Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 24 25 26 27 28 ... 52
(Read 384896 times)
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #375 - 19.07.2011 at 15:49:32
 
Na hitro sem pregledal Poročilo EU za leto 2010 o Stanju na področju problematike drog. Slovenija v njem sploh ni omenjena, niti v statistiki. bKot, da ne bi poslali poročila in se vse pri nas govori na pamet.
Portugalska spada v tem poročilu med manjšo razširjenost marihuane v % med prebivalstvom Evrope.

Prav tako sem pogledal nporočilo, ki si ga ti Usodni napopal kot tvoje (v angl.) in je enako v tem poročilu Evrope za 2010. Zato sem skeptičen, da si ga napisal ti, ker Slovenija sploh ni omenjena v poročilu. In če bi ga napisal ti, bi vedel, da je tudi v slovenskem jeziku, kot brošura. Usodni, to tvoje natolcevanje je zelo dvomljivo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Konoplja
Reply #376 - 19.07.2011 at 15:57:30
 
GospodarUsode wrote on 19.07.2011 at 10:29:28:
kmetje konji bebci so se pozanimali. In ugotovili, da Greenvald (CATO Institute) dela isto kot vi; manuipulira s podatki. Zakaj? Možakar je iz podatkov portugalske inštitucije za droge ...

super
super
tebe pač skrbi kako so podatki interpretirani
men je pač super prebrat da obstaja še ena dežela ki je to usaj probala že narest ...

te pridem prow obiskat če lahko ...
GospodarUsode wrote on 19.07.2011 at 13:28:29:
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Dunajska 22, soba 204. Da te vidim junaka.

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: Konoplja
Reply #377 - 19.07.2011 at 17:34:52
 
gape wrote on 19.07.2011 at 15:57:30:
GospodarUsode wrote on 19.07.2011 at 10:29:28:
kmetje konji bebci so se pozanimali. In ugotovili, da Greenvald (CATO Institute) dela isto kot vi; manuipulira s podatki. Zakaj? Možakar je iz podatkov portugalske inštitucije za droge ...

super
super
tebe pač skrbi kako so podatki interpretirani
men je pač super prebrat da obstaja še ena dežela ki je to usaj probala že narest ...

te pridem prow obiskat če lahko ...
GospodarUsode wrote on 19.07.2011 at 13:28:29:
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Dunajska 22, soba 204. Da te vidim junaka.



Seveda lahko! In ja, skrbijo me interpretacije podatkov, jebat ga, prevečkrat sem že verjel na besedo in bil nategnjen. Zdaj pogledam in se prepričam sam, če le lahko ...

Igor, od kje tebi ideja da je karkoli od citiranega v mojih pisanjih moje delo? Mater, pa saj je vir informacije ravno zato pripopan zraven, da lahko vsak sam pogleda, se prepriča in ustvari lastno mnenje ... Tako kot jaz!
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #378 - 19.07.2011 at 18:55:47
 
Napisal si, da je označevanje z barvo tvoje delo.

Prebral sem na hitro, kot: označeno z barvo je moje delo.

Dobro, dobro, napiši, da ti samo pobarvaš, kar se tebi zdi pomembno. Da ni pomemben cel tekst, tabele in vse kar spada zraven ampak, samo določeni citati, ki ustrezajo tvojemu miselnemu kalupu. Povej, da naj beremo selektivno in tisto kar ti poštrihaš.

Sicer pa tisti link ne dela in sem se moral kar potrudit, da sem našel to brošuro, ki nima ne avtorjev ne sistema, kako so prišli do podatkov. Je neka brošura splošnega značaja, ki jo pametne vlade tudi tako jemljejo, odločajo se pa po ladstni pameti. Tisti pa, ki je nimajo(pameti) pa kopirajo in to uzakonijo, zaradi lenobe in, da bi ugajali bili simpatični, bumbarjem v evropskih komisijah.

Povem ti, da vse kar pride iz Bruslja ni svetinja in tam niso nič bolj pametni kot mi. Zato ti ni trba plaziti se pred njimi in se jim delati simpatičnega. Jaz do njih nimam rešpekta, edino kar je, imajo dobro menzo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: Konoplja
Reply #379 - 20.07.2011 at 03:16:58
 
Italijani lahko gojijo marihuano na svojih balkonih
12.7.2011

Italijansko vrhovno sodišče je odločilo, da državljani lahko gojijo marihuano na balkonih in terasah svojih domov. Po mnenju sodišča namreč tako majhna količina "ne more škoditi nikomur".
Vrhovno sodišče je s tem zavrnilo pritožbo tožilstva na oprostilno sodbo 23-letniku, ki je na balkonu v Kalabriji v vrtni posodi za rože gojil marihuano. Iz rastline bi lahko dobil 16 gramov marihuane, poroča italijanska tiskovna agencija ANSA.
Razsodba naznanja novo poglavje pravosodne politike italijanskega vrhovnega sodišča, ki je v preteklosti vedno kaznovala tudi posedovanje najmanjših količin narkotikov.
Sodišče je leta 2009 že izzvalo zgražanje javnosti, saj je razsodilo, da se konoplja sme gojiti vse dokler ne zraste do tolikšne mere, da se lahko iz nje dobi mamilo – tudi policija lahko glede tega ukrepa šele takrat, ko obstaja "konkretna grožnja".


