Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 19803 times)
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Temelji posameznika
10.12.2009 at 18:42:36
 
Me zanima, kako razmišljate o tem, kaj je temelje posameznika. Kaj mislimo, ko rečemo, graditi svoje temelje? Kako živi, človek, ki ima temelje, kako če jih nima?
Kako se kaže temelje? Kaj sploh to je?
Hvala.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Temelji posameznika
Reply #1 - 10.12.2009 at 20:02:17
 
niso temelji vrednote?
al pa namera?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Temelji posameznika
Reply #2 - 10.12.2009 at 20:49:55
 
Kot sem omenil, temelje razumem pod tiste osnovne ( temeljne) značilnosti človeške osebnosti, ki se oblikujejo v prvih letih življenja.
Kot nek osnovni program ali BIOS, ki odloča o našem dojemanju sveta, ki ga doživljamo preko čutil.
Dobri temelji so tisti, ki omogočajo čim širše dojemanje realnosti, torej, da omogočajo čim lažjo nadgradnjo osebnosti.
Človek, ki je odprt, ki lahko čimveč informacij sprejme brez obsojanja, torej, da je sposoben dojeti resnico, ima dobre temelje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Amstel
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2844

Gender: female
Re: Temelji posameznika
Reply #3 - 10.12.2009 at 22:32:31
 
Nisem si glih mislila, da bom kdaj govorila na neuro način, ampak se mi potrjuje, da na fizičnem nivoju, je temelj ta, da so naše nevronske poti tako speljane, da odreagirajo na način, ki je miren, ne v alarmu.

Na čustveni ravni, nekdo, ki ima temelje, po mojem razmišljanju, je nekdo, ki nima nekih čustvenih ekstremov. Pa odsotnost nekaterih občutij, občutkov, čustev, kot so paranoja, bes, zaskrbljenost, depresivnost.... itd.

Mentalno, podobno kot fizično, da zna razmislit, brez prehitrega vnaprejšnjega zaključka, spet, ni v alarmu, je sposoben kljub stresu ramišljat.

Duhovno, je v pogostem stiku z božjim v sebi.
Back to top
 

Naj se zgodi, kar se mora.
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Temelji posameznika
Reply #4 - 11.12.2009 at 10:07:15
 
Fizično telo seveda teži k temu, da ni obremenjeno s stresom, saj ga to uničuje in kar škodi življenju, to čutimo kot slabo in kot bolečino.

"božje" povezujem s svobodo, ko telo ni pod vplivom stresa in strahu, zato nas preplavijo hormoni sreče. Torej občutimo neko zdravo stanje, kar bi naj tudi bilo osnovno stanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Optimus T. Prime
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 836

Re: Temelji posameznika
Reply #5 - 11.12.2009 at 11:30:25
 
Hm,...

Temelji so bistva in prinicpi katere ne bos nikoli prekrsil.TO pomeni, de so reci katere ves in v katere verjems z vsemakr imas in jih bos podpiral pa tudi ce izgubis zivljenje. Ideja de nekdo iam custvene temelje in nima ekstremnih nihanj je po mojme osbnem mnenju ebdarija. Temlji so nekaj kar te definira, veda o tem kar obstaja in izkusnje ter dojemnaje vsega spektra custev pa je nakj drugega. Torej. Ce ves za nihanje custev je ok. Toda se vedno azrdi tegane bos sel pobiajti ljudi. To ej neke vrste temlj ne verjames da se lahko pobija ljudi k so vredu uen abrabe pa se lohka.

Priemr:

Recmo de vejrames de se ne sme varati. Ce to verjeames tega ne pocnes in tako bo vedno. Iz teg apotegnemo lahko de tisi k varajo nikoli niso za resne veze, (to je prov zakon ti lohak poakzem celo kopico ljudi, varlaica enkrat vedno varalica), in to pomeni da ti ne bos varal. Torej ce tebe pucna rpevara in ti to pove rata problem. Ti ves da se ljudi ne pobije, razen une k so res evil, oziroma kateri unicujejo tebe osbno (zakonodaja) ozirma, kateri unicujejo druzbo.  Resno je zannao de ljudje pobijajo ljudi za druzbeno dobro. Nekoga k je pobil vleiko ljudi tebi nic meni nic se ga ubije kar je druzbeno sprejemljivo anneh nacin. Iams hude fore k so ljudej taki k tudi pomoc jim ne poamga pac jihejen zafukal v lijfu in pol se jimorola in bi samo pobjali. (znani rpiemr iz nemcijetipo pobijal ljudi 25 elt in ga niso mogliandjet,.. v slo mas malo druge fore poanvdi posilejvnaej zensk,. pa se prov ne cudim da je tega tok, posiljenej zenske in ubij v peci lai gozdu zakpop v zemlji tega je vec kobt bi si mislili samo tega se ne da javno, apc punce so tuki agresor biel pri tem cloveku nekoc). Torej,...

