Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 20 21 22 23 24 ... 52
(Read 384975 times)
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: Konoplja
Reply #315 - 11.07.2011 at 17:41:16
 
Ti ne potrebuješ avtoritete?! Z vsakim zapisom dokazuješ da jo. Pa ne moje, ker jaz se definitivno ne postavljam tja. Če me tam vidiš, imaš problem...

"Svinja" s podatki kot jih servirate tu gori nima kaj počet. Oziroma jih sesuje v spanju. Pa vem da tega človek ni naredil!
Ti nisi zasvojem, Bravo zate. Še enkrat; ti nisi problem, problem je tisti ki bo zasvojen postal ...

In divje rastline ne butajo, vsaj ne tasko da bi to imelo posledice. Definitivno pa ne tako kot sodobne sorte (20 + % THC). Preveri svoje vire.
Glede zdravilnosti; bi bil dober pa mi povedal od kod ti informacija? (čeprav se mi dozdeva da je tako, logika pač; ampak ta logika je že odpovedala, zato bi rad imel v rokah kaj bolj konkretnega) Sanje zakajencev niso dovolj ...

Časa pa imaš točno toliko kot si ga daš. Ali pa resno misliš, da bo 21.12.2012 konec?  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
ik.kanu.na
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 918

Re: Konoplja
Reply #316 - 12.07.2011 at 00:40:47
 
Gape -> a res da industrijska je manj kvalitetna, čeprav na netu pišejo, kako kvalitetno je olje in pa semena, hmm malo čudno, mogoče pa industrijska ni zdravilna.
Mogoče pa je industrijska gensko spremenjena od originalne rožce.   Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Konoplja
Reply #317 - 12.07.2011 at 10:28:15
 
ik.kanu.na wrote on 12.07.2011 at 00:40:47:
Gape -> a res da industrijska je manj kvalitetna, čeprav na netu pišejo, kako kvalitetno je olje in pa semena, hmm malo čudno, mogoče pa industrijska ni zdravilna.
Mogoče pa je industrijska gensko spremenjena od originalne rožce.   Roll Eyes

slabo sm se izrazu spet
olje iz semen od 'industrijske' je zdravilno za telo
čist isto kt od 'indijske'
nima pa 'industrijska' opreme da zdravi duha direktno ... samo posredno preko telesa pač ... to pa traja ...

možno je use
ne trdim da use vem pravilno
ampak živim kot da bi vedu in mi gre kr ok

kjer se motim sm vesel da me kdo popravi

informacij obstaja morje in u levo in u desno
in gor in dol
in sm in tja
kaj bo kdo zase uzeu za resnično, je pač naša svobodna izbira ...


GospodarUsode wrote on 11.07.2011 at 17:41:16:
Časa pa imaš točno toliko kot si ga daš. Ali pa resno misliš, da bo 21.12.2012 konec?  Roll Eyes

verjamem da se bo 2012 21 12 zaprla možnost da se odločiš kaj boš s sabo ... in da se bo takrat začela nagnjenost zemlje premikat v smeri centriranja ... da wobble ne bo več obstaju ... da se bo to zgodil se morjo prej poli premaknt ... se že premikajo po več 10 km na leto ... menda ... jest nimam risorsov da to preverim ... to bi naj blo okol solsticija - trigger ... hkrati je triger še poravnava planetov ... ko ta dva triggerja upalita ... je meja
in pol traja izravnavanje osi zemlje so enakonočja
ko se zemlja razsvetli

v zadnjem odstavku so vsi odgovori na vse zakaj-e
zakaj smo kjer smo
zakaj se nam dogaja kar se nam dogaja
in proti kam gremo

zdej
a se bo zemlja, kot se je že, razdelila na več realnosti ob tem, je pač odvisno od duš ki se tuki dogajajo - od njih namer
možnosti je več
med njimi tud pobeg

že nekih 10 let živim z zavedanjem tega
in mi nč dost ne manjka


pisda je težko z vami
Quote:
Še enkrat; ti nisi problem, problem je tisti ki bo zasvojen postal ...

