Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 25
(Read 141103 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #45 - 06.03.2010 at 21:35:40
 
M.L. wrote on 05.03.2010 at 12:15:13:
El Pesnik wrote on 05.03.2010 at 11:47:47:
M.L. wrote on 04.03.2010 at 20:47:27:
Kako prepoznamo lažnega preroka od pristnega? Prav zlahka; po sadovih namreč! Kajti na osatu ne rastejo fige in z trnja ne obiramo grozdja. Pristni prerok ne bo nikoli sebičen in bo daleč od vsakega napuha. Hvaležno bo sicer sprejel, kar mu bodo darovala  dobra in plemenita srca, toda nikoli ne bo od nikogar ničesar zahteval.

Lažni prerok pa bo ovrednotil vsako tako imenovano bogoslužno dejanje za izmišljeni in zlagani blagor človeštva. Lažni prerok bo grmel v svojem prepričanju in sodil vsakega, ki se ne bo z njim strinjal, pristni pa ne bo nikogar sodil, temveč bo brez vsake koristi le opominjal na napake človeštva.

Pristnega preroka ne bo mogel nihče nikoli užaliti, kot jagnje bo prenesel vse, karkoli mu bo svet storil; samo proti laži bo vzkipel z ognjem resnice in ju bo zmeraj izničeval.

Lažni prerok je zmeraj smrtni sovražnik vsake resnice in vsakega boljšega napredka v mišljenju in dejanjih, nihče razen njega naj ne bi nič vedel ali imel kakšne izkušnje, da bi bil namreč vsak prisiljen zmeraj in v vseh stvareh pri njem poiskati dragocen nasvet.

Lažni prerok misli samo nase, Bog in njegov red sta mu nadležna in smešna stvar, za katero nima v sebi niti iskre vere, zato si tudi lahko z najlažjo vestjo naredi boga iz vsakršne materije, kakor se mu zljubi. Razumljivo je potemtakem, da takšen bog, po rokah lažnega preroka, zlahka dela čudeže v očeh povsem zaslepljenega ljudstva.


No pa lep pozdrav.

Ti pravega preroka ne bi bil sposoben videti, pa če bi se ti usedel na obraz in ti prdnil v nos!  Grin   Viiiiiiiiiiii

S časom pa z velikim materialnim vplivom okolja in povsem materialno vzgojo duhovni čut popolnoma zamre in ga odraščajoči človek sploh ne pogreša in pride celo tako daleč, da sploh ne ve, da ta čut sploh obstoja, kaj še le, da bi ga nekoč že imel. Nekateri ljudje duhovnem čutu nikoli več v tuzemskem življenju ne pridejo na sled in potem so popolnoma gluhi in slepi za vsako duhovnost. V svoji gluhosti in slepoti pa ne priznavajo nič drugega, kakor tisto, kar lahko z materialnimi čuti zaznajo, duhovnost pa imajo za izmišljotino norcev.

Pa lep pozudrav.



Resnično zares Resnično si tole razložil, M.L., in žalostno je da je tako  Embarrassed Tongue Cry.

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #46 - 06.03.2010 at 21:43:37
 
In po tvoje je resnica žalostna.

Žalostno je, da si v takšnih pufih, res, in vsak dan si jih nabereš še več. To pa je velik greh. Je rekla.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #47 - 07.03.2010 at 13:55:17
 
Quote:
Jaz sem ga razumel -kot vesoljno samospoznanje-sebe- kot vesoljno individualno živo samozavedno sedanjo ciklično vesoljno samomanifestacijo. Wink

Kaj pa drugega....
Quote:
Nista prijatelja.
Kot se spomnim, ti gre celo na živce, ta psihološki čas.

Lp,Igor

Definitivno vidva nista prijatelja, zato pa ga omenjaš vsepovsod kot problem. Smiley

Jaz se zavedam tega, da sem v času in sprejemam, kot del življenja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #48 - 07.03.2010 at 14:40:14
 
Quote:
In po tvoje je resnica žalostna.

Žalostno je, da si v takšnih pufih, res, in vsak dan si jih nabereš še več. To pa je velik greh. Je rekla.

Lp,Igor


bluzo numero due ?   Wink
Back to top
« Last Edit: 08.03.2010 at 08:54:01 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #49 - 07.03.2010 at 14:42:27
 
Boštyxz wrote on 07.03.2010 at 14:40:14:
Quote:
In po tvoje je resnica žalostna.

Žalostno je, da si v takšnih pufih, res, in vsak dan si jih nabereš še več. To pa je velik greh. Je rekla.

Lp,Igor


bluzo numero due ?  Grin


Bošty vidiš takole potrjuješ,da si en kupček lastnega gnoja!! Potem se pa jeziš- ko te stolčemo!!Se upravičeno? Vprašaj se?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #50 - 07.03.2010 at 15:30:37
 
Robi wrote on 07.03.2010 at 13:55:17:
Nista prijatelja.
Kot se spomnim, ti gre celo na živce, ta psihološki čas.

Lp,Igor
Code:
Definitivno vidva nista prijatelja, zato pa ga omenjaš vsepovsod kot problem. :)

Jaz se zavedam tega, da sem v času in sprejemam, kot del življenja.

No , Robi, ko si tako pameten in izkušen, pa razloži, kaj je to psihološki čas.
Meni sicer ne dela težav, me pa zanima ali ga ti sploh znaš razložiti. Lahko prepisuješ tudi iz mojih razlag.
Torej definiraj psihološki čas. Lahko tudi s formulo. Mi je vseeno. Le zanimajo me tvoje barvaste plavuti in napihnjenost žabe. Bo šlo?

