Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7
(Read 66227 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Nadduša
Reply #30 - 31.08.2010 at 18:29:48
 
ego-3p wrote on 31.08.2010 at 14:14:31:
Alojz in Sandib wrote on 02.03.2010 at 20:25:03:
NADDUŠA JE NASLOV TEGA TOPICA

PROSIM ČISTO VSE;KI STE PRISOTNI NA TEMLE FORUMU;DA MI PO SVOJI PROSTI RAZLAGI ODGOVORITE KAJ V RESNICI POMENI TEOLOŠKI POJEM NADDUŠE: VERJAMEM ; DA MED VAMI SKORAJ;DA NI HEROJA;KI BI ZNAL TO RAZUMLJIVO VSEM OPISATI: NE ZANIMA VERSKA RAZLAGA NADDUŠE-ZANIMA ME VAŠA OSEBNA!!!

AJDE DAJMO KDO TO ZMORE ? A V VEČINI  STE DO ONEMOGLOSTI,.DUHOVNI, POUČENI;VSEVEDNI ,LJUBEČI,NAJBOLJŠI V VSEMU!! SODITE VSAKOGAR- PA ŠE SVOJO BIT NE RAZUMETE!! IZVOLTE DOBESEDNO VAS IZZIVAM!

NE IZIVAM VAS ZARADI LASTNEGA EGA, AMPAK ZATO;DA VAM ODPREM OČI: Wink Wink


neki razlozit po svoji prosti razlagi je eno, drugo je pa razumljivo to vsem razlozit .
bi te prosu da ti razlozis ker si ocitno ti tisti ki najbolj razumes , no pa bodi heroj in meni nevednezu razlozi razumljivo , tako da te bom razumel  ker ce razumes ti potem moras znati tudi meni razlozit .



Heroj in egotrip. Sedaj si vzemi nekaj časa in premišljuj ne samo zlobne babje čenče ven metati. Naš genom ima v sebi
akumulirano celotno za nas izgubljeno vesoljno vedenje.Zakaj? Zato ker naš genom in mi sami živimo pod em frekvencami galaktičnih letnih časov. Em frekvence pa vplivajo in nam odrejajo naše psihofizične potenciale.Mi si lahko danes še tako želimo vesoljnega spoznanja-razodetja-če nam to ne omogočoja em frekvence mi do tega spoznanja enotne vesoljne elementarne in življenjske zakonitosti ne zmoremo priti.Torej je naše t.i.spoznanje del vesoljnih samoprocesov,na katere mi kot živa samozavedna vesoljna samomanifestacija nimamo vpliva. Razodetje-spoznanje je vzajemni vesoljni samoproces človeka in vesolja samega. Ko boš vsaj tole dojel potem ocenjuj druge heroje. Nič slabega samo nedozoreli smo zadevi,ker drugače biti ne more. Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nadduša
Reply #31 - 01.09.2010 at 15:36:36
 
bomo še kle prlimal ...

gape wrote on 25.08.2010 at 14:44:00:
po neomejenih mukah sm ga najdu

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1038477025/139#139

ukratko ... če gledaš na spodnji slikici najblj zunanji jajc - elipso u 2d - ki je stilsko zmanjšan - preveč verjetn al pa tud ne - mejo sedmega nivoja - vse znotri tega je duša
in telo je fizični odraz duše
gape wrote on 09.12.2002 at 18:47:36:
eto sm aploudu slikico ... sedmih teles plus jaz sem
http://www.gape.org/gapes/ego/
treba je kliknt za tavelko slikco
se pripravljam tole use zmetat u flash ... pa morm še mal razbistrit pojme prej

če govorim o slikici (tavelki)
JAZ sem tistih 7 nivojev - to vidim (mislim/verjamem) da sem
ampak to je iluzija, ki ima točno določen namen
JAZ SEM je tisti sonček gor nad vsemi nivoji, tisti ki je nad njimi (izven njih) pa vseeno v centru njih - ima sidrišče v srčnem centru, na četrtem nivoju
to sem jaz - JAZ SEM

prvo vprašaje ki se postavi je
ali je jaz sem duša?
ali je duša bolj vse to skupaj od prvega nivoja pa vse do jaz sem - jaz sem vključen?
ali duša zaobjema vse to ali je ona samo jaz sem?

ker nekako vsaj kolkr jest štekam se pri jaz sem zgodba niti slučajno ne kočna, saj so vsi jaz sem-i priljučeni na orla, kot ga jaz imenujem, na temno morje zavesti, kot ga imenuje castaneda.
potemtakem jaz sem ni izvor življenja ampak je izvor orel ali bolje tisto na kogar je orel pripet ... BOG.

