Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 49
(Read 181948 times)
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #75 - 24.01.2010 at 11:26:07
 
Boštyxz wrote on 24.01.2010 at 10:27:16:
Seveda ne . Zato pa sem jaz že obupal pri tebi .

Očitno imam pomanjkanje Ljubezni , drugače bi ti zmogel pomagati .  

lp + #


Jaz pa vidim, da se Alojz spreminja, iz dobrega na še boljšega človeka. To zato, ker je v osnovi dober človek in še v dobri družbi se je znašel.

 Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #76 - 24.01.2010 at 11:26:52
 
satis wrote on 24.01.2010 at 11:24:40:
Alojz in Sandib wrote on 23.01.2010 at 18:17:56:
satis wrote on 23.01.2010 at 13:37:08:
Robi wrote on 23.01.2010 at 12:46:09:
Zame je bog vse. Torej tudi mi.
Vso stvarstvo in s tem bog se samoizraža preko samega stvarstva.


Drži! Vse je le ekspanzija božje energije, kar pa ne pomeni, da je vse eno. Prej sem brala glede tega zanimiv članek:

Bog je oddaljen od nas in tudi najbliže nam je


SATIS

Ta tvoj zadnji stavek sem tule čakal cel mesec.Sedaj lahko šele zadevo pojasnim.

Bog ima znotraj svoje vseobsežne vesoljne pojavnosti dva sočasna izraza :
A) IN  elementarni vesoljni samoizraz (atomi molekule planeti,osončja galaksije) tu njegov duh (EM sila) ni življenjski -je primaren   Roll Eyes

B) RI sekundarni ali življenjski vesoljni samoizraz v tej svoji sočasni pojavnosti je Bog nosilec živega duha (EM sile)

IN-RI = AO torej duh EM sila je enotna vendar enkrat življenjska enkrat elementarna.

Bog nikoli ne more biti daleč od nas,ker smo mi in vse njegova lastna samomanifestacija-večno in sedaj.

Kdor sedaj ne razume naj gre v Ihan na kokošjo farmo k svojim bratom in sestram.


Aljoz, malo drugačen besednjak uporabljaš, ampak saj tudi ti veliko veš in imaš dosti prav, v niansah se mogoče razlikujejo naši pogledi, zrna resnice pa najdeš povsod, še tisti rek velja za naše kokošje brate in sestre, da tudi slepa kura zrno najde, ko se že omenja farmo Ihan.  Wink


Hvala vesolju,samo,da jo najde zrno, saj drugače je pa ja lačna!
Zrno še ne pomeni cele vesoljne kašče zrn resnice.Hecam se! Roll Eyes
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #77 - 24.01.2010 at 11:29:14
 
satis wrote on 24.01.2010 at 11:26:07:
Boštyxz wrote on 24.01.2010 at 10:27:16:
Seveda ne . Zato pa sem jaz že obupal pri tebi .

Očitno imam pomanjkanje Ljubezni , drugače bi ti zmogel pomagati .  

lp + #


Jaz pa vidim, da se Alojz spreminja, iz dobrega na še boljšega človeka. To zato, ker je v osnovi dober človek in še v dobri družbi se je znašel.

 Smiley

Ja družba mi ugaja. Čas je tisti,ki mi bo dal prav,ali pa me bo zavrgel.Mi je to popolnoma jasno v tem mojem početju! Do sedsaj še nisem zgrešil,to tudi vem!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #78 - 24.01.2010 at 11:31:21
 
[quote author=Sandib link=1263754696/73#73 date=1264328605]M.L. wrote on 24.01.2010 at 11:14:57:
Quote:
Quote:
M.L eno je ljubezen in razumevanje ljubezni, kjer imaš rad brez pričakovanj in vse ljudi, dandanes se kao ljubezen vrti okoli odnosa daj-dam, kar nima veze z pravo ljubeznijo kjer ni pričakovanj.

Ja, res je.

Quote:
Imaš samo nesebično ljubezen ta po kateri vsi hrepenijo in nima motivov v ozadju, sebična pa že beseda pove je sebična s pričakovanji v ozadju.

Ja, res je.

Quote:
Opis tvoje ljubezni je bolj podoben nekemu poskusu zame bolj ponesrečne vzogje.  

Seveda je vzgoja z ne pravo ljubeznijo ponesrečena.
Quote:
Ljubezen ne pozna reda, ni nekih pravil.  Ljubezen je pravilo zase.

Brez reda in pravil se nič ne obdrži, tudi ljubezen ni izjema.

Pa lep pozdrav.


ML

To kar ti tule pišeš je v osnovi res!!!! Vendar je tvoj problem tvoja lastna nedorečenost!!!

