Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 26384 times)
ajgor
Ex Member




Re: Hobitska hiška
Reply #30 - 23.07.2009 at 17:46:33
 
Mislim akumulacijo zidov.
Ma kakšen majster. Sami energetiki. Pnevmatski ventili pri talnem, sonce je za dovajanje tople vode, da peč (brezhibna) ne dela vedno na polno je torej kogeneracija. Preračunane vse toplotne izgube oken, strehe, mostov.
Ni drugega kot akumulacija zidov. Zato sem rekel, da pri nizkotemperaturnem ogrevanju potrebuješ akumulacijo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: Hobitska hiška
Reply #31 - 23.07.2009 at 17:53:27
 
Quote:
Mislim akumulacijo zidov.
Ma kakšen majster. Sami energetiki. Pnevmatski ventili pri talnem, sonce je za dovajanje tople vode, da peč (brezhibna) ne dela vedno na polno je torej kogeneracija. Preračunane vse toplotne izgube oken, strehe, mostov.
Ni drugega kot akumulacija zidov. Zato sem rekel, da pri nizkotemperaturnem ogrevanju potrebuješ akumulacijo.

Lp,Igor


Hja, kaj naj rečem, moje izkušnje kažejo drugače. Zelo močno dvomim, da bi 30/40 cm zidu (če govoriva o klasiki) rešilo problem izginulih 700 - 1000 litrov nafte v kurilni sezoni. Ker poleti nafte pravzaprav ne rabi, če ima kolektorje, drži?
Ampak po drugi strani jaz pač nisem energetik in se lahko motim. Po drugi strani pa mi logika govori, da je hitreje in ceneje ogrevati samo zrak. Spet, lahko se motim.

Memgrede, izraz kogeneracija je rezerviran za nekaj drugega Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Hobitska hiška
Reply #32 - 23.07.2009 at 17:58:52
 
Akumulacija pomeni, da ko ti zvecer kuris da se zidvoi ogrejejo in pol ti ponoci k peci ni ti greje zid sobo. To je izkrositek.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Hobitska hiška
Reply #33 - 23.07.2009 at 18:07:58
 
Quote:
Quote:
Mislim akumulacijo zidov.
Ma kakšen majster. Sami energetiki. Pnevmatski ventili pri talnem, sonce je za dovajanje tople vode, da peč (brezhibna) ne dela vedno na polno je torej kogeneracija. Preračunane vse toplotne izgube oken, strehe, mostov.
Ni drugega kot akumulacija zidov. Zato sem rekel, da pri nizkotemperaturnem ogrevanju potrebuješ akumulacijo.

Lp,Igor


Hja, kaj naj rečem, moje izkušnje kažejo drugače. Zelo močno dvomim, da bi 30/40 cm zidu (če govoriva o klasiki) rešilo problem izginulih 700 - 1000 litrov nafte v kurilni sezoni. Ker poleti nafte pravzaprav ne rabi, če ima kolektorje, drži?
Ampak po drugi strani jaz pač nisem energetik in se lahko motim. Po drugi strani pa mi logika govori, da je hitreje in ceneje ogrevati samo zrak. Spet, lahko se motim.

Memgrede, izraz kogeneracija je rezerviran za nekaj drugega Wink

Ja za elektriko in toploto. Ta izraz sem uporabil zaradi dvojnega različnega vira toplote.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Hobitska hiška
Reply #34 - 23.07.2009 at 18:13:53
 
prejoj,...

1.) Naj povdarim, če potres ujame frekvenco ni važno kak je materijal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To je zakon. Podjite v iskalnike pogledati k je en tipo iz fakultete v angliji anreidl mso tin s ej epodrl ko so ga odprli ker so ljduje z koraki ujeli frekvenco.

2.) Ko potres n eujame frekvence, pade vs ena geometrijo hiše, če mas v 1 štuku samo stebre se polovi od prvega štuka. In tukiv elja spsobnost akumulacije energije. Pri armiranobetonskih prerezih to počne armatura in jakost ojačitve oziroma clas of ductility (low, midle high).

Dvomim, da les bolje prenaša duktilnost k jeklo, je ap re da je lažji. Tako, da tukaj ne bom rekel nič. Možno je, da z sodobno gradnjo, da lesene konstrukcije lazej prenesejo potres ker simpel si les bolje prenaša obremnitve in ker je lažji so sile manjše. To bi mogel z stevilkami priemrjati.

