Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 33 34 35 36 37 ... 52
(Read 385039 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Konoplja
Reply #510 - 20.12.2011 at 16:56:12
 
Quote:
Saj pravim, ko bo dovoljeno. Saj še maš tisti mali traktor? Nič ne bo švicanja. Nobenga ročnega okopavanja. Me križ boli.
Govorim o tem izrecno zaradi zaslužka. Ne zaradi matranja. Olje bi šlo v promet. Ostalo me ne zanima.

Lp,Igor


Se bova spomladi ko prideš kaj pogovorila.Trenutno res sedim tule -ampak sem ves na trnih,kaj se bo izcimlo s Srbi.Naveličan sem že te neresnosti z njihove strani.Kar neki nakladajo in nakladajo in prelagajo izvedbo posla.Če te pridejov EU jo po 14 dneh več ne bo. Kar bi bilo odlično!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Konoplja
Reply #511 - 20.12.2011 at 16:58:46
 
To o cemer se govori je konopljina smola , ni olje ne has . Je smola in je izgleda zascita pred divjadjo in skodljivci nasploh . Preprosto kakor smrekov storz z smolo . Ta se loci od rastline z primernim topilom ki se ga nato precedi in zvaporira zato da ostane samo smola v cisti obliki .


Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #512 - 20.12.2011 at 17:02:00
 
Cincajo ne in potem nategujejo s časom. Tipično za Srbe. Polako čemo, pravijo, ker so cince marince.

Ni problema, ko se dekriminalizira, bo aktualno.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Konoplja
Reply #513 - 20.12.2011 at 17:06:49
 
Vozil sem se letos mimo parih polj konoplje vsak dan , bila so tik ob cesti in rasla je tam kakor vse drugo nihce se ni zmenil zanjo je ni kradel uniceval niti policaji niso stopili do nje , ceprav je bila le deset korakov od ceste avtobusne in krizisca .
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Konoplja
Reply #514 - 20.12.2011 at 17:16:54
 
Dante wrote on 20.12.2011 at 16:01:38:
Tud meni je padlo v oči širok potencial konoplje še pred poletjem tega leta, prej to kao ni bilo aktualno. Pol sem še poskusil tole olje, ke je kar, sam še predrago ... pa tud računa nazaj nisem dobo ... eh. Konoplja je še vedno draga ... bilo kam greš kupit kaj z etiketo eko ali bio, ti gor prilimajo duplo ali triplo ceno. To ti je trženje po evropsko.
S tem "vmešavanjem" v temo hočem reči, da v takšnem sistemu kot živimo ne gre tako hitro ... enostavno nima smisla jamrati in kritizirati, ampak če verjameš v idejo in moč konoplje, pa da to uspe .... deluj na pravi način, z bolj pozitivnim pristopom.  

Saj žalostno je to s kurilcem, ampak ga trošimo v Sloveniji ekstra preveč ... velik promet in manjša cena. Pol je tu še oljna ogrščica, ki daje manjši izplen olja na hektar kot konoplja. Po vsem tem še niso zalaufali dovolj s konopljo, ni državne podpore, državna uprava bolj vegetira, ker ni novega ministrstva. Pa razni kontra lobiji in neurejeni predpisi. Pa mati vseh afer - orožarski posli in podobno ... to je en šmorn vse skup.

pozdrav!

torej
drago plačaš olje iz konoplinih semen zato ker je konoplja prepovedana ... ker je tretirana kot droga ... in ker je nekdo določu da je to slabo ... če je zadeva droga (le kdo)
enako ti nafto lahko dražje računajo ker so ukinl konkurenco - konopljo ... že zdavni

žal mi je da ne zmorete razumet, da bi uporaba v industriji in zdravstvu bla tko izredno dobrodelna za ljudi da noben sploh več ne bi pomislu da je kej slabga kašnga spohat
enako kot zdej ni nč slabga kašnga spit
še kašnih 10 let maximalno menda
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Konoplja
Reply #515 - 20.12.2011 at 17:18:46
 
Quote:
Robi wrote on 20.12.2011 at 16:17:07:
Najbolje biti osvobojen od same potrebe po zakajevanju. Vsaj nimaš problemov glede tega, kako zadovoljiti to potrebo.  Smiley

Zmotno.
Sedaj si osvobojen od same potrebe zaradi prepovedi. V bistvi si prisiljen v sprijaznjenje s prepovedjo.

