Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 52271 times)
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
24.09.2009 at 20:52:09
 
Zdravo

Vidim, da mate tuki razalge sanj ap sme reku, de bi s ejaz sojenapisal pa da mi kdo kaj paemtneg apvoe iz njih.

Torej:

Kot otrok do 14 leta sem imel ponavljajoče sanje katere so s ponavljale v serijah. Recmo 1 teden do 14 dni sem sanjal isto tako zivo da bi lahko prijel. Medtem ko je bilo kak emsec miru in pol ponovitev veckrt iste sanje. Razlika med obdobji je bila od 1 meseca 1 tedna pa do neki let. Te sanje so se mi ponavljale do danes. Oziram zadnjci sm jih mel pred leti.

      Zbudim se na zemlji. In po zbujanju vidim okrog sebe samo kače. Od debelih mastnih svetlikajočis se v svetlobi udavov in  pitonov. Med seboj so prepletene vse mogoče kače. Tla se sploh ne vidijo ker jih prekriva debela plast kač katere so ocite med seboj in se ovijajo plazijo itd. Medtem ko stojim na tleh kjer se plac kjer stojim oži in oži se hočem ogniti kač. Toda ker se plazijo tisi predel kejr stojijo preplavijo. ker se zavem, da na tleh in celi zamlji ozirma na celi zemlji kot planetu ni nobenega placa kjer ga ne bi kace pokrivale mi ostane oziroma mi na pamet skoči misel da zrak je prost. Tako se odločim za pobeg v zrak in nebo. Začnem elbdeti in lebdim. In ko to kače vidijo, de sme jim ušel potlej zacnejo padati iz zraka, kot dež. Torej začnem manevrirati med temi apdajočimi kačami. potlej pa se začnejo kače resno skupaj nabirati. Poskušajo se zgensti na kup in tkao anreidti goro da bi me dosegle. medtem ko s eizmikam padajočim kačam se morem umiakti tudi gori aktero kace naredijo da bi me dobile in zato morem svojo pozicijo venoemr sprminjati ko elbdim v zraku.

Konča se tkao, de s ezbudl ve spotel in z mocnim no hitrim srčnim utripom.

najbolj em rpeseneča, de je 1  poajv sanj medel, in vsakic ko s ezgodi naselden pojav vsako noc ko naslednjic sanjam te sanje s emi zgodi da je bolj realno in bolj zivo vse skupaj. Celo tkao zivo kot bi sam bil fizicno v emh sanjah.

No to je to,..

Em,.. iam kdo kako idejo kj bi to ponilo
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #1 - 25.09.2009 at 00:42:15
 
Kače v tvojih sanjah so kot neke neprijetnosti, pred katerimi bi rad zbežal, vendar ne gre, kaže na  težavo v tvojem soočanju s problemi in neprijetnimi stvarmi.  Beg izbiraš kot rešitev  a sanje ti kažejo v tem primeru, da nimaš kam zbežati in  da je soočenje neizbežno.


Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #2 - 25.09.2009 at 09:56:19
 
Quote:
Kače v tvojih sanjah so kot neke neprijetnosti, pred katerimi bi rad zbežal, vendar ne gre, kaže na  težavo v tvojem soočanju s problemi in neprijetnimi stvarmi.  Beg izbiraš kot rešitev  a sanje ti kažejo v tem primeru, da nimaš kam zbežati in  da je soočenje neizbežno.


Lep pozdrav

Hm,.. ja tako s nakako konča k nimam akm spizdit.

Pred čim pa bežim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #3 - 25.09.2009 at 10:10:31
 
Kača ni samo sanjski simbol, pač pa tudi arhetip, kar pomeni, da je v človekovih sanjah že mnogo tisočletij in več civilizacij njegovega razvoja, zato bomo zanjo porabili več besed in več prostora, saj je v vsem tem dolgem obdobju vedno predstavljala živali, zaradi katerih smo bili najbolj prestrašeni, obenem pa tudi fascinirani. Zato se je zaradi miselnih vzorcev, ki jih je človek podedoval in nadgrajeval, vedno stresel od strahu tudi pred kačo, ki ni strupena in je neškodljiva. Kača namreč živi v okolju, ki ga človek še vedno ne razume in po biblijski zgodbi je celo Bog posejal sovraštvo med človekom in kačo.
Kača je zato v sanjah posameznika slika posebnih, pradavnih sil, saj sicer ne bi nanj naredila tako izrednega vtisa. Je tudi izreden simbol psihične energije, zato je tisti, ki se v sanjah sreča s kačo, naletel na moči globine duše, ki so zaenkrat še nepoznane njegovemu zavestnemu jazu in so stare toliko, kot ta žival in pradavnega časa. C.G. Jung pravi:"Kača v sanjah je vedno znamenje nečesa, kar je zelo pomembno v nezavednem delu človeka in počasi prihaja ven na svetlo in postaja aktivno". To "nekaj" je lahko slabo lahko dobro, zato ima kača vedno pomen razpetosti med najbolj protislovnimi notranjimi stanji in občutki. Dokler sanjamo kačo(e), da je(so) zvita(e) v klopčič, vse dotlej morate vedeti, da še niste dosegli enosti na določenem področju in da tam še vedno vlada nered in panika primitivnih razlag in hotenj. Vse to povzroča nemir globoko v vašem nezavednem delu in sanje so posledica oz. opozorilo ali tudi razlaga, ki vam ga daje vaš nezavedni del. Kadar se kača zvije v spiralo (piramidno), sanje govorijo o vaši usmerjenosti v svoj notranji svet navideznega ali resničnega miru.

