Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 
(Read 97904 times)
a8n8j8a8
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 28

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #165 - 04.03.2010 at 18:25:06
 
Ja: bi rabla eno tako predavanje  Smiley čeprav si se zelo potrudil, tako da zdaj vse skupaj malo bolj razumem (pa še Nahatee je potem napisala ono stran)-tako da oboje skupaj me je že nekoliko poučilo o astrologiji (seveda na začetni stopnji). In se za v bodoče nejasnosti spet priporočam  Smiley

Alojz in Sandib wrote on 04.03.2010 at 17:49:57:
Tiger se vedno zbudi iz dremeža Škorpijon pa isto,ko te škrpijon potem piči s svojim strupom-si gotov. Sestri sploh ne priporočam,da se preveč igra s teboj.Ti si dosti močnejša si pa manj jeznorita in egoistična od nje.Zato pa posesivna bolj od nje! Grin Grin Grin Smiley Smiley
  -vsaj vem, kaj me čaka  Smiley  
Se bom začela pripravljat na to mojo skrito stran same sebe Smiley


Quote:
-ta tsran je pa res fajna  Smiley hvala.sem si jo malo prebrala, in videla sem, da bi se tiger (jaz)  naj najbolj ujemal s  konjem (moja sestra)? Zanimivo.... Smiley  ......ampak zelo težko verjamem


Alojz in Sandib wrote on 04.03.2010 at 17:59:14:
Ravno to kar si opisala pri očetu je znak njegovega cinizma. Na kratko -te z besedo zamori.To je prvi znak in najbolj opazen za cinizem človeka. Wink
 -aja: ups-potemtakem pa sem si napačno razlagala besedo cinizem Huh  Potem si pa tudi to imel prav   Smiley


Alojz in Sandib wrote on 04.03.2010 at 18:04:14:
Robi wrote on 04.03.2010 at 18:02:01:
a8n8j8a8 wrote on 04.03.2010 at 17:40:10:
Alojz in Sandib wrote on 04.03.2010 at 17:15:48:
Mogoče je to tudi z Anjino sestro,potem pa še dvojček-ubijalska kombinacija za njo.
  -ja, Alojz:Moja sestra je 101% perfekcionist-vse mora bit pošlihtano in bleščavo in najboljše kar gre,če pa ni tako, kot si zamisli, pol pa ima MET KLADIVA po sobi in dretje, grožnje,....

je razvajen, čustveno neodrasel otrok..nekdo ji mora postaviti meje..vendar bo vedno težje.
Sigurno bo še imela psihične težave..to zdaj še ni nič....


ROBI bolj drugi kot ona sama!!!Ne dvomim,da jo Anja ne bo postavila na trdna tla-samo malo,da se Anja zbudi!

Jaz nisem glih ziher, da bi jo moje bujenje lahko kdaj postavilo na trdna tla Questioning
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #166 - 04.03.2010 at 18:27:39
 
Psihične težave je reku, komedija!
Js sestro zdele počas že kr dobro razumem...
Anja zakaj dvojček? Lej dvojček (vsak v meni) je tak impulziven vihrav, pač prišteješ še kitajskega konja pa ti je jasno od kje izbruhi.
Pa tudi sama sem perfekcionistka in sm mela tut izpade za banalne stvari, da mi en okno odpre v sobi npr pa sem se zjutri zbudila pa čist vn padla...
Lej sej se bo umirila, to ziher. Js zdaj tuhtam kateri pristop je najboljši, ker stara je že dovolj da razume kaj ji poveš.
Pa če pogledaš z druge strani vso to kričanje z njene strani mora tudi iz nekje izvirat kajne? Torej ona tudi ni zadovoljna oz jo nekaj teži.
Anja ne pozabi da sta na koncu koncev sestri!!! In da je to samo OBDOBJE, ki BO minilo.
(mam sestro, prav tako starejšo sva tudi nekaj časa vojno igrale)
Torej če pristop vseeno mi je in vso to kreganje ne štima, pejt pa z druge strani pa dodaj čustva pa ji iz srca povej kako to učinkuje nate, pa ne samo nate na celo družino. Pa bi se lahko tko dobr razumel, halo sej ste družina pa vas nč ne ustavlja razen vas samih.
Dost je stara, da bo razumela no, ni spet tak egoist pomoje se niti zaveda ne kok njeno obnašanje vpliva na življenje vseh.
Pa ne pozabt na kompromise no, to je kri nikol ni tok hudo da se ne bi dal poštimat Wink Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #167 - 04.03.2010 at 18:32:16
 
