Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 18 19 20 21 22 ... 25
(Read 141805 times)
x_igor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #285 - 19.12.2011 at 20:52:11
 
ego-3p wrote on 19.12.2011 at 20:43:36:
Verjamem da ni mala stvar  , poglej ta tempelj -  http://www.onenessuniversity.org/index.php/main-oneness-temple
delajo na veliko heh.

Tole je njihova uradna stran-sant mat-pot svetnikov
http://www.santmat.net/

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #286 - 20.12.2011 at 14:36:44
 
Quote:
Kaj ne drži?

Torej še nisi bil pri reki Beas, si pa želiš, kaj ne?
Poznaš šabd?



Reka Beas ne "gosti" mojega Učitelja in Učitelj tudi tja ne hodi ... razumljivo, hmm! Zato ne drži! Wink

Poznam šabd, da to poslušam in to je tisto ... po krščansko rečeno Beseda. Strogo gledano je to joga surat shabd ... vadba v slišnem življenjskem toku ali pa pot SantMat, pot resničnih Svetnikov.
Vsako bitje prežema Beseda ali Šabd, le da se jo velika večina ljudi ne zaveda. To je neskončna reka duhovne mane, ki prežema vso Stvarstvo, vendar ... le kdo jo čuti in živi z njo. Šabd je temeljna manifestacija Najvišje moči, zraven pa gre tudi Svetloba-Joti ali življenski svetobni tok. Eno ni ločeno od drugega ... Joti in Šabd. Čutenje in doživljanje obojega je bistvo vsake duhovne discipline ... to je čista spiritualna praksa za čistejše duše. Razvoj intuicije, zavesti o vsem, čutenje na daljavo, povečanje sočutja, prepoznavanje resničnega od lažnega, ... to je najmanj kar z redno prakso meditacije in etičnim življenjem tu dosežeš.
Kar se tiče zbiranja v skupine ... pa to tudi gre zraven, ker smo skupaj močnejši in lažje nam gre meditacija. Pri nas se ne družima zaradi nekih knjigic ali brošur, ampak se dejansko meditira skupaj vsaj eno uro, lahko celo malo več. Redki pa pomeditirajo nekaj ur skupaj ... oni imajo skoz ta šabd v sebi in je del njih ... bolj intuitivni so in čutijo kaj se jim dogaja, čeprav ne vidijo. Najmanj to pri večini opazim.
Malo pa pretiravaš o vrhunski jogi, pravzaprav se ta joga imenuje "lahka joga" ... vsakdo jo lahko vadi, saj meditacija je najlažja stvar ki jo lahko delaš. Samo prav usesti se je treba in preusmeriti pozornost na točko duha. Po drugi strani pa je ta joga vsestranska ... zaobjema del hatha, del mantra, del raja, del karma in še par jog. Torej s prakticiranjem meditacije po naši metodi lahko vadimo v vseh ostalih jogah. Če je ta multijoga po svoje vrhunska ... po tem naj bo, ampak s tem se ne obremenjuje, niti z klanjanjem sliki Učitelja ali kakršnikoli znanjem čaščenju njega. Učitelj in učenec imata le duhoven odnos ... to je razmerje med dvema dušama, ki sta se svobodno odločila povezati in pomagati na Poti do Izvora. V osnovi to, ampak Pot je posuta s trnjem in ovirami. Del tega problema je v nas samih ... karmične spone in trenutne želje in drugo so zunanje prepreke, nerazumevanje, nesprejemanje takšnega načina in razne obveznosti zaradi katerih ni moč dovolj meditirati.
Koliko prakse meditacije? Minimum je 10 % dnevnega časa, to je vsaj tri ure na dan ... ni problema, če črtaš presežek spanja (6 namesto 8 ur) in nesmiselnega gledanja televizije (vsaj tri ure na dan!), pa še kje bi se "našel" čas. Pravzaprav ko zreduciraš dnevne nesmisle, ga še imamo več kot je samo tri ure. Toda Učitelj raje poudarja kvaliteto v praksi, a ne prakticiranje "sedenja"  Wink. Razumljivo? Kaj je za nas osebno Učitelj? Meni je bližnji prijatelj in res učitelj, ki posreduje napotke na duhovni poti in sam živi tako kot uči. V njem ni zlovolje, čeprav kdaj pa kdaj nas ošteva, da ne ravnamo prav in se bolj brigamo za želje uma, spet pozabljamo na Boga in izgubljamo duhovno bogastvo zavedanja v sponah poželenja, pohlepa, jeze, navezanosti in egoizma. Poleg Njega ni nihče nedotaknjen, s svojim zgledom in notranjo močjo podarja, čisti "atmosfero", dviguje raven čutenja in budnosti. V Njegovi bliži je meditacija, občutenja Šabda še močnejša in globja. Nekateri pa potem dosežejo pozneje globje uvide, izkušnje ... kot notranje potovanje. Ljudje se trudijo videti svet v glavnem od zunaj, vendar pa obstaja notranja pot. V sebi jo imamo, vendar ... v tej železni dobi je notranja pot precej zastrta in z ovirami od moči Kala in Maye. Vsi plačujemo nekakšen "davek" v deležu življenskega toka, v nas vse se steka manj tega nektarja. Dokler ta kruti ciklus ne mine in ... ni upanja na preboj v Nebeški dom. Toda ne obupajmo, imamo še kaj za postoriti na tem svetu, vsaj zaradi lastne karme in tudi od bližnjih s katerimi živimo. Učitelja pa najdeš ali pa ne ... to je neke vrste usoda. Kdor pride pa pride, vsak se svobodno odloči.
Če pa pri tem imam kaj proti knjižni duhovnosti pa je bolj moja stvar iz izkušenj (del ega!), del moje rajas (ognjevite) narave.  Roll Eyes Pa brez zamere, tu ni  kaj osebnega ali žaljivega. Ostali moji prijatelji se raje ne spuščajo v takšne razprave, oni ne komplicirajo na takšnih mestih komunikacije. Tako da ne bo nesporazuma. Vse drugo kar se komu zdi narobe, gre naj name. Bom že moral prenesti.

