Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 8852 times)
AnOnYm
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1

nosečnost pri 13.
05.07.2009 at 18:07:35
 
oba sva stara 13 let in sva bila malo prehitra... kaj lahko narediva da moji in njeni starši nebi izvedeli za nosečnost? če bi šla h ginekologu bi on to povedal njenim staršem? na kakšen način bi lahko splavila brez vednosti starševo obeh?

že v naprej hvala za odgovore
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: nosečnost pri 13.
Reply #1 - 05.07.2009 at 18:41:47
 
Skupaj povejta staršem. Posipajta se s pepelom, da ne bodo reakcije prehude. Zaupajta jim.

Iskanje drugih poti vama bo povzročilo samo še večje trpljenje in komplikacije.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: nosečnost pri 13.
Reply #2 - 05.07.2009 at 18:55:50
 
Quote:
na kakšen način bi lahko splavila brez vednosti starševo obeh?

Mogoče kje v tujini in da sama plačata.

Ampak, raje se čimprej zmenita s starši glede nosečnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: nosečnost pri 13.
Reply #3 - 05.07.2009 at 22:29:06
 
punca naj gre h ginekologu, takoj. in naj se tam pozanima glede tega. sem pozabila katera starost je minimalna pri splavitvi. predvsem pa razmislita kako in kaj. pa jaz bi vseeno povedala staršem. po mojem bosta pozitivno presenečena nad reakcijo. kajti, starši ponavadi v redu odreagirajo pri takih zadevah.
srečno.
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: nosečnost pri 13.
Reply #4 - 05.07.2009 at 22:37:11
 
mislim, da zdravnikova/ginekologova pomoč bi mogla bit zaupna. res pa ne vem, pri katerih letih se nekoga neha smatrat za otroka (in ga ščitit) in začne jemat za mladoletnika (oz za dovolj starega za samostojno odločat o sebi). mislim pa, da je zdravnik obvezan samo k uradni prijavi zlorabe, vse ostalo pa bi moglo ostat zaupno med vama in njim. zdravniki ne špecajo. edino kar lahko ginekolog nardi je, da vama pove, da sta premlada za podpisat stvari in da more to naredit namest vaja en od staršev. in pol bosta mogla poiskat starše za pomoč. zdravnik bi vama moral tud razložit možnosti ki jih imata, in vama pomagat speljat celo proceduro, tako al drugačno.

na vajinem mestu bi pohitela se pozanimat h ginekologu čimprej. če sta premlada, da to sama rešita, bosta pač morala povedat staršem. mal bo zoprno, sam bosta preživela Wink

vso srečo Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: nosečnost pri 13.
Reply #5 - 05.07.2009 at 23:42:08
 
Sem za, da se pomenta s starši, če se le da.

V primeru da res  ne, punca prvo se pogovort z ginekologom  Vprašaj ginekologa če te lahko zastopa kdo drug , mislim da bi šlo tudi s socialnim delavcem, brez vednosti staršev.  
Pa še mal se bodo pogovoril s tabo al vama.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gaviota
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 40

Re: nosečnost pri 13.
Reply #6 - 06.07.2009 at 21:27:30
 
mislim da pri 15 ali 16 lahko punca splavi brez vednosti staršev!
nebom vama rekla nič drugega kot to da BI PREJ RAZMIŠLJALA NA POSLEDICE. PO RITI BI VAJU BLO TREBA NAŠEŠKAT!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: nosečnost pri 13.
Reply #7 - 18.09.2009 at 22:07:15
 
Zdravo

Ja lepo ane,..

kaj vaja je srbelo ap to,..

majke mi

no tole je priemr kako se folk proiva ze pri 12 majke mi

sje ne vem katerega bi obesu pomje vse 4 starse in ej to to

1. ) otork pod 14 letom netegnes to si v zaporu
2.) do 16 leta z dovoljenjem strsev
3.) da rijes piko ed 16-18 letom Wink Wink prevzame odgovornos titp

torej

Če bi jaz bil oče dekleta bi anreidl takole:

1.) lepo bi tebe tozil da si mi posilil hcerko
2.)hcerko bi vrgu na cesto
3.) ce bi mi zena dela pizdaije bi s enjo fukni na cesto
4.) ce bi mi zena delal pizdarije ap da je ne bi mogel vrzti an cesto bi odsel  sam in nabil na kruac obe zemsane babe
5.)malo bi s ezamilil kak ofoter sem bil to bi bilo rpvo
6.)Pol bi tozil hcerko ker je ubial zivo bitje drugega clvoeka
7.) pol pa bi tozil se starse od tipa ker so ga butasto vzgojili oziram so ga vzgojili v kubraiji

Nosecnso tlahko repkines sama brez da kdo ve. Psotopek mroe biti stojen do 3 mesecev ker tako se uradno ne samtra da je to se ziv organizem ali clveok, podpsie sizajvo in je to to,. psalv lohak delas smao 1 in pol si pogojno plodna,...

Poznam rpiemre ko so zenske to pcoele in vedno so tipi spizili in so picke same delal te reci,..

Koemntar: ce je zensak zivla naj se tkao z njo tudi dela in obravavnava,.. v kolikor je iema jajca dati anrazen noge itd,. naj iam jajca tudi da vzaem odgovornsot za otoka ne ap da mislita da ce ga vrze sven da vse resi rpobleme takod a si zamisli da bi zdravnik tebi dal na celo pusko in ti odstrelil mozgane po celi sobi isti rpinicp je,.. kao da spalv resi stvar kaj nikoli isi mislil da ubije snekoga ali nekaj kar ne mroe tebe terjati,. sej to ej poanvadi tako,..

Kar enki,.. je pa zanimivo kako ljuej opravicujejo neko dejanje ko tisti k najebe ne more skdoovati tistmu k to sotri. Mislsi da je rpavilno da delas abortus ,.. ce si mel jajca se sprszniti v njo itd,. maej jajca tudi vzgojiti otroka,. ce si si azfukal lijfe pol bod tok tipa da si ga zafuaks sebi in toejmu torku nudis vse kar otrok rabi,..

no pol ap nj mi se kdo rece da je druzbaa normlana majk emi,.

pa se un nj mi psi etukiu da sme k hitlar,... pol bom ap s ekak psot dal bolj diploamtski

pa statistiko poglejte kok folak da abrotus edelati in njihovo starost

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1