a je on moja odgovornost? a je tvoja?
a čmo use nože prepovedat da se kdo ponesreč ne bo porezu s kašnim? a čmo mogoče zapovedat tumpaste nože ljudem v uporabo?
dejte probat šteknt ... da če ta človk ki je u pitanju ne more postat zasvojen ... da mu kratite svobodno voljo ... kar je samo po sebi največji prekršek ... ampak seveda vi niste prepovedal ... ne vi samo vzdržujete to prepoved ...
sploh ne vem kako lahko težite ljudem ki so odločajo za kašno vrsto zasvojenosti, a vsi ste zasvojeni z življenjem popolnoma ...

odgovornost za svoje izbire je pač na plečih vsakega posameznika
spoznanja ki se porodijo iz tega pa tud
jeba je ker so ta spoznanja zelo izkrivljena, ker so zadeve prepovedane in ljudje pdaejo med kriminalce ... ki majo izkrivljene predstave o velik zadevah da lahko opravičujejo svoj obstoj
svoje življenje

se reče
odgovornost za ..... nekoga prevzemate u svoje roke, ker vi pač veste boljš ... žal prevzamete tud spoznanja ...

vi pač verjamete da ta civilizacija bo obstajala še tisočletja ... na tak način ... in se borite zanjo ...


mogoče bi mi moralo bit žal, ker te poistovečam z neko skupino ljudi ki nam krati naše pravice - tko se nam zdi - ampak s svojimi zapisi izpadeš točno tak ... kot vsaka druga ovca ki bi zašla u naš svinjak ... in bi postala svinja ...


tko da ... očitno bomo ostal vsak na svoji strani reke
in si metal pridobljene izkušnje preko nje
in gledal kako brzi svet mimo nas ... zadeve na kere nimamo vpliva ... ker smo zdavni izstopl iz tiste norišnice ...

kot sm že reku
verjetno da bomo uspel samo industrijsko spedenat do časa - itaq je že prepozn ... ampak zame je to po teh zadnjih spoznanjih absolutno premal ...
in to u bistvu samo zato, ker je kot industrijska priznana samo podvrsta sativa L - karkoli to že pač je ... ki ima manj kot 0,2% thc ... kukr neki ... kt da bi cbd pa ne bil sitn ... pa u bistvu glih cbd nardi to od človeka kar vam ni ušeč ... če bi ljudje bli na pure thcju - brez cbdja ... bi bli full blj veseli
Smiley


in res
maš prow
prow nagravžna je ta prepoved gojenja, ki mi onemogoča kadit karkoli druzga kot 20%+ ... tega pa k smetja kot si reku - kot da bi blo legalno, za usakim vogalom ... da bi pa človk kje kej domačga (sončnega) sreču ... moš it pa že med tastare ...



zdravilnost smo sprobal na sebi
zdej je pršlo že pač tolk deleč da obstajajo dežele - bolane dežele - bolanih ljudi - ki majo medicinsko konopljo u lekarni, al pa na podobn način pridejo do nje
skratka ... sanja se mi ne od kje use mam podatke
oni pač ležijo povsod ... več al manj sm use dokumentiru od kje je sproti ko sm najdu ... velik tega pa samo slišm ... od ljudi ki jim pač verjamem ... ker mi je tko lažje če druzga ne ...



phuck
neki full pomembnga sm se spomnu pa mi je ušlo iz glave ker se je mateja spomnla da bi šla mal ljubljano videt ... kako je lepa in to ...
phuck
mogoče sem pa spomnu
Tongue

nism se spomnu ...
Sad



zakaj bi blo zame rezervirano žaljenje?
vsak zapiše kar zapiše
in zapisano govori o njem (topot meni)
za zdej je samocenzura zadost dobra da nismo rabl cenzurirat še ... je pač svinjak ...

če sm te užalu in če si užaljen, je to tvoj problem
in ne moj




skratka naj bo legalno za industrijo in za bolnike, kot si reku
se bomo pač prjavl med bolnike
pa bomo usi bolani
hhhh


nimam nič proti temu
sm pa za popolno legalizacijo
ker pač itaq več ni osnove za kriminalizacijo

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #318 - 12.07.2011 at 11:24:34
 
Sam ne vidim problema toliko v Usodnemu, kot v zbirokratiziranosti države. Usodni je pač žrtev tega aparata, ki teži k regulaciji vsepovsod in vtikanje v vsakega posameznika in njegovo izbiro. Krinka jim je zdravje in neka strokovnost, podkrepljena z argumenti, katerih je pa lahko na tisoče. Pod to kategorijo se lahko skrije skoraj vse. Birokracija teži k uravnilovki, povprečju in vse bi rada pripeljala na ta nivo. Ne zaveda se povsem, da živimo v kapitalizmu in to povprečje trenutno narekuje kapital, ki obljublja lagodno, udobno življenje.
In potem pride stres, ki ni nič drugega kot to, da si ti tukaj in zdaj, rad bi bil pa nekje drugje.