Ti mas pol dve poti,punco pustis ali pa jo unicis, spiholosko lai fizicno. In tukis e pokaze toj temlej ce te picke varjao velikokrat itd,.. ap ti se vendo si dosti trden de tega ne pocnes pol je to toj temelj in g aen bos zamnjal. Ce pa verjames de se ljudi k so ti delali hudo se more ravune poplacati kar ejtudi normalni temlej ali set razmiljanja pri vecini ljudi. Pol ap picko rpefuaks polomsi ji par reber itd,.. . Ne bos verjel marsiaktera punca k je prasica todno ve kje se lahko giblje po raznih kaficih in diskacih ko opazi ljudi katere je priazdela to ej nagonsko,.. ... tega ej vec ko mislsi in pretepenih zensk je tudi vec kot mislis skoraj vsak zenka v lifju aksira marikaj od moskega,.. in po rpaivci pveodnao mislim da je to upraviceno ekr ce pogeldas kake kurbe so piek okol ti bo jasno.

Torej temelj je nekaj na csutvenem vedenjske funkcijonalnem nivoju katero ti pove in ti predstavlja tvoj zivljenski kodeks. To je lahko nastal zaradi tojih zelja toje hude razsodnosti kaj je prav itd,.. . Ni ap to vedno tako lahko ce si mel eno travmo v lijfu bos lahko kodeks spremnil. Recmo, mel pucno ti je nareidla stalo ti nareid klik v glavi in ratas serisjki morilec,... in tuki pa pol poprasi ljudi okol po forumu kej vidjo ljubezen... jaz je ne sma izkosicanje,..

Mingrede enkrat sme s emnil z kriminalistko k je se studirala presencen bi ibl koliko serijskih morilcev je v slovniji vsako emsot iam enega do dva in porpavici pveodnao to so uni k zenske pobijajo jih zakopavajo itd,.. prej ap s epofukajo seksajo v golodoprto rano v stegnu itd,.. kolega tega ej tokda en mroes vejret samjavnsot to zaniakin skriva vejremi s ejazs me butsto geldal. je pa res da je logino ce pogeldas kaka vojna tece med spoloma inkakos e zenske arogantno vedejo se mi ap res cisto nic ne zdui cudno de se kakemu tipu odtrga in azcen pobiajti zenske,..
no se opraviocujem zenske zamjajmo z babami sem mislil rect biolosko zenske toda po vedenju in obansnju pa so babe apc nicvredna bitja,..

To ej to,..

lp sedjapa me spet opravlite

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Temelji posameznika
Reply #6 - 11.12.2009 at 12:16:34
 
Quote:
lp sedjapa me spet opravlite

Škoda cajta.
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Temelji posameznika
Reply #7 - 11.12.2009 at 13:21:39
 
amstel, dobro povedano, ....tak clovek je 'kul'

nq sredini

"na dobrih temeljih"
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Temelji posameznika
Reply #8 - 11.12.2009 at 15:03:26
 
Temeljev se po moje ne da gradit mimo delovanja brez polne  pozornosti. Polna pozornost pa lahko izhaja samo iz osrediščenosti. Osrediščenost lahko sicer dosežeš zgolj s polno pozornostjo  samo na svojo osrediščenost, le da ti to ne izgrajuje temljev, ki te držijo osrediščenega tudi ko vse svoje pozornosti ne zmoreš osredotočit zgolj na osrediščenost. Temelji so namreč tista kontsanta, ki ne 'žre' tvoje pozornosti, da se lahko s polno in nedeljeno pozornostjo osredišeno  usmerjaš navzven...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Temelji posameznika
Reply #9 - 11.12.2009 at 15:18:48
 
Polna pozornost kot osrediščenost pomeni koncentracijo. To je ego, imeti, koncentrirati se na, imam, spomin, cilj

Temelji pomenijo izkušnje, znanje, spomin. Znanje (spomin) ti zagotavlja varnost. Znanje enačiš z varnostjo, kar je delo razuma, ki svobodno voljo ujame. Si ujetnik razuma.

Lp,Igor
Back to top
« Last Edit: 11.12.2009 at 19:05:00 by ajgor »  
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Temelji posameznika
Reply #10 - 11.12.2009 at 15:23:36
 
Quote:
amstel, dobro povedano, ...

Sploh ne ...

Quote:
, ....tak clovek je 'kul'

... "kul" je bil tudi npr. Gary Cooper, Silvester Stalone ali pa Clint Eastwood.

Quote:
nq sredini
"na dobrih temeljih"


... da ni dobro povedano kažejo tudi tvoji narekovaji in pa spodnje spraševanje kaj to sploh je.

Amstel wrote on 10.12.2009 at 18:42:36:
Me zanima, kako razmišljate o tem, kaj je temelje posameznika. Kaj mislimo, ko rečemo, graditi svoje temelje? Kako živi, človek, ki ima temelje, kako če jih nima?
Kako se kaže temelje? Kaj sploh to je?
Hvala.