Človeku ni dovolj,da je samozaveden, ampak mora biti vesoljno samospoznan samorojen- prebujenega gena-razsvetljen,da bi sploh lahko razumel in razlagal enotno vesoljno elementarno in življenjsko zakonitost- VEČNO ISTI  VESOLJNI SAMO RED ki vključuje vse vesoljne samopojave,tudi vesoljno ljubezen.

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #79 - 24.01.2010 at 12:37:55
 
satis wrote on 24.01.2010 at 11:26:07:
Boštyxz wrote on 24.01.2010 at 10:27:16:
Seveda ne . Zato pa sem jaz že obupal pri tebi .

Očitno imam pomanjkanje Ljubezni , drugače bi ti zmogel pomagati .  

lp + #


Jaz pa vidim, da se Alojz spreminja, iz dobrega na še boljšega človeka. To zato, ker je v osnovi dober človek in še v dobri družbi se je znašel.

 Smiley

No,ja, to tudi jaz opažam, ... vendar se mi zdi, da ima predolgo pot,...  Embarrassed

lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #80 - 24.01.2010 at 12:49:58
 
Boštyxz wrote on 24.01.2010 at 12:37:55:
satis wrote on 24.01.2010 at 11:26:07:
Boštyxz wrote on 24.01.2010 at 10:27:16:
Seveda ne . Zato pa sem jaz že obupal pri tebi .

Očitno imam pomanjkanje Ljubezni , drugače bi ti zmogel pomagati .  

lp + #


Jaz pa vidim, da se Alojz spreminja, iz dobrega na še boljšega človeka. To zato, ker je v osnovi dober človek in še v dobri družbi se je znašel.

 Smiley

No,ja, to tudi jaz opažam, ... vendar se mi zdi, da ima predolgo pot,...  Embarrassed

lp + #


Bošty Moja pot je že večno in sedaj znana!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #81 - 24.01.2010 at 13:01:02
 
M.L. wrote on 24.01.2010 at 11:14:57:
Quote:
Opis tvoje ljubezni je bolj podoben nekemu poskusu zame bolj ponesrečne vzogje.  

Seveda je vzgoja z ne pravo ljubeznijo ponesrečena.
Quote:
Ljubezen ne pozna reda, ni nekih pravil.  Ljubezen je pravilo zase.

Brez reda in pravil se nič ne obdrži, tudi ljubezen ni izjema.

Pa lep pozdrav.



Tvoje poimenovanje ljubezni gre v skladu s tvojim verovanjem  ljubezni do boga v  strahospoštovanju, kjer je Bog velik in vernik majhen, v odnosu gospodar sluga to ni prava ljubezen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #82 - 24.01.2010 at 13:05:02
 
[quote author=Sandib link=1263754696/73#73 date=1264328605]M.L. wrote on 24.01.2010 at 11:14:57:
Quote:
Quote:
M.L eno je ljubezen in razumevanje ljubezni, kjer imaš rad brez pričakovanj in vse ljudi, dandanes se kao ljubezen vrti okoli odnosa daj-dam, kar nima veze z pravo ljubeznijo kjer ni pričakovanj.

Ja, res je.

Quote:
Imaš samo nesebično ljubezen ta po kateri vsi hrepenijo in nima motivov v ozadju, sebična pa že beseda pove je sebična s pričakovanji v ozadju.

Ja, res je.

Quote:
Opis tvoje ljubezni je bolj podoben nekemu poskusu zame bolj ponesrečne vzogje.  

Seveda je vzgoja z ne pravo ljubeznijo ponesrečena.
Quote:
Ljubezen ne pozna reda, ni nekih pravil.  Ljubezen je pravilo zase.

Brez reda in pravil se nič ne obdrži, tudi ljubezen ni izjema.

Pa lep pozdrav.


ML

To kar ti tule pišeš je v osnovi res!!!! Vendar je tvoj problem tvoja lastna nedorečenost!!!

Človeku ni dovolj,da je samozaveden, ampak mora biti vesoljno samospoznan samorojen- prebujenega gena-razsvetljen,da bi sploh lahko razumel in razlagal enotno vesoljno elementarno in življenjsko zakonitost- VEČNO ISTI  VESOLJNI SAMO RED ki vključuje vse vesoljne samopojave,tudi vesoljno ljubezen.


Nahatee tule sem mu odgovoril. Enakost-zrcalnost-človek- Bog.Eno je drugo!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #83 - 24.01.2010 at 13:11:41
 
Robi wrote on 23.01.2010 at 12:46:09:
Zame je bog vse. Torej tudi mi.
Vso stvarstvo in s tem bog se samoizraža preko samega stvarstva.