pozdrav!

Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #287 - 20.12.2011 at 14:50:07
 
Nimam pojma, kaj tako mistificiraš in nekaj pleteničiš okrog šabda. Kakšni dve leti ga poslušam. In to ni občutenje je res slišni tok simfonij.
Za to ne potrebuješ učitelja ne prijatelja. To moraš preprosto sam. Ni nekih zapovedi v meditaciji, koliko ur in to. Potrebna je svoboda, popolna svoboda. Neomejenost, kakršnakoli.
Nič pretresljivega ali mističnega.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #288 - 20.12.2011 at 15:08:32
 
Quote:
Nimam pojma, kaj tako mistificiraš in nekaj pleteničiš okrog šabda. Kakšni dve leti ga poslušam. In to ni občutenje je res slišni tok simfonij.
Za to ne potrebuješ učitelja ne prijatelja. To moraš preprosto sam. Ni nekih zapovedi v meditaciji, koliko ur in to. Potrebna je svoboda, popolna svoboda. Neomejenost, kakršnakoli.
Nič pretresljivega ali mističnega.


Res poslušaš? ... potem pa prosim povej iz katere strani slišiš ta tok simfonij in če si se kdaj iniciral v kaj? Slutim, da si bil iniciran, ampak se tajiš in dosti dlje si tu od mene. Torej? Ne potrebuješ Učitelja, pa saj on ni telo, zakaj se sam trudiš ... kdo ti bo pomagal nositi breme karme. Bo šlo?
Seveda ni v tem tako mističnega, ker je šabd, Beseda dana vsakemu človeku in velika večina ga žal ne sliši, občuti v sebi. To bi lahko bila najbolj naravna stvar za ljudi v duhovnosti, ampak ni v tem duhu časa.

pozdrav!
Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #289 - 20.12.2011 at 15:13:20
 
Od kje prihaja, od povsod iz tvoje notranjosti. Simfonijo lahko celo komponiraš do neke mere. Je pa res, da se lahko orgle in celoten orkerster s svojo paleto harmoniziranih zvokov skrije, pred šabdom.

