Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 25
(Read 141890 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #60 - 12.03.2010 at 10:55:18
 
M.L. wrote on 11.03.2010 at 21:32:57:
Lažni preroki delajo le navidez, zanimajo jih zgolj le koristi, zaradi koristi bodo poučevali, najneumnejše in lažne stvari prerokovali, ljudi goljufali telesno in še bolj duhovno, vdovam in sirotam odžirali dobrine in jim za to obljubljali nebesa in nazadnje bodo tiste, ki bodo ostali pri čisti resnici, preganjali z mečem in ognjem kot največje krivoverce in z velikim pompom govorili: Mi smo resnični nasledniki Kristusa, Božjega sina.

Pravi preroki so zmeraj skrajno ponižni in popolni v ljubezni do bližnjega, lažni preroki pa hodijo naokrog najrazličnejše zemeljsko okrašeni, ošabni in izstopajoče sebični in se kažejo samo na mestih, kjer bodo imeli korist.

Ker pa je po tem lahko razlikovati resnične in prave preroke od lažnih in lahko iz tega vsak trezno misleč človek spozna, da torej zares obstajajo pravi in lažni preroki, in lažni zagotovo nebi nastali, če ne bi bilo pred njimi pravih.

No pa lep pozdrav.


Ker tole leti na mojo osebo ML ti bomjaz zadevo razložil,ravno tako,da boš ti lahko dojel,da si RAVNO TI NAJVEČJI LAŽNIVI PREROK-in to SKRAJNO SAMOVŠEČEN IN OBSEDEN Z LASTNO LAŽJO.

Dokler boš ti verjel,da se lahko človek samospozna neodvisno od elementarnega (božjega duha) EM vesoljnega samodelovanja boš ti največji znanilec človeške teme. Človek sam je božja podoba na katerega vpliva zopet sam bog s svojo elementarno samopojavnostjo-neodvisno od človeka samega. To se imenuje vesoljni (božji) samoparadoks.Bog (vesoljna večno-sedanja vseobsežna samopojavnost ima lastnoživljenjsko vrednost in tu lasno EM valovanje(duha) hkrati pa sam Bog skosi svoje elementarne samocikle usodno vpliva na svoje življenje,kamor spada tudi samozavedni človek s svojo individualno svobodno voljo----pa kljub temu podrejen vesoljni elementarni EM sili ,ki deluje nanj enako kot na vse ostalo življenje. Bog govori o lažnih prerokih samo preko človeka-ki je njegova smospoznana personifikacija-Si ti mogoče vesoljno samospoznan ČLOVEK? Ti si navaden neuk nesamospoznan duhovni in življenjski zaslepljenc,ki o bogu toliko ve kot moja kura na dvorišču. Wink Wink Wink WinkTi sanjaš in patetično oznanjuješ lastno temo!!!! Smiley Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #61 - 12.03.2010 at 11:25:01
 
Alojz in Sandib wrote on 12.03.2010 at 10:55:18:
M.L. wrote on 11.03.2010 at 21:32:57:
Lažni preroki delajo le navidez, zanimajo jih zgolj le koristi, zaradi koristi bodo poučevali, najneumnejše in lažne stvari prerokovali, ljudi goljufali telesno in še bolj duhovno, vdovam in sirotam odžirali dobrine in jim za to obljubljali nebesa in nazadnje bodo tiste, ki bodo ostali pri čisti resnici, preganjali z mečem in ognjem kot največje krivoverce in z velikim pompom govorili: Mi smo resnični nasledniki Kristusa, Božjega sina.

Pravi preroki so zmeraj skrajno ponižni in popolni v ljubezni do bližnjega, lažni preroki pa hodijo naokrog najrazličnejše zemeljsko okrašeni, ošabni in izstopajoče sebični in se kažejo samo na mestih, kjer bodo imeli korist.

Ker pa je po tem lahko razlikovati resnične in prave preroke od lažnih in lahko iz tega vsak trezno misleč človek spozna, da torej zares obstajajo pravi in lažni preroki, in lažni zagotovo nebi nastali, če ne bi bilo pred njimi pravih.

No pa lep pozdrav.


Ker tole leti na mojo osebo ML ti bomjaz zadevo razložil,ravno tako,da boš ti lahko dojel,da si RAVNO TI NAJVEČJI LAŽNIVI PREROK-in to SKRAJNO SAMOVŠEČEN IN OBSEDEN Z LASTNO LAŽJO.

