Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12
(Read 89198 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #105 - 23.05.2010 at 23:31:15
 
Alojz in Sandib wrote on 23.05.2010 at 23:01:29:
M.L. wrote on 23.05.2010 at 22:53:29:
Alojz in Sandib wrote on 23.05.2010 at 22:42:23:
ML obstaja majhen problem!!

So naša pravila res verodostojna? Ali so ukalupljena z namenom zaščititi elito??
Prava vesoljna pravila pa mi še ne poznamo,ker ne poznamo samega vesoljnega etičnega in pravičnega reda življenja.

Ne bom več obljubim.Včasih moram kaj dodati,drugače mi ego nagaja. Wink Wink

No, zdaj sva v drugi debati, sicer pa svetni zakoni so verodostojni samo za cesarja in ne za malega človeka. Človek, ki pa živi pod nekim cesarjem, se mora predvsem zaradi svojih etičnih in moralnih vrednot ukloniti cesarskim zakonom, če so pa zanj ti zakoni pretežki pa naj poišče in gre v kneževino, kjer mu bo bolj znosno.

Saj veš tisto; dajte cesarju, kar je cesarjevaga in dajte Bogu, kar je Božjega. In kdor v sebi nosi moralno in etično odgovornost, bo tako tudi delal.

Pa lep pozdrav.



ML Te razumem.Kaj pa če mi cesar, ali knez predpisujeta nepravične zakone in me tlačita? Kaj pa tole: Le vkup, le vkup uboga gmajna- za staro pravdo zdaj bo dranja.! Wink Wink
Stara pravda je lahko tudi vesoljna pravda!

Ja, Alojz tudi to so dejstva, kjer je mera polna se prelije. Tiranske kneze in cesarje si ljudstvo samo izvoli, kakršno ljudstvo takšen vodja, je stari rek, ki presneto drži. Tlačeno ljudstvo potem tudi nekoč vrže takšne tirane z prestola in zopet po svoji duhovni zrelosti primerno izvoli nove.

Da je pa stara pravda, tudi vesoljna pravda, pa ni dileme.

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: človekova svobodna volja
Reply #106 - 23.05.2010 at 23:43:47
 
Alojz in Sandib wrote on 23.05.2010 at 23:29:16:
ML vse ok. Spet se lahko strinjam s teboj.

V bistvu ti sam govoriš o našem vesoljnem življenjskem samoparadoksu.

Kjer so na eni strani naši ego interesi in na drugi strani samo vesoljno samodelovanje,ki pa še ni v nas samorealizirano.

Kar govoriš ti so zemeljski človeški zakoni,ki pa jih ne gre enačiti samo z desetimi zapovedi -ampak morajo ti zakoni nujno vsebati naše vresoljno samorastvetljitev,ki je pogoj,da bo dest božjih zapovedi samorealizirano v nas samih-brez predpisov in žuganja farov-ampak bo to prostovoljna zaveza nas samih.

Naša zavest še ni sposobna te zapovedi spoštovati prostovoljno. Se strinjaš? Smiley

Ja, prav imaš, do tega mora vsak posebej priti, ampak po svojem spoznanju in nič drugače. To je tudi poslanstvo nas ljudi, zato smo tudi tukaj na zemlji, kdor tega ne spozna v mesu, je škoda, da je kdaj stopil na to materialno zemljo.

Tako, kot si rekel; prostovoljno se moramo odločiti in to po svoji svobodni volji, brez kakršnekoli prisile, da bomo spoštovali dane zakone in zapovedi. In ko človek spozna to bistvo svobodne volje, ne bo nikoli več po svoji svobodni volji kršil predpise. Šele takrat tudi resnično zaživi v pravi svobodi in se reši vseh okovov prejšnjega kršenja pravil po svoji svobodni volji.

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Dreammer
4
****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 268

Re: človekova svobodna volja
Reply #107 - 24.05.2010 at 00:53:10
 
M.L. wrote on 23.05.2010 at 23:43:47:
Alojz in Sandib wrote on 23.05.2010 at 23:29:16:
ML vse ok. Spet se lahko strinjam s teboj.

V bistvu ti sam govoriš o našem vesoljnem življenjskem samoparadoksu.

Kjer so na eni strani naši ego interesi in na drugi strani samo vesoljno samodelovanje,ki pa še ni v nas samorealizirano.