Želja, ki se spremeni v potrebo, naj bo prosta izbire. Dokler izbiraš si pogojen, ko ti ni potrebno izbirat, ko je samoumevno si prost.

Lp,Igor

Zmotno je tvoje prepričanje, ki temelji na tem, da bi naj vsi razmišljali kot ti.
Če ne čutiš potrebe, nimaš kaj izbirati...Če me ne tišči srat, se mi ni treba obremenjevati s tem, kje bom opravil to potrebo... Smiley
A tega ne razumeš, ker gledaš iz svojega stališča.
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #516 - 20.12.2011 at 17:22:01
 
Povej, da ga serješ po svetu samoumevno, pa bo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Konoplja
Reply #517 - 20.12.2011 at 17:36:08
 
Robi neumno je da bi se z nekimi prepricanji loceval zato da se ti ni treba obremenjevat z potrebo . Ponavadi zaradi tega potem clovek podpira prepovedi. Ko zasuznji sebe bi potem se druge , seveda z neko iluzija da je to dobro za vse , iluzija zato ker odkrito   Smiley nihce ne more vedet kaj je dobro za drugega , celo za vse .
Saj potem to ni svoboda ampak sanje o svobodi . Potrebe so pa lahko povsod v trgovini ali mesariji ko meces v kosaro vse kar je dobro ,lepo...
Zato lahko reces da si osvobojen od potrebe po kajenju samo kadar kadis ne da bi kadil zaradi potrebe .
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Konoplja
Reply #518 - 20.12.2011 at 17:56:01
 
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 16:12:10:
Jaz sem en kurču kmet.Letos sem posadil kakšen ar česna,da probam zadevo.

lol
pa nisi res?
za kaj pa si ga mislu tolk porabt?
lol

na enmu vrtu se nardi use kar se rabi - 10x10m
use za dušo in telo
imho za celo leto
sam treba bit pa priden ... skoz drkat kei

lol

si te kr predstavljam

hhhhhhh





nameravam da za trenutek umaknete misel stran od 'zakajevanja'
in pomislte kaj use uničujete s tem ko gonte svojo (resnico); kolk seb in svojim bratom in sestram enih krasnih zadev uzemate usak trenutek ... s tem ko se še kr slepite ... in si ne priznate da spada konoplja med rman, koprivo in podobne rože ... mogoče blj belo omelo, pa rutico ... pa take blj tamočne ...
ki so vam s kodexom alimentarisom itaq že prepovedane, samo še lokalno zakonodajo se apdejta ...

kr tiščite oči močno skupi
in molte




hop
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 16:44:46:
Policaje vedno na dvorišču-kontrole itd

cefizl
še en od praktičnih razlogov zakaj NE posadit konoplje, kljub temu da požreš papriologijo IN najdeš kupca za konopljo
BOG NE DAJ da konopljo posekaš, posušiš nad enim polivinilom, fejst otreseš in si pobereš tono semen, ki jih lahko pol sam poješ na 100 načinov
neeeeeeeee
ti morš narest sto ton semen, da se SPLAČA
da ti jih nekdo odkup, jih predela in proda
tiste pa pol lahko kupš in ješ
ko si dva krat ddv plaču

hhhhhh

Smiley



bom vama jest pršu podelat kar bo treba za konopljo Wink

me bo hrbt nehu bolet usaj mal
Tongue


no ... še ena smola
kot sm reku, njih je več - alkaloidov ... usi skupi pa dajo vrsto ... strain - al kako je že izraz, k sm zaslutu da ga narobe uporabljam ...

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #519 - 20.12.2011 at 18:06:36
 
Se bomo zmenil, da bo prow. Jaz semena, Gape motika, Alojz plac in je Wink

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Konoplja
Reply #520 - 20.12.2011 at 18:34:30
 
ego-3p wrote on 20.12.2011 at 17:36:08:
Robi neumno je da bi se z nekimi prepricanji loceval zato da se ti ni treba obremenjevat z potrebo . Ponavadi zaradi tega potem clovek podpira prepovedi. Ko zasuznji sebe bi potem se druge , seveda z neko iluzija da je to dobro za vse , iluzija zato ker odkrito   Smiley nihce ne more vedet kaj je dobro za drugega , celo za vse .
Saj potem to ni svoboda ampak sanje o svobodi . Potrebe so pa lahko povsod v trgovini ali mesariji ko meces v kosaro vse kar je dobro ,lepo...
Zato lahko reces da si osvobojen od potrebe po kajenju samo kadar kadis ne da bi kadil zaradi potrebe .