Miara

ZRELO RAZMIŠLJAŠ. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #168 - 04.03.2010 at 18:33:45
 
Jaz nisem glih ziher, da bi jo moje bujenje lahko kdaj postavilo na trdna tla

Če ti ne verjameš vase, ona ziher ne bo. Verjami v kar govoriš 110% in bo poslušala. Ne kompliciraj pa govori iz glave probaj drugače povej iz srca Smiley Mislim da je tko, če verjameš da lahko, lahko!
In potem boš Grin

ps: hvala Alojz Wink Cheesy
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #169 - 04.03.2010 at 18:38:50
 
Miara wrote on 04.03.2010 at 18:33:45:
Jaz nisem glih ziher, da bi jo moje bujenje lahko kdaj postavilo na trdna tla

Če ti ne verjameš vase, ona ziher ne bo. Verjami v kar govoriš 110% in bo poslušala. Ne kompliciraj pa govori iz glave probaj drugače povej iz srca Smiley Mislim da je tko, če verjameš da lahko, lahko!
In potem boš Grin


Saj bo Miara!! Ti glej,da tudi tako misliš tam pri uni zadevi.Zaupaj vase- ali:Uzdaj se use i u svoje kljuse. Se bo uredilo bo oče tudi malo pomagal Anji.Sestra pa tudi dozoreva-sploh niso tako hudo peroblematični. Pestro je pa tako bolje -kot zamorjeno okolje. Smiley Cheesy WinkMorajo vsi malo migat tako in tako,da ostanejo eno. Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #170 - 04.03.2010 at 18:51:04
 
a8n8j8a8 wrote on 04.03.2010 at 18:25:06:
-ta tsran je pa res fajna  Smiley hvala.sem si jo malo prebrala, in videla sem, da bi se tiger (jaz)  naj najbolj ujemal s  konjem (moja sestra)? Zanimivo.... Smiley  ......ampak zelo težko verjamem


Nikoli ne veš, tudi sama sem se prepirala s starejšo sestro, sva obe zelo trmasti po značaju jaz oven ona bik, ko so rogovi skup počli so iskre po zraku letele  Grin Grin Grin, so bile prave vojne, tudi po kak teden izkopane bojne sekire Grin , sam na konc sva vedno nekak skup prišle, pa bojno sekiro zakopale.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #171 - 04.03.2010 at 18:54:12
 
Ja najlažji je pa to rečt ja! Sej alojz jaz točno vem kaj je moj problem.
Vem, da vem ampak vse sproti pozabim Cheesy Grin Grin
In se zmedem smotana
In ja sej če bi anja mal stopila iz sebe pa se zasmejala bi ji bilo veliko lažje.. in že ta sprememba bi nove prinesla pomoje Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #172 - 04.03.2010 at 18:57:00
 
Quote:
a8n8j8a8 wrote on 04.03.2010 at 18:25:06:
-ta tsran je pa res fajna  Smiley hvala.sem si jo malo prebrala, in videla sem, da bi se tiger (jaz)  naj najbolj ujemal s  konjem (moja sestra)? Zanimivo.... Smiley  ......ampak zelo težko verjamem


Nikoli ne veš, tudi sama sem se prepirala s starejšo sestro, sva obe zelo trmasti po značaju jaz oven ona bik, ko so rogovi skup počli so iskre po zraku letele  Grin Grin Grin, so bile prave vojne, tudi po kak teden izkopane bojne sekire Grin , sam na konc sva vedno nekak skup prišle, pa bojno sekiro zakopale.  Smiley


Anede! Midve z mojo sva se neprekinjeno kregali skozi njeno celotno nosečnost. Se pravi 9 mesecov pa ni blo daleč od tega da bi fizično obračunali se pravi je blo kr konkretno. Pa itak mine ta nataknjenost, tok si upa sestrca samo zato, ker v sebi ve, da jo boste mel še naprej radi.  Tuki je fora, zato se je najlažje na familijo dret včasih...
Sej pravm Anja probi se ji z druge smeri približat..-
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
a8n8j8a8
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 28

