Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 49
(Read 181920 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #60 - 23.01.2010 at 14:59:30
 
satis wrote on 23.01.2010 at 13:37:08:
Robi wrote on 23.01.2010 at 12:46:09:
Zame je bog vse. Torej tudi mi.
Vso stvarstvo in s tem bog se samoizraža preko samega stvarstva.


Drži! Vse je le ekspanzija božje energije, kar pa ne pomeni, da je vse eno. Prej sem brala glede tega zanimiv članek:

Bog je oddaljen od nas in tudi najbliže nam je


Ja, dobro je spisal tale Srila Prabupada, ... sem bral njegove knjige, pred leti , tam nekje okrog leta 1995 .  Smiley

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #61 - 23.01.2010 at 15:02:47
 
Robi wrote on 23.01.2010 at 11:21:44:
Quote:
Glej ga slepca : Tudi ti preložiš svoje delovanje na "samodelovanje" , "samomanifestacijo" ipd,  namesto nase .

Res je, da tudi mi sami spadamo med to samodelovanje... Smiley


Jaz zase že nebi tko rekel in spotoma preložil Svoje delovanje na samodelovanje, ter se z tem zopet izognil odgovornosti za svoja delovanja  Exclaim

To bi potem že spet bila napačna odločitev .

lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #62 - 23.01.2010 at 15:13:15
 
Alojz in Sandib wrote on 23.01.2010 at 09:27:46:
Boštyxz wrote on 23.01.2010 at 09:17:05:
Po tvoje bi bilo bolje :  

Samovesoljna samoljubezen samose samoprepozna samosamo samov samopoznanem samočloveku. Samodovolj samojasno ?

No, pol se pa pejd' z takelimi , heh  Grin

Lp + #


Ustvariš si imaginarno (božjo) podobo,samo zato,da ti ni potrebno prevzeti odgovornosti za svoje (bebavo)početje. Bog je v svoji samopodobi (tebi) kompleten nevednež!!!!


!!!Primat od Bošty to smo ti že obrazložil!!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #63 - 23.01.2010 at 18:17:56
 
satis wrote on 23.01.2010 at 13:37:08:
Robi wrote on 23.01.2010 at 12:46:09:
Zame je bog vse. Torej tudi mi.
Vso stvarstvo in s tem bog se samoizraža preko samega stvarstva.


Drži! Vse je le ekspanzija božje energije, kar pa ne pomeni, da je vse eno. Prej sem brala glede tega zanimiv članek:

Bog je oddaljen od nas in tudi najbliže nam je


SATIS

Ta tvoj zadnji stavek sem tule čakal cel mesec.Sedaj lahko šele zadevo pojasnim.

Bog ima znotraj svoje vseobsežne vesoljne pojavnosti dva sočasna izraza :
A) IN  elementarni vesoljni samoizraz (atomi molekule planeti,osončja galaksije) tu njegov duh (EM sila) ni življenjski -je primaren   Roll Eyes

B) RI sekundarni ali življenjski vesoljni samoizraz v tej svoji sočasni pojavnosti je Bog nosilec živega duha (EM sile)

IN-RI = AO torej duh EM sila je enotna vendar enkrat življenjska enkrat elementarna.

Bog nikoli ne more biti daleč od nas,ker smo mi in vse njegova lastna samomanifestacija-večno in sedaj.

Kdor sedaj ne razume naj gre v Ihan na kokošjo farmo k svojim bratom in sestram.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #64 - 24.01.2010 at 09:42:45
 
satis wrote on 23.01.2010 at 13:34:00:
Alojz in Sandib wrote on 23.01.2010 at 12:02:52:
Robi wrote on 23.01.2010 at 11:21:44:
Quote:
Glej ga slepca : Tudi ti preložiš svoje delovanje na "samodelovanje" , "samomanifestacijo" ipd,  namesto nase .

Res je, da tudi mi sami spadamo med to samodelovanje... Smiley


Robi

Boštyu lahko milijonkrat obrazložiš on ve,da je na Soncu življenje in da mi in vse (ni- nismo) božja samopodoba.


Na Soncu je življenje, zakaj da ne? Duh ni omejen z ničimer in se lahko pojavi kjerkoli, le da sprejme različna telesna prekrivala, ki odgovarjajo materialnim razmeram. Čudenje glede tega je le neznanje, čeprav lahko z lastnimi očmi vidimo in vemo o čudežu življenja, ko vidimo bitja na našem planetu, ki lahko živijo v vodi, bitja, ki letajo po zraku in še nešteto živih oblik, ki preživijo v razmerah, kjer bi človek umrl v hipu.



