Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 25
(Read 141094 times)
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #30 - 05.03.2010 at 12:25:31
 
Alojz in Sandib wrote on 05.03.2010 at 12:22:37:
Duhovnost je enako življenju- Se ne zmore ločiti od življenja. To samo pridigarji iz 13 stoletja ne zmorejo dojeti. Tebi res lahko Bog prdne s svojim duhom v nos, pa tega svojga Boga ne boš dojemal kot večno enoinisto vsevesoljno samopojavnost . Cheesy Cheesy Cheesy

Bo sedaj rekel presvitli Mali Lump: Satan, Satan se mi je djal usesti na obraz in mi je tako močno prdnil v nos, da mi je odpihnilo obe polovici možganov! Satan je sedaj kriv, da sem jaz tako ubog in nemočen in edino dobri modri Bog mi lahko pomaga v mojem silnem boju proti Satanu!
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #31 - 05.03.2010 at 12:37:20
 
M.L. wrote on 04.03.2010 at 20:47:27:
Kako prepoznamo lažnega preroka od pristnega? Prav zlahka; po sadovih namreč! Kajti na osatu ne rastejo fige in z trnja ne obiramo grozdja. Pristni prerok ne bo nikoli sebičen in bo daleč od vsakega napuha. Hvaležno bo sicer sprejel, kar mu bodo darovala  dobra in plemenita srca, toda nikoli ne bo od nikogar ničesar zahteval.

Lažni prerok pa bo ovrednotil vsako tako imenovano bogoslužno dejanje za izmišljeni in zlagani blagor človeštva. Lažni prerok bo grmel v svojem prepričanju in sodil vsakega, ki se ne bo z njim strinjal, pristni pa ne bo nikogar sodil, temveč bo brez vsake koristi le opominjal na napake človeštva.

Pristnega preroka ne bo mogel nihče nikoli užaliti, kot jagnje bo prenesel vse, karkoli mu bo svet storil; samo proti laži bo vzkipel z ognjem resnice in ju bo zmeraj izničeval.

Lažni prerok je zmeraj smrtni sovražnik vsake resnice in vsakega boljšega napredka v mišljenju in dejanjih, nihče razen njega naj ne bi nič vedel ali imel kakšne izkušnje, da bi bil namreč vsak prisiljen zmeraj in v vseh stvareh pri njem poiskati dragocen nasvet.

Lažni prerok misli samo nase, Bog in njegov red sta mu nadležna in smešna stvar, za katero nima v sebi niti iskre vere, zato si tudi lahko z najlažjo vestjo naredi boga iz vsakršne materije, kakor se mu zljubi. Razumljivo je potemtakem, da takšen bog, po rokah lažnega preroka, zlahka dela čudeže v očeh povsem zaslepljenega ljudstva.

Čist konkretno in brez provociranja bom sedaj odgovoril na tale post.

Torej: če ti misliš, da ti bo tvoj um uspel povedat, kdaj je nekdo "pravi" in kdaj "lažni", potem se v veliki zmoti. To pa zato, ker ti bo tvoj um povedal, kdo naj bi bil pravi, ki naj bi se obnašal po določenih vzorcih, katere je tvoj um sprejel za verodostojne. Torej se bo tvoj um vedno odločal ali je nekdo pravi ali pa ne, in zato boš vedno zgrešil.

M.L. ti vse preveč iz razuma gledaš na duhovnost - kaj je prav, kaj narobe, kaj pravilno, kaj ne. To ni duhovnost, to je razumsko špekuliranje. Malo se vsedi nazaj in daj razum na pašo.