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #173 - 04.03.2010 at 18:59:04
 
Miara wrote on 04.03.2010 at 18:27:39:
Lej sej se bo umirila, to ziher.
Pa če pogledaš z druge strani vso to kričanje z njene strani mora tudi iz nekje izvirat kajne? Torej ona tudi ni zadovoljna oz jo nekaj teži.
Anja ne pozabi da sta na koncu koncev sestri!!! In da je to samo OBDOBJE, ki BO minilo.
(mam sestro, prav tako starejšo sva tudi nekaj časa vojno igrale)
Torej če pristop vseeno mi je in vso to kreganje ne štima, pejt pa z druge strani pa dodaj čustva pa ji iz srca povej kako to učinkuje nate, pa ne samo nate na celo družino. Pa bi se lahko tko dobr razumel, halo sej ste družina pa vas nč ne ustavlja razen vas samih.
Dost je stara, da bo razumela no, ni spet tak egoist pomoje se niti zaveda ne kok njeno obnašanje vpliva na življenje vseh.
Pa ne pozabt na kompromise no, to je kri nikol ni tok hudo da se ne bi dal poštimat Wink Smiley

Miara: Ne vem ali si kaj brala prejšnje poste, ampak ona ima to njeno obdobje že nekje od njenega drugega razreda-do zdaj se ni niti malo umirilo, ampak so njeni izbruhi vedno močnejši-ne glede na moje reakcije, ali reakcije staršev. Ni zadovoljna s sabo in jo nekaj teži: ona ni zadovoljna s celim sveto- iz osnovne šole nima nobenega prijatelja, iz gimnazije pa se z eno sošolko vidi na vsaka dva/tri mesece-ona ne mara nikogar-na vsakem najde slej kot prej neko napako; ko se je vpisala na eno gimnazijo, v celem razredu ni bilo niti ene osebe, s katero bi si lahko bila blizu-pol pa se je prepisala po enem al dveh letih, pa si je našla torej tisto eno sošolko. Ampak še na njo je ves čas jezna in se je v velikem krogu ogiba. Tudi zdaj na faksu stanje ni nič kaj drugačno: če jo povabijo na kavo-ne gre, v kino- ne gre(ker ne gleda rada filmov), če jo povabijo na kak rd-nima časa...-skratka: se mi zdi, da se nekateri ljudje res trudijo, da bi jo nekako vključili v svojo "grupo", ampak ona vse te poskuse zatira že v kali (prav ne želi ničesar početi z nikomer)     Sama sem ji že večkrat svetovala, naj kam gre, ali naj počne nekaj, kar bi jo veselilo, pa je odgovor bil vedno isti: kaj jo gnjavim-da ona že sama ve, kaj bo kdaj in kje počela;kaj sem tečna; naj zginem raje v svojo sobo in jo pustim pri miru;

Tudi ta pristop s čustvi se do sedaj ni izkazal za pametnega: vedno me je tako nadrla, ali a se mi celo posmehovala, da pač na tak način več nisem pristopala. Še več: celo dobila sem tak občutek, da je moja čustva vzela za orožje, s katerim me je lahko ponovno napadala.  Z moje strani, pa skoraj prepričana sem, da tudi s strani drugih ljudi, ki jo obkrožajo lahko rečem, da jo naša čustva/dojemanja njenega obnašanja zanimajo kot nekoga predlanski sneg. Sama nima nekih večjih težav takšnega izbruha predvajat poleg drugih ljudi  Shocked

Alojz in Sandib wrote on 04.03.2010 at 18:38:50:
Miara wrote on 04.03.2010 at 18:33:45:
Jaz nisem glih ziher, da bi jo moje bujenje lahko kdaj postavilo na trdna tla

Če ti ne verjameš vase, ona ziher ne bo. Verjami v kar govoriš 110% in bo poslušala. Ne kompliciraj pa govori iz glave probaj drugače povej iz srca Smiley Mislim da je tko, če verjameš da lahko, lahko!
In potem boš Grin


Saj bo Miara!! Ti glej,da tudi tako misliš tam pri uni zadevi.Zaupaj vase- ali:Uzdaj se use i u svoje kljuse. Se bo uredilo bo oče tudi malo pomagal Anji.Sestra pa tudi dozoreva-sploh niso tako hudo peroblematični. Pestro je pa tako bolje -kot zamorjeno okolje. Smiley Cheesy WinkMorajo vsi malo migat tako in tako,da ostanejo eno. Wink