Sanjati veliko kačo je znamenje sovražnika ali določene izgube ; tudi majhna kača je slabo znamenje, ker prinaša v vaše okolje nesoglasja in prepire. Napad ali ugriz pa razlagamo tako, kot se zaključi: če od njiju umrete ali ste težje-lažje ranjeni, lahko zbolite ali vas opravljajo, če pa vam nič noče oz. jo premagate, je vsekakor dobro znamenje.
Če jo celo ubijete, vedite, da vas čaka uspeh v vsem, kar trenutno delate in boste nadaljevali začeto.
Kadar imate kačo v prostoru, bežite pred njo ali se skrijete v prostor pomeni strah pred odločitvami ter nujo po zaščiti, ki pa jo v takem primeru sanj ne boste dobili, samo zožili si boste prostor delovanja.
Če ne veste, ali je kača v sanjah strupena oz. škodljiva, je potrebno , da v resničnem svetu stvari pogledate tudi z drugega zornega kota, saj ni nujno, da so tako slabe kot si predstavljate.
Če kačo čutite na sebi , to pomeni, da vas bo izdal človek, ki mu zaupate (saj veste tisto o kači, ki jo gojimo na prsih). Te sanje lahko razložimo tudi obratno - da se boste vi sami izneverili neki svoji lastnosti oz. človeku, ki za vas predstavlja princip te lastnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #4 - 25.09.2009 at 10:20:00
 
Robi wrote on 25.09.2009 at 10:10:31:
Kača ni samo sanjski simbol, pač pa tudi arhetip, kar pomeni, da je v človekovih sanjah že mnogo tisočletij in več civilizacij njegovega razvoja, zato bomo zanjo porabili več besed in več prostora, saj je v vsem tem dolgem obdobju vedno predstavljala živali, zaradi katerih smo bili najbolj prestrašeni, obenem pa tudi fascinirani. Zato se je zaradi miselnih vzorcev, ki jih je človek podedoval in nadgrajeval, vedno stresel od strahu tudi pred kačo, ki ni strupena in je neškodljiva. Kača namreč živi v okolju, ki ga človek še vedno ne razume in po biblijski zgodbi je celo Bog posejal sovraštvo med človekom in kačo.
Kača je zato v sanjah posameznika slika posebnih, pradavnih sil, saj sicer ne bi nanj naredila tako izrednega vtisa. Je tudi izreden simbol psihične energije, zato je tisti, ki se v sanjah sreča s kačo, naletel na moči globine duše, ki so zaenkrat še nepoznane njegovemu zavestnemu jazu in so stare toliko, kot ta žival in pradavnega časa. C.G. Jung pravi:"Kača v sanjah je vedno znamenje nečesa, kar je zelo pomembno v nezavednem delu človeka in počasi prihaja ven na svetlo in postaja aktivno". To "nekaj" je lahko slabo lahko dobro, zato ima kača vedno pomen razpetosti med najbolj protislovnimi notranjimi stanji in občutki. Dokler sanjamo kačo(e), da je(so) zvita(e) v klopčič, vse dotlej morate vedeti, da še niste dosegli enosti na določenem področju in da tam še vedno vlada nered in panika primitivnih razlag in hotenj. Vse to povzroča nemir globoko v vašem nezavednem delu in sanje so posledica oz. opozorilo ali tudi razlaga, ki vam ga daje vaš nezavedni del. Kadar se kača zvije v spiralo (piramidno), sanje govorijo o vaši usmerjenosti v svoj notranji svet navideznega ali resničnega miru.