Dokler boš ti verjel,da se lahko človek samospozna neodvisno od elementarnega (božjega duha) EM vesoljnega samodelovanja boš ti največji znanilec človeške teme. Človek sam je božja podoba na katerega vpliva zopet sam bog s svojo elementarno samopojavnostjo-neodvisno od človeka samega. To se imenuje vesoljni (božji) samoparadoks.Bog (vesoljna večno-sedanja vseobsežna samopojavnost ima lastnoživljenjsko vrednost in tu lasno EM valovanje(duha) hkrati pa sam Bog skosi svoje elementarne samocikle usodno vpliva na svoje življenje,kamor spada tudi samozavedni človek s svojo individualno svobodno voljo----pa kljub temu podrejen vesoljni elementarni EM sili ,ki deluje nanj enako kot na vse ostalo življenje. Bog govori o lažnih prerokih samo preko človeka-ki je njegova smospoznana personifikacija-Si ti mogoče vesoljno samospoznan ČLOVEK? Ti si navaden neuk nesamospoznan duhovni in življenjski zaslepljenc,ki o bogu toliko ve kot moja kura na dvorišču. Wink Wink Wink WinkTi sanjaš in patetično oznanjuješ lastno temo!!!! Smiley Smiley Smiley

Lojzek v katerem preroku se vidiš?, v pravem ali lažnem, pa ne mi reči da zopet v slabem ( sklepam po tvoji reakciji ), no če si tako začutil potem je ža nekaj na tem.

Pa lep ozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #62 - 12.03.2010 at 11:50:34
 
M.L. wrote on 12.03.2010 at 11:25:01:
Alojz in Sandib wrote on 12.03.2010 at 10:55:18:
M.L. wrote on 11.03.2010 at 21:32:57:
Lažni preroki delajo le navidez, zanimajo jih zgolj le koristi, zaradi koristi bodo poučevali, najneumnejše in lažne stvari prerokovali, ljudi goljufali telesno in še bolj duhovno, vdovam in sirotam odžirali dobrine in jim za to obljubljali nebesa in nazadnje bodo tiste, ki bodo ostali pri čisti resnici, preganjali z mečem in ognjem kot največje krivoverce in z velikim pompom govorili: Mi smo resnični nasledniki Kristusa, Božjega sina.

Pravi preroki so zmeraj skrajno ponižni in popolni v ljubezni do bližnjega, lažni preroki pa hodijo naokrog najrazličnejše zemeljsko okrašeni, ošabni in izstopajoče sebični in se kažejo samo na mestih, kjer bodo imeli korist.

Ker pa je po tem lahko razlikovati resnične in prave preroke od lažnih in lahko iz tega vsak trezno misleč človek spozna, da torej zares obstajajo pravi in lažni preroki, in lažni zagotovo nebi nastali, če ne bi bilo pred njimi pravih.

No pa lep pozdrav.


Ker tole leti na mojo osebo ML ti bomjaz zadevo razložil,ravno tako,da boš ti lahko dojel,da si RAVNO TI NAJVEČJI LAŽNIVI PREROK-in to SKRAJNO SAMOVŠEČEN IN OBSEDEN Z LASTNO LAŽJO.

Dokler boš ti verjel,da se lahko človek samospozna neodvisno od elementarnega (božjega duha) EM vesoljnega samodelovanja boš ti največji znanilec človeške teme. Človek sam je božja podoba na katerega vpliva zopet sam bog s svojo elementarno samopojavnostjo-neodvisno od človeka samega. To se imenuje vesoljni (božji) samoparadoks.Bog (vesoljna večno-sedanja vseobsežna samopojavnost ima lastnoživljenjsko vrednost in tu lasno EM valovanje(duha) hkrati pa sam Bog skosi svoje elementarne samocikle usodno vpliva na svoje življenje,kamor spada tudi samozavedni človek s svojo individualno svobodno voljo----pa kljub temu podrejen vesoljni elementarni EM sili ,ki deluje nanj enako kot na vse ostalo življenje. Bog govori o lažnih prerokih samo preko človeka-ki je njegova smospoznana personifikacija-Si ti mogoče vesoljno samospoznan ČLOVEK? Ti si navaden neuk nesamospoznan duhovni in življenjski zaslepljenc,ki o bogu toliko ve kot moja kura na dvorišču. Wink Wink Wink WinkTi sanjaš in patetično oznanjuješ lastno temo!!!! Smiley Smiley Smiley

Lojzek v katerem preroku se vidiš?, v pravem ali lažnem, pa ne mi reči da zopet v slabem ( sklepam po tvoji reakciji ), no če si tako začutil potem je ža nekaj na tem.

