Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 8837 times)
Poppy.
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1

sanje o kači- pitonu
23.10.2009 at 12:59:33
 
Ponoči se mi je sanjalo o veliki kači-pitonu. Bil je temno zeleno-rjave barve. Večkrat se mi je tudi ovil okoli telesa, vendar sem se ga vedno nekako rešila. Vse se je dogajalo v neki veliki hiši tipa "vse v lesu, kamnu", kot nekakšna galerija, bila so velika okna v ozkih lesenih okvirjih, od tal skoraj do stropa, pravzaprav so bila to kot nekakšna vrata na teraso. 2 stikajoči se steni hiše sta bili tako v steklu, ostali del pa v kamnu oz lesu. Zunaj je bila terasa in kamnite stopnice,v ozadju čudovit vrt, veliko je bilo tudi kamenja iz katerega je raslo zelenje, razne ovijalke po kipih, pa tudi razne okrasne amfore in podobno. vseskozi sem poskušala iz hiše zbežati od pitona, vendar mi je sledil, bil je tudi zelo močan, trdno sem držala steklena vrata, da ne bi mogel ven, vendar je bilo težko, ker je močno butal v vrata. Butal je tako zelo, da so se vrata ob vsakem sunku malo odprla, da je skoraj lahko dal glavo vmes (in bi tako prišel ven), vendar sem jih vedno trdno potiskala nazaj, da so bila zaprta. Zraven mene je bil tudi moj muc, ki sem ga branila, da ga ta piton ne bi dobil oz kakorkoli poškodoval.
potem mislim,da sem se zbudila.

hvala za kakršnokoli razlago!
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: sanje o kači- pitonu
Reply #1 - 27.10.2009 at 08:35:57
 
Odvisno kaj se ti sicer dogaja v življenju. Poglej malo občutke v sanjah in na kaj te spomnijo v tvojem budnem življenju. Hiša z okolico je zelo lepa, čudoviti, večinoma naravni materiali, kar bi bilo lahko prijetno notranje čustveno stanje, ki pa ga nekaj poskuša zrušiti. Nekaj ogromnega. Moraš se sama dokopati do odgovora, kaj predstavlja ta piton v tvojem življenju.  S čim se boriš? Pa kaj tebi pomenijo vsi ti elementi v sanjah - predvsem kača proti mucu? Tisto kar simbolizira muc ti je zelo pomembno, rabi zaščito, piton pa je mucu nevaren.

S čisto mojega osebnega pogleda mi okolica hiše - vrt, terasa z vsemi dekorativnimi elementi (stopnice, kamni, amfore, kipi, itd). predstavlja osebne potenciale, stabilnost, moč in tudi duhovni razvoj, nekaj k čemur stremiš, te pa nekaj v tebi ovira in zadržuje, karkoli že to je. Odvisno spet kaj tebi ti simboli pomenijo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: sanje o kači- pitonu
Reply #2 - 27.10.2009 at 20:03:35
 
zame sanje o hišah zmer nekak govorijo o meni (like hiša=osebnost)

kača, če ti osebno nekej posebnega ne pomeni, je drugač zlo močen kolektivni simbol. po freudu nej bi govorila o sexu (moškem spolem organu?). čeprov jes (če bi zase razlagala) bi rajš sprejela njeno simboliko ozaveščanja. v končni fazi je bla kača tista, ki je v raju adama in evo zapeljala v Spoznanje. brez nje bi še vedno živeli v nezavednem (neozaveščenem). kača je potencial, ki je pripeljal do spoznanja, s tem do spremembe v zaznavanju in v končni fazi (skupej z izgonom iz raja) do otrok in novega življenja. kača je izbira zavedanja in samo-zavestnega življenja, ne glede na posledično kazen. doživet spoznanje je pomembnejše od udobja in sledenja navodilom.
mačka je domača žival. ona se zarad svobode ne bi pustila izgnat iz raja, bi si jo pa vzela drugače, ne tolk direktno, bolj po ovinkih.
a se bojiš čemu naravnost upret?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: sanje o kači- pitonu
Reply #3 - 28.10.2009 at 12:23:37
 
Poppy. wrote on 23.10.2009 at 12:59:33:
Ponoči se mi je sanjalo o veliki kači-pitonu. Bil je temno zeleno-rjave barve. Večkrat se mi je tudi ovil okoli telesa, vendar sem se ga vedno nekako rešila. Vse se je dogajalo v neki veliki hiši tipa "vse v lesu, kamnu", kot nekakšna galerija, bila so velika okna v ozkih lesenih okvirjih, od tal skoraj do stropa, pravzaprav so bila to kot nekakšna vrata na teraso. 2 stikajoči se steni hiše sta bili tako v steklu, ostali del pa v kamnu oz lesu. Zunaj je bila terasa in kamnite stopnice,v ozadju čudovit vrt, veliko je bilo tudi kamenja iz katerega je raslo zelenje, razne ovijalke po kipih, pa tudi razne okrasne amfore in podobno. vseskozi sem poskušala iz hiše zbežati od pitona, vendar mi je sledil, bil je tudi zelo močan, trdno sem držala steklena vrata, da ne bi mogel ven, vendar je bilo težko, ker je močno butal v vrata. Butal je tako zelo, da so se vrata ob vsakem sunku malo odprla, da je skoraj lahko dal glavo vmes (in bi tako prišel ven), vendar sem jih vedno trdno potiskala nazaj, da so bila zaprta. Zraven mene je bil tudi moj muc, ki sem ga branila, da ga ta piton ne bi dobil oz kakorkoli poškodoval.
potem mislim,da sem se zbudila.

hvala za kakršnokoli razlago!