Sanjati veliko kačo je znamenje sovražnika ali določene izgube ; tudi majhna kača je slabo znamenje, ker prinaša v vaše okolje nesoglasja in prepire. Napad ali ugriz pa razlagamo tako, kot se zaključi: če od njiju umrete ali ste težje-lažje ranjeni, lahko zbolite ali vas opravljajo, če pa vam nič noče oz. jo premagate, je vsekakor dobro znamenje.
Če jo celo ubijete, vedite, da vas čaka uspeh v vsem, kar trenutno delate in boste nadaljevali začeto.
Kadar imate kačo v prostoru, bežite pred njo ali se skrijete v prostor pomeni strah pred odločitvami ter nujo po zaščiti, ki pa jo v takem primeru sanj ne boste dobili, samo zožili si boste prostor delovanja.
Če ne veste, ali je kača v sanjah strupena oz. škodljiva, je potrebno , da v resničnem svetu stvari pogledate tudi z drugega zornega kota, saj ni nujno, da so tako slabe kot si predstavljate.
Če kačo čutite na sebi , to pomeni, da vas bo izdal človek, ki mu zaupate (saj veste tisto o kači, ki jo gojimo na prsih). Te sanje lahko razložimo tudi obratno - da se boste vi sami izneverili neki svoji lastnosti oz. človeku, ki za vas predstavlja princip te lastnosti.


Hm,.. zanimivo.

Pol se bvojim pa se bezim,.
kaj to ne more revt tudi de more sv nekiv ejreti oziroma da so azte vleiek reci določene itd, oziroma da mas v prihodnsoti se velikobojev in sranja ter da jih mroe spremagati in da iasm doloceno psoalsntvo

Nimam bale sam prasam.

Ker tele kace so tkao zive k da jih geldam tuki ob meni. v sanjah
.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #5 - 25.09.2009 at 10:31:05
 
Quote:
Hm,.. zanimivo.

Pol se bvojim pa se bezim,.
kaj to ne more revt tudi de more sv nekiv ejreti oziroma da so azte vleiek reci določene itd, oziroma da mas v prihodnsoti se velikobojev in sranja ter da jih mroe spremagati in da iasm doloceno psoalsntvo

Nimam bale sam prasam.

Ker tele kace so tkao zive k da jih geldam tuki ob meni. v sanjah

Ni to napoved za prihodnost, ampak za tvoje trenutno stanje in odraz preteklosti. Lahko pa pomeni, da imaš še veliko dela.
Mislim, da je potrebno razumeti sebe in zakaj imaš tako življenje, kot ga imaš. Z borbo ne boš dosegel cilja, saj ti kače sledijo. Mogoče se bojiš soočiti s sabo oz. nekim delom sebe....

Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #6 - 25.09.2009 at 11:04:19
 
radovedni soncek wrote on 25.09.2009 at 09:56:19:
Pred čim pa bežim?


Sem ti napisala, pred problemi, neprijetnimi stvarmi, najbolje boš sam vedel, premisli kaj se ti je dogajalo v tem življenskem obdobju.

Za kaj več razlage še povej, če se spominjaš, ali so se te sanje čist nehale po štirinajstem letu, ali jih še kdaj sanjaš.

In ali te kdaj v sanjah kaka kača tudi ugrizne, ogroža ali se zgolj plazijo.

In kaki so tvoji občutki v teh ponavljajočih sanjah, razen strahu in bega, se kdaj bojuješ proti njim ali jih opazuješ ali vedno samo bežiš pred njimi.

Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #7 - 25.09.2009 at 11:19:26
 
Robi wrote on 25.09.2009 at 10:31:05:
Quote:
Hm,.. zanimivo.

Pol se bvojim pa se bezim,.
kaj to ne more revt tudi de more sv nekiv ejreti oziroma da so azte vleiek reci določene itd, oziroma da mas v prihodnsoti se velikobojev in sranja ter da jih mroe spremagati in da iasm doloceno psoalsntvo

Nimam bale sam prasam.

Ker tele kace so tkao zive k da jih geldam tuki ob meni. v sanjah

Ni to napoved za prihodnost, ampak za tvoje trenutno stanje in odraz preteklosti. Lahko pa pomeni, da imaš še veliko dela.
Mislim, da je potrebno razumeti sebe in zakaj imaš tako življenje, kot ga imaš. Z borbo ne boš dosegel cilja, saj ti kače sledijo. Mogoče se bojiš soočiti s sabo oz. nekim delom sebe....



veš nočem da mi rečes da se nocem soočiti z določenim delom sebe, to mie kar zbode,..

mislim,.. vse reci k jih vem sme pergeldal,.. edino kar nocem je napredovati v tej smeri v kateri bi smel in mogel akr je loično ker vem da bo se vec dreka in en vem kej bom pristal v zemlji ali kej hujse,..

nimam pojma,... kj nj recme
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #8 - 25.09.2009 at 11:24:58
 
Quote:
radovedni soncek wrote on 25.09.2009 at 09:56:19:
Pred čim pa bežim?


Sem ti napisala, pred problemi, neprijetnimi stvarmi, najbolje boš sam vedel, premisli kaj se ti je dogajalo v tem življenskem obdobju.