Bo že, pa tudi mi bomo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: Konoplja
Reply #319 - 12.07.2011 at 12:52:39
 
Ej šefe, moram rečt, da mi je postal všeč tale način repliciranja, preko druge barve. Tisto vstavljanje oklepajčkov in kode mi je preveč komplicirano, pa ponavadi se mi še mudi ... Upam, da je to OK zate in ostale?! Pa naj se ti na tem mestu še zahvalim za strpnost in vsaj približen nivo debate (tisto o žaljenju ni letelo nate)

slabo sm se izrazu spet
olje iz semen od 'industrijske' je zdravilno za telo
čist isto kt od 'indijske'
nima pa 'industrijska' opreme da zdravi duha direktno ... samo posredno preko telesa pač ... to pa traja ...
Kolikor jaz vem (pa tudi ne trdim da vem vse), je THC ključen pri zdravljenju raka. Mehanizma ne poznam, mogoče imaš celo prav, mogoče potem zdravi duh telo. No, to se po mojem dogaja v vsakem primeru ... Olje brez THC je pač več ali manj navadno rastlinsko olje ala laneno, oljčno in podobna. Vsekakor koristno za telo in tudi zdravilno, če mu manjka maščob, ki so prisotne v olju, kaj več pa ne. Ampak!! to je moje mnenje, bi pa rad videl potreditev iz prakse v obliki kakšnega poštenega preizkusa. Zato tako utrujam na to temo. Jaz sicer spremljam tole področje (nisem iz zdravstva, sem kmet), ne poznam pa vsega kar se dogaja. Vi aktivisti pa predpostavljam da ste bolj "intimno" seznanjeni s študijami, izkušnjami in podobnim. Naj pa še enkrat poudarim (to ne morem poudariti dovolj); če hočete(mo) spremeniti trenutno ureditev ni dovolj zdraastvu pošiljat protestna pisam v stilu vsi vemo, da je zadeva koristna. Oni imajo v rokah študije, da je škodljiva! Proti ognju se lahko boriš samo z ognjem. To seveda pomeni nastopiti s trdnimi dejstvi, ne halucinacijami zakajencev (ne maram tega izraza, ne najdem pa bojšega Embarrassed)


verjamem da se bo 2012 21 12 zaprla možnost da se odločiš kaj boš s sabo ... in da se bo takrat začela nagnjenost zemlje premikat v smeri centriranja ... da wobble ne bo več obstaju ... da se bo to zgodil se morjo prej poli premaknt ... se že premikajo po več 10 km na leto ... menda ... jest nimam risorsov da to preverim ... to bi naj blo okol solsticija - trigger ... hkrati je triger še poravnava planetov ... ko ta dva triggerja upalita ... je meja
in pol traja izravnavanje osi zemlje so enakonočja
ko se zemlja razsvetli

v zadnjem odstavku so vsi odgovori na vse zakaj-e
zakaj smo kjer smo
zakaj se nam dogaja kar se nam dogaja
in proti kam gremo

zdej
a se bo zemlja, kot se je že, razdelila na več realnosti ob tem, je pač odvisno od duš ki se tuki dogajajo - od njih namer
možnosti je več
med njimi tud pobeg

že nekih 10 let živim z zavedanjem tega
in mi nč dost ne manjka
Mah, teorij in predvidevanj kaj naj bi se zgodilo takrat je malo morje. Jaz sem se že pred časom odločil, da se bom umiril in počakal da vidim kaj se bo zgodilo. Meni je še najbližja varianta o razdelitvi realnosti. Ampak, živi bili pa vidjeli. Vsekakor ne bo to konec ...

pisda je težko z vami
Quote:
Še enkrat; ti nisi problem, problem je tisti ki bo zasvojen postal ...