Pa ne pisat veleumno, kako je nekaj nekje več od dobre ženske v postelji, ker imaš spet neko umsko predstavo, da to pa ziher ni to, ampak da je nekaj tam bolje od tega tu. Zapletaš se v lasten razumski um, ki te ne spusti na nivo duše, te pa seveda prepričuje, da si že tam. Zbudi se, dobri princ, rada bi ti (ona), dala vse, ti pa spiš svoje sanje, kot bi bil iz pravljice! Zahval se Tanji Ribič za tele verze (al pa Saši losiću, sej je vseeno), sam malo se zabremzaj.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #32 - 05.03.2010 at 13:21:29
 
El Pesnik wrote on 05.03.2010 at 12:37:20:
M.L. wrote on 04.03.2010 at 20:47:27:
Kako prepoznamo lažnega preroka od pristnega? Prav zlahka; po sadovih namreč! Kajti na osatu ne rastejo fige in z trnja ne obiramo grozdja. Pristni prerok ne bo nikoli sebičen in bo daleč od vsakega napuha. Hvaležno bo sicer sprejel, kar mu bodo darovala  dobra in plemenita srca, toda nikoli ne bo od nikogar ničesar zahteval.

Lažni prerok pa bo ovrednotil vsako tako imenovano bogoslužno dejanje za izmišljeni in zlagani blagor človeštva. Lažni prerok bo grmel v svojem prepričanju in sodil vsakega, ki se ne bo z njim strinjal, pristni pa ne bo nikogar sodil, temveč bo brez vsake koristi le opominjal na napake človeštva.

Pristnega preroka ne bo mogel nihče nikoli užaliti, kot jagnje bo prenesel vse, karkoli mu bo svet storil; samo proti laži bo vzkipel z ognjem resnice in ju bo zmeraj izničeval.

Lažni prerok je zmeraj smrtni sovražnik vsake resnice in vsakega boljšega napredka v mišljenju in dejanjih, nihče razen njega naj ne bi nič vedel ali imel kakšne izkušnje, da bi bil namreč vsak prisiljen zmeraj in v vseh stvareh pri njem poiskati dragocen nasvet.

Lažni prerok misli samo nase, Bog in njegov red sta mu nadležna in smešna stvar, za katero nima v sebi niti iskre vere, zato si tudi lahko z najlažjo vestjo naredi boga iz vsakršne materije, kakor se mu zljubi. Razumljivo je potemtakem, da takšen bog, po rokah lažnega preroka, zlahka dela čudeže v očeh povsem zaslepljenega ljudstva.

Čist konkretno in brez provociranja bom sedaj odgovoril na tale post.

Torej: če ti misliš, da ti bo tvoj um uspel povedat, kdaj je nekdo "pravi" in kdaj "lažni", potem se v veliki zmoti. To pa zato, ker ti bo tvoj um povedal, kdo naj bi bil pravi, ki naj bi se obnašal po določenih vzorcih, katere je tvoj um sprejel za verodostojne. Torej se bo tvoj um vedno odločal ali je nekdo pravi ali pa ne, in zato boš vedno zgrešil.

M.L. ti vse preveč iz razuma gledaš na duhovnost - kaj je prav, kaj narobe, kaj pravilno, kaj ne. To ni duhovnost, to je razumsko špekuliranje. Malo se vsedi nazaj in daj razum na pašo.

Pa ne pisat veleumno, kako je nekaj nekje več od dobre ženske v postelji, ker imaš spet neko umsko predstavo, da to pa ziher ni to, ampak da je nekaj tam bolje od tega tu. Zapletaš se v lasten razumski um, ki te ne spusti na nivo duše, te pa seveda prepričuje, da si že tam. Zbudi se, dobri princ, rada bi ti (ona), dala vse, ti pa spiš svoje sanje, kot bi bil iz pravljice! Zahval se Tanji Ribič za tele verze (al pa Saši losiću, sej je vseeno), sam malo se zabremzaj.

Če tako vidiš, je tudi v redu, saj si tako trenutno naj bolj srečen. Marsikaj se v življenju spremeni in potem človek eno in isto stvar drugače vidi.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #33 - 05.03.2010 at 13:51:00
 
Bljah,

daj piši iz sebe, ne pa naučeno.

Lp
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #34 - 06.03.2010 at 12:25:53
 
El Pesnik wrote on 05.03.2010 at 13:51:00:
Bljah,

daj piši iz sebe, ne pa naučeno.