???
tko nekako?

grem zdej na budo in upanišade


---------


izhod iz cikla rojevanja in smrti (samsaara) je cilj obeh ved, upanišad in budizma
oboji verjamejo da so izvor trpljenja želje.
oboji podpirajo etiko (kontrola (ega?), dobrodelnost, sočutje) in znanje kot pravilno pot.


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Nadduša
Reply #32 - 01.09.2010 at 20:16:40
 
Mi je čist kul tak zadeva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Nadduša
Reply #33 - 02.09.2010 at 19:25:24
 
Alojz in Sandib wrote on 31.08.2010 at 18:29:48:
ego-3p wrote on 31.08.2010 at 14:14:31:
Alojz in Sandib wrote on 02.03.2010 at 20:25:03:
NADDUŠA JE NASLOV TEGA TOPICA

PROSIM ČISTO VSE;KI STE PRISOTNI NA TEMLE FORUMU;DA MI PO SVOJI PROSTI RAZLAGI ODGOVORITE KAJ V RESNICI POMENI TEOLOŠKI POJEM NADDUŠE: VERJAMEM ; DA MED VAMI SKORAJ;DA NI HEROJA;KI BI ZNAL TO RAZUMLJIVO VSEM OPISATI: NE ZANIMA VERSKA RAZLAGA NADDUŠE-ZANIMA ME VAŠA OSEBNA!!!

AJDE DAJMO KDO TO ZMORE ? A V VEČINI  STE DO ONEMOGLOSTI,.DUHOVNI, POUČENI;VSEVEDNI ,LJUBEČI,NAJBOLJŠI V VSEMU!! SODITE VSAKOGAR- PA ŠE SVOJO BIT NE RAZUMETE!! IZVOLTE DOBESEDNO VAS IZZIVAM!

NE IZIVAM VAS ZARADI LASTNEGA EGA, AMPAK ZATO;DA VAM ODPREM OČI: Wink Wink


neki razlozit po svoji prosti razlagi je eno, drugo je pa razumljivo to vsem razlozit .
bi te prosu da ti razlozis ker si ocitno ti tisti ki najbolj razumes , no pa bodi heroj in meni nevednezu razlozi razumljivo , tako da te bom razumel  ker ce razumes ti potem moras znati tudi meni razlozit .



Heroj in egotrip. Sedaj si vzemi nekaj časa in premišljuj ne samo zlobne babje čenče ven metati. Naš genom ima v sebi
akumulirano celotno za nas izgubljeno vesoljno vedenje.Zakaj? Zato ker naš genom in mi sami živimo pod em frekvencami galaktičnih letnih časov. Em frekvence pa vplivajo in nam odrejajo naše psihofizične potenciale.Mi si lahko danes še tako želimo vesoljnega spoznanja-razodetja-če nam to ne omogočoja em frekvence mi do tega spoznanja enotne vesoljne elementarne in življenjske zakonitosti ne zmoremo priti.Torej je naše t.i.spoznanje del vesoljnih samoprocesov,na katere mi kot živa samozavedna vesoljna samomanifestacija nimamo vpliva. Razodetje-spoznanje je vzajemni vesoljni samoproces človeka in vesolja samega. Ko boš vsaj tole dojel potem ocenjuj druge heroje. Nič slabega samo nedozoreli smo zadevi,ker drugače biti ne more. Lp Alojz