Ja, res je . Dobro si povedala, Satis . Približno tako je razbrati tudi iz Vedskih spisov .

Namreč, materija naših teles nebi zmogla obstati v bližini materije teles sončevih ljudi , ki bi v naši bližini sijala zelo močno .

Tam , na tem ogromnem planetu pač vladajo drugačni Zakoni kot pa na tem našem temnem planetu .

Zato pa lahko materija teles sončevih ljudi prav z lahkoto obstaja izpod vroče sončeve atmosferske površine in prav lepo uživajo srečno in veselo Ljubezni polno življenje .  Smiley

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #65 - 24.01.2010 at 09:48:13
 
Alojz in Sandib wrote on 23.01.2010 at 18:17:56:
satis wrote on 23.01.2010 at 13:37:08:
Robi wrote on 23.01.2010 at 12:46:09:
Zame je bog vse. Torej tudi mi.
Vso stvarstvo in s tem bog se samoizraža preko samega stvarstva.


Drži! Vse je le ekspanzija božje energije, kar pa ne pomeni, da je vse eno. Prej sem brala glede tega zanimiv članek:

Bog je oddaljen od nas in tudi najbliže nam je


SATIS

Ta tvoj zadnji stavek sem tule čakal cel mesec.Sedaj lahko šele zadevo pojasnim.

Bog ima znotraj svoje vseobsežne vesoljne pojavnosti dva sočasna izraza :
A) IN  elementarni vesoljni samoizraz (atomi molekule planeti,osončja galaksije) tu njegov duh (EM sila) ni življenjski -je primaren   Roll Eyes

B) RI sekundarni ali življenjski vesoljni samoizraz v tej svoji sočasni pojavnosti je Bog nosilec živega duha (EM sile)

IN-RI = AO torej duh EM sila je enotna vendar enkrat življenjska enkrat elementarna.

Bog nikoli ne more biti daleč od nas,ker smo mi in vse njegova lastna samomanifestacija-večno in sedaj.

Kdor sedaj ne razume naj gre v Ihan na kokošjo farmo k svojim bratom in sestram.


Bošty preberi si tole,potem sanjaj.Živiš v zmoti!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #66 - 24.01.2010 at 10:10:32
 
Jaz priznam , da živim v zmoti . Ti pa še niti tega ne zmoreš, ker pač niti tega ne veš, da si v še veliko večji zmoti kot jaz .

Iz tega pa lahko razbereš, kdo je bolj zasanjan ti , ali jaz .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #67 - 24.01.2010 at 10:14:13
 
Boštyxz wrote on 24.01.2010 at 10:10:32:
Jaz priznam , da živim v zmoti . Ti pa še niti tega ne zmoreš, ker pač niti tega ne veš, da si v še veliko večji zmoti kot jaz .

Iz tega pa lahko razbereš, kdo je bolj zasanjan ti , ali jaz .

Lp + #


Bošty

To meni ne pove zopet nič. To so obsodbe iz katerih ti žal nisi sposoben v svoji zmoti iztopiti. Ujetnik lastnih zmot si,ker jih priznavaš. To je resnica,ker nimaš vedenja s katerim bi se branil.Piši mi to je to in to je to.argumenti jih ni?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #68 - 24.01.2010 at 10:20:03
 
Jaz sem ti napisal to je to, in to je to . Pa nisi zmogel dojeti . Kaj čem pol z tabo še ? Nič  Tongue

lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #69 - 24.01.2010 at 10:21:50
 
Boštyxz wrote on 24.01.2010 at 10:20:03:
Jaz sem ti napisal to je to, in to je to . Pa nisi zmogel dojeti . Kaj čem pol z tabo še ? Nič  Tongue

lp + #


To in to je to-Kaj je to in to? Meni tole ne more omogočit,da iztopim iz slepote lastnega nevedenja!!!! Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #70 - 24.01.2010 at 10:27:16
 
Seveda ne . Zato pa sem jaz že obupal pri tebi .

Očitno imam pomanjkanje Ljubezni , drugače bi ti zmogel pomagati .  

lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #71 - 24.01.2010 at 10:40:32
 
Boštyxz wrote on 24.01.2010 at 10:27:16:
Seveda ne . Zato pa sem jaz že obupal pri tebi .