Verjamem, da potrebe so...A več jih imaš, manj si svoboden, saj si odvisen od zadovoljevanja.
Marsikdo se bori, pa tvega življenje zaradi potrebe po zakajevanju....In zakaj ? Ker je svoboden ?

Zato pa imam res večkrat občutek, da prihajam iz onostranstva. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #521 - 20.12.2011 at 18:42:37
 
Občutek te pač vara.
Če misliš zmotno še nisi venzemaljec.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Konoplja
Reply #522 - 20.12.2011 at 18:43:11
 
Robi wrote on 20.12.2011 at 18:34:30:
ego-3p wrote on 20.12.2011 at 17:36:08:
Robi neumno je da bi se z nekimi prepricanji loceval zato da se ti ni treba obremenjevat z potrebo . Ponavadi zaradi tega potem clovek podpira prepovedi. Ko zasuznji sebe bi potem se druge , seveda z neko iluzija da je to dobro za vse , iluzija zato ker odkrito   Smiley nihce ne more vedet kaj je dobro za drugega , celo za vse .
Saj potem to ni svoboda ampak sanje o svobodi . Potrebe so pa lahko povsod v trgovini ali mesariji ko meces v kosaro vse kar je dobro ,lepo...
Zato lahko reces da si osvobojen od potrebe po kajenju samo kadar kadis ne da bi kadil zaradi potrebe .

Verjamem, da potrebe so...A več jih imaš, manj si svoboden, saj si odvisen od zadovoljevanja.
Marsikdo se bori, pa tvega življenje zaradi potrebe po zakajevanju....In zakaj ? Ker je svoboden ?

Zato pa imam res večkrat občutek, da prihajam iz onostranstva. Smiley
Kaj pa ce nimas samo obcutka in si res tam  Huh  Potreb se nimas kaj bati  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Konoplja
Reply #523 - 20.12.2011 at 19:13:22
 
gape

Ni problem delo in koristnost konoplje, problem je njena dejanjska kriminalizacija-ne samo s strani države s strani neozaveščenih nerazgledanih.Raje imam mir kot milijon nepotrebnih nevšečnosti.Na 10x10 lahko kopljepš vsak dan ne boš pridelal ozimnice,ker moraš upoštevati rastno -dobo rastlin.Sem že imel novodobne kmetovalce na ogledih,malo trave malo listja pa raste.Na koncu boš pa kislico in deteljo jedu.BREZ MOTIKE NI NIČ!PA ME LAHKO ŠE TAKO PREPRIČUJEŠ!!Ko se videl te sonaravne novodobne kmetovalce,ki še motike ne poznajo sem se začel križat,kako lahko taki zgubljenci sploh živijo!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Konoplja
Reply #524 - 20.12.2011 at 19:49:54
 
Alojz in Sandib wrote on 20.12.2011 at 19:13:22:
gape

Ni problem delo in koristnost konoplje, problem je njena dejanjska kriminalizacija-ne samo s strani države s strani neozaveščenih nerazgledanih.Raje imam mir kot milijon nepotrebnih nevšečnosti.Na 10x10 lahko kopljepš vsak dan ne boš pridelal ozimnice,ker moraš upoštevati rastno -dobo rastlin.Sem že imel novodobne kmetovalce na ogledih,malo trave malo listja pa raste.Na koncu boš pa kislico in deteljo jedu.BREZ MOTIKE NI NIČ!PA ME LAHKO ŠE TAKO PREPRIČUJEŠ!!Ko se videl te sonaravne novodobne kmetovalce,ki še motike ne poznajo sem se začel križat,kako lahko taki zgubljenci sploh živijo!

sej nč ne rečem ... kar seješ to žanješ Wink
več k energije vložiš - časa posvetiš vrtu več ti povrže ...
zakaj se ti zdi da je to treba izpostavljat?

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 33 34 35 36 37 ... 52