3.) Ko ogrevaš zrak ogrevaš zrak. Ko nehas ogrevati se ti zrak k ga iams ogreje zid in zid ti seva nazaj v prostor. Če imaš 1 m izolacije to pomeni, da imaš nmanjšo prevodnost skozizid, tako, da manj zgbljaš logičn. To pomen, da bo kasneje ratlao toplo lai vroče. zato se uproablja izolacija.

Uporaba zidu kateri akumulira toploto je namenjen temu, da lahko psotaviš vroč zrak k ti prizge zid in ga ogrejes. Ko pa uganses pec rata zurak mrzuel. Ozirma drgac pvoedano. Zrak sam zrak s ehitreje ohladi kot če imaš steno k seva v ta zrak. To ej dejstvo. je ap res, da ne moreš met tega v vikendih ker prides in nimas casa kuriti. tako,d a lepo rposim. V objektih, ponaljam in povdarjam. V objektu k si noter vsak dan se rezim menajva in je normlaen. Ce pa prides na vikedn pa ne bosdva dni kuril da stene ogrejes.

4. Občutek toplote pa s emeri malo drugace. Če ima zrak v prostoru temperaturo 20 ima stena lahko temperatruo 2 stopinj enizjo, vveč ne. ker pol s ene počitumo ok v prostoru in če mamo se zrak k cirkulira na polno to povzroca se dodatno legaodje. Dejstvo je da ko si v prostoru in ce so sten emrzle vroč zrak, pol asm filing k da so stene mokre. Iin tudi na takih stenah se vlaga nabira.

Priznam ap sledeče: moderne kosntrukcije k so samo iz lesa oziroma jekla oziram skeletne gradnja (stebri) drži izolacijo izkjučno smao z izoalcijo. To pomeni, da moreš več kuriti. Toda tukaj s epo mojem mnenju pojavi vprasanje: Je možno, da izgubljas z dobro izolacijo manj toplote kot se zid ki seva in ohlaja in z tem ohladi zrak. To bi lohak odogvoril ce bi imel laboratorijske pogoje in dve sobe z temi pogoji oskrboval. Mislim, odlična sekletna izolacija lohak ima vec potencijala kot slabo izolirana stena. Ker še vedno ti uhaja tam ven. Stena ti smao vrača toploto neki časa, tkao da se pridutrzujem gospodu k je rkeu neki recei prej,

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Hobitska hiška
Reply #35 - 23.07.2009 at 22:36:00
 
Najprej si pisal to, ko se nisi strinjal z menoj

radovedni soncek wrote on 23.07.2009 at 12:59:22:
Zmotno je misliti, da če imaš težjo hišo ali lažjo hišo, da bo objekt lazje potres prenesel.


Sedaj pa tole, o čem hudiča pa sem jaz govorila.

radovedni soncek wrote on 23.07.2009 at 18:13:53:
Možno je, da z sodobno gradnjo, da lesene konstrukcije lazej prenesejo potres ker simpel si les bolje prenaša obremnitve in ker je lažji so sile manjše. To bi mogel z stevilkami priemrjati.


Ne gre to tko, kako pa potem zaupati gradbenikom enkrat tako drugič drugače, kot veter zapiha ali kako.  Questioning


Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Hobitska hiška
Reply #36 - 24.07.2009 at 00:57:17
 
Quote:
Najprej si pisal to, ko se nisi strinjal z menoj

radovedni soncek wrote on 23.07.2009 at 12:59:22:
Zmotno je misliti, da če imaš težjo hišo ali lažjo hišo, da bo objekt lazje potres prenesel.


Sedaj pa tole, o čem hudiča pa sem jaz govorila.

radovedni soncek wrote on 23.07.2009 at 18:13:53:
Možno je, da z sodobno gradnjo, da lesene konstrukcije lazej prenesejo potres ker simpel si les bolje prenaša obremnitve in ker je lažji so sile manjše. To bi mogel z stevilkami priemrjati.


Ne gre to tko, kako pa potem zaupati gradbenikom enkrat tako drugič drugače, kot veter zapiha ali kako.  Questioning





Punca, vsak potres podari hiši energijo, in vsak element v hiši ne more vedno sprejeti te energije. Mislim, zelo tezko je lajicno tole razloziti.