Za kaj več razlage še povej, če se spominjaš, ali so se te sanje čist nehale po štirinajstem letu, ali jih še kdaj sanjaš.

In ali te kdaj v sanjah kaka kača tudi ugrizne, ogroža ali se zgolj plazijo.

In kaki so tvoji občutki v teh ponavljajočih sanjah, razen strahu in bega, se kdaj bojuješ proti njim ali jih opazuješ ali vedno samo bežiš pred njimi.

Lep pozdrav



Toko je, 1/3 wsanjs me jih opazoval,.. potlej ap psopešeno bežal in na noben način ni pobojev da bi s ejih dotaknil,.. cim boljstran od kac in bogne daj da se bi jih dotakin.

Kače so letele po zraku padle se zvijale kot v filu jone sindijana itd,... vse je mrgolelo. Balsme s ejih za popizditi tko zelo da sem se paničen poajvil z custvi. Prov uan panika ko ne mislsi in samo bezis ne geldas nazaj samo bezis,..

in na koncu je tkaor atalo da je bila cela zemlaj polna kač ekr sme se umikal po kontinetih in kos em spoznal da je cela zemlaj polna kac sem pol hotel drugam sam k nism nobnga poznal kraja kamro bi lohak sel so em dohitele in kombinacja z strahom se zbidim.
Nekielt tega nismmel samo sem pa jih mel pri 20 letih samne tkao mocne in iste sanje,..




No, pa se en sanje,...

Obstaja blok k je neskoncno visok,. in po dnjem sem smucal po hodnikih. Imas stopnišče k se vzepnja gor in vske tok asa je restavracija kot neke vrste orkepcevalnica in pol smo hodili gor po teh stopnicah in smo dol po stopnicah smucali z vso opremo,...

tud nimam pojam o tem

De ne govorim, da sem nosil zalto na 2100 metrov visok hrib ozirma al sme ga dol sprvljal ja zalto ej bilo treb iz rudniak v dolinos rpviti in sem ga nosil pa nosil,..
svasta,..

Problem ej v tem,. da ko sanjam zgeda kto da bi bil nekej drugje in tma zivel naseden dan pa bi rpisel nazaj sem tuki in se zbudil k da bi nekje drugje bil v drugem telesu,.. recmo,..
kaj ajz vem

Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #9 - 25.09.2009 at 11:59:10
 
radovedni soncek wrote on 25.09.2009 at 11:19:26:
veš nočem da mi rečes da se nocem soočiti z določenim delom sebe, to mie kar zbode,..

Wink



Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #10 - 25.09.2009 at 12:15:21
 
Quote:
radovedni soncek wrote on 25.09.2009 at 11:19:26:
veš nočem da mi rečes da se nocem soočiti z določenim delom sebe, to mie kar zbode,..

Wink





...
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #11 - 25.09.2009 at 12:17:28
 
radovedni soncek wrote on 25.09.2009 at 12:15:21:
Quote:
radovedni soncek wrote on 25.09.2009 at 11:19:26:
veš nočem da mi rečes da se nocem soočiti z določenim delom sebe, to mie kar zbode,..

Wink
http://www.youtube.com/watch?v=PAqbSPo2pJw&feature=channel_page

z tem s enocem soočiti,... ekr ce se sosočisl lahko umres,...

sotlo psie v knjigah,... in to ej to

tako de ne me obsojat ce ne razume kdo,..





...

Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #12 - 25.09.2009 at 12:22:24
 
ahh...   ce bos pogledal vase in se zato bolje razumel in odpravil tezavo dve - ne bos umrl  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #13 - 25.09.2009 at 12:26:16
 
Quote:
ahh...   ce bos pogledal vase in se zato bolje razumel in odpravil tezavo dve - ne bos umrl  Wink



Lej mi poveš kako ti doejmas da s epogeldas v sebe.

Renso mislim, kako nj to zgleda.

Jaz poznam sam 1 način kko lohak rpdiem do resnice.
Kak je tovj način.

Problm ej v tem da ce to anredim po mojemnačinu ni nujno da obm ziv s eko bom končal.

Ker so enormen obremnitve za telo.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Moje poanvljajoče sanje skozi zivljenje
Reply #14 - 25.09.2009 at 12:38:36
 
..da se vprasam zakaj me neka stvar moti, zakaj pocnem nekaj s cimer si ustvarjam bad,  kr odgovor je v meni sam ga nocem videt(?), in potem ko to vem lahko stvar spremenim
..da se vsedem, tu, tam, med drevesi, na vlaku, pogledam navlako in malo razmislim. Lahko pa ga tud malo prosetam  Wink
..meditacija

in se je tega..    
"vsak maler ima svoje oci" - joke
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6