Spotaknil sem se na besedo da izzivas vse ce je kdo sposoben naj razlozi pojem nadduse tako da bi ga vsi razumeli , no tole zadnje tako da bi ga vsi razumeli se mi zdi nemogoce , ti to lepo razlozis lahko cist popolnoma pravilno sam nikakor nikoli te ne morejo vsi razumet , to je po mojem mozno samo ce z vsakim opravis osebni pogovor pa mu poskusas razlozit tako da bo res razumel kaj ni res ? .
Mogoce sem pa res zloben  , vem da sem vesel da vsaj kdo razume danasnjo clovesko  norost oziroma da jo vsaj opazi .
Mogoce ce jo neki cajta opazujes jo opazis tut v sebi povsod okol sebe pa cez cajt dobis odgovor na vprasanje zakaj je tako.
ne dvomim v moc vesolja , zal smo pa zalutali in pozabili . Ko bo prisel trenutek se bomo vsi spomnili tisti ki se bodo bolj upirali bodo bolj trpeli drugi manj nekateri ze saj se ze dogaja. Ce pa slucajni pride nahitro bojmo se muk in trpljenja .
Nekoc mi ni blo mar za norije clovestva danes nevem kako nej opisem ko to vidim in cutim vsak dan povsod okrog kamor se obrnem pa ceprav na trenutke vem da nemore biti drugace razumem , drugic spet ponorim .
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Nadduša
Reply #34 - 03.09.2010 at 12:09:55
 
Quote:
Spotaknil sem se na besedo da izzivas vse ce je kdo sposoben naj razlozi pojem nadduse tako da bi ga vsi razumeli

Mislim, da ni problem v razumevanju razlage, če bi jo kdo podal.
Sprašujem se, če bi mojo razlago nadduše vsi sprejeli kot resnično.

Na primer mojo.....lahko tudi katerokoli drugo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Nadduša
Reply #35 - 12.09.2010 at 20:58:44
 
Robi wrote on 03.09.2010 at 12:09:55:
Quote:
Spotaknil sem se na besedo da izzivas vse ce je kdo sposoben naj razlozi pojem nadduse tako da bi ga vsi razumeli

Mislim, da ni problem v razumevanju razlage, če bi jo kdo podal.
Sprašujem se, če bi mojo razlago nadduše vsi sprejeli kot resnično.

Na primer mojo.....lahko tudi katerokoli drugo.


Robi speča duša ne more sprejeti nobene razlage ---niti na intuicijski ravni,kar je današnji odraz govorice naših duš-intuicija.Ti moraš zadevo dojeti na intuicijski ravni,da bi tvoj življenjski duh povezal dušo Akumulacijo in  Realizacijo um v enost tvoje biti.. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Nadduša
Reply #36 - 11.10.2010 at 23:21:19
 
Alojz in Sandib wrote on 12.09.2010 at 20:58:44:
Robi wrote on 03.09.2010 at 12:09:55:
Quote:
Spotaknil sem se na besedo da izzivas vse ce je kdo sposoben naj razlozi pojem nadduse tako da bi ga vsi razumeli

Mislim, da ni problem v razumevanju razlage, če bi jo kdo podal.
Sprašujem se, če bi mojo razlago nadduše vsi sprejeli kot resnično.

Na primer mojo.....lahko tudi katerokoli drugo.


Robi speča duša ne more sprejeti nobene razlage ---niti na intuicijski ravni,kar je današnji odraz govorice naših duš-intuicija.Ti moraš zadevo dojeti na intuicijski ravni,da bi tvoj življenjski duh povezal dušo Akumulacijo in  Realizacijo um v enost tvoje biti.. Wink



Hmmm, če prov vidim tuki, ti maš sebe za "nespečo dušo" , če sem te prov zastopu ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Nadduša
Reply #37 - 13.10.2010 at 00:14:57
 
a se tu vecina osebno poznate al kaj
zakaj se mas pa ti ........... js sem bolsi ti si slabsi ....... blaaa
nevem pa res nima veze kaj kdo misli da nekdo misli in za koga se kdo ima
vsi smo isti nc manj nc vec
fantje to bi se pa ze lahko umirlo navznoter  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Nadduša
Reply #38 - 13.10.2010 at 14:22:58
 
Ah Bosty se ima za nekaj vec a ne ves se tega?

No da ti pojasnim, on misli ker moli boga kot kaksne stare babe in se bolj se mu tlaci v rit, da ima zaradi tega privilegije pri bogu in se vec... Misli da je on sam rojen zato in drugi pa so pac neki od boga pozabljeni.

