Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 35256 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #60 - 25.07.2009 at 13:53:11
 
gape wrote on 25.07.2009 at 11:12:01:
tokov je več ...
katerga boš zajahu pa je verjetno odvisno od tega s čim/kom se poistovečaš

no tale ja bla pa šoking.. na to pa nisem še niti pomisla..
sicer mal zaplete stvari, sam maš najbrž prov
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #61 - 25.07.2009 at 17:45:02
 
Devi wrote on 25.07.2009 at 13:53:11:
gape wrote on 25.07.2009 at 11:12:01:
tokov je več ...
katerga boš zajahu pa je verjetno odvisno od tega s čim/kom se poistovečaš

no tale ja bla pa šoking.. na to pa nisem še niti pomisla..
sicer mal zaplete stvari, sam maš najbrž prov

ja ... a ni od tega s kom/čim se poistovečaš več al manj use odvisno?
predvsem tvoje odločitve in na osnovi njih (ne)delovanje
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #62 - 25.07.2009 at 19:10:18
 
gape wrote on 25.07.2009 at 17:45:02:
ja ... a ni od tega s kom/čim se poistovečaš več al manj use odvisno?
predvsem tvoje odločitve in na osnovi njih (ne)delovanje

hja
je odvisno
jes sem v bistvu do zdej razmišljala bl v smislu, da smo vsi v enem oceanu in da je princip (esence, ki nas vse preveva) za vse enak, poti različne, cilj isti
maš pa tud različne tokove v oceanih ja. zlo močne tokove, zlo globoke, tečejo v zlo različne smeri, zlo definirajoče, mogoče ne zmerej nezdružljive.
make sense, po tvojih besedah.
sam pomisla nisem še nikol na to
ker me dostkrat dost frustrira, zakaj ene ljudi tolk težko razumem in so mi tolk tuji, čeprov mi ne bi smeli bit (kao). ker ne gre sam za različna poistovečanja, poistovečanja se mi zdijo bolj al manj sam površinska, lepotna napaka, pod katero smo še zmerej enaki. bolj gre za drugačno osnovno namero, ki zahteva drugačen tip aktivne energije.
če ti ima tole, kar sem napisala, kak smisel..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Zakon privlačnosti?
Reply #63 - 25.07.2009 at 19:18:31
 
Jaz si razlagam to s tem, da izkušnja drugačnosti pripomore k ozaveščanju, to pa spet k zavedanju o enosti - kot nekakšna spirala  Undecided.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Zakon privlačnosti?
Reply #64 - 25.07.2009 at 22:04:54
 
gape wrote on 25.07.2009 at 17:45:02:
Devi wrote on 25.07.2009 at 13:53:11:
gape wrote on 25.07.2009 at 11:12:01:
tokov je več ...
katerga boš zajahu pa je verjetno odvisno od tega s čim/kom se poistovečaš

no tale ja bla pa šoking.. na to pa nisem še niti pomisla..
sicer mal zaplete stvari, sam maš najbrž prov

ja ... a ni od tega s kom/čim se poistovečaš več al manj use odvisno?
predvsem tvoje odločitve in na osnovi njih (ne)delovanje

S čimer se poistovetiš, to postaneš. To si ti.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #65 - 28.07.2009 at 07:59:27
 
gape wrote on 25.07.2009 at 11:12:01:
Robi wrote on 23.07.2009 at 17:37:34:
Kaj bi imel od tega, da postanem menih in životarim. Bolje iti na štrik.

ne wem ne wem
menih je dost slab izraz - asket je boljši ... to bo nujno, če ne se bo štrik manifestiru sam od sebe ...

Ja, to sem v bistvu mislil, asket, ki se je sposoben odpovedat vsem p... te družbe.