Nisem bil iniciiran. In to je, kjer se ne strinjam s šurat jogo. Prav tako ne v načinu meditacije. Zadeva je dar.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #290 - 20.12.2011 at 15:59:19
 
Jaz vem samo eno-osebnega rasvetljenjstva se ne da ne naučiti ,ne kupiti,ker je to res dar ---življenjske genetike znotraj naše tekoče življenjske samo  reprodukcije.Tega daru je malo ljudi deležnih,ker ta dar omogoča najasnejši takojšen uvid v vse zmote človeštva.Moje mnenje in nikogar ne učim,ali silim,da me podpira v mojih stališčih.Dar in milijonkrat dar!! SmileyV meditacijo se ne spuščam,ker se meditirati naučiš skozi cikel brodenja - tudi v največji gužvi-rompompomu. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #291 - 20.12.2011 at 18:21:40
 
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 15:59:19:
V meditacijo se ne spuščam,ker se meditirati naučiš skozi cikel brodenja - tudi v največji gužvi-rompompomu. Wink

Ja hehe , saj drugace lahko hitro odtavas .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #292 - 20.12.2011 at 18:40:17
 
Quote:
Sprejmem tvojo razlago kot takšno, vendar ... v prejšnjem postu sem namignil na nevarnost zablode zapisane resnice ali raje rečeno božje modrosti. Poudaril sem, da to ne pomaga pri iskanju

Vsak bo našel le sebe.....In to je največ, kar lahko najde.

Bodi luč samemu sebi. Bodi sam svoje lastno zaupanje. Drži se resnice znotraj sebe kot edine Resnice. – Buddha
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #293 - 20.12.2011 at 18:53:37
 
Robi wrote on 20.12.2011 at 18:40:17:
Quote:
Sprejmem tvojo razlago kot takšno, vendar ... v prejšnjem postu sem namignil na nevarnost zablode zapisane resnice ali raje rečeno božje modrosti. Poudaril sem, da to ne pomaga pri iskanju

Vsak bo našel le sebe.....In to je največ, kar lahko najde.

Bodi luč samemu sebi. Bodi sam svoje lastno zaupanje. Drži se resnice znotraj sebe kot edine Resnice. – Buddha


Robi spet en zadetek SmileyEgotrip res je! Se takoj znajdeš med angelčki in oblakci! Tam pa samo še po Boštyevo bogcu jajce čokaš! Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #294 - 21.12.2011 at 11:24:54
 
Ti že veš, ko krave ješ  Wink Roll Eyes Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #295 - 21.12.2011 at 13:48:40
 
Boštyxz wrote on 21.12.2011 at 11:24:54:
Ti že veš, ko krave ješ  Wink Roll Eyes Tongue


Jaz jih jem,ti jih pa na Saturnusu paseš kot sam trdiš.Še muzko jim predvajaš,da dajo več vodikovega mleka.Tega pa izvažaš onim,ki se skrivajo v notranjosti Sonca.To so tvoje trditve,za katere vedo vsi tule!! Je resnica? Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #296 - 21.12.2011 at 22:07:17
 
