Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 61630 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odnos-energija
Reply #15 - 26.02.2010 at 20:28:49
 
Ja to je pa res.Sigurn je bil dr.Matjaž Kmecl iz Dobovca. Trbovljčanke so vse ok. Wink

Miara je povedala kaj bo nardila in to njeno odločitev podpiram. Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odnos-energija
Reply #16 - 26.02.2010 at 20:54:43
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2010 at 20:03:37:
Quote:
Miara si v dmomih.
Imaš več načinov, lahko se kurbaš, preizkušaš, nakazuješ, spletkariš, trpiš.....
Najenostavneje je, če ga vprašaš. Ali mu pa povej, kaj se dogaja. Saj sta, kot prijatelja, tudi kdaj sama. Toliko poguma pa le imej.

Lp,igor


Igor ne ga hecat -direktno vprašat. Če je tisoč en boljši način.Pa še prizadeta ne more biti direktno. Oj oj Igor u današnjih časih---- bo ja jutri cel mest govoril kaj je njardila,da fanta sprašuje če gre z njo.Ne ga hecat!!!Sramota do groba. A si res ti malo naiven.Kdo ji pa govori,da naj se kurba? Prvič punca še ni bila zaljubljena-daj Igor ne se hecat. Wink

Kako je že rekel oni stric-ta moder iz Dobovca; dvom je kurba (trboveljske fore, ostali ne zamerit) hahaha

Lp,Igor

Izgleda, moram to obrazložit, besedno zvezo- dvom je kurba. Rečeš namreč takrat, ko te nekaj gloda v možganih ne najdeš rešitve, ker je težka. Ali pa rečeš to delo je kurba, ker je zelo fizično težko. Oboje izhaja iz stare kletvice na to, ker kurbe ne moreš zadovoljiti ne fizično ne psihično. Zato od nje oddideš v bistvu nepotešen, ker nista oba vesela ob odhodu. Ti za to, ker si plačal ona pa je v bistvu dobila samo denar. Torej noben ni preveč zadovoljen, on ker se mu zdi, da je plačal preveč in ona si misli, da bi moral plačati več. Je samo prispodoba za takšno življensko situacijo.

Prekmurci imajo pa tisto staro pesem; daj mi Micka peneze nazaj.....

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Odnos-energija
Reply #17 - 26.02.2010 at 20:58:07
 
Quote:
Robi ja sej si kr zadeu, strah me je da bom izpadla čudna alpa neumna in posledično vse narobe vzamem in direkt tko izpadem. In pol se obremenjujem s tem kera sm pa kaj mi ni jasn in padem še globje v temo, točno zato ja, ker si težko dovolim napake.
Pr seb pa itak vem da nihče ni popoln, pa da se nima smisla obremenjevat s tem kaj drugi mislijo ker kle ubistvu leži tut problem.
Bolj kot mi ni vseeno bolj se to dogaja...morm sprejet in dojet kdo sem v taki situaciji in popolnoma vrjet vase pa v svoja prepričanja besede, prehitr me spodnese pa se zmedem ker ne morm držat ene stalne črte/harmonije...
Kokr kadar sem ful vesela, pa kr čakam kdaj bo konc namest da uživam pa se ne obremenjujem s prihodnostjo...
Ne vidim smisla v tem da si neki zanikam itak ga ni, je pa lažje tko haha, je pa res da nikamor ne pelje, zdej pa recmo neki sprejmeš pa sej ni težko sam kaj pa zdej?..
Miara, zgleda, da si perfekcionist.
O tem priča kar nekaj dejstev, ki si ji navedla..
Quote:
strah me je da bom izpadla čudna alpa neumna in posledično vse narobe vzamem in direkt tko izpadem.

Quote:
ker si težko dovolim napake.

Quote:
da uživam pa se ne obremenjujem s prihodnostjo..

Quote:
Ne vem zakaj se tega tok bojim, ali sploh lahko delimo ljudi na dobre in slabe...