a je on moja odgovornost? a je tvoja?
a čmo use nože prepovedat da se kdo ponesreč ne bo porezu s kašnim? a čmo mogoče zapovedat tumpaste nože ljudem v uporabo?
dejte probat šteknt ... da če ta človk ki je u pitanju ne more postat zasvojen ... da mu kratite svobodno voljo ... kar je samo po sebi največji prekršek ... ampak seveda vi niste prepovedal ... ne vi samo vzdržujete to prepoved ...
sploh ne vem kako lahko težite ljudem ki so odločajo za kašno vrsto zasvojenosti, a vsi ste zasvojeni z življenjem popolnoma ...

odgovornost za svoje izbire je pač na plečih vsakega posameznika
spoznanja ki se porodijo iz tega pa tud
jeba je ker so ta spoznanja zelo izkrivljena, ker so zadeve prepovedane in ljudje pdaejo med kriminalce ... ki majo izkrivljene predstave o velik zadevah da lahko opravičujejo svoj obstoj
svoje življenje

se reče
odgovornost za ..... nekoga prevzemate u svoje roke, ker vi pač veste boljš ... žal prevzamete tud spoznanja ...

Na nek način se strinjam s teboj. Absolutno se strinjam da je vsak odgovoren zase. Ampak po tej logiki ukinimo vso socialo, zdravstvo, pomoč zasvojencem, policijo (vojsko itak, ampak pustimo podrobnosti). Ker to je potem logična posledica takega načina razmišljanja. Ker tako kot je nasilnež tisti, ki se je svobodno odločil zato da je nasilnež (pustimo ob strani zunanje vplive v obliki EM in kemikalij, tudi to se da razložiti po tej logiki), se je žrtev prav tako odločila da je bila tam kjer je. Torej pod črto - ko jih jebe. Al sem kaj narobe razumel?

vi pač verjamete da ta civilizacija bo obstajala še tisočletja ... na tak način ... in se borite zanjo ...
Jaz osebno ne, sistem pa očitno tudi ne, ker se spreminja

mogoče bi mi moralo bit žal, ker te poistovečam z neko skupino ljudi ki nam krati naše pravice - tko se nam zdi - ampak s svojimi zapisi izpadeš točno tak ... kot vsaka druga ovca ki bi zašla u naš svinjak ... in bi postala svinja ...
Tole je debata, nima ti bit za kaj žal, dokler se ne spustiš na osebni nivo in začneš žalit kot nekdo ki ga poznamo ... jaz pač zagovarjam to kar verjamem. In moja rešitev bi bila nekje na sredi - travca uporabna za zdravljenje, ne pa prosto dostopna. Ne še ... Moje menje je tudi, da ima vsako dejanje (in nedejanje) posledice. Jaz zaenkrat pač nisem pripravljen živeti s spoznanjem, da sem nekomu omogočil, da se je uničil. Če je tak njegov namen, naj najde (in to tudi bo) kakšen drug način, ki ni povezan z menoj ...

kot sm že reku
verjetno da bomo uspel samo industrijsko spedenat do časa - itaq je že prepozn ... ampak zame je to po teh zadnjih spoznanjih absolutno premal ...
in to u bistvu samo zato, ker je kot industrijska priznana samo podvrsta sativa L - karkoli to že pač je ... ki ima manj kot 0,2% thc ... kukr neki ... kt da bi cbd pa ne bil sitn ... pa u bistvu glih cbd nardi to od človeka kar vam ni ušeč ... če bi ljudje bli na pure thcju - brez cbdja ... bi bli full blj veseli
Smiley

cbd je pa kaj? Spet bom tečen; imaš kaj na papirju? ne razumem tega pomanjkanja časa. Gre za tisti premik v letu 2012? Če je tako smo prepozni vsaj 10 let, tako da se lahko kar potolažiš  Roll Eyes Pa pod sativo itak spadajo vse konoplje ki so za nas zanimive. Te botanične razvrstitve znajo bit prav hecne. Zato pa je bolje govoriti o vsebnosti THC (če že, meni ni najbolj všeč) ali pa o sortah.

zdravilnost smo sprobal na sebi
zdej je pršlo že pač tolk deleč da obstajajo dežele - bolane dežele - bolanih ljudi - ki majo medicinsko konopljo u lekarni, al pa na podobn način pridejo do nje
skratka ... sanja se mi ne od kje use mam podatke
oni pač ležijo povsod ... več al manj sm use dokumentiru od kje je sproti ko sm najdu ... velik tega pa samo slišm ... od ljudi ki jim pač verjamem ... ker mi je tko lažje če druzga ne ...