Dante wrote on 19.12.2011 at 19:40:37:
Hvala M.L. za izčrpno razlago o svojem stališču do krščanstva, duhovnosti in Svetega pisma. Sprejmem tvojo razlago kot takšno, vendar ... v prejšnjem postu sem namignil na nevarnost zablode zapisane resnice ali raje rečeno božje modrosti. Poudaril sem, da to ne pomaga pri iskanju ... kaj že ... svoje duše in Svetega Duha. Moja izkušnja je takšna, da do nekega trenutka nisem nič kaj posebnega vedel o Svetem pismo, niti nisem prebiral evangelije ... to me ni motilo, da se že prej spoznal sijaj svoje duše in kasneje se približal Svetem Duhu, ki deluje na tem svetu. Torej poznate "drugačno" ali celo izvornejšo verzijo Svetega Pisma. Ne vem kaj posebej o tem, toda če so to kanalizirane verzije resnice iz tistih preteklih časov, potem me to ne zanima več. Pretekle zgodbe in pretekli Učitelji še niso pomagali do resnične duhovne izkušnje. Razen če je vaša duša že imela stik z živim Učiteljem v prejšnjih inkarnacijah. Takšne vrste usoda, ugodna karma se prenese naprej in ta zavest spodbuja iskanje resnice, modrosti, ljubezni, ... Kako pa usmeriti tak duh iskanja pa je že druga zgodba. Res pa je včasih koristno kaj prebrati, ker te to lahko usmeri na pravo pot, do duhovnih ljudi ali podobno.
Lepo je slišati, da ste našli v novem Svetem Pismu stopnje duhovnega zorenja od ličinke  in kako izgleda združitev s Svetim Duhom.  Smiley Oprostite, moja Pot ni šla takole da bi si predstavljal stopnje in vizualiziral spojitev s Svetim Duhom. Najbolj moteča zadeva v duhovnosti je ravno Um, ki te lahko prevari na tisoče načinov. Če nimate zaščite za razblinjanje mentalne iluzije, potem je take vrste izkušnja, tudi glede stika s Svetim Duhom, le slepilo, trik Maye (Illuzorne Moči!). Ravno kanalizirane verzije Svetega pisma so tako privlačne tistim, ki so nagnjeni k pisani modrosti ali vse dojemajo bolj na nivoju intelekta. Ne vem, če je to primer z vami ... upam da ni, morda o tem spet mimogrede pišem.
Meni Sveto Pismo in podobno niso kaj pomagali pri duhovnem razvoju, niti niso pripomogli k spoznavanju Nebes in Svetega Duha, višjih bitij, ... isto tako vidim razkorak s svojo iskušnjo še pri Vedah oz. pri BhagvadGiti. Najprej sem se moral spoznati kot duša, iti do svoje lastne resnične moči, ki deluje v vsakem človeku, nekoliko kasneje pa sem spoznal Svetega Duha, ki deluje preko višjih ravneh ... povezuje nas z Izvorom mane oz. tretjim Nebom. Kakšna je vloga tretjega Neba po novem Svetem Pismu?
Šele par let kasneje sem srečal živečega Učitelja in počasi sem preko njegovih sporočil, pisanih kot izrečenih, razumsko bolje razumel svoje prejšnje notranje izkušnje. Poznej sem se šel še malo dodatno poglabljat v takšno Sveto pismo kakršno je ... saj je v njem veliko biserov, ni tako napačno ... nasprotno od vas bi rekel da večina zadev tam dobro stoji, skoraj vse kar je potrebno za pristop k duhovni poti je tam korektno prikazano, posebej v primeru Jezusovih razlag in prilik. Seveda vse z vidika preteklega konteksta. Toda v teh besedilih ni razložena moč in vloga Besede, pa tudi ta Beseda ne more "skočiti" ven in preiti v čitajočega človeka.  Smiley Ni pa mogoče le z branjem doživeti podobno notranjo izkušnjo, niti ni mogoče s tem dobiti orodje s katero se duša očisti ... vse to je le zaradi radovednega razuma, za kažipot. Postaviti se treba v sedanjo izhodišče, v resnično doživeto ne pa to kar je bilo prej in si nekaj domišljati.
Veliko knjižne duhovnosti seveda pomaga pri razvoju določene ravni modrosti, ampak ... to ne pomaga na naši Poti ko moraš postati najprej v sebi "prazen", svoboden in v objemu Svetega Duha in Njegove Besede. Samo tedaj se v tako izpraznjeno zavest lahko prelije nekaj čisto novega. Amen!

Iskanje Poti, resnice, Njega, po vzhodnjaških filozofijah pa sem še najmanj prakticiral preden sem spoznal Učitelja. Sedaj vidim, da je to tudi po svoje navlaka in še pomankljiva povrh. tu so stvari razložene le do nekega nivoja, dalje ni ničesar. Oprostite tam ni istega Boga Očeta, kot je govora v Svetem pismo. To je že nekaj drugega ... krišna, Brahma, Maheš, Višnu, Šakti. Šele ko sem od Učitelja o tem nekaj prebral in slišal, sem pogledal podrobneje Vede. Prej samo nekaj kar so spisali tile krišnovci, kar pa sem kasnej vse pozabil. Strinjam se z oceno, da je tale vzhodnjaška duhovno izročilo še bolj sploski teren od krščanskega izročila. Kaj šele Koran, ampak o temu ne bom izgubljal besed. Če kaj rad preberem iz vzhodnega duhovnega izročila, potem so to Kabirjeve, Hafizove in Rumijeve pesmi. Tam so po moje pravi biseri modrosti, govorijo o resnično občutenem in ni puhle filozofije.

x_igor .... vprašal si nekaj, vendar tisto dvoje ne drži. Po drugi strani pa nisem prepričan kaj te res zanima. Duhovnost ali omama? Oboje hkrati ...  Smiley Ne, hvala.

pozdrav!



Tudi jaz se ti zahvaljujem za iskren pogovor. Če začnem pri pisani Božji besedi ali modrosti, vsekakor obstaja nevarnost zablode iskalca, tisti, ki v Svetem Pismu ne išče Resnice z ljubeznijo in veselim srcem, naj raje opusti svoj namen, sicer ga čaka Božja kazen, katero pa si takšen iskalec naprti sam. Zablode tudi vnesejo ljudje ki ne premorejo duhovno raven Svetega duha, kot so razni prevajalci, prepisovalci in razlagalci Svetega pisma. Takšni svetni strokovnjaki ne dojemajo Duha v zapisani besedi, ker jim je tuj in protisloven, zato spreminjajo prilike, pridige in novice Jezusa z zapisano besedo v materialni pomen, katerega pomen si lahko razlagajo in predstavljajo s svojim umom.

