delujejo nanj prebudila v vesoljno brezčasnost znotraj njega samega---neodvisno od njeg samega.

Ta človek ima  preko tega samoaktiviranega brezčasnega genskega spomina (človeškega rodu v njemu)tudi brezčasen vesoljni individualni vpogled.Njegova duša je prevzela brezčasno vesoljno dimenzijo in je zato (teološko) zopet pri Bogu svojem brezčasnem izvoru,ki ga nosi v sebi njegova (človeška) akumulirana spominska koda v človeškem genomu,ki se je tu v individualni samomanifestaciji-prebudila zaradi EM (duha)vesoljnega (Božjega)elementarnega samodelovanja nanj-neodvisno od njega samega.

Kaj je tu mističnega?? Ne zmorete dojeti? Ne blefirajte z izmišlotinami!!! Prenehajte se iti neke duhovne mojstre,ker ste dokazano (v večini) duhovni palčki-sami nič krivi,da ste to,kar ste!!!
Kako lahko človek ob zori tretjega (dne)tisočletja še razmišlja tako nesamostojno in ima to za sveto resnico v svoji nezavedni in nesamospoznani temi. VESOLJNI SERVIS DUŠ ML je pa GLAVNI SERVISER u BUTALAH!!! Wink Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: človekova svobodna volja
Reply #19 - 12.03.2010 at 15:41:26
 
Alojz in Sandib wrote on 12.03.2010 at 11:21:44:
Kaj je tu mističnega?? Ne zmorete dojeti? Ne blefirajte z izmišlotinami!!! Prenehajte se iti neke duhovne mojstre,ker ste dokazano (v večini) duhovni palčki-sami nič krivi,da ste to,kar ste!!!

mogoče pa samo radi razmišljamo o različnih možnostih.. maš problem s tem?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: človekova svobodna volja
Reply #20 - 12.03.2010 at 16:57:39
 
Devi wrote on 12.03.2010 at 15:41:26:
Alojz in Sandib wrote on 12.03.2010 at 11:21:44:
Kaj je tu mističnega?? Ne zmorete dojeti? Ne blefirajte z izmišlotinami!!! Prenehajte se iti neke duhovne mojstre,ker ste dokazano (v večini) duhovni palčki-sami nič krivi,da ste to,kar ste!!!

mogoče pa samo radi razmišljamo o različnih možnostih.. maš problem s tem?


Ne Devi probleme imajo tisti,ki slikajo rožnate angelčke in energijo duše.Jaz nimam s tem broblemov,ker zadevo poznam iz samega sebe. Moja duša se je v meni samorodila in samospoznala neodvisno od kogarkoli tule na Zemlji.Vesoljna EM (teološko-duh) EM frekvenca  (galaksije)jo je sama zbudila neodvisno od Alojzevih želja-volje-hotenj.

Vesoljno samodelovanje (teološko)Bog je vse večno-sedaj sam v svoji vseobsežni vesoljni življenjski in elementarni samopojavnosti in večno-sedanjem samodelovanju-mi smo njegova življenjska samomanifestacija-tako kot vsako življenje smo tudi mi podrejeni vesoljnim elementarnim ciklom-neodvisno od našega samozavedanja in svobodne volje--neodvisno od nas,ki smo v bistvu živa vesoljna (božja) samomanifestacija-Jabolko ne cveti decembra-tako tudi mi ne ,če ni ugodnih elementarnih (galaktičnih) EM gfrekvenc,ki nam to omogočajo.

Vesoljni (božji)samo paradoks se ta zadeva imenuje. Tako,da kot vidiš nimam s tem kakšnih problemov. Vsekakor pa s svojim postom nisem mislil tebe osebno.Kljub temu si pa lahko malo manj neprijazna-ti nisi omenjena.Lahko bi vprašala,pa bi zvedela,kaj mislim pod to svojo trditvijo. Uživaj! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #21 - 12.03.2010 at 21:15:40
 
No, ker smo že pri dušah, bi še povedal svoj pogled na nastanek duš;
vsa materija te zemlje – od najtršega kamna do etra visoko nad oblaki – je dušna substanca, toda v nujno determiniranem in zato otrdelem stanju. Njen cilj pa je, da se spet vrne v nevezano, čisto duhovno bit, potem ko prav po tej osamitvi doseže samostojno življenje. Da pa to po čedalje samostojnejši dejavnosti lahko doseže, mora iz vezane materije osvobojena duša prehoditi vse mogoče življenjske stopnje, na vsaki novi življenjski stopnji se mora znova zabubiti v materialno telo, iz tega pa potem spet pritegniti nase nove substance življenja in dejavnosti ter si jih prilastiti.

