Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 
(Read 70606 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #105 - 26.02.2010 at 15:54:53
 
Robi wrote on 26.02.2010 at 13:50:21:
Quote:
Robi wrote on 26.02.2010 at 07:58:03:
Quote:
7. NE KRADI

Bomo pa kot politiki, ki si lastninijo, legalno. Grin

To lastninjenje jaz pojmujem za navadno Krajo. Ako je to za tebe in ostale (pravni red) legalno, prav. Za mene je to kraja, ki je bila izvedena, je realna. Misli si pa lahko vsak, kar hoče.

Lp,Igor

Seveda je kraja, samo da si nekateri perejo roke v lastnem dreku in mislijo, da imajo čiste. Smiley

Je pa včasih težko postaviti mejo, kaj je kraja in kaj ne..
Ali si na primer zdravnik, zasluži 5000 evrov plače ali je to že kraja, ker ima preveč dohodkov....

To RObi je sistemska(družbena) napaka.Ni kraja- sistem to dopušča skozi zdravstveno blagajno.To je sistemsko organizirana kraja in privilegij-Naj si ta zdravnik sam zgradi hišo,popravi vodovod ect.To je priviligiran poklic zaradi človeškega straha pred boleznijo.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #106 - 26.02.2010 at 18:38:08
 
Želja po privilegiju, prihaja pa iz želje po lažjemu zaslužku za življenje, kot si ga želiš. Zraven ugodja je še vzvišenost s spoštovanjem tega tvojega statusa. Privilegiranost od ostalih, nepriviligiranih ljudi terja spoštovanje in s tem avtomatično zahtevo ali zapoved.
Kraja je želja po nečem-vzrokov je lahko veliko, ena od teh je lahko tudi privilegij.
Sedaj kako to kdo smatra (razume) je njegova osebno mišljenje (razumevanje). Mi, ta pametna civilizacija smo pa privilegij celo uzakonili. Tko je. Etično pa to prav zagotovo ni.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #107 - 26.02.2010 at 18:42:43
 
Quote:
Želja po privilegiju, prihaja pa iz želje po lažjemu zaslužku za življenje, kot si ga želiš. Zraven ugodja je še vzvišenost s spoštovanjem tega tvojega statusa. Privilegiranost od ostalih, nepriviligiranih ljudi terja spoštovanje in s tem avtomatično zahtevo ali zapoved.
Kraja je želja po nečem-vzrokov je lahko veliko, ena od teh je lahko tudi privilegij.
Sedaj kako to kdo smatra (razume) je njegova osebno mišljenje (razumevanje). Mi, ta pametna civilizacija smo pa privilegij celo uzakonili. Tko je. Etično pa to prav zagotovo ni.

Lp,igor

Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Kako si kdo obrazlaga 10. božjih zapovedi
Reply #108 - 25.06.2010 at 23:03:37
 
Za primerjavo, deset velikih zapovedi zena

1. ne ubijaj
2. ne kradi
3. ne bodi pohlepen
4. ne laži
5. ne širi zablod
6. ne obrekuj
7. ne bodi ponosen in ne zaničuj drugih
8. ne bodi skopušen
9. ne jezi se
10. ne žali treh zakladov- Bude (modrost), Darme (resnica) in Sage (etika)

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8