Perfekcionizem se pojavi zaradi prevelikih pričakovanj staršev in zato, ker takrat, ko nismo izpolnili pričakovanj, nas niso sprejeli...
Ko pa odrastemo, pa ta način začnemo uporabljati sami pri sebi.
Da bi se izognila strahu pred občutki nesprejemanja, si postaviš nerealne cilje..Prav tako nenehno razmišljanje o popolnosti ali nepopolnosti, priča o tem, da imaš težave pri sprejemanju same sebe.
Zato večino časa preživiš nezadovoljna, pa čeprav bi lahko uživala....
Počasi boš spoznala, da tako naprej več ne gre.
Naučiti se bo treba sebe sprejemati tudi v drugih pogledih, neodvisno od tega ali si v svojih prepričanjih popolna ali pa ne.
Kar pomeni, da so tvoja prepričanja tista, ki te ukalupljajo in presojajo, če si vredna sprejemanja ali pa ne.
Ne razmišljaj več o tem, ampak se sprejmi takšno, kot v vsakem trenutku si, saj drugačna ne moreš biti, kot pač si. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Odnos-energija
Reply #18 - 26.02.2010 at 21:34:40
 
Quote:
ali sploh lahko delimo ljudi na dobre in slabe...

Saj vsi delimo na dobro in slabo.
Pomembna razlika je, v kolikšni meri te sodbe dojemamo osebno. Torej v kolikšni meri menimo, da je naše počutje odvisno od tega ali je nekdo dober ali slab.
Ker je tebi, Miara to zelo pomembno, ti je ta delitev tudi obremenjujoča, saj si tega ne želiš, vendar v sebi verjameš, da moraš deliti, saj je od tega odvisno tvoje počutje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odnos-energija
Reply #19 - 26.02.2010 at 22:23:24
 
Vama laho nekaj zaupam Igor in Robi.Ženske ne marajo blebetanja-za to so one rojene,če so zadovoljne.Ženske imajo rade odločne,samozavestne pa dober je da niso glih 'kreteni'.Drugače si lahko vse- če si pravi za njih. Dovoljeno ti je vse,če znaš cenit in igrati-kitaro,ki se imenuje ženska. Blebetanja in neproduktivnega nezanimivega filozofiranja in blefiranja je cel svet poln. Oba sta dovolj stara- da to vesta. Smiley Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Odnos-energija
Reply #20 - 27.02.2010 at 05:50:30
 
Alojz in Sandib wrote on 26.02.2010 at 22:23:24:
Vama laho nekaj zaupam Igor in Robi.Ženske ne marajo blebetanja-za to so one rojene,če so zadovoljne.Ženske imajo rade odločne,samozavestne pa dober je da niso glih 'kreteni'.Drugače si lahko vse- če si pravi za njih. Dovoljeno ti je vse,če znaš cenit in igrati-kitaro,ki se imenuje ženska. Blebetanja in neproduktivnega nezanimivega filozofiranja in blefiranja je cel svet poln. Oba sta dovolj stara- da to vesta. Smiley Smiley

Daj ne pametuj. Moja leta tu sploh niso pomembna, punca dvomi o mislih. Ne ve, kaj si misli on, kaj prijateljice, kaj naj si sama. Zgodba pač, poglej filmsko produkcijo po svetu, polna je takih življenskih situacij, ki te spravijo v dvom.
Življenje ni tako predvidljivo, Alojz, prav pri čustvih se zalomi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odnos-energija
Reply #21 - 27.02.2010 at 08:28:16
 
Igor pametuješ ti.Miara je že povedala,kako se je odločila. Razumeš povedala-več ne dvomi!!! Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Odnos-energija
Reply #22 - 27.02.2010 at 09:29:12
 
Quote:
Ženske ne marajo blebetanja-za to so one rojene,če so zadovoljne.Ženske imajo rade odločne,samozavestne pa dober je da niso glih 'kreteni'

Res je, da rade imajo samozavestne...Vendar smo ljudje veliko bolj sebični, kot si mislimo in to zato, ker se ne zavedamo tega kdo smo.
Namreč drugi so le tisto, kar se našega odseva od drugih.Če na primer pri meni manjka samozavesti, jo bom lahko večno iskal pri drugih, pa je ne bo....Zato si bom ustvaril mnenje, da so vsi nesamozavestni...