Lp


EL POET

Kako naj piše Živ Zombi iz sebe,če je svojo dušo prodal Klero-hedonistom in taprvemu supermarketu za vogalom.Kaj pa ima revež svojga,če mu je BOg vzel vse kar ima svojga-samo slepc tega ne zmore spregledat,ker mu prestvetli BOg dovoli,ali pa ne.Od tega slepca ni nič odvisno.Ne ve.da je vse bog sam in da on narekuje,kdaj bomo slepci in kdaj bomo spregledal.Pusti te zombije pojma o pojmu nimajo. Grin Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #35 - 06.03.2010 at 15:38:32
 
Quote:
Torej: če ti misliš, da ti bo tvoj um uspel povedat, kdaj je nekdo "pravi" in kdaj "lažni", potem se v veliki zmoti. To pa zato, ker ti bo tvoj um povedal, kdo naj bi bil pravi, ki naj bi se obnašal po določenih vzorcih, katere je tvoj um sprejel za verodostojne. Torej se bo tvoj um vedno odločal ali je nekdo pravi ali pa ne, in zato boš vedno zgrešil.

Ko človek preseže svoj um in prepričanja, potem spozna pravega preroka.
Sebe. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #36 - 06.03.2010 at 15:50:36
 
Robi wrote on 06.03.2010 at 15:38:32:
Quote:
Torej: če ti misliš, da ti bo tvoj um uspel povedat, kdaj je nekdo "pravi" in kdaj "lažni", potem se v veliki zmoti. To pa zato, ker ti bo tvoj um povedal, kdo naj bi bil pravi, ki naj bi se obnašal po določenih vzorcih, katere je tvoj um sprejel za verodostojne. Torej se bo tvoj um vedno odločal ali je nekdo pravi ali pa ne, in zato boš vedno zgrešil.

Ko človek preseže svoj um in prepričanja, potem spozna pravega preroka.
Sebe. Smiley


nice Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #37 - 06.03.2010 at 17:07:10
 
Miara wrote on 06.03.2010 at 15:50:36:
Robi wrote on 06.03.2010 at 15:38:32:
Quote:
Torej: če ti misliš, da ti bo tvoj um uspel povedat, kdaj je nekdo "pravi" in kdaj "lažni", potem se v veliki zmoti. To pa zato, ker ti bo tvoj um povedal, kdo naj bi bil pravi, ki naj bi se obnašal po določenih vzorcih, katere je tvoj um sprejel za verodostojne. Torej se bo tvoj um vedno odločal ali je nekdo pravi ali pa ne, in zato boš vedno zgrešil.

Ko človek preseže svoj um in prepričanja, potem spozna pravega preroka.
Sebe. Smiley


nice Smiley

RESNICA!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #38 - 06.03.2010 at 19:01:44
 
Robi wrote on 06.03.2010 at 15:38:32:
Quote:
Torej: če ti misliš, da ti bo tvoj um uspel povedat, kdaj je nekdo "pravi" in kdaj "lažni", potem se v veliki zmoti. To pa zato, ker ti bo tvoj um povedal, kdo naj bi bil pravi, ki naj bi se obnašal po določenih vzorcih, katere je tvoj um sprejel za verodostojne. Torej se bo tvoj um vedno odločal ali je nekdo pravi ali pa ne, in zato boš vedno zgrešil.

Ko človek preseže svoj um in prepričanja, potem spozna pravega preroka.
Sebe. Smiley

Ja, Sebe z veliko začetnico. Spozna svoj ego, ne pa svoje biti. Verjetno boš lahko uravnaval bitje srca zavestno, to pa je tudi vse. Še vedno si v psihološkem času, katerega pa ne poznaš. Nista prijatelja.
Kot se spomnim, ti gre celo na živce, ta psihološki čas.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #39 - 06.03.2010 at 19:11:34
 
Igor

Opiši Robiju psihološki čas.Destkrat -mogoče dojame zadevo.