Imaš prav, da les potencijalno lazje prenaša potresne obremenitve, toda to samo zato ker je temu sorazmerno lažji (v statiki se mu računsko oziroma umetno zniža vrednosti trsnosti), ima manjšo spsosobnost tvorjenja disipacijskih stikov (toda njegova lastnost je bolj zilavost - kar povzroči boljšo disipacijo energije), medtem ko beton ima zelo dobro disipacijo energije ozroma betonski prerez veliko energije prevzame.

Morem pa rečt, da les beton , kateri koli materijal remo vzamemo, tudi slamo recmo, vedno, hisa propade ko potres uajme frekvenco nihanja.

Če ne ujame nihanja potlej pa se hiša lohak podre zaradi:

(sam par priemrov povem, ce me s ekdo praša bo vsak dan en clanemk napisal da bom res vse teoreticno z enačbami razlozil)

- togost; če imaš dva stebra iste višine in različnih debelin bo ta k je bolj tog več obremenitve prenesel in azto bo prej razpadel kot tisti k jo prevzame manj (parapeti, predelne stene kot parapet, sistematske odprtine)

- nesorazmernost; To pomeni, ko imamo v eni smeri objekta večji procent ali kavdraturo sten kot v drugi smeri je odpronsotni moment v eni mseri večji ot v drugi smeri, zato potres uniči stavbo hitreje v manj odproni smeri, (imam s-j jug 200m2 tlorisa sten v smeri z-v le 50m2), primeri so kaki bloki.

-nehomogena gradnja; V prvem štuki imam exsoskelet medtem ko imam v 2,3,4,5, endo skelet. Pri potresu 1 nadstropje zgine.  Imam 1,2,3,4 endo skelet in 5 eksoskelet (primer v japonski risalnica za risanje načrotv objekt velik 100/50 metrov (tuki je nesiemtrija tudi rpoblem), 6,7,8,9,10 endoskelet. Potres uniči etažo pet5 sendvič izgine cel štuk.

-nesimetrija gradnje; krog je siemtričen iz tlorisa kroglja je siemtrična v vseh smereh in idealna za potres. Kvadrat je tudi se simetričen. Priemr ki ga navedem je bil objekt na japonskem; Objekt ki ej bil kvadraten z ovalnim vogalom v katerem se je nahajal stopnišče. Potres pride in vse s eje zaclo v stopništvu premikati, to pomeni, da ko so sile šle skozi objket so poiskale najbolj sibko točko, ker se objekt oziroma materijal ni bil spsoben upirati silam v smilsu uiranja po celem preresu in konstrukciji (ce premikamo rperez v vseh smereh) po objektu je zacela zadeva nihati okrog msnega težišča . Ko masno težiščee ne sovpada z težiščem geometrije pride do cil k niso v centru in to povzroči v samem objektu neke vrste torzijo katera vliva na najšibkejše dele.

-temeljenje; pol hiše imate na skali pol hiše na mivki, kaj s ezgodi? Hiša na kamnu ima drug odziv k v mivki. Mivka pri tresenju (ne vem izraza točno lohak pogledam) se pretvori v semi tekoče stanje kot voda in cel blok lohak potone ali ap se prevrne, slike iz japonske to potrjujejo.

- togost/duktilnost; duktilen je cigumi, tog je mamin peciv kateri poči ko ga skušas prepogniti piskotino testo recmo,... . toga konstrukcija bo čutila vse sile. Ta princip se uporablja pri jedrksih reaktojuh. toda ti rekatorji so tkao zelo ogromno armirani , da vse brutalne sile padejo v elastično podorčje v materijalu. Duktilna obnašanja pa so značilna za stanvoanjska objekte katera so, narejena zato da se premikajo in da ljuje prezivijo.  Ko armirani beton izpostavimo silam beton poka in odpade, toda jeklo drzi. Jeklo s ezvija v eno smer in v drugo smer, levo desno gor dol,.. i ko s ezvija rata isto kot pri sponki k o pregibate rata vroče, energija se pretvori v preoblikovanje in to povzroci toploto. Energija s emeri na diagramu (napetosts(sigma)  v x oosi, durgo os sem pozabil. (isto kot na grafu cas in hitost, če zmnožis in seštejes ploščino dobis ven pot k o je avto opravil) tuki ej isto ploščina predstavlja vso eenrgijo disipacije katero betonn oziram betonski rperez lahko sprejme in preusmeri v segrevanje da s ezadeva ne porusi. Pogoj je da se začne hiša premikati, hisa se MORE premakniti, ce se ne imamo togo deforamcijo samo odtrga vam pol hiše in gre vse v pm. Med tem ko otres traja lahko recemo, da tisi element k ima večjo togost več nase prevzame sile potresne,.. to pomeni, da najboljsa hisa more biti cim bolj enakoemrne togosti oziram elemnti orejo biti priblizne velike togosti.