Ko se je potem duša po potrebnem zorenju v telesu, bodisi v rastlinskem ali v živalskem, že sposobna povzpeti na višjo stopnjo življenja ji je to telo odvzeto in si lahko potem – že obdarjena z višjimi inteligencami – oblikuje novo telo, v katerem se lahko po krajšem ali daljšem času spet povzpne do višje inteligence življenja in dejavnosti in tako naprej vse do človeka, kjer bo kot že povsem svobodna, v poslednjem telesu dosegla popolno samozavest za spoznanje Boga, ljubezen do njega in s tem popolno združitev s svojim onstranskim duhom, in ta združitev se imenuje novo rojstvo ali prerojenje v duhu.

Ko človeška duša doseže to stopnjo življenja, je popolna in je potem kot povsem samostojno bit in življenje, ne more nič več uničiti.

Le kaj pomeni telo nekega zajca, s katerim si orel poteši svojo lakoto, pri tem pa osvobodi dušo živali, tako da seje ta že povsem sposobna povzpeti na višjo življenjsko stopnjo? Tudi orel ima dušo, ki se približuje enakemu cilju. V zajčjem mesu in krvi pa so tudi še bolj grobe duševne substance. Te se združijo z orlovimi duševnimi substancami zato, da postane s tem orlova duša nekoliko krotkejša in inteligentnejša, po izgubi svojega telesa pa že morda celo človeška duša.

Na tej naši zemlji je pač tako urejeno za vzgojo Bogu podobnih ljudi. Življenje je in ostane boj z vsakovrstnimi sovražniki tako dolgo, dokler se iz lastne moči ne dvigne kot zmagovalec nad vso materijo. In tako se sploh ne smemo čuditi sovražnikom življenja ( mislim v živalskem svetu ), kajti niso sovražniki pravega življenja, temveč le sovražniki navideznega materialnega življenja, ki pravzaprav sploh ni življenje, temveč le sredstvo resničnega, notranjega, duhovnega življenja duše, ki se z njegovo pomočjo lahko vzpenja čedalje više do najresničnejše prave življenjske svobode, tega si pa brez tega časno materialnega sredstva sploh ne bi bilo mogoče niti zamisliti.

Pa lep pozdrav.


Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: človekova svobodna volja
Reply #22 - 12.03.2010 at 21:15:44
 
M.L. wrote on 11.03.2010 at 22:18:11:
Še tole; duša ima lahko že zelo visoko pridobljeno vedenje, ampak ji to nič ne koristi pri napredovanju, če nima prehojene mesene poti zemeljskega človeka, zato se bo kljub vsem velikem znanju nekoč tudi utelesila.
Duša, ki pa je že prehodila pot človeškega mesa in je na tej poti dosegla visok napredek ali celo razsvetljenje, pa seveda bi bilo neumno in nepotrebno, da bi se ponavljala.

Če slediš tej logiki, se na koncu moraš vprašat, zakaj se pa sploh utelešamo? Nekega realnega razloga za to ni: če je duša že sama po sebi popolna, če se lahko uči tud brez vsakega utelešanja, če sta duša in telo dve popolnoma neodvisni 'bitj', ki se za sam obstoj v bistvu ne potrebujeta nujno. se pravi, duša ne 'rabi' telesa. telo mogoče rabi dušo. ampak če telo rabi dušo, duša pa telesu bolj škodi kot koristi.. (samo poglej situacijo na zemlji ta trenutek.. kaj smo naredli, zemlja - in vsa njena živa bitja, ki so vsa med sabo nekako soodvisna, oz vsako 'višje' razvito bitje je v samem obstoju odvisno od 'nižje' razvitih - človeštvo ta soobstoj tolk globoko krši, da bi zemlja po moje mnogo boljše prišla skozi brez svojih 'primatov').

zdej edini dve rešitvi na to vprašanje, ki sta mi dovolj logični se mi zdita:
- ali duša rabi telo lih tolk kot telo rabi dušo, ker drugač ne more rast in se razvijat oz. (in bi mogli bit hvaležni zemlji, če bi bli dovolj pametni)
- ali (če zgolj telo rabi dušo) se duše utelešajo v materijo zato, da jo presvetlijo oz dvignejo /(tantra)/ s tem da se mi (spet) tukej zdi, da to delajo zlo slabo. razen če so vojne in onesnaževanje in uničevanje vsega okoli sebe v bistvu razvojne poti materije, stopnje v razvoju, ki jih niti duša ne more preskočit.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: človekova svobodna volja
Reply #23 - 12.03.2010 at 21:26:43
 