Mater, ko to ni dovolj. Ne v tem trenutku. In to ne da ne bi biolo dovolj za birokracijo (marsikaj se da, verjemi na besedo, ker sem vsak dan v tem), ampak narod (ali pa samo tisti bolj glasen del) zahteva potrditve s strani "strokovnjakov". Tu pa rekla kazala ni dovolj. Stalno poslušam pripombe o placebu in domišljanju in podobnem (pa naj gre za zdravljenje, energijo, eko kmetovanje, cepljenje vode ...). Vsi na tej strani smo v podobnem dreku, zato pa razumem Hrena ...


nism se spomnu ...
Sad

Ko se boš, se le oglasi ...

zakaj bi blo zame rezervirano žaljenje?
vsak zapiše kar zapiše
in zapisano govori o njem (topot meni)
za zdej je samocenzura zadost dobra da nismo rabl cenzurirat še ... je pač svinjak ...

če sm te užalu in če si užaljen, je to tvoj problem
in ne moj
Še enkrat, to o žaljenju ni letelo nate. In nisem užaljen, mi gre pa na spolni organ debata ko se začnejo uporabljat imena brez potrebe. Meni ni problem vrnit z isto mero, moram pa priznat, da ne zdržim prav dolgo, raje se umaknem ... Se pa strinjam, tak nivo debate največ pove o človeku samem, zato pa imam rad forume, kjer se to tudi dopušča. Svoboda pride pač s ceno ...



skratka naj bo legalno za industrijo in za bolnike, kot si reku
se bomo pač prjavl med bolnike
pa bomo usi bolani
hhhh

Grin

nimam nič proti temu
sm pa za popolno legalizacijo
ker pač itaq več ni osnove za kriminalizacijo

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Konoplja
Reply #320 - 12.07.2011 at 13:26:24
 
kr barvej
izber pa kašno prijetnejšo barvo Wink


ti bi torej raziskave nabral na kup in jih nesu birokratom?
in zdravnikom ...


AHA
zdej sm se spomnu kar sm prej pozabu - RAZISKAVA!
ko sm postal absolvent na računalništvu
in me je trgnlo ob 2000ki
sm pršu do profersorja kononenkota in hotu delat raziskavo ... on je meu čez eno redkih krilianovih kamer u sloveniji u tistem času - njegov oddelek na FRI ... kamer ki slikajo auro ... bolje vpliv določenih dejavnikov na človeško telo - na njegov prvi duhovni nivo ... ki nekako odraža vse druge nivoje ...
raziskavo kako vpliva kajenje trave na ljudi ...
hehehe
valjda ni blo variante, ker je bla takrat ona prepovedana all over ... zdej nekak slišn da u znanstvene namene bi se jo lahko uporabljalo ... ampak ... men več nima veze
namreč čez neki časa me je kononenko poklicu - mogoče poslal email - da če bi jest delu raziskavo kako ibogain vpliva na človeka - njega psihofizično stanje ...
www.gape.org/iboga


seveda smo usput seb dokazal vpliv trave na človekovo telo ... ampak to pač ni uradna raziskava ki bi kjerkoli lahko karkoli dokazala ...


ko naletim na ugodne razsikave, jih prlimam kle nekam ...
sm sicer sto posto da jih je že usaj 100 prlimanih ...
če se ti zdi to prava pot, ti jo bomo omogočl ... np





nism glih zihr kako si razumel
ta civilizacija je pač tolk zafurana, da use naenkrat bi težko zdržal da ukinemo ... vso socialo, zdravstvo, pomoč zasvojencem, policijo ... to je use nepotrebno ... v tukaj in zdaj pa očitno to eni rabjo ... dočim prepovedi per se ... to pač noben ne rabi ...


ko bom vidu spremembe u sistemu, jih bom vidu, do takrat vidm pač natego ... samo ...



cbd ... bi naj bil ... po govorjenjih zapohancev seveda ... neka substanca v katero se spremeni thc ... če recimo pustiš predolgo zoret cvetje ... ta cbd pol deluje nekoliko na down - lahko ti je tud slabo če ga velik zaužiješ ... thc deluje blj na high ...
und ... obstaja tehnika, kako spremeniš odvečen cbd u thc
sm meu navodila na nekih kopijah ... pa sm zgubu
Tongue
pa če bi nujno hotu, bi poisku
pa sm se nekak navadu, kar bog sprovajda, to mi uporabljamo ...




verjamem da ni dovolj
bom probu najdet kašne od raziskav ki smo jih citiral ... si boš mogoče lahko kej pomagu ...

začel bomo pa tkole:
http://www.google.si/search?hl=sl&lr=&client=firefox-a&hs=Rgw&rls=org.mozilla%3A...