Še vedno pa ne vem, kako je lahko bolje iti na štrik kot pa postati asket in v sebi odkrivati skrite plasti zavesti. Očitno ima Robi eno precej ozko definicijo asketa ali je pa še tako zelo navezan na stvari v družbi, da se jim ne bi bil sposoben odpovedati. To je pa potem druga zgodba.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Zakon privlačnosti?
Reply #66 - 28.07.2009 at 09:20:04
 
El Pesnik wrote on 28.07.2009 at 07:59:27:
gape wrote on 25.07.2009 at 11:12:01:
Robi wrote on 23.07.2009 at 17:37:34:
Kaj bi imel od tega, da postanem menih in životarim. Bolje iti na štrik.

ne wem ne wem
menih je dost slab izraz - asket je boljši ... to bo nujno, če ne se bo štrik manifestiru sam od sebe ...

Ja, to sem v bistvu mislil, asket, ki se je sposoben odpovedat vsem p... te družbe.

Še vedno pa ne vem, kako je lahko bolje iti na štrik kot pa postati asket in v sebi odkrivati skrite plasti zavesti. Očitno ima Robi eno precej ozko definicijo asketa ali je pa še tako zelo navezan na stvari v družbi, da se jim ne bi bil sposoben odpovedati. To je pa potem druga zgodba.



jaz tole doejmam tokole,..

če grem do tipa pa da mi rece da je mozno da zapustim telo in grem potovati skozi cas in prostor izven telesa pol bi sel,..

da bom pa bulu v zid 15 let pa gruntla zakaj sem pohodu dezevnika k sme bil star 5 let je pato butasto skoda lijfa,... oziroma smsiel rabis met,...
do sedaj nism videl se nobnga na tme forumu da bi sploh kaj povedal na to temo,.. kaj bolj konkretnega samo okrcan sme bil za bedaka najvceje stopnje k take prbivam, moj vprasnaje bi bil

ali to obstaja in ce obstaja je kdo to pocel,.. in mislim ahrd reci ne kar neki k si sanjal pa podobne fore,...

me se vedno firmbec sam mislim da itak noben ne bo povedal no sedjapa bo admin prsu ap mespluvu k zadnjic,..

najbolj mi je to butasto, da folkisli da vse ve, jaz povem kar vem, samo vedno pa vem pri sebi da nimam pojma o ojmu in da je neki akr vem lohak pogojeno z dolocenimi pogoji k veljajo za dolocen prostor ozirma robne pogoje tkao da bi reku enmu da nima neki prov mi je absurd, ker vedno en ve vec k jaz  in zato ne mroes rect enmu da je zabit da to ne obstaja ker sploh on tega ne dojema lai se mu zdi da to ni mozn,...

itd,. itd,..

se mi ne da
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #67 - 28.07.2009 at 14:55:28
 
Quote:
S čimer se poistovetiš, to postaneš. To si ti.

Lp,Igor

Potem je pa najbolje, da odkriješ, kdo upravlja s poistovetenjem. Ker po eni strani praviš, da je tisti, ki se z nečim poistoveti enak energiji poistovečanja, ki prevzame obliko stvari s katero se poistoveti. Ni tako?

Energijo poistovečanja mora nekdo/nekaj usmerjati. Tako da "to si ti" ne vem če res drži.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #68 - 28.07.2009 at 15:30:37
 
Quote:
Še vedno pa ne vem, kako je lahko bolje iti na štrik kot pa postati asket in v sebi odkrivati skrite plasti zavesti. Očitno ima Robi eno precej ozko definicijo asketa ali je pa še tako zelo navezan na stvari v družbi, da se jim ne bi bil sposoben odpovedati. To je pa potem druga zgodba.

Moje mnenje je, da se veliko bolje spoznam v realnem življenju in preko odnosov, kot pa, če postanem asket.
Sicer pa...vsak ima svojo življenjsko pot.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gemba
4
****
Offline


Posts: 384
Slovenia
Gender: male
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #69 - 28.07.2009 at 17:01:52
 