Res je kot praviš, da za samospoznanje ni porebno prebirati Svetega Pisma in se mučiti z razumevanjem le tega, dovolj je že če človek pride do Postave in jo spoštuje. Božje zapovedi so dane od Boga ljudem za dosego najvišje stopnje duhovnosti in pot do Božjega duha, če se ravnajo po njih. Torej, kdor spoštuje in se ravna po desetih Božjih zapovedih garantirano doseže najvišjo stopnjo duhovne razvitosti, ali večno duhovno življenje.

Osnova za napredek v iskanju Izvora, je ravno spoštovanje do Postave in z ravnanjem po njej. Človek, ki se trudi spoštovati zapovedi, bo slej ko prej sposoben duhovnega razmišljanja, s tem pa postane iskalec duhovne Resnice. V iskanju in srečevanju z duhovno besedo se mu vid vedno bolj bistri in duh Resnice mu postaja vedno bolj prepoznaven. Naposled Svetega duha prepozna kot svojega, tako združen ima potem vsak trenutek vpogled v ocean modrosti, kjer je videna modrost ista za vsakega duha v Svetem duhu in po Svetem duhu. Zato, kdor poseduje Svetega duha je nezmotljiv in misli in vidi isto, kakor vsi ki so polni istega Duha. Tako je združen z vsemi v Duhu, čeprav so lahko tudi oddaljeni drug od drugega tisoče kilometrov, kajti Nebeško kraljestvo ali treja Nebesa je njihov dom.

Božja beseda, ki je enkrat izrečena velja za vse večne čase, zato ni pomembno če je bila izrečena v preteklosti, saj velja enako za danes in za vso prihodnost. Če ne bi bilo tako in beseda ne bi bila večna, je ne bi bilo mogože zapisati vedno znova in znova skozi tisočletja. Le tako se lahko ohranja čisti Božji nauk in je posredovan preko Božjega duha ljudem, ki ga polni istega Duha lahko sprejmejo. Če ne bi bilo tako, bi že zdavnaj čistost Božjega nauka izginila z obličja zemlje, bohotil pa bi se pomanjkljiv človeški nauk, poln napuha in pohlepa. In ravno človeški um je tisti, ki bi zavrgel vse kar je Božjega.

Božja beseda je polna ljubezni, povedana je v ljubezni in govori iz ljubezni, zato kdor premore dovolj ljubezni, ga Božja beseda pritegne zaradi sorodne se ljubezni. Takšen človek ima za varovalo pred lažno božjo besedo svojo plemenito srčno ljubezen.

Tudi jaz trdim enako, da knjižna duhovnost ni dovolj za dosego cilja, ampak le resnična plemenita dejavnost in dobra dejanja do sočloveka, samo to šteje, takšna je tudi dejavna živa vera in  ne nemo premikamje ustnic in čaščenje malikov. Brez dejavne žive vere ni napredovanja v duhovnosti, zato nam samo govorjenje in modrovanje nič ne koristi, če ne delamo tako kot govorimo.

V vzhodna izročila se nisem nikoli kaj posebnega poglabljal, zato ne poznam skoraj nič, razen kaj malega, se mi pa vseeno zdi da v globini ved gre čutiti istega Boga in Duha.

Pa lep pozdrav.



Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Pravi in lažni preroki
Reply #297 - 21.12.2011 at 23:37:52
 