Tako zdaj pa lahko vidis kam smo prisli Undecided Taksna versko-fanaticna sranja se zal cesto dogajajo.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Nadduša
Reply #39 - 13.10.2010 at 14:40:11
 
Etrex wrote on 13.10.2010 at 14:22:58:
Ah Bosty se ima za nekaj vec a ne ves se tega?

No da ti pojasnim, on misli ker moli boga kot kaksne stare babe in se bolj se mu tlaci v rit, da ima zaradi tega privilegije pri bogu in se vec... Misli da je on sam rojen zato in drugi pa so pac neki od boga pozabljeni.

Tako zdaj pa lahko vidis kam smo prisli Undecided Taksna sranja se zal dogajajo.

Oh, sej bo še sranja ko Prometejci/Elohimci začnete s svojimi načrti, pol bo še večja driska, Iluminati vas bodo mel za pajace na štriku in vas pohrustal za vogalom, glavni Prometejec se bo pa čudil, kako so ga lahko tako okrog prinesli - seveda, če mu pa že desetletja šarijo po možganih in ga zalagajo z nikotinskimi pripovedkami.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Nadduša
Reply #40 - 13.10.2010 at 20:38:02
 
Haha

Zdej ne vem tocno kateri so ti prometejci in kaksni nacrti?
Ti povem kaj je problem? Da ljudje verjamete v razne prometejce, illuminate in podobno kramo.

Poglej kje so ti nadmocni in nadsposobni iluminati, vtapljajo se v dreku zraven z ljudmi, kaj je zdaj ali samo iluminati niso tako sposobni vodje ali sploh niso iluminati?

Kaj zdej?

Nikotin dokazano siri zavest pomljajuje telo in duha ter te naredi pametnejsega, hitrejsega in lepsega Wink
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Nadduša
Reply #41 - 13.10.2010 at 20:48:44
 
men se zdi da je to verovanje v iluminate nadljudi kuscarje vile pa nevem kaj se vse  podlaga za to da lahko se vedno krivimo nekoga drugega ali verjamemo da nas bo kdo drug odresil ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: Nadduša
Reply #42 - 13.10.2010 at 20:51:09
 
Ja res je
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Nadduša
Reply #43 - 14.10.2010 at 11:48:50
 
Pesnik-Poet

Še nisi opazil,da se ti bo od togote rit vnela?? Kaj te muči? Daj se skuliri,da boš vsaj normalno komuniciral.Skačeš in skačeš+ v vedno večja šprotislovja.V bistvu se ti pa niti sanja ne,da ni nič odvisno od tebe ali mene.Vesolje-Bog ima svoje zakonitosti ,ki jih mi še ne poznamo---to je edina resnica!! Ne poznamo in ne razumemo.Kdo od nas potem lahko sodi druge? Še nisi prerasel teh bedarij?? ;
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Nadduša
Reply #44 - 14.10.2010 at 15:37:16
 
El Pesnik wrote on 13.10.2010 at 14:40:11:
Etrex wrote on 13.10.2010 at 14:22:58:
Ah Bosty se ima za nekaj vec a ne ves se tega?

No da ti pojasnim, on misli ker moli boga kot kaksne stare babe in se bolj se mu tlaci v rit, da ima zaradi tega privilegije pri bogu in se vec... Misli da je on sam rojen zato in drugi pa so pac neki od boga pozabljeni.

Tako zdaj pa lahko vidis kam smo prisli Undecided Taksna sranja se zal dogajajo.

Oh, sej bo še sranja ko Prometejci/Elohimci začnete s svojimi načrti, pol bo še večja driska, Iluminati vas bodo mel za pajace na štriku in vas pohrustal za vogalom, glavni Prometejec se bo pa čudil, kako so ga lahko tako okrog prinesli - seveda, če mu pa že desetletja šarijo po možganih in ga zalagajo z nikotinskimi pripovedkami.



Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  

Jap . Točno T a k o  B o kot si Tule opisal, v Prihodnosti .

In, ta bo kmalu sedanjost - realnost  Smiley Smiley Smiley

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 7