Ja, res je, Bog je vse, vse ustvarjeno in ne ustvarjeno, materialno je ustvarjeno iz Boga in duhovno je ne ustvarjeno v Bogu. Vse kar je materialno ustvarjeno iz Boga je nepopolno ima svoj čas, vse kar je duhovno ne ustvarjeno v Bogu, je popolno in je večno. Materialno stvarstvo je sojeno in posledica neupoštevanja ter kršenja večno ne spremenljivega reda. Duhovno stvarstvo je svoboda, ki upošteva in spoštuje večno ne spremenljivi Božji red. Materialno stvarstvo, ki je nastalo iz duhovnega, se je zaradi kršenja večnega reda in pravil samoobsodilo in bo po večno ne spremenljivem Božjem redu nekoč zopet pripeljano nazaj v svobodo in večno ne ustvarjeno duhovnost.

Ljudje in vso nam vidno stvarstvo nismo Bog, ampak materialno ustvarjeno iz Boga zapadlo v sodbo. To duhovno življenje, ki je zapadlo v materialno obsojeno, je bilo na silo iztrgano iz Boga in je podleglo smrti in propadu, da pa Življenje, ki je večno ne ustvarjeno v Bogu, ne bi propadlo ali umrlo, in tudi ne more, je po vsemogočni Božji modrosti zopet predviden večno ne spremenljivi Božji red, po katerem se bo materialno ujeto in sojeno zopet potrpežljivo pripeljalo nazaj v svobodo, torej v večno življenje ali duhovno neustvarjeno, ki bo spoštovalo red in pravila večno ne spremenljivega Božjega zakona.

Ravno zaradi Božje ljubezni, modrosti, volje, reda, resnosti, potrpežljivosti in usmiljenosti se ne more niti najmanjši delček Življenja pogubiti, propasti ali za večno izgubiti v smrti. Če bi bila možna takšna poguba v smrt, potem bi smrt zagospodovala nad Življenjem in bi Življenja že zdavnaj ne bilo več. Povsod v vesolju bi bila smrt in vse bi mirovalo ujeto in vklenjeno z neopisljivo smrtnostjo.

Zaradi vsemogočne modrosti, ki je v Božji ljubezni pa to ni mogoče. Božja modrost je postavila ali uredila univerzalen zakon za ohranjanje Življenja in večnosti. Nemogoče je prekršiti zakon Življenja, ne da bi se kršitelj vrnil nazaj v Življenje. Božja modrost je postavila zakon in ker so zakoni zato, da se lahko prekršijo je Božja modrost tudi poskrbela za kršitelje, kako jih pripeljati nazaj na pot spoštovanja večno nespremenljivega zakona.

In zopet smo pri človeku in njegovi ljubezni. Če, bo deloval z ne egoistično ljubeznijo, se pravi z pravo ljubeznijo, mu bo delo obrodilo sadove življenja in zadovoljstva, če pa bo deloval z egoistično ali ne pravo ljubeznijo, mu bo ves trud zaman, saj si bo pridobil le trpljenje, pogubo in smrt. Ker pa je človek zadnji člen v prehodu materialnega v duhovno, je zelo pomembno, da se ne ponavlja in pogublja venomer, ampak čim prej preide v duhovno svobodo.

Da pa ima materialno, ki je v prostoru svoj čas in nedvomno bo nekoč tudi konec tega časa, je pa pomembno, da se bo materialno osvobodilo v svobodno duhovno v izteku tega časa. Zato pa je potrebno čimprejšnje prehajanje v duhovno in ne nenehno vračanje v materialno. Sicer pa je Božja previdnost v modrosti, namenila temu prostoru tolikšen čas, kolikšen bo potreben za osvoboditev vseh ujetih sojenih duhov iz materialnega.

No pa lep pozdrav.

Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #84 - 24.01.2010 at 13:17:31
 
Quote:
M.L. wrote on 24.01.2010 at 11:14:57:
Quote:
Opis tvoje ljubezni je bolj podoben nekemu poskusu zame bolj ponesrečne vzogje.  

Seveda je vzgoja z ne pravo ljubeznijo ponesrečena.
Quote:
Ljubezen ne pozna reda, ni nekih pravil.  Ljubezen je pravilo zase.

Brez reda in pravil se nič ne obdrži, tudi ljubezen ni izjema.

Pa lep pozdrav.



Tvoje poimenovanje ljubezni gre v skladu s tvojim verovanjem  ljubezni do boga v  strahospoštovanju, kjer je Bog velik in vernik majhen, v odnosu gospodar sluga to ni prava ljubezen.

Žal nočeš razumeti. V tebi prevladuje sovraštvo, s tem pa kršiš pravila reda in spodbujaš maščevalnost. Na tak način se oddaljuješ od prave ljubezni in v sebi gojiš egoistično ljubezen.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #85 - 24.01.2010 at 13:37:03
 
M.L. wrote on 24.01.2010 at 13:17:31:
Žal nočeš razumeti. V tebi prevladuje sovraštvo, s tem pa kršiš pravila reda in spodbujaš maščevalnost. Na tak način se oddaljuješ od prave ljubezni in v sebi gojiš egoistično ljubezen.