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #51 - 07.03.2010 at 15:43:25
 
Psihološki čas je pač psihološki čas...je že definiran.

Je čas, ki ga ustvarja um in spomin s pomočjo občutkov, kot neka navidezna resničnost.
Zato tudi je čas relativen in teće za vsakega človeka drugače, kot neodvisna dimenzija.
Tako si ga jaz predstavljam.


Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #52 - 07.03.2010 at 18:33:10
 
Robi wrote on 07.03.2010 at 15:43:25:
Psihološki čas je pač psihološki čas...je že definiran.

Je čas, ki ga ustvarja um in spomin s pomočjo občutkov, kot neka navidezna resničnost.
Zato tudi je čas relativen in teće za vsakega človeka drugače, kot neodvisna dimenzija.
Tako si ga jaz predstavljam.



Ma kakšna relativnost. Ti mešaš realni in notranji čas.
Notranji čas nima veze z relativnostjo. Predstavlja tvoje dojemanje sveta, življenja. Občutki so pa rezultat psihološkega časa in ne obratno.
Ne meri se s sekundami, ampak hitrostjo misli. Zavedno, nezavedno, vse je v psihološkem času.
Ne moreš si ga predstavljati je hitrejši od tvoje predstave. Pa še stranska vrata ima.

Bolje bo, da se meniš z Boštijem o pridelavi sira na Saturnu. Ti je bližja tema in lahko bosta krožila.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #53 - 07.03.2010 at 19:38:23
 
Quote:
Ma kakšna relativnost. Ti mešaš realni in notranji čas.
Notranji čas nima veze z relativnostjo. Predstavlja tvoje dojemanje sveta, življenja. Občutki so pa rezultat psihološkega časa in ne obratno.

Ne sanjaj..
Realni čas predstavljajo le ure.
Od kdaj pa so občutki vezani na psihološki čas.....????
Občutki so občutki in niso posledica misli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #54 - 07.03.2010 at 19:54:50
 
Bolje bo, da se meniš z Boštijem o pridelavi sira na Saturnu. Ti je bližja tema in lahko bosta krožila.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #55 - 07.03.2010 at 20:14:05
 
Quote:
Bolje bo, da se meniš z Boštijem o pridelavi sira na Saturnu. Ti je bližja tema in lahko bosta krožila.

Lp,Igor

Mislim, da bo res bolje.
Pri tebi se vse začne in konča pri psihološkem času. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #56 - 07.03.2010 at 20:21:30
 
Robi wrote on 07.03.2010 at 20:14:05:
Quote:
Bolje bo, da se meniš z Boštijem o pridelavi sira na Saturnu. Ti je bližja tema in lahko bosta krožila.

Lp,Igor

Mislim, da bo res bolje.
Pri tebi se vse začne in konča pri psihološkem času. Smiley

Povsem normalno, pri tvojem.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #57 - 08.03.2010 at 08:56:55
 
Alojz in Sandib wrote on 07.03.2010 at 14:42:27:
Boštyxz wrote on 07.03.2010 at 14:40:14:
Quote:
In po tvoje je resnica žalostna.

Žalostno je, da si v takšnih pufih, res, in vsak dan si jih nabereš še več. To pa je velik greh. Je rekla.

Lp,Igor


bluzo numero due ?  Grin


Bošty vidiš takole potrjuješ,da si en kupček lastnega gnoja!! Potem se pa jeziš- ko te stolčemo!!Se upravičeno? Vprašaj se?


Nooo, jaaaa, , ... v tem potrjevanju pa nas ti vse po vrst prekašaš  Wink... Grin Grin Grin

Pa dober dan izpod pufov podan  Wink

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #58 - 11.03.2010 at 21:32:57
 
Lažni preroki delajo le navidez, zanimajo jih zgolj le koristi, zaradi koristi bodo poučevali, najneumnejše in lažne stvari prerokovali, ljudi goljufali telesno in še bolj duhovno, vdovam in sirotam odžirali dobrine in jim za to obljubljali nebesa in nazadnje bodo tiste, ki bodo ostali pri čisti resnici, preganjali z mečem in ognjem kot največje krivoverce in z velikim pompom govorili: Mi smo resnični nasledniki Kristusa, Božjega sina.

Pravi preroki so zmeraj skrajno ponižni in popolni v ljubezni do bližnjega, lažni preroki pa hodijo naokrog najrazličnejše zemeljsko okrašeni, ošabni in izstopajoče sebični in se kažejo samo na mestih, kjer bodo imeli korist.

Ker pa je po tem lahko razlikovati resnične in prave preroke od lažnih in lahko iz tega vsak trezno misleč človek spozna, da torej zares obstajajo pravi in lažni preroki, in lažni zagotovo nebi nastali, če ne bi bilo pred njimi pravih.

No pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
D2
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #59 - 12.03.2010 at 00:28:35
 
M.L. wrote on 11.03.2010 at 21:32:57:
Pravi preroki so zmeraj skrajno ponižni in popolni v ljubezni do bližnjega, lažni preroki pa hodijo naokrog najrazličnejše zemeljsko okrašeni, ošabni in izstopajoče sebični in se kažejo samo na mestih, kjer bodo imeli korist


Bi šlo skozi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 25