M.L. wrote on 21.12.2011 at 22:07:17:
Dante wrote on 19.12.2011 at 19:40:37:
Hvala M.L. za izčrpno razlago o svojem stališču do krščanstva, duhovnosti in Svetega pisma. Sprejmem tvojo razlago kot takšno, vendar ... v prejšnjem postu sem namignil na nevarnost zablode zapisane resnice ali raje rečeno božje modrosti. Poudaril sem, da to ne pomaga pri iskanju ... kaj že ... svoje duše in Svetega Duha. Moja izkušnja je takšna, da do nekega trenutka nisem nič kaj posebnega vedel o Svetem pismo, niti nisem prebiral evangelije ... to me ni motilo, da se že prej spoznal sijaj svoje duše in kasneje se približal Svetem Duhu, ki deluje na tem svetu. Torej poznate "drugačno" ali celo izvornejšo verzijo Svetega Pisma. Ne vem kaj posebej o tem, toda če so to kanalizirane verzije resnice iz tistih preteklih časov, potem me to ne zanima več. Pretekle zgodbe in pretekli Učitelji še niso pomagali do resnične duhovne izkušnje. Razen če je vaša duša že imela stik z živim Učiteljem v prejšnjih inkarnacijah. Takšne vrste usoda, ugodna karma se prenese naprej in ta zavest spodbuja iskanje resnice, modrosti, ljubezni, ... Kako pa usmeriti tak duh iskanja pa je že druga zgodba. Res pa je včasih koristno kaj prebrati, ker te to lahko usmeri na pravo pot, do duhovnih ljudi ali podobno.
Lepo je slišati, da ste našli v novem Svetem Pismu stopnje duhovnega zorenja od ličinke  in kako izgleda združitev s Svetim Duhom.  Smiley Oprostite, moja Pot ni šla takole da bi si predstavljal stopnje in vizualiziral spojitev s Svetim Duhom. Najbolj moteča zadeva v duhovnosti je ravno Um, ki te lahko prevari na tisoče načinov. Če nimate zaščite za razblinjanje mentalne iluzije, potem je take vrste izkušnja, tudi glede stika s Svetim Duhom, le slepilo, trik Maye (Illuzorne Moči!). Ravno kanalizirane verzije Svetega pisma so tako privlačne tistim, ki so nagnjeni k pisani modrosti ali vse dojemajo bolj na nivoju intelekta. Ne vem, če je to primer z vami ... upam da ni, morda o tem spet mimogrede pišem.
Meni Sveto Pismo in podobno niso kaj pomagali pri duhovnem razvoju, niti niso pripomogli k spoznavanju Nebes in Svetega Duha, višjih bitij, ... isto tako vidim razkorak s svojo iskušnjo še pri Vedah oz. pri BhagvadGiti. Najprej sem se moral spoznati kot duša, iti do svoje lastne resnične moči, ki deluje v vsakem človeku, nekoliko kasneje pa sem spoznal Svetega Duha, ki deluje preko višjih ravneh ... povezuje nas z Izvorom mane oz. tretjim Nebom. Kakšna je vloga tretjega Neba po novem Svetem Pismu?
Šele par let kasneje sem srečal živečega Učitelja in počasi sem preko njegovih sporočil, pisanih kot izrečenih, razumsko bolje razumel svoje prejšnje notranje izkušnje. Poznej sem se šel še malo dodatno poglabljat v takšno Sveto pismo kakršno je ... saj je v njem veliko biserov, ni tako napačno ... nasprotno od vas bi rekel da večina zadev tam dobro stoji, skoraj vse kar je potrebno za pristop k duhovni poti je tam korektno prikazano, posebej v primeru Jezusovih razlag in prilik. Seveda vse z vidika preteklega konteksta. Toda v teh besedilih ni razložena moč in vloga Besede, pa tudi ta Beseda ne more "skočiti" ven in preiti v čitajočega človeka.  Smiley Ni pa mogoče le z branjem doživeti podobno notranjo izkušnjo, niti ni mogoče s tem dobiti orodje s katero se duša očisti ... vse to je le zaradi radovednega razuma, za kažipot. Postaviti se treba v sedanjo izhodišče, v resnično doživeto ne pa to kar je bilo prej in si nekaj domišljati.
Veliko knjižne duhovnosti seveda pomaga pri razvoju določene ravni modrosti, ampak ... to ne pomaga na naši Poti ko moraš postati najprej v sebi "prazen", svoboden in v objemu Svetega Duha in Njegove Besede. Samo tedaj se v tako izpraznjeno zavest lahko prelije nekaj čisto novega. Amen!