Kar govoriš ti so zemeljski človeški zakoni,ki pa jih ne gre enačiti samo z desetimi zapovedi -ampak morajo ti zakoni nujno vsebati naše vresoljno samorastvetljitev,ki je pogoj,da bo dest božjih zapovedi samorealizirano v nas samih-brez predpisov in žuganja farov-ampak bo to prostovoljna zaveza nas samih.

Naša zavest še ni sposobna te zapovedi spoštovati prostovoljno. Se strinjaš? Smiley

Ja, prav imaš, do tega mora vsak posebej priti, ampak po svojem spoznanju in nič drugače. To je tudi poslanstvo nas ljudi, zato smo tudi tukaj na zemlji, kdor tega ne spozna v mesu, je škoda, da je kdaj stopil na to materialno zemljo.

Tako, kot si rekel; prostovoljno se moramo odločiti in to po svoji svobodni volji, brez kakršnekoli prisile, da bomo spoštovali dane zakone in zapovedi. In ko človek spozna to bistvo svobodne volje, ne bo nikoli več po svoji svobodni volji kršil predpise. Šele takrat tudi resnično zaživi v pravi svobodi in se reši vseh okovov prejšnjega kršenja pravil po svoji svobodni volji.

No pa lep pozdrav.


ne mislita da vama bo karkol oproščeno če priznavata svojo bedo!

v taboriščih so pobijali tudi nedolžne otroke ..... obadva sta navana norčka!  hahahhhh  lol
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dreammer
4
****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 268

Re: človekova svobodna volja
Reply #108 - 24.05.2010 at 00:56:26
 
Alojz in Sandib wrote on 23.05.2010 at 23:10:19:
Dreammer daj ne se iti skrivalnic.Če imaš kaj konkretnega povej. A se imaš za verodostojnega sogovorca,ali si nek lulček ,ki pametari tja v tri dni? Povej konkretno in bo vse ok.Zmoreš? Smiley


če si berač pojdi va karitas -nobenmu ne bom dajal receptov podobno kot to delaš ti pa še lažeš in manipuliraš povrhu hudo res hudo primitiven si!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: človekova svobodna volja
Reply #109 - 24.05.2010 at 08:26:38
 
Dreammer

Kdo pa si ti fifek,da bi ti komu oproščal? Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: človekova svobodna volja
Reply #110 - 24.05.2010 at 08:55:01
 
Alojz in Sandib wrote on 24.05.2010 at 08:26:38:
Dreammer

Kdo pa si ti fifek,da bi ti komu oproščal? Smiley Smiley

Alojz

Se ti ne zdi nič narobe, da v sebi čutiš "upravičenost" do statusa vrhovnega znalca in razsodnika? Še nisi prišel do točke, ko bi videl, da vse "znanje" izvira iz materije in je zaradi tega hudo hudo omejeno in podvrženo izgubi?

Sploh se pa Dreammer čist upravičeno razburja nad tabo, saj sem se jaz tudi, ker to kar ti zagovarjaš je čista tema in zavajanje, v bistvu bildanje teme v sebi.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: človekova svobodna volja
Reply #111 - 24.05.2010 at 09:30:49
 
El Pesnik wrote on 24.05.2010 at 08:55:01:
Alojz in Sandib wrote on 24.05.2010 at 08:26:38:
Dreammer

Kdo pa si ti fifek,da bi ti komu oproščal? Smiley Smiley

Alojz

Se ti ne zdi nič narobe, da v sebi čutiš "upravičenost" do statusa vrhovnega znalca in razsodnika? Še nisi prišel do točke, ko bi videl, da vse "znanje" izvira iz materije in je zaradi tega hudo hudo omejeno in podvrženo izgubi?

Sploh se pa Dreammer čist upravičeno razburja nad tabo, saj sem se jaz tudi, ker to kar ti zagovarjaš je čista tema in zavajanje, v bistvu bildanje teme v sebi.


Ja mogoče res El Poeta,ker si me osebno usiral,da sem te hipnotiziral,da si padel v nezavest itd. Daj El Poet vprašaj se, a nisva že sedela za isto mizo.Sem ti kaj slabega naredil rekel,te ponižal,se nisem obnašal kulturno do tebe? Iskreno!
Tako da El Poeta materija ima dva izraza akumuliranega(nevidnega) in realiziranega (vidnega) oba sta znotraj vsakega pojava tudi življenja poenotena.Tako,da je potrebno to razumeti-Akumulirano-realizirano je EM sila ali teološko duh. Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dreammer
4
****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 268

Re: človekova svobodna volja
Reply #112 - 24.05.2010 at 09:53:05
 
Alojz in Sandib wrote on 24.05.2010 at 09:30:49:
El Pesnik wrote on 24.05.2010 at 08:55:01:
Alojz in Sandib wrote on 24.05.2010 at 08:26:38:
Dreammer

Kdo pa si ti fifek,da bi ti komu oproščal? Smiley Smiley

Alojz

Se ti ne zdi nič narobe, da v sebi čutiš "upravičenost" do statusa vrhovnega znalca in razsodnika? Še nisi prišel do točke, ko bi videl, da vse "znanje" izvira iz materije in je zaradi tega hudo hudo omejeno in podvrženo izgubi?