Vir: Dnevnik

Zanimivo, da to počnejo naši italijanski sosedje, upam da bo kaj takega kmalu tudi pri nas.  Roll Eyes  Shocked  Smiley  Cheesy  Grin
Back to top
« Last Edit: 21.07.2011 at 01:41:07 by ik.kanu.na »  
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #380 - 20.07.2011 at 08:11:18
 
To si lepo našel.

Ampak kaj, ko se naši birokrati tako bojijo marihuane, da se jim še koze smejijo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Konoplja
Reply #381 - 20.07.2011 at 09:32:04
 
Quote:
Ma ja, samo če pomisli, tudi kača sika, drugače bi jo otroci pretepli. Mora sikniti, tako je in včasih pičiti. Blizu mene (4km) je Sava in je ne grem preplavat zaradi enega kmetavzarja (kmet brez zemlje, ki bi mu omogočala preživetje). Kot sem mu povedal, izhajam iz posestnikov (status v kraljevini SHS) in imam neizmerno toleranco do kmetov. Vendar tale patron to ni, ni niti uradnik, je navadna napihnjena birokratska žaba. In, če me bo res razjezil se bom pokazal v njegovem uradu, ga prežvečil in izpljunil. In ko, če bo prišel k pameti, mu bom čez leta, desetletja pomagal. Tako kot mnogim.

Lp,Igor


Ni problema, kad se mora , mora se .
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Konoplja
Reply #382 - 25.07.2011 at 15:49:51
 


tam nekje okoli 8 minute govori o tem kako in zakaj THC ubije rakave celice.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Konoplja
Reply #383 - 25.07.2011 at 16:20:44
 
http://www.youtube.com/watch?v=X0luX7LUB5U&feature=player_detailpage#t=479s

posebi odlična je pri možganskem raku
zna prow pobit rakave celice kao ... ostalih pa seveda ne Tongue
Smiley

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Konoplja
Reply #384 - 01.08.2011 at 22:17:13
 
Terence McKenna, sem bil "začuden" ko sem slišal da tumor na možganih al nekaj takega..


drugač pa, dober članek o roži v sobotni prilogi Večera če ma kdo možnost..
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Konoplja
Reply #385 - 01.08.2011 at 22:34:34
 
tumor al nekaj takega  Smiley
Verjetno ni cisto jasno
najbrz se je pa vecinoma zakajal kar pa ni najbol ucinkovita metoda za unicevanje raka.

mislis tole
http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/stolpec650/clanek/clanek_natisni/?kaj=3&id...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mr.Smith
5
*****
Offline


Posts: 695

Re: Konoplja
Reply #386 - 01.08.2011 at 22:51:01
 
Ja, samo na papirju je tega več.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Konoplja
Reply #387 - 10.08.2011 at 16:17:54
 
Carl Sagan on marijuana (essey)
http://hermiene.net/essays-trans/mr_x.html
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Konoplja
Reply #388 - 10.08.2011 at 21:13:14
 
Devi wrote on 10.08.2011 at 16:17:54:
Carl Sagan on marijuana (essey)
http://hermiene.net/essays-trans/mr_x.html


Carl Sagan -lepo je opisal.Upal je da ni daleč čas ko se legalizira canabis. Drugače pa Carl Sagan je eden redkih ljudi,ki jih jaz res cenim.Njegove serije so me velikokrat dobesdno potegle vase. Človek je bil genij podajanja. Kar je pa še bolj razveseljivo on ni imel nasprotnikov ne v znanosti ne v laični javnosti.Vsi so ga nekako sprejeli kot avtoriteto. Carl uživaj, kjerkoli že si!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Konoplja
Reply #389 - 11.08.2011 at 00:56:00
 
Jah jes sem tud zrastla ob njegovih serijah Smiley

Edino to mi ni blo jasno, zakaj znanost ni najde odgovorov na vse te zanimive stvari o katerih govori. Sem rekla takrat, eh, nimate pojma, ko bom jes velika, bom vse to vedla :p
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 24 25 26 27 28 ... 52