ok sem zaspan,..

bom jutri ce dobim
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Hobitska hiška
Reply #37 - 24.07.2009 at 01:22:05
 
radovedni soncek wrote on 24.07.2009 at 00:57:17:
vsak potres podari hiši energijo, in vsak element v hiši ne more vedno sprejeti te energije. Mislim, zelo tezko je lajicno tole razloziti.


Izvoli še eno zanimivost v zvezi s potresi in protipotresno gradnjo.


Skupina strokovnjakov pod vodstvom Bijana Samalia, direktorja centra za gradnjo in raziskave infrastruktur na univerzi za tehnologijo v Sydneyu v Avstraliji razvila poceni in enostaven način utrditve obstoječih hiš iz surove opeke, ki naj bi pomagal prestati tudi najmočnejše potrese.

Običajne opeke so narejene iz na soncu posušenega blata, včasih tudi peska. Da bi utrdili takšne hiše, je Samalijeva skupina v opeke ročno izvrtala luknje. Nato so skozi luknje napeljali šope vrvi, izdelane iz trajnih materialov, kot je na primer polipropilen, in luknje napolnili še z blatom. Ko se je blato posušilo, so vrvi uporabili še za vertikalni privez bambusovih palic na zunanjo stran hiše v razmaku okoli pol metra, ki so jih nato med seboj povezali s horizontalno postavitvijo žic.

Svojo konstrukcijo je skupina preizkusila na modelu potresa, ki je simuliral moč potresa 7,7 po Richterjevi potresni lestvici, ki je leta 2001 v Salvadorju popolnoma uničil 110.000 domov. Že pri 75 odstotkov moči potresa je tresenje močno poškodovalo tradicionalno grajeno hišo, medtem ko je nova, ojačana konstrukcija ostala nepoškodovana. Šele pri 100 do 125 odstotkov moči potresa iz Salvadorja so se na njej pojavile manjše razpoke.

Večina modernih konstrukcijskih raziskav je usmerjena k visoko tehnološkim pristopom za zaščito zgradb, predvsem v državah v razvoju. Le malo poskusov je usmerjenih v ojačitev obstoječih domov, v glavnem zato, ker takšni postopki zahtevajo materiale in tehniko, ki si jih ljudje običajno ne morejo privoščiti.

Nova tehnika gradnje naj bi bila cenovno dostopna prav vsem, ki živijo na nekaterih najbolj potresnih območjih na svetu. Prav tako naj bi bila konstrukcija po njihovem mnenju dovolj fleksibilna in čvrsta, da prestane vsak potres.

Back to top
 
 
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: Hobitska hiška
Reply #38 - 24.07.2009 at 11:43:35
 
Hmmm ..., predlagal bi , da zaključimo debato o potresih, ker vsi več ali manj govorimo isto  Shocked

Kar pa se tiče akumulacije zidu; jaz še vedno trdim, da je precenjena. Ima vlogo samo pri občutku ugodja pa zelo malo ali nič pri dejanskem ogrevanju objekta.
Sonček, kot si že sam ugotovil, je stena vedno hladnejša od zraka (termodinamika pač deluje). Zdaj pa ti meni razloži, kako bo taka (rahlo podhlajena) stena lahko ogrevala zrak ta čas, ko se recimo ne kuri? Lahko upočasni pretirano ohlajanje zraka, ogrevati ga pa ne more. To je to kar poskušam dopovedati, nič drugega. Seveda je pri počasnem ohlajanju zraka bistvena izolacija. Ki pa je na DRUGI stani zidu. Plus oba z igorjem rada pozabita, da je treba steno SEGRETI, da sploh lahko deluje kot akumulator. Jaz ne zanikam vrednosti zidu kot akumulatorja, le precenjena se mi zdi.
Po drugi strani pa imaš tudi pri lesenih ali skeletnih hišah na notranji strani določen "zid", le da je tanjši in zato manj akumulativen. To pomeni z drugimi besedami, da se hitreje segre in hitreje nudi ugodne pogoje bivanja. Ohlajanje tako ogretega zraka pa učinkovito prepreči DEBELEJŠA plast izolacije, ki je tokrat vmes med notranjim in zunanjim "zidom" (ali bolje rečeno ploščami, pa naj bodo iz lesa ali pa gipsa).
Za zaključek pa še vprašanje;  če sem prav razumel, sonček in igor pravita, da so se vsi, ki se grejo skeletno gradnjo (ni jih malo in število narašča - hitra in relativno poceni gradnja) v bistvu zajebali in bodo imeli ali slabše pogoje bivanja ali pa visoke stroške ogrevanja. Drži? Jaz pravim, da se motita  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Hobitska hiška
Reply #39 - 24.07.2009 at 17:35:37
 