Sploh se pa Dreammer čist upravičeno razburja nad tabo, saj sem se jaz tudi, ker to kar ti zagovarjaš je čista tema in zavajanje, v bistvu bildanje teme v sebi.


Ja mogoče res El Poeta,ker si me osebno usiral,da sem te hipnotiziral,da si padel v nezavest itd. Daj El Poet vprašaj se, a nisva že sedela za isto mizo.Sem ti kaj slabega naredil rekel,te ponižal,se nisem obnašal kulturno do tebe? Iskreno!
Tako da El Poeta materija ima dva izraza akumuliranega(nevidnega) in realiziranega (vidnega) oba sta znotraj vsakega pojava tudi življenja poenotena.Tako,da je potrebno to razumeti-Akumulirano-realizirano je EM sila ali teološko duh. Smiley Smiley



Lojz ke klobasaj in  ne laži!!!!
KOt prvo te imam naštudiranega v malem prstu kot drugo si največji hinavec in prevarant daleč na okoli prav vesel sem da sem naletel na tebe grdoba!!!!
Upam da si spremljal  razvoj pisanja na hrv.   hehehhh    želel si mi da me tam skinejo  in že po nekaj postingih sem od Adminov dobil ponudbo, da mi pomagajo v Slov postaviti forum kot   je njihov.

Upam da pridejo vsi duhovno razgledani tja ti pa marš v kontejner med staro železo!

El Poeta: Lojz je tipičen primerek hibrida z napako. Izzsesava nam energijo in to je njegova misija ki so mu jo dali njegovi gospodarji. Vse kar nakozla nam in drugim je surovina njihvoe analize: zato so naredili tako mejni ekstremni prototip ki bi izsesal čim več naše energije.

Pravzaprav mu mi s tem ko se ukvarjamo z njim zelo pomagamo oz. pomagamo njegovim gospodarjem da bodo odpravili v bodoče to kolosalno napako.
drugo dejstvo pa je, da očitno so na njega že zdavnja pozabili saj kot se vidi, ta škatla non stop izvaja le iste reakcije: pa pa pa pa pa kot železna papiga na isto temo se ponavlja tale Lojz ..... lol
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: človekova svobodna volja
Reply #113 - 24.05.2010 at 09:58:25
 
Dreammer

Vse kar lahko na tole izjavim je,da si obžalovanja vreden osebek. Prav hudo mi je,da obstajajo taki ljudje kot si ti.A znaš povedati kaj konstruktivnega-saj malo priljudnega!! A te mama ni mela rada? Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: človekova svobodna volja
Reply #114 - 24.05.2010 at 11:35:42
 
Alojz

Jaz sem že red dvema letoma rekel, da te je nekaj obsedlo, in še danes stojim za tem. Ti se sam tega niti ne zavedaš, samo to kar te je obsedlo ti stalno prišepetava, da si materija, da si materija, da si materija, in potem vse kar sledi iz tega je vse kar se ti dogaja.

Si mi rekel, da je uživanje mesa absolutno potrebno za človeka, ker edino tako človeško telo dobi vse potrebno - si hudo zavajal in spletkaril.

In ja, ob tebi se človek zelo slabo počuti (in še ob veliko drugih ljudeh), ker imaš okoli sebe to obsedeno energijo, ki te pumpa in ti sugerira kako naj deluješ. Si ubožček zmanipuliran, pa tega še ne vidiš, in isto manipulacijo prenašaš naprej na družino (sem ti to tudi že povedal in si znorel in grozil s tožbo).