Podobno je vsepovsod v naravi...zakaj na primer vidimo, da je roža rdeče barve ? Ker se od rože odseva le določen spekter..Če v beli svetlobi ne bi bilo rdeče barve, potem roža ne bi bila rdeča..., ampak bi rekli, da je modra.... Smiley
Tako se vesolje samoizraža in samospoznava...vedno prej ali slej spoznamo kdo smo.... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odnos-energija
Reply #23 - 27.02.2010 at 10:12:18
 
Robi wrote on 27.02.2010 at 09:29:12:
Quote:
Ženske ne marajo blebetanja-za to so one rojene,če so zadovoljne.Ženske imajo rade odločne,samozavestne pa dober je da niso glih 'kreteni'

Res je, da rade imajo samozavestne...Vendar smo ljudje veliko bolj sebični, kot si mislimo in to zato, ker se ne zavedamo tega kdo smo.
Namreč drugi so le tisto, kar se našega odseva od drugih.Če na primer pri meni manjka samozavesti, jo bom lahko večno iskal pri drugih, pa je ne bo....Zato si bom ustvaril mnenje, da so vsi nesamozavestni...

Podobno je vsepovsod v naravi...zakaj na primer vidimo, da je roža rdeče barve ? Ker se od rože odseva le določen spekter..Če v beli svetlobi ne bi bilo rdeče barve, potem roža ne bi bila rdeča..., ampak bi rekli, da je modra.... Smiley
Tako se vesolje samoizraža in samospoznava...vedno prej ali slej spoznamo kdo smo.... Smiley


To je res znotraj 28ooo letnih civilizacijskih ciklov.Še dober, da smo sedaj živi ko bomo to ponovno vesoljno samospoznanje dosegli---dosegli.Neodvisno mi to hoteli, ali ne.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Odnos-energija
Reply #24 - 27.02.2010 at 17:44:21
 
js predlagam čutenje sebe, to je tist, kar je zadj za tvojim obrazom, znotrj kože oz. oblačil, ki jih lahko vidjo drugi. sebe morm čutit čimbl predano.. tko mam js največ pregleda nad tem, kaj se dogaja z mojo energijo.
men so včasih eni tko pomembni, da me bl kot to, kaj je v men, zanima, kaj je v njih.. ne vem, a da bi jim ugodla, al da bi jim pomagala, s čimer bi ugodla in pomagala seb... mislm da je to ena "oblika" ljubezni, ki jo jest premorem. pomagat, ugodit so besede ki govorijo o hierarhiji, sam ko se tega zavedam u odnosu, potem vem, da tud od druzga sprejemam njegovo "obliko" ljubezni. oz izkušnjo, k sm jo enkrat nameravala dožvet in za ktero sta pač potrebna (vsaj) dva.  Smiley
je pa to neki druzga kt bit prisotn u sedanjem trenutku in dopustit da kanaliziram samo svojo bit.
če se zagugam u sočutje.. pa če si želim kontaktirat z nekom, pa vedet nekej o nekom, pa se učit od njega.. pač dopustim tud kanaliziranje nečesa drugega kot samo svoje biti in stvari, ki jih takrt nardim/rečem niso JAZ, sem jih pa JAZ dopustila, privabila sem jih s svojim namenom, s svojim zanimanjem. tega se lahko zavedam, lahko pa ne. Jaz izbiram zavedanje! to je tako zanimivo.
in zanimivo se je tud prepustit drugemu.  Smiley
in paše, paše, sprejemat vse to kot izkušanje življenja.  Cool Smiley

itak je bil bojda namen "Ene Izvorne Biti" doživet samo sebe skozi drugega.. in se ja zato začela sploh delit (evolucija), da bi blo to mogoče.

nameravam zavestno živet to.

aha, še nekaj malega o mojem doživljanju odprtosti. Če sm odprta, potem svoje filinge čutm. to je moja odprtost do same sebe, do svoje biti, ki nameravam, da se kanalizira na zemljo. če so okrog mene ljudje, je zame odprtost, da dopuščam, da oni zaznajo to, kar čutim (izven 3., fizične dimenzije smo pač tolk subtilnejši, da je vse to mogoče in RES Grin) in seveda, kokr sm pač radovedna, na isti način zaznavam druge. ni pa to vedno lahko, niti prijetno... pač če se ne morem prepričat, da se odprem nekomu, se rajš kr zanesem na instinkte. vse služi nekemu namenu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odnos-energija
Reply #25 - 27.02.2010 at 19:38:01
 