Quote:
Hmmm ..., predlagal bi , da zaključimo debato o potresih, ker vsi več ali manj govorimo isto  Shocked

Kar pa se tiče akumulacije zidu; jaz še vedno trdim, da je precenjena. Ima vlogo samo pri občutku ugodja pa zelo malo ali nič pri dejanskem ogrevanju objekta.
Sonček, kot si že sam ugotovil, je stena vedno hladnejša od zraka (termodinamika pač deluje). Zdaj pa ti meni razloži, kako bo taka (rahlo podhlajena) stena lahko ogrevala zrak ta čas, ko se recimo ne kuri? Lahko upočasni pretirano ohlajanje zraka, ogrevati ga pa ne more. To je to kar poskušam dopovedati, nič drugega. Seveda je pri počasnem ohlajanju zraka bistvena izolacija. Ki pa je na DRUGI stani zidu. Plus oba z igorjem rada pozabita, da je treba steno SEGRETI, da sploh lahko deluje kot akumulator. Jaz ne zanikam vrednosti zidu kot akumulatorja, le precenjena se mi zdi.
Po drugi strani pa imaš tudi pri lesenih ali skeletnih hišah na notranji strani določen "zid", le da je tanjši in zato manj akumulativen. To pomeni z drugimi besedami, da se hitreje segre in hitreje nudi ugodne pogoje bivanja. Ohlajanje tako ogretega zraka pa učinkovito prepreči DEBELEJŠA plast izolacije, ki je tokrat vmes med notranjim in zunanjim "zidom" (ali bolje rečeno ploščami, pa naj bodo iz lesa ali pa gipsa).
Za zaključek pa še vprašanje;  če sem prav razumel, sonček in igor pravita, da so se vsi, ki se grejo skeletno gradnjo (ni jih malo in število narašča - hitra in relativno poceni gradnja) v bistvu zajebali in bodo imeli ali slabše pogoje bivanja ali pa visoke stroške ogrevanja. Drži? Jaz pravim, da se motita  Cool



lol,..

Skeletnagradnjaje moderna gradnja katera pride v poštev ko kvadratura zemlej dosega enormne količine v vrednosti zato da gres graditi v višave. Skeletna gradnja je pomoje drazja ker ej vse iz jekla,... jeklo pa je drazje za kupiti in obdelovati itd,... da o nacrtih ne govorimo in pripadajočih analizah.  

O akumualciji ne bom govoril več,... ker se mi zdi ze neumno,...

predlagam, da das toplomer v sobo kjer imas steno iz izolacije in steno k akumulira toploto pa se prepricaj koliko casa oziroma kje hitreje pade temperatura.

Izolacija prerpecuje odvod tvročine recmo, akumualcija pa jo azdrzuje,..  ne bom pameten ker teh raziskav nisem videl,.. lahko bi se pa dalo toel rzacunat sam s emi ne da sploh pa nimam izkusnj z racunanjem sevanja predmetov,...

mislim toplotni tok vedno teče,.. zid ti ga ohranaj do neke mere izloacijapa ne,.. toploto vedno izgubljas,.
to ej to
...


Back to top
 
 
IP Logged
 
radovedni soncek
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 620

Re: Hobitska hiška
Reply #40 - 24.07.2009 at 23:47:59
 
No je kdo tuki, damo se kako debato vržt na dlan,. jebemti,...

hjej,..

Stena ne more greti, ekr ni peč Roll Eyes Roll Eyes. Lohka pa seva toploto,.... . Sice rpa je zrak pri steni cisto drugacen kot 5 cm od stene ozirma ce piha veter ceznjo pol se zadeva srpemeni.

prevodnost
transmisivnost
itd,....

i love sunshine,......  