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Konoplja
Reply #321 - 12.07.2011 at 15:18:00
 
se mi zdi da klele boš najdu use kar rabiš
http://www.konoplja.org/Konoplja/Zdravstvo/Zdravstvo.htm

tale knjiga ma tud svoje reference, se mi zdi da ne bo težko do njih pridet:
http://www.gape.org/gapes/vkok/velikaknjigaokonoplji.htm


tuki še kej tazga za najdet mogoče
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1147419702/0#1

pa še nekoliko blodenj/razlag ipd
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1110209739/82#77


tale pa je iz leta 2001, ko je še blo časa zadost in ko se je še splačal s tem ubadat
http://www.gape.org/gapes/ganja/nizozemska_politika_drog.htm
ko pa je slovenija skrenila še bolj desno ... se je vidlo da časa bo zmanjkal ... pri tako počasnih kolesjih države



za joke dam še tega, ki sm ga kompajlov velik časa ... pa angeli preprosto niso pustil, da bi obstal z namenom ki sm mu ga namenu ... da bi pomagu preveč ... zgleda da je nujno da se človk pomatra da pride do informacij ... da jih mora hotet
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1140550166/15



pa še mal propagande
http://peticija-za-svobodo.tk/
http://www.petitionspot.com/petitions/zasvobodo
Back to top
« Last Edit: 12.07.2011 at 16:50:16 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #322 - 12.07.2011 at 17:12:49
 
Nima smisla Gape, človek niti ne ve, kako bi se predstavljal. Nekaj časa je birokrat-uradnik na Mop, potem mu paše biti kmet. Nekaj časa Kreten potem nek Gospodar. Nekaj časa zagovornik visokih kazni, pote bi se pa jokal, itd.

Nazadnje bo kot vsi birokrati še jamral o nizki plači in se samotolažil, kako ima pa vendar čisto vest.

Ma.....

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Konoplja
Reply #323 - 12.07.2011 at 17:27:59
 
Quote:
se morjo prej poli premaknt ... se že premikajo po več 10 km na leto ... menda


http://www.setyoufreenews.com/2011/07/inuit-people-say-earth-has-tilted-on.html


National Geographic's report from 2005 stated that the magnetic north pole is moving 25 miles (40 kilometers) a year.


However, National Geographic in 2009 published the article that clearly shows not only the magnetic pole is moving, but also increasing its speed. In 2009 they reported that the magnetic north pole is moving almost 40 miles (65 kilometers) a year.


--- tko, da si lahko približno predstavljamo za kolk se premikajo zdaj, 2 leti kasneje.
dejstvo pa je, da je letos sonce na greenlandiji vzšlo spomladi 2 dni prej, kot v zadnjih ohohoho letih. mislim, da samo ta podatek pove več, kot vse besede.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #324 - 13.07.2011 at 01:57:01
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: Konoplja
Reply #325 - 13.07.2011 at 10:11:31
 
Hvala šefe, si bom naredil knjižnico in jo uporabil kakor bom najbolj lahko. Seveda ne morem nič obljubit (tukaj ima igor deloma prav), žal ne delam na MZ, ki je nosilec zakona o drogah. Bom pa lahko povedal svoje v postopku usklajevanja ...

Ena malenkost o nizozemski politiki do drog; ne vem če veste ampak ta se je malenkost spremenila. Po novem njihovi coffe shopi niso več odprti za vsakega, so postali klubi zaprtega tipa (obvezno članstvo), v njih pa tujci nimajo vstopa. Taka je informacija, ki je prišla do mene, ustna seveda ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: Konoplja
Reply #326 - 13.07.2011 at 10:16:13
 
Quote:
Nima smisla Gape, človek niti ne ve, kako bi se predstavljal. Nekaj časa je birokrat-uradnik na Mop, potem mu paše biti kmet. Nekaj časa Kreten potem nek Gospodar. Nekaj časa zagovornik visokih kazni, pote bi se pa jokal, itd.