Quote:
Devi wrote on 18.07.2009 at 22:31:40:
o tem je bil en filmčke posnet a ne. mislim, da sem ga sam preletela na hitro, zato sem mogoče dobila o njem narobe vtis. zdel se mi je mal podoben uspešnicam 10 stvari, ki jih delajo milijonarji, al nekej v tem smislu. in mal mi gre na živce vsa ta fama ameriška o tem da je treba vse imet. dost denarja, vsako stvar, ki si jo želiš. vsako fizično stvar. sej lepo da človek zaupa vase in misli da se vse da dobit samo v glavi. sam jes imam res rada, da nekej dobim zarad svojega dela, zato ker se za to potrudim in vložim v to svojo energijo. mi da dober občutek. tak stabilen. realen. zaupanje vase. tud odnos do tega, kar si želim, je drugačen.

tak na splošno pa.. vem, da zmer ne dobiš tega kar hočeš.. zmer pa dobiš to, kar rabiš. (problem je, da zmer ne vemo, da je to kar dobimo, nekej, kar rabimo) in bog ne daj da bi zmer dobili to, kar hočemo.


Filmčkov na to temo je kar veliko, gre predvsem za posamezne teme oz. vprašanja na katera Ester (menda ob pomoči Abrahama) odgovarja.

To o čemur ti govoriš pa je najbrž film Skrivnost (The Secret). Ta pa je res klasičen izdelek holywooda (pravzaprav so ga naredili avstralci, ampak pustimo podrobnosti). Ne zapopade bistva sporočila in preveč se navezuje na vizualizacijo, ki je sicer super pripomoček, ampak niti približno ni dovolj).

To da imaš rada rezultate svojega dela je čisto v redu. Rekel bi, da dobiš točno to kar želiš in pričakuješ.
Moram pa priznati da osebno zavračam tole izjavo "(problem je, da zmer ne vemo, da je to kar dobimo, nekej, kar rabimo) ". Če se mene vpraša gre za racionalizacijo lastnega neuspeha oz. neizpolnjene želje. S tem, da odgovornmost za ta "neuspeh" pripisujemo nekomu nad nami, kar pa ne drži. Sami oblikujemo svojo realnost. Tudi neuspehe. Ki pa niso potrebni, niti zaželjeni. Sicer se bo hitro našel nekdo, ki me bo prepričeval, da je trpljenje pot v duhovnorast. Mogoče zanj, meni ni nič do take "duhovne " rasti!

Meni je zakon privlačnosti všeč zato, ker nam dopoveduje preprosto dejstvo: pomanjkanja v univerzumu ni, razen če sami tako želimo  Cool


THE SECRET malo drugače
Zelo smešno...

The Blatantly Obvious ("The Secret" Parody)
http://www.youtube.com/watch?v=sc3nIoiOUEk&feature=PlayList&p=F68F20616813CF54&i...

The Raynecat Show - The Secret Spoof
http://www.youtube.com/watch?v=Nt2_sPmwEuw&feature=PlayList&p=F68F20616813CF54&i...


Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Zakon privlačnosti?
Reply #70 - 28.07.2009 at 17:44:55
 
El Pesnik wrote on 28.07.2009 at 14:55:28:
Quote:
S čimer se poistovetiš, to postaneš. To si ti.

Lp,Igor

Potem je pa najbolje, da odkriješ, kdo upravlja s poistovetenjem. Ker po eni strani praviš, da je tisti, ki se z nečim poistoveti enak energiji poistovečanja, ki prevzame obliko stvari s katero se poistoveti. Ni tako?

Energijo poistovečanja mora nekdo/nekaj usmerjati. Tako da "to si ti" ne vem če res drži.

ves čas ti pravim, da opazi opazovalca in opazovano. Tako ti bo jasno.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #71 - 29.07.2009 at 11:31:52
 
Quote:
El Pesnik wrote on 28.07.2009 at 14:55:28:
Quote:
S čimer se poistovetiš, to postaneš. To si ti.

Lp,Igor

Potem je pa najbolje, da odkriješ, kdo upravlja s poistovetenjem. Ker po eni strani praviš, da je tisti, ki se z nečim poistoveti enak energiji poistovečanja, ki prevzame obliko stvari s katero se poistoveti. Ni tako?