Gradi se npr. temelje pri stavbi vendar pa ta gradnja ne bi imela nobenega uporabnega smisla, če se ne bi zgradilo tudi nadstropja nad temelji. Torej, če rečemo, da se nekaj gradi imamo pri tem v mislih predvsem gradnjo uporabnega dela stavbe saj sami temelji ne bi imeli nikakršnega smisla, so pač zato, da nosijo uporaben del stavbe.
Res je, da tudi temelje stavbe zgradi človek vendar, če malo globje pogledamo vidimo, da so ti (zgrajeni) temelji postavljeni na neko podlago in te podlage ni zgradil človek ampak mu je bila dana v uporabo.
Človek ne more reči, da ima kakršnekoli zasluge zato, da se je znašel na tem svetu in še manj, da si je sam zgradil nekaj kar je že prinesel na ta svet.
Lahko se reče, da so bili človeku podarjeni temelji z njegovim rojstvom, skratka temelje si ni zgradil ampak jih je prejel kot darilo narave.

Torej tisto kar naj bi si človek gradil se lahko vrši šele po njegovem rojstvu in to niso temelji pač pa npr. splošne vrednote, pogled na svet okoli sebe, etika, morala ...
... to pa se lahko (IN SE) tekom življenja spreminja ...

...medtem, ko se npr. temelje stavbe težko (oz redkokdaj) spreminja potem, ko se nad njimi zgradi npr. 20 nadstropij.

Amstel wrote on 10.12.2009 at 22:32:31:
Nisem si glih mislila, da bom kdaj govorila na neuro način, ampak se mi potrjuje, da na fizičnem nivoju, je temelj ta, da so naše nevronske poti tako speljane, da odreagirajo na način, ki je miren, ne v alarmu.

Na čustveni ravni, nekdo, ki ima temelje, po mojem razmišljanju, je nekdo, ki nima nekih čustvenih ekstremov. Pa odsotnost nekaterih občutij, občutkov, čustev, kot so paranoja, bes, zaskrbljenost, depresivnost.... itd.

Če bi bilo tako potem bi lahko rekli, da nihče na tem svetu nima temeljev saj vsi ljudje poznajo(mo) omenjene lastnosti, če jih ne bi, se o njih niti ne bi mogli pogovarjati saj jih ne bi poznali.
Zanimivo pa je to kako hitro se neko stvar enači z moralo:

Temelju se v tem primeru pripiše neko religiozno "nadlastnost" in vse kar je izven nje naj ne bi bil temelj.

Kar je dobro, mirno, lepo je temelj, kar pa je slabo, neprijetno pa ni ????

Podobno ljudje ocenjujejo demokracijo.

"Če mi moji politični somišljeniki omogočijo, da bom kradel in se okoristil je to demokracija, če pa bodo drugi kradli mene pa to naj ne bi bila demokracija ampak diktatura"

Skratka demokraciji se pripiše religiozno svojstvo popolnosti ne pa to kar v resnici je, in to je, da je to politični sistem kjer večina vlada manjšina pa je v opoziciji, to in v osnovi nič drugega.

Amstel wrote on 10.12.2009 at 22:32:31:
Mentalno, podobno kot fizično, da zna razmislit, brez prehitrega vnaprejšnjega zaključka, spet, ni v alarmu, je sposoben kljub stresu ramišljat.

Duhovno, je v pogostem stiku z božjim v sebi.

Spet religiozno iskanje popolnosti.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Temelji posameznika
Reply #11 - 11.12.2009 at 15:30:11
 
dolgo te ni blo Bamby
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Temelji posameznika
Reply #12 - 11.12.2009 at 15:53:19
 
"Temelji"  posameznika, "temelj ekologizma":

...

"Ekologinja" Lučka Kajfež Bogataj z vodo v plastični steklenici.
(poudarki na narekovajih)
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Temelji posameznika
Reply #13 - 12.12.2009 at 10:45:25
 
Quote:
Polna pozornost kot osrediščenost pomeni koncentracijo. To je ego, imeti, koncentrirati se na, imam, spomin, cilj

Temelji pomenijo izkušnje, znanje, spomin. Znanje (spomin) ti zagotavlja varnost. Znanje enačiš z varnostjo, kar je delo razuma, ki svobodno voljo ujame. Si ujetnik razuma.

Lp,Igor


Osrediišenist mi ne pomen osredotočenosti, ampak celostno zrenje navzven in vase. Polna pozornost je   zaradi te  celostnosti   skoncentrirana na en pojav (spomin, racionalno zastvljen cilj...) točno toliko kot hkrati na  vseh druge pojave, ki povratno tvorijo celostnost, iz katere izhaja zrenje...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Temelji posameznika
Reply #14 - 12.12.2009 at 10:59:32
 
To je potem popolna pozornost. Polna pozornost je ciljna. Tako kot je cilj temelj na katerem potem gradiš.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4