Očitno imam pomanjkanje Ljubezni , drugače bi ti zmogel pomagati .  

lp + #


Ne preveč se oklepaš tujih spoznanj,ker lastnih nimaš!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #72 - 24.01.2010 at 11:14:57
 
[quote author=nahate.d link=1263754696/55#55 date=1264249538]
Quote:
M.L eno je ljubezen in razumevanje ljubezni, kjer imaš rad brez pričakovanj in vse ljudi, dandanes se kao ljubezen vrti okoli odnosa daj-dam, kar nima veze z pravo ljubeznijo kjer ni pričakovanj.

Ja, res je.

Quote:
Imaš samo nesebično ljubezen ta po kateri vsi hrepenijo in nima motivov v ozadju, sebična pa že beseda pove je sebična s pričakovanji v ozadju.

Ja, res je.

Quote:
Opis tvoje ljubezni je bolj podoben nekemu poskusu zame bolj ponesrečne vzogje.  

Seveda je vzgoja z ne pravo ljubeznijo ponesrečena.
Quote:
Ljubezen ne pozna reda, ni nekih pravil.  Ljubezen je pravilo zase.

Brez reda in pravil se nič ne obdrži, tudi ljubezen ni izjema.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #73 - 24.01.2010 at 11:23:25
 
[quote author=M.L. link=1263754696/72#72 date=1264328097]Quote:
Quote:
M.L eno je ljubezen in razumevanje ljubezni, kjer imaš rad brez pričakovanj in vse ljudi, dandanes se kao ljubezen vrti okoli odnosa daj-dam, kar nima veze z pravo ljubeznijo kjer ni pričakovanj.

Ja, res je.

Quote:
Imaš samo nesebično ljubezen ta po kateri vsi hrepenijo in nima motivov v ozadju, sebična pa že beseda pove je sebična s pričakovanji v ozadju.

Ja, res je.

Quote:
Opis tvoje ljubezni je bolj podoben nekemu poskusu zame bolj ponesrečne vzogje.  

Seveda je vzgoja z ne pravo ljubeznijo ponesrečena.
Quote:
Ljubezen ne pozna reda, ni nekih pravil.  Ljubezen je pravilo zase.

Brez reda in pravil se nič ne obdrži, tudi ljubezen ni izjema.

Pa lep pozdrav.


ML

To kar ti tule pišeš je v osnovi res!!!! Vendar je tvoj problem tvoja lastna nedorečenost!!!

Človeku ni dovolj,da je samozaveden, ampak mora biti vesoljno samospoznan samorojen- prebujenega gena-razsvetljen,da bi sploh lahko razumel in razlagal enotno vesoljno elementarno in življenjsko zakonitost- VEČNO ISTI  VESOLJNI SAMO RED ki vključuje vse vesoljne samopojave,tudi vesoljno ljubezen.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: kakšna je prava ljubezen
Reply #74 - 24.01.2010 at 11:24:40
 
Alojz in Sandib wrote on 23.01.2010 at 18:17:56:
satis wrote on 23.01.2010 at 13:37:08:
Robi wrote on 23.01.2010 at 12:46:09:
Zame je bog vse. Torej tudi mi.
Vso stvarstvo in s tem bog se samoizraža preko samega stvarstva.


Drži! Vse je le ekspanzija božje energije, kar pa ne pomeni, da je vse eno. Prej sem brala glede tega zanimiv članek:

Bog je oddaljen od nas in tudi najbliže nam je


SATIS

Ta tvoj zadnji stavek sem tule čakal cel mesec.Sedaj lahko šele zadevo pojasnim.

Bog ima znotraj svoje vseobsežne vesoljne pojavnosti dva sočasna izraza :
A) IN  elementarni vesoljni samoizraz (atomi molekule planeti,osončja galaksije) tu njegov duh (EM sila) ni življenjski -je primaren   Roll Eyes

B) RI sekundarni ali življenjski vesoljni samoizraz v tej svoji sočasni pojavnosti je Bog nosilec živega duha (EM sile)

IN-RI = AO torej duh EM sila je enotna vendar enkrat življenjska enkrat elementarna.

Bog nikoli ne more biti daleč od nas,ker smo mi in vse njegova lastna samomanifestacija-večno in sedaj.

Kdor sedaj ne razume naj gre v Ihan na kokošjo farmo k svojim bratom in sestram.


Aljoz, malo drugačen besednjak uporabljaš, ampak saj tudi ti veliko veš in imaš dosti prav, v niansah se mogoče razlikujejo naši pogledi, zrna resnice pa najdeš povsod, še tisti rek velja za naše kokošje brate in sestre, da tudi slepa kura zrno najde, ko se že omenja farmo Ihan.  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 49