Eva wrote on 27.02.2010 at 17:44:21:
js predlagam čutenje sebe, to je tist, kar je zadj za tvojim obrazom, znotrj kože oz. oblačil, ki jih lahko vidjo drugi. sebe morm čutit čimbl predano.. tko mam js največ pregleda nad tem, kaj se dogaja z mojo energijo.
men so včasih eni tko pomembni, da me bl kot to, kaj je v men, zanima, kaj je v njih.. ne vem, a da bi jim ugodla, al da bi jim pomagala, s čimer bi ugodla in pomagala seb... mislm da je to ena "oblika" ljubezni, ki jo jest premorem. pomagat, ugodit so besede ki govorijo o hierarhiji, sam ko se tega zavedam u odnosu, potem vem, da tud od druzga sprejemam njegovo "obliko" ljubezni. oz izkušnjo, k sm jo enkrat nameravala dožvet in za ktero sta pač potrebna (vsaj) dva.  Smiley
je pa to neki druzga kt bit prisotn u sedanjem trenutku in dopustit da kanaliziram samo svojo bit.
če se zagugam u sočutje.. pa če si želim kontaktirat z nekom, pa vedet nekej o nekom, pa se učit od njega.. pač dopustim tud kanaliziranje nečesa drugega kot samo svoje biti in stvari, ki jih takrt nardim/rečem niso JAZ, sem jih pa JAZ dopustila, privabila sem jih s svojim namenom, s svojim zanimanjem. tega se lahko zavedam, lahko pa ne. Jaz izbiram zavedanje! to je tako zanimivo.
in zanimivo se je tud prepustit drugemu.  Smiley
in paše, paše, sprejemat vse to kot izkušanje življenja.  Cool Smiley

itak je bil bojda namen "Ene Izvorne Biti" doživet samo sebe skozi drugega.. in se ja zato začela sploh delit (evolucija), da bi blo to mogoče.

nameravam zavestno živet to.

aha, še nekaj malega o mojem doživljanju odprtosti. Če sm odprta, potem svoje filinge čutm. to je moja odprtost do same sebe, do svoje biti, ki nameravam, da se kanalizira na zemljo. če so okrog mene ljudje, je zame odprtost, da dopuščam, da oni zaznajo to, kar čutim (izven 3., fizične dimenzije smo pač tolk subtilnejši, da je vse to mogoče in RES Grin) in seveda, kokr sm pač radovedna, na isti način zaznavam druge. ni pa to vedno lahko, niti prijetno... pač če se ne morem prepričat, da se odprem nekomu, se rajš kr zanesem na instinkte. vse služi nekemu namenu.


EVA

Tole mi je pa res všeč in kaže tvojo izvirnost v  razmišljanju odnosih in sebi.

Vesoljna večno sedanja bit (bog) se res(ciklično)samospoznava in  tudi samopozablja skozi nas ljudi. Dober razmišljaš. Smiley
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Odnos-energija
Reply #26 - 28.02.2010 at 01:08:57
 
Robi wrote on 26.02.2010 at 20:58:07:
Quote:
Robi ja sej si kr zadeu, strah me je da bom izpadla čudna alpa neumna in posledično vse narobe vzamem in direkt tko izpadem. In pol se obremenjujem s tem kera sm pa kaj mi ni jasn in padem še globje v temo, točno zato ja, ker si težko dovolim napake.
Pr seb pa itak vem da nihče ni popoln, pa da se nima smisla obremenjevat s tem kaj drugi mislijo ker kle ubistvu leži tut problem.
Bolj kot mi ni vseeno bolj se to dogaja...morm sprejet in dojet kdo sem v taki situaciji in popolnoma vrjet vase pa v svoja prepričanja besede, prehitr me spodnese pa se zmedem ker ne morm držat ene stalne črte/harmonije...
Kokr kadar sem ful vesela, pa kr čakam kdaj bo konc namest da uživam pa se ne obremenjujem s prihodnostjo...
Ne vidim smisla v tem da si neki zanikam itak ga ni, je pa lažje tko haha, je pa res da nikamor ne pelje, zdej pa recmo neki sprejmeš pa sej ni težko sam kaj pa zdej?..
Miara, zgleda, da si perfekcionist.
O tem priča kar nekaj dejstev, ki si ji navedla..
Quote:
strah me je da bom izpadla čudna alpa neumna in posledično vse narobe vzamem in direkt tko izpadem.