Pa lep ozdrav.


Daj ti kikirikec malo se zbudi,da ne boš še kar naprej sanjal o 13 stoletju ko so čarovnice kar na metli okoli šibale in se s hudičem gonile. Kaj jaz čutim se tebi ''inkvizitor samooklicani'''  še sanja ne!!! Vem,da nisi sam nič kriv,da si takšna tema,zato si v resnici nedolžen. Ti obsojaš -jaz te učim.Razlika? Grin Grin Grin Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #63 - 12.03.2010 at 17:43:58
 
kaj pa mislite o teh uciteljih ali kaj so sploh Adyashanti Eckhard Krishnamurti... neki mir so že našli svoj samo včasih se mi zdi da se jim samo fajn zdi kak jih  ludje poslušajo nimajo pa kaj novega povedat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
D2
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #64 - 12.03.2010 at 18:02:56
 
ja sigurno se najde kaj dobrega v tem kar učijo  Wink  učitelji
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #65 - 12.03.2010 at 18:06:59
 
Quote:
kaj pa mislite o teh uciteljih ali kaj so sploh Adyashanti Eckhard Krishnamurti... neki mir so že našli svoj samo včasih se mi zdi da se jim samo fajn zdi kak jih  ludje poslušajo nimajo pa kaj novega povedat.


Nakladajo,ker nimajo dejanskega samospoznanja.Njihov mir je samo navidezen. Ko bi takšnega razsvetljenca vprašal naj ti pove zgradbo-osončja-galaksije-vez akumulirane me realizirano me bi te gledal kot tele v nova vrata. Potem bi on dobil občutek,da je padel iz neba na Zemljo.

Blef-živ blef jih je skupaj-pravo vesoljno vedenje še mimo njih ni šlo.Saj zato niso sami nič krivi-da so duhovni slepci,

ker razsvetljenje ni odvisno od''' osebe''' same--- ampak od vesoljnih elementarnih elektromagnetnih frekvenc,ki delujejo nanj neodvisno od njega samega.

Tole ne moreš nikjer prebrati-Človekovo razsvetljenje ni odvisno od njegove volje,ampak od elementarne vesoljne volje (duha),ki so v bistvu eloktromagnetne frekvence vesoljnega elementarnega (v našemprimeru galaktičnega) EM cikličnega samodelovanja.

To ti nobeden razsvetljenec (lažni) ne bo zaupal,ker razsvetljenje neuk kot je pripisuje samemu sebi (egu)-ne vesoljni zakonitosti sami. Wink Wink Wink Dober razmisli,kaj sem ti pojasnil!! Wink Wink

Mi vsi ki smo danes živi smo lahko neizmerno hvaležni,našim umrlim prednikom,da smo mi danes živi,ko je naš genom prehodil v naši življenjski samoreprodukciji takšno 17ooo letno pot,da je sedaj končno sposoben v sebi preko em frekvenc
neodvisno od nas aktivirati v nas našo brezčasno  gensko spominsko kodo(dušo),da nam ta preko zavesti in uma govori o vesoljni brezčasnosti,ki živi v vseh nas in nas bo ponovno naredila vesoljno samospoznane in razsvetljene. Zahvalimo se vsem tistim,ki so živeli- nas rodili in umrli za nas pred nami. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
loto
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #66 - 12.03.2010 at 19:00:59
 
Navadni ljudje so tak  kot mi isto vsi , samo da živijo v mišlenju da so nekaj porajtali tak dolgo so študirali da so si svoj svet naredli in zaj živijo v svoji formi ta pa v resnici ni nič drugačna od drugih form isto sranje drugo pakovanje .
Seveda to pa ko si na konci napisal saj je logično če nebi ljudje pred nami napredovali zato da smo mi lahko ki smo nebi niti mi bli ki smo zaj , ali psihološko ali telesno ali duševno vseskup konc koncev.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #67 - 12.03.2010 at 19:10:43
 