Energijo poistovečanja mora nekdo/nekaj usmerjati. Tako da "to si ti" ne vem če res drži.

ves čas ti pravim, da opazi opazovalca in opazovano. Tako ti bo jasno.

Lp,igor

No, jaz pa ves čas pravim, da se moraš najprej ti držati "svojega" lastnega nasveta.  Shocked
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #72 - 29.07.2009 at 11:40:50
 
Ta zakon privlačnosti res deluje, vsaj pri meni. Sem že leta nazaj dobila eno knjigo o taki tematiki, ki se je potem prašila na polici, ki govori o tem, da kar vizualiziraš, tisto se zgodi. Pa sem za poskus začela mislit, da se bo to in to, saj ni važno kaj, zgodilo v kratkem. Pa se je res potem uresničilo čez nekaj dni, čeprav ni bilo niti najmanjše verjetnosti, da se bo pred mojo vizualizacijo. Tako da nekaj je na tem!
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #73 - 07.08.2009 at 17:37:25
 
Itak da Prasila - Stvarnik ( Bog ) usliši tudi naše "vizualizirane" prošnje, in nam včasih , ko je to koristno za naše duše tudi ustreže z "realizacijo" .

Lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Zakon privlačnosti?
Reply #74 - 17.09.2009 at 13:02:12
 
zanimiva tema... Zakon Privlačnost

Evo da vam dam malo napotkov - zakaj ni tok simpl:

1. vsi imamo za sabo recimo da vsaj več kot 12 let življenja...nekateri precej več...

če veš da se izoblikuje tvoj karakter v prvi 3 letih...pol veš že velik... namreč v prvih 3 letih...posnemaš starše v vseh detajlih in na ta način pridobiš tud njihove slabe stvari...njihov način razmišljanja... celo bolezni.

vem da boste eni govoril o genetiki...in dnk a če veste da je veliko ljudi, ki so bili posvojeni ...med drugimi posvojil tudi dedne bolezni...  žal
v procesu modeliranja otroci ne izbirajo oz. ne ločijo dobrega od slabega...

to nas pripelje do prepričanj in verovanj.
Recimo nekdo pri 20 letih verjame v krščanstvo nekdo pa pač ne.

Spet drugi verjame da je fuul dobr spoznavat nove ljudi in da v tem uživa... nekateri pač manj.

teorija privlačnosti je naravnost preprosta - to kar verjameš boš tudi dobil...
žal pa velika večina od nas to napačno interpretira in  enači z:

to kar misliš...oz. to kar si želiš - boš tudi dobil.

Dokazov, da to ne deluje...imate že sami ogromno...

najbolj skrajna oblika tega pa je nenehno ponavljanje mantre :
sem privlačen in privlačim dobre ljudi... Smiley

Dost filozofiranja:
Če imate določen cilj... v pozitivni obliki:
hočem spoznat 3 privlačna dekleta  v naslednjih 3 mescih.
je to začetek....

potem lahko popucaš svojo preteklost - tehik je ogromno in pri tem ti lahko tudi pomagam.

preverimo katere vire v obliki izkušenj in znanj imaš že sedaj.
katera prepričanja ti bodo pomagala pri dosedanju tega cilja
in ali so katera prepričanja celo ovira na poti do cilja.

nato preverimo še tvoje vrednote... in hokus pokus...mnogo bližje boš svojemu cilju...

ne gre za svetovanje temveč za coaching, kjer je za vse zasluge in švicanje odgovoren klient...

če veš da je vsaj 100.000 primernih punc v sloveniji in jih je najmanj 50% brez dobrega fanta... potem veš da imaš možnosti več kot 200% da se ti bo želja/namera/ cilj  hitro uresničil....

ampak

treba je nekaj narediti na to temo...
če bi prodajal burek in to počel tko da bi pekel odličen burek in si mislil da tisti k ve kaj je dober burek ga bo že zavohal... sem obsojen na propad oz na v najboljšem primeru ... životarjenje...

zakaj bi bilo pri prodajanju sebe kot dobre družbe kaj drugače... Smiley
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6