Iskanje Poti, resnice, Njega, po vzhodnjaških filozofijah pa sem še najmanj prakticiral preden sem spoznal Učitelja. Sedaj vidim, da je to tudi po svoje navlaka in še pomankljiva povrh. tu so stvari razložene le do nekega nivoja, dalje ni ničesar. Oprostite tam ni istega Boga Očeta, kot je govora v Svetem pismo. To je že nekaj drugega ... krišna, Brahma, Maheš, Višnu, Šakti. Šele ko sem od Učitelja o tem nekaj prebral in slišal, sem pogledal podrobneje Vede. Prej samo nekaj kar so spisali tile krišnovci, kar pa sem kasnej vse pozabil. Strinjam se z oceno, da je tale vzhodnjaška duhovno izročilo še bolj sploski teren od krščanskega izročila. Kaj šele Koran, ampak o temu ne bom izgubljal besed. Če kaj rad preberem iz vzhodnega duhovnega izročila, potem so to Kabirjeve, Hafizove in Rumijeve pesmi. Tam so po moje pravi biseri modrosti, govorijo o resnično občutenem in ni puhle filozofije.

x_igor .... vprašal si nekaj, vendar tisto dvoje ne drži. Po drugi strani pa nisem prepričan kaj te res zanima. Duhovnost ali omama? Oboje hkrati ...  Smiley Ne, hvala.

pozdrav!



Tudi jaz se ti zahvaljujem za iskren pogovor. Če začnem pri pisani Božji besedi ali modrosti, vsekakor obstaja nevarnost zablode iskalca, tisti, ki v Svetem Pismu ne išče Resnice z ljubeznijo in veselim srcem, naj raje opusti svoj namen, sicer ga čaka Božja kazen, katero pa si takšen iskalec naprti sam. Zablode tudi vnesejo ljudje ki ne premorejo duhovno raven Svetega duha, kot so razni prevajalci, prepisovalci in razlagalci Svetega pisma. Takšni svetni strokovnjaki ne dojemajo Duha v zapisani besedi, ker jim je tuj in protisloven, zato spreminjajo prilike, pridige in novice Jezusa z zapisano besedo v materialni pomen, katerega pomen si lahko razlagajo in predstavljajo s svojim umom.

Res je kot praviš, da za samospoznanje ni porebno prebirati Svetega Pisma in se mučiti z razumevanjem le tega, dovolj je že če človek pride do Postave in jo spoštuje. Božje zapovedi so dane od Boga ljudem za dosego najvišje stopnje duhovnosti in pot do Božjega duha, če se ravnajo po njih. Torej, kdor spoštuje in se ravna po desetih Božjih zapovedih garantirano doseže najvišjo stopnjo duhovne razvitosti, ali večno duhovno življenje.

Osnova za napredek v iskanju Izvora, je ravno spoštovanje do Postave in z ravnanjem po njej. Človek, ki se trudi spoštovati zapovedi, bo slej ko prej sposoben duhovnega razmišljanja, s tem pa postane iskalec duhovne Resnice. V iskanju in srečevanju z duhovno besedo se mu vid vedno bolj bistri in duh Resnice mu postaja vedno bolj prepoznaven. Naposled Svetega duha prepozna kot svojega, tako združen ima potem vsak trenutek vpogled v ocean modrosti, kjer je videna modrost ista za vsakega duha v Svetem duhu in po Svetem duhu. Zato, kdor poseduje Svetega duha je nezmotljiv in misli in vidi isto, kakor vsi ki so polni istega Duha. Tako je združen z vsemi v Duhu, čeprav so lahko tudi oddaljeni drug od drugega tisoče kilometrov, kajti Nebeško kraljestvo ali treja Nebesa je njihov dom.

Božja beseda, ki je enkrat izrečena velja za vse večne čase, zato ni pomembno če je bila izrečena v preteklosti, saj velja enako za danes in za vso prihodnost. Če ne bi bilo tako in beseda ne bi bila večna, je ne bi bilo mogože zapisati vedno znova in znova skozi tisočletja. Le tako se lahko ohranja čisti Božji nauk in je posredovan preko Božjega duha ljudem, ki ga polni istega Duha lahko sprejmejo. Če ne bi bilo tako, bi že zdavnaj čistost Božjega nauka izginila z obličja zemlje, bohotil pa bi se pomanjkljiv človeški nauk, poln napuha in pohlepa. In ravno človeški um je tisti, ki bi zavrgel vse kar je Božjega.

Božja beseda je polna ljubezni, povedana je v ljubezni in govori iz ljubezni, zato kdor premore dovolj ljubezni, ga Božja beseda pritegne zaradi sorodne se ljubezni. Takšen človek ima za varovalo pred lažno božjo besedo svojo plemenito srčno ljubezen.

Tudi jaz trdim enako, da knjižna duhovnost ni dovolj za dosego cilja, ampak le resnična plemenita dejavnost in dobra dejanja do sočloveka, samo to šteje, takšna je tudi dejavna živa vera in  ne nemo premikamje ustnic in čaščenje malikov. Brez dejavne žive vere ni napredovanja v duhovnosti, zato nam samo govorjenje in modrovanje nič ne koristi, če ne delamo tako kot govorimo.