Nazadnje bo kot vsi birokrati še jamral o nizki plači in se samotolažil, kako ima pa vendar čisto vest.

Ma.....

Lp,Igor


Je bil čas, ko sem bil jezen nate. Zdaj se mi samo še smiliš. Ne morem si niti predstavljati kako uboga duša si. Ampak to je tvoja stvar.
Me pa zanima kje si pobral da naj bi delal na MOP? Pozabi, tole je bilo vprašanje bolj retorične sorte ... Sem pa kmet in sem "birokrat". Trikrat lahko ugibaš kje delam ... Bom še malo namignil; intimno sem seznanjen s pravilnikom o pogojih za ....gojenje konoplje in maka  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
x_igor
Ex Member




Re: Konoplja
Reply #327 - 13.07.2011 at 10:43:39
 
Kar jezi se. Tudi čez to moraš.

Sedaj si pač v fazi smiljenja, pa tudi to bo minilo. Ti kar pogumno naprej in bo, vse bo.

Lp,Igor

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Konoplja
Reply #328 - 13.07.2011 at 10:52:23
 
Quote:

noro
šuper tehnika za taodfukane letine ...


... smo apdejtal nizozemsko štalo ... mislm pa da je res nismo obešal na veliki zvon ... je u bistvu posledica pritiskov lobijev ki profitirajo od prepovedi - od vojne proti drogam (in njihovih uspehov pač ne objavljamo radi ... ne maramo tiste resničnosti) ... in ne da bi ljudi motil turizem ... blj jih motijo angleži ki pijejo pivo in delajo štalo ...
mene se ta prepoved niti ne dotika ... ko grem tm mam kolkr čem domačinov ki mi grejo iskat lahko ... prowzaprow sm bil gor ko je že blo prepovedano mešat s tobakom ... in kadit u kofi šopu ... je blo že skor kot da bi pršu u lekarno si iskat ...
res škoda ... da se teži s takimi debilnostmi ljudem ...

oni so tkoitaq dekriminaliziral, ker se ni dal ustavt preprodaje na črno ... in jim je preprosto preveč dnarja spolzel skoz prste ... se spomenm časov ko so travo in hašiš prodajal črnci na ulici ... v tem vmesnem času so jih počistl z ulic - jih ni več za srečat prow pogosto ... zdej se bojo zihr spet razpasl, par turistov bo pomrlo od premočnga horsa ... pa bojo spet odprl zadevo ... če seveda ne bo prepozno že prej ...
Tongue


ps
mogoče bi poleg konoplje in maka naštudiru še tobak?
menda pridejo sadike ...

pps
morm prow povedat, sm po par letih kajenja tobaka pueblo - brez aditivov, eko, bio ... ipd ... opazu da miljon manj kašljam - kašljam namreč že celo življenje - včasih manj včasih več ... mam močne korenine u kropi, kjer so menda usi kašljal ... ker so pač žeblje delal na vlažni glini cele dneve ... in kjer se je rekl, kdor dolg kašlja, dolg žvi
lol
skratka sm zainteresiran za še boljši tobak ... tak k bi ga sam naredu ... pa do zdej nekak nismo vedl kako bi se tega lotl ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
GospodarUsode
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 119

Re: Konoplja
Reply #329 - 13.07.2011 at 11:15:43
 
Zanima te gojenje tobaka? Kolikor jaz vem to lahko počneš brez problema, le pogoje mu moraš omogočit. Fant je termofilna rastlina, kar pomeni da ga boš kjerkoli drugje kot v Beli krajini (imajo tradicijo, no, so jo imeli), v prekmurju (ga boš moral namakat) ali v primorju (isto - namakanje) moral dat v zaščiten prostor. Torej plastenjak/tunel. Če ga misliš imet za lastno uporabo ne bo problema, pri prodaji se pa zna zaplest (davkarija, zdravstvo ...). Za sorte pa poglej čez mejo. Hrvatje ga še dan danes gojijo ... Mislim da ima Osiješki Institut celo svoje sorte. Tudi agrotehniko imajo popedenano. Svoj čas sem imel v rokah en hrvaški učbenik agrotehnike, kjer je bilo eno poglavje namenjeno tudi tobaku. Seveda ga že dolgo nimam več  Roll Eyes

Vsekakor boš imel s tobakom manj pizdarij kot z rožco. Vsaj skrivat ga ni treba  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 20 21 22 23 24 ... 52