Jaz sem ga razumel -kot vesoljno samospoznanje-sebe- kot vesoljno individualno živo samozavedno sedanjo ciklično vesoljno samomanifestacijo. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #40 - 06.03.2010 at 19:13:54
 
Sem ga že neštetokrat in ne bom podpiral njegove mentalne lenobe. Naj si poišče nazaj v mojih postih, kar sam.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #41 - 06.03.2010 at 21:27:28
 
M.L. wrote on 04.03.2010 at 20:47:27:
Kako prepoznamo lažnega preroka od pristnega? Prav zlahka; po sadovih namreč! Kajti na osatu ne rastejo fige in z trnja ne obiramo grozdja. Pristni prerok ne bo nikoli sebičen in bo daleč od vsakega napuha. Hvaležno bo sicer sprejel, kar mu bodo darovala  dobra in plemenita srca, toda nikoli ne bo od nikogar ničesar zahteval.

Lažni prerok pa bo ovrednotil vsako tako imenovano bogoslužno dejanje za izmišljeni in zlagani blagor človeštva. Lažni prerok bo grmel v svojem prepričanju in sodil vsakega, ki se ne bo z njim strinjal, pristni pa ne bo nikogar sodil, temveč bo brez vsake koristi le opominjal na napake človeštva.

Pristnega preroka ne bo mogel nihče nikoli užaliti, kot jagnje bo prenesel vse, karkoli mu bo svet storil; samo proti laži bo vzkipel z ognjem resnice in ju bo zmeraj izničeval.

Lažni prerok je zmeraj smrtni sovražnik vsake resnice in vsakega boljšega napredka v mišljenju in dejanjih, nihče razen njega naj ne bi nič vedel ali imel kakšne izkušnje, da bi bil namreč vsak prisiljen zmeraj in v vseh stvareh pri njem poiskati dragocen nasvet.

Lažni prerok misli samo nase, Bog in njegov red sta mu nadležna in smešna stvar, za katero nima v sebi niti iskre vere, zato si tudi lahko z najlažjo vestjo naredi boga iz vsakršne materije, kakor se mu zljubi. Razumljivo je potemtakem, da takšen bog, po rokah lažnega preroka, zlahka dela čudeže v očeh povsem zaslepljenega ljudstva.


No pa lep pozdrav.



D O B R O  razloženo  Exclaim

Škoda le, da sem to šele sedaj zasledil,   Tongue Embarrassed Roll Eyes

Seveda, ko pa imam toliko dela  Cry

Ja, dragi bratko, tole si res dobro povedal .  Smiley

Naj ti Dobri Modri Bog povrne  Smiley

Dober večer, vsemskupaj , še naprej,  Smiley

Bošt' + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #42 - 06.03.2010 at 21:28:15
 
Quote:
..dobro, mi kr nasmešek nariše    Wink    Smiley
ker mi takoj nariše v spomin našega forum bluzatora Lojza


Dokaj hitro si ga "našel"  Wink ...  Smiley ... Grin

lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #43 - 06.03.2010 at 21:32:12
 
M.L. wrote on 05.03.2010 at 10:29:34:
No, zdaj se uresničuje tudi moja nekoč ža izrečena prerokba, ko sem napovedal, da bo kmalu prišel čas, ko bo na forumu govoril, samo še Lojzek. No in zdaj smo že tu.

Pa lep pozdrav.


Skoraj , ... pa ne še, ...  Wink

Sem pa to dandanes tudi isto premislil, ko sem videl le še Lojzkotove poste vse po vrsti od vrha do tal čez cel forum  Cheesy ...  Grin Grin Grin

Hmmm, zanimivo, zanimivo  Wink ...  Roll Eyes

lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #44 - 06.03.2010 at 21:33:09
 
Quote:
M.L. wrote on 05.03.2010 at 10:29:34:
No, zdaj se uresničuje tudi moja nekoč ža izrečena prerokba, ko sem napovedal, da bo kmalu prišel čas, ko bo na forumu govoril, samo še Lojzek. No in zdaj smo že tu.

Pa lep pozdrav.


vidim da imaš dar prerokovanja  Wink

s takšnim egocenrtikom ki tako teži v vsakem postu ki ga človek napiše, provocira in žali, je res težko shajat


Podpis , žal, na žalost  Embarrassed Tongue Roll Eyes Huh

lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 25