Quote:
ker si težko dovolim napake.

Quote:
da uživam pa se ne obremenjujem s prihodnostjo..

Quote:
Ne vem zakaj se tega tok bojim, ali sploh lahko delimo ljudi na dobre in slabe...

Perfekcionizem se pojavi zaradi prevelikih pričakovanj staršev in zato, ker takrat, ko nismo izpolnili pričakovanj, nas niso sprejeli...
Ko pa odrastemo, pa ta način začnemo uporabljati sami pri sebi.
Da bi se izognila strahu pred občutki nesprejemanja, si postaviš nerealne cilje..Prav tako nenehno razmišljanje o popolnosti ali nepopolnosti, priča o tem, da imaš težave pri sprejemanju same sebe.
Zato večino časa preživiš nezadovoljna, pa čeprav bi lahko uživala....
Počasi boš spoznala, da tako naprej več ne gre.
Naučiti se bo treba sebe sprejemati tudi v drugih pogledih, neodvisno od tega ali si v svojih prepričanjih popolna ali pa ne.
Kar pomeni, da so tvoja prepričanja tista, ki te ukalupljajo in presojajo, če si vredna sprejemanja ali pa ne.
Ne razmišljaj več o tem, ampak se sprejmi takšno, kot v vsakem trenutku si, saj drugačna ne moreš biti, kot pač si. Smiley


Maš prov, sej lih sem sem zdaj prišla. Pač zmeri sem mislila da je fora spreminjanje/preseganje sebe zdej pa dojemam da je fora v sprejemanju. In ko maš to pošlihtan se vse nekako lažje zdi Smiley


Eva...s taprvim delom mam probleme...pač čutenje sebe sej nekak zadne cajte gre izrazito na bolje pa mislim da bom kmal spoznala bolj natančno...
Vem pa kaj misliš s tem, ko si rekla da zaznavaš/čutiš druge.. men gre to tut in kokr si rekla včasih ni fajn ker če ne dojameš da to sploh nisi to padeš v primeru da drugi osebi nekaj ni kul  za njim v luknjo..

Kar si pa napisala za sočutje se pa najdem...dostkrat padem v eno čudno stanje v katerem letijo iz mene močno sumljive modre besede pa še sama ne vem od kje mi to...mogoče se kej spomnem haha Grin
Tole za prepuščat drugemu me pa tut še čaka malo...zdele se učim poslušat tko da bo že...

Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Odnos-energija
Reply #27 - 28.02.2010 at 01:12:32
 
Quote:
Miara si v dmomih.
Imaš več načinov, lahko se kurbaš, preizkušaš, nakazuješ, spletkariš, trpiš.....
Najenostavneje je, če ga vprašaš. Ali mu pa povej, kaj se dogaja. Saj sta, kot prijatelja, tudi kdaj sama. Toliko poguma pa le imej.

Lp,igor


Noh nič sprejemljivega nisi naštel Smiley
Se pa najbolj smiselno zdi vprašat...mislim pa da ne bo potrebno sploh nič ubesedit bom že začutla/vedla kje stojim, zdele sem odločena da se bo tole zaključilo, In se bo tako ali drugače. Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odnos-energija
Reply #28 - 28.02.2010 at 16:22:00
 
Miara wrote on 28.02.2010 at 01:12:32:
Quote:
Miara si v dmomih.
Imaš več načinov, lahko se kurbaš, preizkušaš, nakazuješ, spletkariš, trpiš.....
Najenostavneje je, če ga vprašaš. Ali mu pa povej, kaj se dogaja. Saj sta, kot prijatelja, tudi kdaj sama. Toliko poguma pa le imej.

Lp,igor


Noh nič sprejemljivega nisi naštel Smiley
Se pa najbolj smiselno zdi vprašat...mislim pa da ne bo potrebno sploh nič ubesedit bom že začutla/vedla kje stojim, zdele sem odločena da se bo tole zaključilo, In se bo tako ali drugače. Smiley


Miara-rogljičkov ne pozabit-pokrit. Grin Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Odnos-energija
Reply #29 - 28.02.2010 at 18:55:19
 
Huh
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9