Quote:
Navadni ljudje so tak  kot mi isto vsi , samo da živijo v mišlenju da so nekaj porajtali tak dolgo so študirali da so si svoj svet naredli in zaj živijo v svoji formi ta pa v resnici ni nič drugačna od drugih form isto sranje drugo pakovanje .
Seveda to pa ko si na konci napisal saj je logično če nebi ljudje pred nami napredovali zato da smo mi lahko ki smo nebi niti mi bli ki smo zaj , ali psihološko ali telesno ali duševno vseskup konc koncev.


Točno tako-tudi največji vesoljni genij je samo človek. Bistvo je v temu in po tem spoznaš vesoljno rasvetljenega človeka,da on pozna vesoljno samozakonitost njenega neodvisnega samodelovanja na člveka. Kvazi razsvetlenec pripisuje svoje  vedenje sam sebi ne vesoljni (božji) večno-sedanji samozakonitosti.On misli,da je izbranec,ne ve pa,da bi on bil resnično lahko razsvetljen ni njegova zasluga-ker je samo vesoljno razsvetljenje ciklični vesoljni samopojav neodvisen od njega samega.Saj se tudi spočel ni sam.To ti telebajski new age razsvetljenci ne razumejo.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #68 - 12.03.2010 at 19:12:45
 
Psihološko pa res ne vidim kakšnega napredka v človeštvu za zadnji dve tisočletji. Tehnološko smo napredovali, psihološko pa ne. Demokracija je bila že v Stari Grčiji.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #69 - 12.03.2010 at 19:29:34
 
Quote:
Psihološko pa res ne vidim kakšnega napredka v človeštvu za zadnji dve tisočletji. Tehnološko smo napredovali, psihološko pa ne. Demokracija je bila že v Stari Grčiji.

Lp,Igor


Sedaj jaz tole ne razumem v tem kontekstu-lahko da se motim. Psihološki napredek v smislu našega ali vesoljnega poznavanja zadev je viden-problem je, ker je šel ta razvoj v napačno smer. Šel je neodvisno od nas samih-tako je!!

Zadovoljuje zgolj naše duhovno (kvazi) in materialno ugodje (zgolj naš ego),ki pa nas in življenje z nami hkrati uničuje..

V tem pogledu napredka ni- to je res Igor!!Verjetno si mislil v tem smislu? Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #70 - 12.03.2010 at 19:39:26
 
Alojz in Sandib wrote on 12.03.2010 at 19:29:34:
Quote:
Psihološko pa res ne vidim kakšnega napredka v človeštvu za zadnji dve tisočletji. Tehnološko smo napredovali, psihološko pa ne. Demokracija je bila že v Stari Grčiji.

Lp,Igor


Sedaj jaz tole ne razumem v tem kontekstu-lahko da se motim. Psihološki napredek v smislu našega ali vesoljnega poznavanja zadev je viden-problem je ker je šel ta razvoj v napačno smer.

Zadovoljuje zgolj naše duhovno (kvazi) in materialno ugodje (zgolj naš ego),ki pa nas in življenje z nami hkrati uničuje..

V tem pogledu napredka ni to je res Igor!!Verjetno si mislil v tem smislu? Wink

Ali je to kakšen psihološki napredek? Tehnologija nam res omogoča, da potujemo z letali in si v nekaj urah iz tropov na snegu, pa TV, itd. Vendar tudi ne za vse.
Še vedno nas je npr. strah enako kot pred 2000 leti. Strah pred biti zadnji, pred povprečnostjo, kaj bodo drugi rekli itd.
Šteje samo zmaga v smislu časti, spoštovanja, privilegijev, kot v starem Rimu.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #71 - 12.03.2010 at 19:41:29
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 12.03.2010 at 19:29:34:
Quote:
Psihološko pa res ne vidim kakšnega napredka v človeštvu za zadnji dve tisočletji. Tehnološko smo napredovali, psihološko pa ne. Demokracija je bila že v Stari Grčiji.

Lp,Igor


Sedaj jaz tole ne razumem v tem kontekstu-lahko da se motim. Psihološki napredek v smislu našega ali vesoljnega poznavanja zadev je viden-problem je ker je šel ta razvoj v napačno smer.