He,he,he,he,.. mi je rekla ena punca da sme halden k  ..... se sploh ne cudim, sam upam da jutri en bo dez,..


Ej,.. folkec Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Veste kaj o stekelnjaku. Stekelnjak enormno prispeva k toplotni balanci hiške, ce je pritrjen na hišo. em,...

kako ideja kdo,.

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Hobitska hiška
Reply #41 - 25.07.2009 at 10:57:50
 
idej ko smeti
edin kar  rabmo - za začetek - je en plac u hosti ...
pa lohk začnemo delat eno ...
pametvat je dost brez veze, je use pogruntano več al manj ...

tko da, če ma kdo plac - na svetlo z njim
če druge ne bo, mam nekje bliz trebnjega jest eno varianto ... pa še vikend u bližini, dokler strehe ne postavmo, kar pa bi moral bit tic tac ...

kaj od usega kar je u akaši bomo pa porabl za našo hiško, pa je odvisno od okolja kjer bomo delal
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
kreten40
Ex Member




Re: Hobitska hiška
Reply #42 - 27.07.2009 at 11:55:14
 
radovedni soncek wrote on 24.07.2009 at 17:35:37:
lol,..

Skeletnagradnjaje moderna gradnja katera pride v poštev ko kvadratura zemlej dosega enormne količine v vrednosti zato da gres graditi v višave. Skeletna gradnja je pomoje drazja ker ej vse iz jekla,... jeklo pa je drazje za kupiti in obdelovati itd,... da o nacrtih ne govorimo in pripadajočih analizah.  

O akumualciji ne bom govoril več,... ker se mi zdi ze neumno,...

predlagam, da das toplomer v sobo kjer imas steno iz izolacije in steno k akumulira toploto pa se prepricaj koliko casa oziroma kje hitreje pade temperatura.

Izolacija prerpecuje odvod tvročine recmo, akumualcija pa jo azdrzuje,..  ne bom pameten ker teh raziskav nisem videl,.. lahko bi se pa dalo toel rzacunat sam s emi ne da sploh pa nimam izkusnj z racunanjem sevanja predmetov,...

mislim toplotni tok vedno teče,.. zid ti ga ohranaj do neke mere izloacijapa ne,.. toploto vedno izgubljas,.
to ej to
...




Ti si gradbenik, a ne? Torej bi moral vedeti, da je skeletnih gradenj več. Ti opisuješ klasiko (od izuma železnih gred naprej), jaz pa opisujem klasiko v leseni gradnji. To pomeni, da imaš glavne nosilne stebre in vmes moralčke (na 1,5 - 2 metra). Ko je skelet postavljen, ze vidiš kakšna bo hiša, Naslednja faza  te gradnje je plošča na eno stran, izolacija in spet plošča (v grobem, lahko se igraš še s parnimi zaporami in podobnim sranjem, ampak ...).
Lesenih skeletnih hiš ne moreš graditi v višino (vsaj ne v nedogled, vsekakor ne stolpnice), čeprav majstri nekaj delajo tudi v to smer ....

Akumulacija .... Jaz je ne zanikam, govorim le, da ji pripisuješ prevelik vpliv. Sten ne boš nikoli toliko pregrel, da bi te ponoči  (pri globokem minusu) grele. To je iluzija. Greje te lahko samo peč in avtomatika. Grobo rečeno ampak vseeno; zid in njegova akumulacija v vsej mineštri pomenita samo izgubo in nič drugega. Z drugimi besedami, tebe zanima topel zrak. Najlažje, najhitreje innajceneje je vzdrževati tpel zrak. Če hočeš imeti v sobi akumulacijo, naredi kamin/krušno peč  Cool.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: Hobitska hiška
Reply #43 - 04.03.2010 at 19:21:11
 
Mela bom eno tako hišico nekega dne Smiley
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Hobitska hiška
Reply #44 - 04.03.2010 at 20:31:21
 
Kreten 40 ima prav skeletna gradnja je trenutno najboljša in OSB plošče in šibamo-stopnice niso noben problem niti nadstropna gradnja.Vsa tehnologija je že osvojena.Sedaj že obstaja kombinirana gradnja z Fe elementi . Miara tudi šotor gre ,samo,da sta sreča in zadovoljstvo v njemu doma. Wink Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4