Alojz, tvoja eksistenca je na precej nizkem nivoju, drugače niti ne more bit, ker ne poznaš višjega izraza, zato si tako srborit in prepričan vase. Okoli sebe pa nosiš težko energijo, tako ki hipnotizira - primerek je Etrex, ki je čist pod tvojim vplivom. Igor ni dost boljši, da drugih sploh ne omenjam.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Dreammer
4
****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 268

Re: človekova svobodna volja
Reply #115 - 24.05.2010 at 11:41:43
 
El Pesnik wrote on 24.05.2010 at 11:35:42:
Alojz

Jaz sem že red dvema letoma rekel, da te je nekaj obsedlo, in še danes stojim za tem. Ti se sam tega niti ne zavedaš, samo to kar te je obsedlo ti stalno prišepetava, da si materija, da si materija, da si materija, in potem vse kar sledi iz tega je vse kar se ti dogaja.

Si mi rekel, da je uživanje mesa absolutno potrebno za človeka, ker edino tako človeško telo dobi vse potrebno - si hudo zavajal in spletkaril.

In ja, ob tebi se človek zelo slabo počuti (in še ob veliko drugih ljudeh), ker imaš okoli sebe to obsedeno energijo, ki te pumpa in ti sugerira kako naj deluješ. Si ubožček zmanipuliran, pa tega še ne vidiš, in isto manipulacijo prenašaš naprej na družino (sem ti to tudi že povedal in si znorel in grozil s tožbo).

Alojz, tvoja eksistenca je na precej nizkem nivoju, drugače niti ne more bit, ker ne poznaš višjega izraza, zato si tako srborit in prepričan vase. Okoli sebe pa nosiš težko energijo, tako ki hipnotizira - primerek je Etrex, ki je čist pod tvojim vplivom. Igor ni dost boljši, da drugih sploh ne omenjam.



El Poeta strinjam ses tabo!!!

Saj nikoli ne veš kakšen pakt so  tile sklenili med sabo sicer se pa temne energije ljudje hitro nalezejo ....žalostno

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: človekova svobodna volja
Reply #116 - 24.05.2010 at 11:59:38
 
Dreammer wrote on 24.05.2010 at 11:41:43:
El Pesnik wrote on 24.05.2010 at 11:35:42:
Alojz

Jaz sem že red dvema letoma rekel, da te je nekaj obsedlo, in še danes stojim za tem. Ti se sam tega niti ne zavedaš, samo to kar te je obsedlo ti stalno prišepetava, da si materija, da si materija, da si materija, in potem vse kar sledi iz tega je vse kar se ti dogaja.

Si mi rekel, da je uživanje mesa absolutno potrebno za človeka, ker edino tako človeško telo dobi vse potrebno - si hudo zavajal in spletkaril.

In ja, ob tebi se človek zelo slabo počuti (in še ob veliko drugih ljudeh), ker imaš okoli sebe to obsedeno energijo, ki te pumpa in ti sugerira kako naj deluješ. Si ubožček zmanipuliran, pa tega še ne vidiš, in isto manipulacijo prenašaš naprej na družino (sem ti to tudi že povedal in si znorel in grozil s tožbo).

Alojz, tvoja eksistenca je na precej nizkem nivoju, drugače niti ne more bit, ker ne poznaš višjega izraza, zato si tako srborit in prepričan vase. Okoli sebe pa nosiš težko energijo, tako ki hipnotizira - primerek je Etrex, ki je čist pod tvojim vplivom. Igor ni dost boljši, da drugih sploh ne omenjam.



El Poeta strinjam ses tabo!!!

Saj nikoli ne veš kakšen pakt so  tile sklenili med sabo sicer se pa temne energije ljudje hitro nalezejo ....žalostno



Ti tudi stojiš za tem ,da zavest eksistira neodvisno od telesa.Potem ti verjameš v posmrtno življenje-zgolj kot zavest? Poet obseden si samo ti!! S kom pa razmišljaš,da boš odgovoril.Že s tem ko razmišljaš tvoja zavest biva v tebi-ne bit magarac. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: človekova svobodna volja
Reply #117 - 24.05.2010 at 12:45:51
 
El Pesnik wrote on 24.05.2010 at 11:35:42:
Alojz

Jaz sem že red dvema letoma rekel, da te je nekaj obsedlo, in še danes stojim za tem. Ti se sam tega niti ne zavedaš, samo to kar te je obsedlo ti stalno prišepetava, da si materija, da si materija, da si materija, in potem vse kar sledi iz tega je vse kar se ti dogaja.

Si mi rekel, da je uživanje mesa absolutno potrebno za človeka, ker edino tako človeško telo dobi vse potrebno - si hudo zavajal in spletkaril.