Alojz in Sandib wrote on 12.03.2010 at 16:57:39:
Vsekakor pa s svojim postom nisem mislil tebe osebno.Kljub temu si pa lahko malo manj neprijazna-ti nisi omenjena.Lahko bi vprašala,pa bi zvedela,kaj mislim pod to svojo trditvijo. Uživaj! Wink Wink

jes sm bl pristaš prepričanja: čeprav se ne strinjam se s tem kar praviš, bom vseeno branila tvojo pravico, da to poveš.
če žališ enega udeleženca zaradi vsebine debate, je drugi nujno vključen, ker je v isti debati.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #24 - 12.03.2010 at 21:30:11
 
Devi wrote on 12.03.2010 at 21:15:44:
M.L. wrote on 11.03.2010 at 22:18:11:
Še tole; duša ima lahko že zelo visoko pridobljeno vedenje, ampak ji to nič ne koristi pri napredovanju, če nima prehojene mesene poti zemeljskega človeka, zato se bo kljub vsem velikem znanju nekoč tudi utelesila.
Duša, ki pa je že prehodila pot človeškega mesa in je na tej poti dosegla visok napredek ali celo razsvetljenje, pa seveda bi bilo neumno in nepotrebno, da bi se ponavljala.

Če slediš tej logiki, se na koncu moraš vprašat, zakaj se pa sploh utelešamo? Nekega realnega razloga za to ni: če je duša že sama po sebi popolna, če se lahko uči tud brez vsakega utelešanja, če sta duša in telo dve popolnoma neodvisni 'bitj', ki se za sam obstoj v bistvu ne potrebujeta nujno. se pravi, duša ne 'rabi' telesa. telo mogoče rabi dušo. ampak če telo rabi dušo, duša pa telesu bolj škodi kot koristi.. (samo poglej situacijo na zemlji ta trenutek.. kaj smo naredli, zemlja - in vsa njena živa bitja, ki so vsa med sabo nekako soodvisna, oz vsako 'višje' razvito bitje je v samem obstoju odvisno od 'nižje' razvitih - človeštvo ta soobstoj tolk globoko krši, da bi zemlja po moje mnogo boljše prišla skozi brez svojih 'primatov').

zdej edini dve rešitvi na to vprašanje, ki sta mi dovolj logični se mi zdita:
- ali duša rabi telo lih tolk kot telo rabi dušo, ker drugač ne more rast in se razvijat oz. (in bi mogli bit hvaležni zemlji, če bi bli dovolj pametni)
- ali (če zgolj telo rabi dušo) se duše utelešajo v materijo zato, da jo presvetlijo oz dvignejo /(tantra)/ s tem da se mi (spet) tukej zdi, da to delajo zlo slabo. razen če so vojne in onesnaževanje in uničevanje vsega okoli sebe v bistvu razvojne poti materije, stopnje v razvoju, ki jih niti duša ne more preskočit.

Naše telo je le sredstvo z katerim duša lahko doseže popolnost. Tukaj gre za preizkus svobodne volje. Duša z svojim duhom v duhovnem svetu nima sredtev z katerimi bi lahko dosegla neuničljivo večno življenje, zato si mora nadeti meso in v skušnjavi mesa po svoji svobodni volji premagati skušnjavo.

Dokler pa duša ne opravi preizkusa podeljene svobodne volje v mesu, pa ne more postati popolna in razsvetljeno združena v enost večnega samostojnega duhovnega življenja, skratka brez prehojene poti mesa, ne more postati neuničljiva in večna v novem svetu.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: človekova svobodna volja
Reply #25 - 12.03.2010 at 21:46:55
 
M.L. wrote on 12.03.2010 at 21:30:11:
Naše telo je le sredstvo z katerim duša lahko doseže popolnost. Tukaj gre za preizkus svobodne volje. Duša z svojim duhom v duhovnem svetu nima sredtev z katerimi bi lahko dosegla neuničljivo večno življenje, zato si mora nadeti meso in v skušnjavi mesa po svoji svobodni volji premagati skušnjavo.

Dokler pa duša ne opravi preizkusa podeljene svobodne volje v mesu, pa ne more postati popolna in razsvetljeno združena v enost večnega samostojnega duhovnega življenja, skratka brez prehojene poti mesa, ne more postati neuničljiva in večna v novem svetu.

Pa lep pozdrav.

se ti ne zdi, da če smo (ljudje) v svojem razvoju prvi, ki smo dosegli raven svobodne volje in s tem možnost se dvignit nad materijo..
da se v bistvu zdej z zanikanjem in zaničevanjem materije, obnašamo neznansko povzpetniško? na misel mi pride primerjava s starši, ki garajo, da lahko svoje otroke prvič pošljejo na faks (kjer ni bil še noben iz družine) in pol postanejo oni doktorji in 'pozabijo' na svoje začetke in starše, ki so jim to možnost omogočili. če je narava tolk vložila v možnost, da se človeštvo povzpne, ji nismo dolžni tega vrnit tako, da obogatimo okolje iz katerega izhajamo, ne pa iščemo neprestano možnosti, kako se ga čimhitreje rešit?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #26 - 12.03.2010 at 21:58:13
 
Devi wrote on 12.03.2010 at 21:46:55:
M.L. wrote on 12.03.2010 at 21:30:11:
Naše telo je le sredstvo z katerim duša lahko doseže popolnost. Tukaj gre za preizkus svobodne volje. Duša z svojim duhom v duhovnem svetu nima sredtev z katerimi bi lahko dosegla neuničljivo večno življenje, zato si mora nadeti meso in v skušnjavi mesa po svoji svobodni volji premagati skušnjavo.