Zadovoljuje zgolj naše duhovno (kvazi) in materialno ugodje (zgolj naš ego),ki pa nas in življenje z nami hkrati uničuje..

V tem pogledu napredka ni to je res Igor!!Verjetno si mislil v tem smislu? Wink

Ali je to kakšen psihološki napredek? Tehnologija nam res omogoča, da potujemo z letali in si v nekaj urah iz tropov na snegu, pa TV, itd. Vendar tudi ne za vse.
Še vedno nas je npr. strah enako kot pred 2000 leti. Strah pred biti zadnji, pred povprečnostjo, kaj bodo drugi rekli itd.
Šteje samo zmaga v smislu časti, spoštovanja, privilegijev, kot v starem Rimu.

Lp,igor


O tem govorim v svojem postu-ego ugodje. To je to!! Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #72 - 12.03.2010 at 20:00:35
 
Alojz in Sandib wrote on 12.03.2010 at 19:41:29:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 12.03.2010 at 19:29:34:
Quote:
Psihološko pa res ne vidim kakšnega napredka v človeštvu za zadnji dve tisočletji. Tehnološko smo napredovali, psihološko pa ne. Demokracija je bila že v Stari Grčiji.

Lp,Igor


Sedaj jaz tole ne razumem v tem kontekstu-lahko da se motim. Psihološki napredek v smislu našega ali vesoljnega poznavanja zadev je viden-problem je ker je šel ta razvoj v napačno smer.

Zadovoljuje zgolj naše duhovno (kvazi) in materialno ugodje (zgolj naš ego),ki pa nas in življenje z nami hkrati uničuje..

V tem pogledu napredka ni to je res Igor!!Verjetno si mislil v tem smislu? Wink

Ali je to kakšen psihološki napredek? Tehnologija nam res omogoča, da potujemo z letali in si v nekaj urah iz tropov na snegu, pa TV, itd. Vendar tudi ne za vse.
Še vedno nas je npr. strah enako kot pred 2000 leti. Strah pred biti zadnji, pred povprečnostjo, kaj bodo drugi rekli itd.
Šteje samo zmaga v smislu časti, spoštovanja, privilegijev, kot v starem Rimu.

Lp,igor


O tem govorim v svojem postu-ego ugodje. To je to!! Wink Wink

Vem kaj si mislil, jaz sem samo izpostavil ta napredek s katerim se hvalimo in se tolažimo. Smo pa psihološko še vedno enaki. Prihaja torej čas tudi za psihološko spremembo. Tehnološko nam kar šiba.

Samo, ko prebiram o telih pasjejebcih in kako jih ščitijo, ne vidim kakšnega napredka. Včasih jim je bila dovolj koza in bolj na severu ovca. Sedaj pa draga plemenska ščeneta. In če pogledamo, koliko ljudi se s tem ukvarja, koliko bo to sploh stalo? Za navadne pasjejebce zapravljamo ogromne količine denarja.
Pa koga zanima ali so šli s kozo, ovco ali psom. Krava jim sigurno ne bi dovolila hahaha.
Ko gledam na tole tudi iz zemljepisne distance, si mislim, pa kaj so čisto ponoreli? Nimajo bolj pametnih zadev za reševat, kot tiste tri pse in nekega brezveznega zdravnika. In o tem sedaj pišejo premlevajo in ustvarjajo spletke in nove dobičke.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #73 - 12.03.2010 at 20:07:47
 
Igor

Saj oba veva,da je ta svet ponorel.To je normalno-ljudjem je že vse brez veze-zbujajo se in so vsi panični v sebi in izgubljeni ne vedo pa zakaj??. Drek plava na površino in hijene se še kar gonjo,ko imajo vsega že polno rit. Zanimivo je samo še življenje bogatih,ker revni ga tako več nimajo-lastnega!!Vsi hočjo bit bogati-bogati jih pa zraven ne spustijo in imaš živo pizdarijo.  Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #74 - 12.03.2010 at 20:22:19
 
Zanimivo pri tem je, da vsi blebetajo, koko je to pomembno in da so s tem pomembni tudi oni.
Zanima me pa vseeno, koliko bo vsa ta preiskava pasjejebcev stala. Od sodišča, veterinarjev, policije, itd.
Se nam bodo res lahko še koze smejale.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 25