In ja, ob tebi se človek zelo slabo počuti (in še ob veliko drugih ljudeh), ker imaš okoli sebe to obsedeno energijo, ki te pumpa in ti sugerira kako naj deluješ. Si ubožček zmanipuliran, pa tega še ne vidiš, in isto manipulacijo prenašaš naprej na družino (sem ti to tudi že povedal in si znorel in grozil s tožbo).

Alojz, tvoja eksistenca je na precej nizkem nivoju, drugače niti ne more bit, ker ne poznaš višjega izraza, zato si tako srborit in prepričan vase. Okoli sebe pa nosiš težko energijo, tako ki hipnotizira - primerek je Etrex, ki je čist pod tvojim vplivom. Igor ni dost boljši, da drugih sploh ne omenjam.

Zgleda si čisto zabluzu. Pejt mal naokrog, mal zamenji okolje. Pa ne do Municha, nekam kjer so drugačni ljudje. Ne ti meni z obsedenostjo in nekimi energijami. In da sem pod vplivom Alojza. Človek, ko se boš znal normalno pogovarjat in živet z hindujci, muslimani, kristjani, sufiji, budisti in z vsemi ločinami, ki sledijo iz njih, boš lahko rekel, da malo poznaš ljudi in ta svet.
Ti pa bluziš o zatilju in kot mirodajnega za ugootovitev stanja navajaš policaja. Poet, bil si v hribih, na 900 metrih n.v. in zelo hitro smo se spustili po strmi cesti. Zato malo razmisli, al pa jokaj še naprej Sanjavemu in ustanovita svoj klub- izganjalcev reptilov ter ostalih kuščarjev.
Dodajam; poleg hitrih višinskih spremem je kot se spominjam začelo tudi snežiti in to pomeni padec zračnega pritiska. Vse na kupu in izgleda si vremensko bolj občutljiv. In še tiste klobacice z zeljem so bile zanič.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: človekova svobodna volja
Reply #118 - 24.05.2010 at 13:52:07
 
El Pesnik wrote on 24.05.2010 at 11:35:42:
Alojz

Jaz sem že red dvema letoma rekel, da te je nekaj obsedlo, in še danes stojim za tem. Ti se sam tega niti ne zavedaš, samo to kar te je obsedlo ti stalno prišepetava, da si materija, da si materija, da si materija, in potem vse kar sledi iz tega je vse kar se ti dogaja.

Si mi rekel, da je uživanje mesa absolutno potrebno za človeka, ker edino tako človeško telo dobi vse potrebno - si hudo zavajal in spletkaril.

In ja, ob tebi se človek zelo slabo počuti (in še ob veliko drugih ljudeh), ker imaš okoli sebe to obsedeno energijo, ki te pumpa in ti sugerira kako naj deluješ. Si ubožček zmanipuliran, pa tega še ne vidiš, in isto manipulacijo prenašaš naprej na družino (sem ti to tudi že povedal in si znorel in grozil s tožbo).

Alojz, tvoja eksistenca je na precej nizkem nivoju, drugače niti ne more bit, ker ne poznaš višjega izraza, zato si tako srborit in prepričan vase. Okoli sebe pa nosiš težko energijo, tako ki hipnotizira - primerek je Etrex, ki je čist pod tvojim vplivom. Igor ni dost boljši, da drugih sploh ne omenjam.

Seveda da je Alojz materija , tudi ti in js sma materija, tudi ampak ne samo  Exclaim To je tako preprosto jasno da je vsak dvom odvecen. Prav preprosto ti lahko dokazem ce se dobiva  ti zlomim roko v trenutku se bos zavedal da si tudi materija Wink
ce bos slucajno dobil obcutek da ti grozim ne jokat ampak preberi se enkrat  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: človekova svobodna volja
Reply #119 - 24.05.2010 at 14:00:28
 
Vsem!

Vesoljna enotna vseobsežna življenjska in elementarna samozakonitost je v bistvu (matrica),ki pove-pokaže da ravno in samo življenje osmišlja nezavedno materijo samo.

Ko govorimo o življenju govorimo o vesoljni samozakonitosti (matrici)kjer reprodukcijska veriga celotnega vesoljnega življenja osmišlja nezavedno materijo samo.

Ko ponovno govorimo o življenju lahko neozaveščeno materijo pozabimo,ker je življenje ozaveščena materija.

Kdor tole hoče razumeti,lahko razume brez večjih lastnih mentalnih naporov!!! Smiley Smiley

Lp Alojz Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12