Običajno nas je strah, da nas bo kača pičila, kar se zgodi hipoma. Piton ubija počasi, s svojim velikim telesom te ovije in stisne s silno močjo. Nimam izkušenj s kačami, ampak domnevam, da se da pitonu uiti, kača strupenjača pa je prehitra. Mogoče lezeš v neko situacijo, ko ti nekaj silnega in močnega ruši ustaljeni red in lepo urejeno življenje, ki si si ga uredila. Verjetno gre za nek tvoj notranji red, vrednostni sistem, v katerega pa se je priklatil silen tujek, ki te lahko ubije. Verjetno gre za nekaj novega, neko novo energijo, ki je še ne obvladaš in je zato zate ogrožujoča. Svet v katerem se to dogaja, je zelo pravljičen, pa tudi skrb za mačko, ko je ogroženo tvoje življenje, je neadekvatna. Mačko imamo zato, da jo crkljamo, koristi nam pa ne, mogoče nam nudi samo nekaj tolažbe. Ljudje imajo-mo mačke pogosto zato, da se imajo-mo s čim ukvarjati, da imajo-mo družbo. Je mogoče kača družabno življenje, ki prinaša polno različnih energij in tako ogroža tvoj pravljični svet ? Na koga ali kaj projiciraš to kačo, ki je nedvomno del tvoje notranjosti, ki je še nisi spoznala, sprejela in se ob njej še ne čutiš varne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Artemid
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 9

Re: sanje o kači- pitonu
Reply #4 - 24.08.2010 at 17:05:39
 
lep pozdrav vsem najprej,

Poppy, za kakšno temeljitejšo možno smer razlage bi nam morala najbrž povedati kaj več o obdobju, v katerem se trenutno nahajaš, kaj ti zaposluje misli, čustva..pa nekaj osnovnih objektivnih podatkov o sebi..življenjsko obdobje(ali starost), vezana/nevezana in podobno.

sicer mi je v oči padla podrobnost, da je hiša razdeljena na del v steklu in del v kamnu/lesu..ta dvojnost...morda dvojnost v tebi.tvojemu načinu doživljanja neke specifične situacije, sveta, sebe....potem pride piton..se strinjam z zgoraj napisanim, piton je psihoanalitično res lahko simbol moškega spolnega organa oziroma moškega principa, če pogledaš simbolično...morda imaš trenutno kakšen potlačen strah pred moškim aspektom sveta...animusa v jungovskem jeziku...te ta strah-nevarnost kot jo razumeš preganja iz "tvoje hiše?...zanimivo je tudi, da iz hiše hočeš zbežati ven, ker v "tvoji" hiši (tvoji osebnosti morda?) je piton, ki je tebi in mački nevaren..vrt je lep, zelen, rajski, tam so amfore....antično bogastvo v njih...v tebi?....mačka bi morda lahko bil tvoj ženski aspekt...mačka je svobodna, samosvoja, pusti se crkljati, ampak samo dokler ji paše...potem gre...nihče ji ne more ukazovati, jo posedovati, jo zapirati v hišo ali iz nje...ona je s tabo in ti, tvoj močnejši del ščiti toi njeno neodvisnost...pred pitonom...pred pitonom v tebi?...morda gre za konflikt moškega(agresivni piton) in ženskega(mačka, ki jo ščitiš, ker ji je piton nevaren) principa v tebi, ki ga projeciraš navzven ali pa si ga ponotranjila navznoter in te zdaj preganja....morda kombinacije vsega tega, včasih je nemogoče ločiti, kaj je prišlo od "zunaj", kaj od "znotraj"...človek samo ve, da se tako počuti, konflikt je v njem in ga trga, preganja,peha v nekaj..ponavadi se odgovor skriva v nas samih....kaj ogroža mačko v tebi?...je ta grožnja v resničnosti realna ali so jo sanje morda glede na realnost prepotencirale?...kaj je tisto, kar beži iz hiše?...nenazadnje, če sprostiš domišljijo in sanje nadaljuješ brez cenzure v budnosti..kaj bi lahko bilo v amforah.. ta mačka je zaključni stavek sanj, najbrž se bo v kako drugačni preobleki še pojavila v kjakšnih naslednjih sanjah, dokler bo ta tematika zasedala del tvoje osebnosti in se bo potem na nek način konflikt med aspektoma pitona in mačke razrešil...mogoče zunaj, mogoče znotraj hiše, kdo bi vedel...naqjbrž vejo sanje, pa ti bodo šele prišepnile v nadaljevanju v kakšni novi poetični metafori

pa vse lepo v sanjah in v budnosti,

Artemid    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1