V vzhodna izročila se nisem nikoli kaj posebnega poglabljal, zato ne poznam skoraj nič, razen kaj malega, se mi pa vseeno zdi da v globini ved gre čutiti istega Boga in Duha.

Pa lep pozdrav.

Oboje je navaden larifari in vama je v užitek. In obratno.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Pravi in lažni preroki
Reply #298 - 22.12.2011 at 10:50:57
 
M.L

Iz teme si v temo greš.Kaj si pa ti naredil,da bi se človeštvo zbudilo? Ene faruške pridige,ki jih sploh ne razumeš trosiš naokoli.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dante
3
***
Offline

I Love!
Posts: 148
Slo
Gender: male
Re: Pravi in lažni preroki
Reply #299 - 22.12.2011 at 11:51:17
 
Quote:
Od kje prihaja, od povsod iz tvoje notranjosti. Simfonijo lahko celo komponiraš do neke mere. Je pa res, da se lahko orgle in celoten orkerster s svojo paleto harmoniziranih zvokov skrije, pred šabdom.

Nisem bil iniciiran. In to je, kjer se ne strinjam s šurat jogo. Prav tako ne v načinu meditacije. Zadeva je dar.


Dragi igore, žal ti prejle še nisem odgovoril, hotu sem ... pa me je nekaj odvračalo. Lahko bi ti napisal od prve, pa je bilo tako mišljeno v meni prestrogo in ... od konfliktov ni prave komunikacije. Nimam občutka da poslušava isti notranji Zvok, Šabd. Lahko bi opisal par besed o tem, vendar mi ni dovoljeno ... zadeva je res dar, zato se z njo ne ponaša naokoli in razkazuje. Kar je od duše, naj ostane pri njej, a ne da z njo manipulira razum ... pa čeprav zna iz tega izdelati svojo simfonijo. Torej ta dar je za nas zaupen!

Pojem iniciacije je soroden pojmu posvetitev in resničen krst po Svetem Duhu (krščansko!). Pa o tem razmisli! Če pa hočeš ... kot vidim da slediš Alojzu .... iti po poti vključitve vesoljni inteligenci, potem se boš itak moral posvetiti, inicirati po njihovem. Ni druge ... pravzaprav še ni jasno kako to pri njih poteka. Če že nič od vsega tega ne izbereš, pol pa kar ostani ateist in v ciklusu Kolesa Življenja. Vendar v tem ni odrešitve duše ... na vsakega neposvečenega potem preži Smrt in jovo na novo ... ni samo šabd dar, tudi človeško življenje je velik dar ... to je osnovno, pol pa se prejmejo ostali darovi ... neodvisno odločanje, notranje izkušnje, posvetitev ... kar se tiče Poti. Kar  pa se tiče več o poslušanju Šabda, bi o tem raje bolj zaupneje in ne tukaj. U redu? Meditacija pa je itak logičen korak, ko poslušaš Besedo ... samo se udobno usesti in zapreti oči, sčasoma potihne miselni hrup. Stvar je samo, koliko je kdo vztrajen v tej vadbi "umiranja". Pol ure je premalo.

Robi:
Quote:
Bodi luč samemu sebi. Bodi sam svoje lastno zaupanje. Drži se resnice znotraj sebe kot edine Resnice. –
Buddha


Ta nasvet velja za posvečene pri Učitelju Buddhi. Nanaša se na Luč v duši, na resnico, ki jo sami dojemamo kolikor nam moč zavesti dovoli. Toda kaj s človekom, ki sprejema samo vedenje in resnico iz zaslepljenega uma? Koliko je sploh dolga in široka ta Resnica, ki je z razumom ne gre zaobjeti? Tudi v praksi kontemplacije le s spokojnim in umirjenim umom ni moč doseči druge strani Oceana, če nisi povezan z "ladjo Besede" ... to je resnično "transportno sredstvo" za dušo. Drugače je človek samo kot čoln, ki nima brez višje pomoči nobene možnosti prepluti širni Univerzum, ta Ocean materializiranih svetov. Ali pa imaš kakšno drugo idejo, hmm?

pozdrav!


Back to top
 

Pozorno prisluhni vsakomur,
vendar pa imej svoje mnenje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 18 19 20 21 22 ... 25