Pa lep pozdrav.


Preveč si omejen da bi razumel,  Premajhen v svoji veri in ljubezni do boga  si kot dojenček, ki poskuša razumeti matematiko osmega razreda.( preveč omejeno dojemanje teme ljubezen )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #86 - 24.01.2010 at 14:23:24
 
ML

Samo zadnika si ne pojest,ker potem ne boš imel s čim 'klobasati' tule. Ti si oprosti mi (še za Plutonom, ko smo drugi že na Zemlji. Preveč idealiziranja in premalo bistva poveš. To je kr neko duhovno kvazi samoprepričevanje. Daj povej nekaj bistvenega o vesoljni prostovoljni  samo ljubezni do življenja.ML duhovno dušebrižništvo brez pravega razumevanja zadev.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #87 - 24.01.2010 at 14:32:51
 
Alojz in Sandib wrote on 24.01.2010 at 14:23:24:
ML

Samo zadnika si ne pojest,ker potem ne boš imel s čim 'klobasati' tule. Ti si oprosti mi (še za Plutonom, ko smo drugi že na Zemlji. Preveč idealiziranja in premalo bistva poveš. To je kr neko duhovno kvazi samoprepričevanje. Daj povej nekaj bistvenega o vesoljni prostovoljni  samo ljubezni do življenja.ML duhovno dušebrižništvo brez pravega razumevanja zadev.

Lojzek, vem, da ne moreš dojemati večno duhovnega življenja, ker pač prisegaš na materialno večno življenje, ki pa ni drugega kakor smrt. Tudi za takšne kot si ti, je večno nespremenljivi Božji red poskrbel, da se vrnete iz smrti v večno Življenje.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #88 - 24.01.2010 at 14:41:17
 
M.L. wrote on 24.01.2010 at 14:32:51:
Alojz in Sandib wrote on 24.01.2010 at 14:23:24:
ML

Samo zadnika si ne pojest,ker potem ne boš imel s čim 'klobasati' tule. Ti si oprosti mi (še za Plutonom, ko smo drugi že na Zemlji. Preveč idealiziranja in premalo bistva poveš. To je kr neko duhovno kvazi samoprepričevanje. Daj povej nekaj bistvenega o vesoljni prostovoljni  samo ljubezni do življenja.ML duhovno dušebrižništvo brez pravega razumevanja zadev.

Lojzek, vem, da ne moreš dojemati večno duhovnega življenja, ker pač prisegaš na materialno večno življenje, ki pa ni drugega kakor smrt. Tudi za takšne kot si ti, je večno nespremenljivi Božji red poskrbel, da se vrnete iz smrti v večno Življenje.

Pa lep pozdrav.


JAZ GA RAZUMEM  IN žIVIM ZATO NE MEŠETARIM Z NJIM POVSOD,KJER SE POKAŽE KANČEK UPANJA ZA MEŠETARJENJE Z LJUBEZNIJO IN DUHOVNOSTJO. TO POČNEJO NEUKI IN NESAMOSPOZNANI. pOLNA USTA LJUBEZNI  JE V RESNICI SAMOVŠEČNOST.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #89 - 24.01.2010 at 14:51:21
 
Alojz in Sandib wrote on 24.01.2010 at 14:41:17:
M.L. wrote on 24.01.2010 at 14:32:51:
Alojz in Sandib wrote on 24.01.2010 at 14:23:24:
ML

Samo zadnika si ne pojest,ker potem ne boš imel s čim 'klobasati' tule. Ti si oprosti mi (še za Plutonom, ko smo drugi že na Zemlji. Preveč idealiziranja in premalo bistva poveš. To je kr neko duhovno kvazi samoprepričevanje. Daj povej nekaj bistvenega o vesoljni prostovoljni  samo ljubezni do življenja.ML duhovno dušebrižništvo brez pravega razumevanja zadev.

Lojzek, vem, da ne moreš dojemati večno duhovnega življenja, ker pač prisegaš na materialno večno življenje, ki pa ni drugega kakor smrt. Tudi za takšne kot si ti, je večno nespremenljivi Božji red poskrbel, da se vrnete iz smrti v večno Življenje.

Pa lep pozdrav.


JAZ GA RAZUMEM  IN žIVIM ZATO NE MEŠETARIM Z NJIM POVSOD,KJER SE POKAŽE KANČEK UPANJA ZA MEŠETARJENJE Z LJUBEZNIJO IN DUHOVNOSTJO. TO POČNEJO NEUKI IN NESAMOSPOZNANI. pOLNA USTA LJUBEZNI  JE V RESNICI SAMOVŠEČNOST.

Ja, polna življenja duhovna ljubezen je zate greh, ker nasprotuje tvoji materialni teoriji.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 49