Dokler pa duša ne opravi preizkusa podeljene svobodne volje v mesu, pa ne more postati popolna in razsvetljeno združena v enost večnega samostojnega duhovnega življenja, skratka brez prehojene poti mesa, ne more postati neuničljiva in večna v novem svetu.

Pa lep pozdrav.

se ti ne zdi, da če smo (ljudje) v svojem razvoju prvi, ki smo dosegli raven svobodne volje in s tem možnost se dvignit nad materijo..
da se v bistvu zdej z zanikanjem in zaničevanjem materije, obnašamo neznansko povzpetniško? na misel mi pride primerjava s starši, ki garajo, da lahko svoje otroke prvič pošljejo na faks (kjer ni bil še noben iz družine) in pol postanejo oni doktorji in 'pozabijo' na svoje začetke in starše, ki so jim to možnost omogočili. če je narava tolk vložila v možnost, da se človeštvo povzpne, ji nismo dolžni tega vrnit tako, da obogatimo okolje iz katerega izhajamo, ne pa iščemo neprestano možnosti, kako se ga čimhitreje rešit?

Matreija ni nič zaslužna za to, saj je samo sredstvo. Kdo je zaslužen za napisan roman, knjiga ali pisatelj, glej, knjiga je zgolj sredstvo, na katerega je lahko pisatelj zapisal ustvarjeno delo. Knjiga pa drugega kot za podlago zapisane črke, nima nobenih drugih zaslug.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: človekova svobodna volja
Reply #27 - 12.03.2010 at 22:06:34
 
Eh, ljudje vi egoisticno sanjate o lastni svobodni volji, katere nimate niti za misji prdec samo tega se ne veste.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #28 - 12.03.2010 at 22:06:52
 
Devi wrote on 12.03.2010 at 21:46:55:
M.L. wrote on 12.03.2010 at 21:30:11:
Naše telo je le sredstvo z katerim duša lahko doseže popolnost. Tukaj gre za preizkus svobodne volje. Duša z svojim duhom v duhovnem svetu nima sredtev z katerimi bi lahko dosegla neuničljivo večno življenje, zato si mora nadeti meso in v skušnjavi mesa po svoji svobodni volji premagati skušnjavo.

Dokler pa duša ne opravi preizkusa podeljene svobodne volje v mesu, pa ne more postati popolna in razsvetljeno združena v enost večnega samostojnega duhovnega življenja, skratka brez prehojene poti mesa, ne more postati neuničljiva in večna v novem svetu.

Pa lep pozdrav.

se ti ne zdi, da če smo (ljudje) v svojem razvoju prvi, ki smo dosegli raven svobodne volje in s tem možnost se dvignit nad materijo..
da se v bistvu zdej z zanikanjem in zaničevanjem materije, obnašamo neznansko povzpetniško? na misel mi pride primerjava s starši, ki garajo, da lahko svoje otroke prvič pošljejo na faks (kjer ni bil še noben iz družine) in pol postanejo oni doktorji in 'pozabijo' na svoje začetke in starše, ki so jim to možnost omogočili. če je narava tolk vložila v možnost, da se človeštvo povzpne, ji nismo dolžni tega vrnit tako, da obogatimo okolje iz katerega izhajamo, ne pa iščemo neprestano možnosti, kako se ga čimhitreje rešit?

Seveda je pa tudi treba za materialno plat življenja poskrbet, kolikor je pač potrebno, da se lahko nemoteno duhovno razvijamo. Ampak ne preveč, ker potem z hlastanjem po materialnem zasenčimo vso duhovnost in potem ne moremo doseči željenega cilja.

Pa lep pozdrav.

Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #29 - 12.03.2010 at 22:09:46
 
El Pesnik wrote on 12.03.2010 at 22:06:34:
Eh, ljudje vi egoisticno sanjate o lastni svobodni volji, katere nimate niti za misji prdec samo tega se ne veste.

Kaj bi rad s tem svoja egoistična dejanja odložil na nekoga drugega, tistega, ki smatraš, da vodi tvojo voljo. To je bežanje pred odgovornostjo in skrivanje za neko potuho.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 12