Alojz:meni se to okolje zdi že zdaj dokaj zamorjeno  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #174 - 04.03.2010 at 19:11:41
 
Anja, tudi naaajtrši oreh se da stret. Ne pozabi da je tudi ona človek.
Tko k vsak drug tut ona čut, če prtisneš na taprave gumbe se začne dret.
Reč prov, a si že kdaj poslišala kako se dere nate in se ji ne odzvala? Se pravi njeno dretje nate energetsko in čustveno ni melo vpliva. Lahko jo gledaš in poslušaš in lahko se ti smeji zravn če maš v glavi širšo sliko.
Pol pa dej če se dere k 5 letnik se ukvarji z njo na tem nivoju. Pust jo da se zdere pa jo glej pa ji v mirnem tonu odgovori. (oh ja kle meni tehtnica prav pride)
Anja dojami, da ona proti tebi konec koncev ne more nič uporabit. NIČ ti ne more če ji tega ne dovoliš.
Kokr sama zbereš al  te bo prizadel/razpizdil/razžalostilo njeno obnašanje alpa nič. Ker to nisi ti poglej čez druge oči in se smej Smiley
Ko bo spet dramo zganjala se spomni na tole in se smej...po boš pa vidla da nima učinka.
No takrat...ko pa to dojameš pa začutiš pa veš kaj naprej narest pomoje Smiley
Pa sestra ma resne probleme z jezo...ni zadovoljna ja in krivi vse druge samo sebi pa noče priznat kaj se res dogaja.
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #175 - 04.03.2010 at 20:13:02
 
Anja

Če se ti zdi okolje zamorjeno-je odkrit pogovor znotraj družine nujen. Ni več kaj odlašat,ti moraš pa tudi razumet določene zadeve pri sebi in z njimi razčistiti v sebi.Mogoče je pa tudi tvoj pogled preveč negativen.Dejstvo ostaja,da je sestra bolj egoistične sorte-ti moraš pa tudi malo spremenit pogled na njo in nase.Še ti začni noret potem se boste morali brezpogojno vsesti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #176 - 05.03.2010 at 00:34:28
 
okolje je zamorjeno vse od kar ti gnjaviš vsem posebej pa ko gnjaviš komu ki ni v ovca v tvojem bluzu
Ti samozablužen vesoljski bluzator
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #177 - 05.03.2010 at 08:50:32
 
Quote:
okolje je zamorjeno vse od kar ti gnjaviš vsem posebej pa ko gnjaviš komu ki ni v ovca v tvojem bluzu
Ti samozablužen vesoljski bluzator


Še vedno zame tele ni vol.To je edino zate! Grin Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #178 - 05.03.2010 at 20:46:43
 
Quote:
Ne vem ali si kaj brala prejšnje poste, ampak ona ima to njeno obdobje že nekje od njenega drugega razreda-do zdaj se ni niti malo umirilo, ampak so njeni izbruhi vedno močnejši-ne glede na moje reakcije, ali reakcije staršev. Ni zadovoljna s sabo in jo nekaj teži: ona ni zadovoljna s celim sveto- iz osnovne šole nima nobenega prijatelja,

Sam tudi mislim, da to ne bo minilo kar tako.
To ni le izraz nekega obdobja, ampak izraz osebnosti in karakterja, to pa ne mine.... Smiley

Možno je, da sestra prerase takšne odzive in prepričanja, vendar bo morala najprej iti skozi krizo in skozi precej let težkega dela na sebi in ozaveščanja.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kača, kači, kačji ugriz in podobno
Reply #179 - 06.03.2010 at 20:36:37
 
Ma, kakšno krizo in težko delo.
Ne nasedaj Anja, takim faruškim besednjakom. Za spoznanje svojega delovanja in njenega vpliva na druge, ni potrebno trpeti. To je navadno samousmiljenje in zastraševanje s tem drugih. Navadno to rečejo tisti, ki pojma nimajo in povrhu še radi trpijo.

Saj je še mlada (tvoja sestra), bo že. Ti pa tudi. Ne je silit- po njeni spremembi. Ne igraj nekev starejše, pametne sestre.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14