Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 11529 times)
Keti
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5

Lucidne sanje
25.05.2009 at 13:41:55
 
Nasplošno zelo veliko sanjam ze od otrostva, imam zelo intenzivne, žive sanje in zadnje čase se mi dogaja da sanjam vse malenkosti, ki se mi zgodijo čez dan ali glede tega da mi kdo kaj reče in sanje začenjam mešat z realnostjo, ker sploh več ne vem a mi je nekdo nekaj rekel v sanjah ali v resničnosti. Zadnjič se mi je zgodilo, da sem sredi sanj ugotovila, da sanjam. Bila sem v enem prostoru, eni veliki sobi in obkrožali so me ljudje, ki so mi blizu, ampak vsi so bili nekako pomešani med sabo, obrazi telesa, lastnosti. Ko sem se zavedla, da sanjam sem sama sebi rekla "moram nekaj po svoje naredit v sanjah, ker se bom kmalu zbudila in ne bom več imela te priložnosti" in ta stavek sem skos ponavljala. Naenkrat sem začela ogledovat prostor in sem se hotla obrnit pa mi je uspelo samo na levo pogledat. Nato sem hotla dvignit roko pa je sla kar sama po sebi, ni me ubogala in zrak je bil zelo gost. In pol sem se odločila, da bom neki povedala pa sem odprla usta in nisem mogla nič rečt, sam neka črna tekočina mi je šla iz ust. In pol sem se zbudila in v glavi še vedno imela ta stavek da moram nekaj naredit v sanjah, ker se bom kmalu zbudla. Zelo zanimiv občutek, upam da se mi to še kdaj zgodi. Ali je kdo imel že podobne izkušnje ?  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Lucidne sanje
Reply #1 - 25.05.2009 at 14:31:11
 
Keti, tle so stručkoti za te zadeve http://www.lucidnesanje.com/
Noter so tud moje izkušnje z lucidnimi sanjami (titudove sanje).

Za prvo izkušnjo si si po moje naložila pretežke naloge (govor, nadzorovanje rok...). Najprej se je dobro utrdit v izkušnji zavedanja sanjanjna (obstjajo t.i. reality checki, najdeš jih na linku), potem gredo v sanjah zadane zavestne namere  laže od rok (se naučiš bolje fiksirat sanjsko realnost v skladu z zavestno namero). Jest nisem lucidno sanjal že dolg časa po prvih spontanih sanjah, namrevam jih ponovno zavestno inicirat, samo nimam prave volje za trening, ker se očitno še kar zanašam na spontanost.  Želim ti več uspeha, kakršnokoli metodo si boš že izbrala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Keti
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5

Re: Lucidne sanje
Reply #2 - 25.05.2009 at 15:26:06
 
O, najlepsa hvala za informacije  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Lucidne sanje
Reply #3 - 28.05.2009 at 22:49:19
 
Sam sem Lucidne sanje že doživljal. Zdi se mi, da se pojavljajo takrat, ko nezavednemu zmanjkuje materiala za kako bolj resno delo. Ko pride do zastoja. Ko človek nima več kaj dosti konkretnega zunanjega in notranjega življenja in začne posvečati pretirano pozornost sanjam, v bistvu eksperimentira. Kot bi se zadeval s kako kemijo. Ampak to je samo moja domneva, o lucidnih sanjah ne vem nič. Boljše, da pogledaš stručkote, ki ti jih predlagajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Lucidne sanje
Reply #4 - 29.05.2009 at 11:50:12
 
keti ... ne wem kolk si stara
ampak res moraš pokultivirat svoje sanje
da te ne zgubimo

jest nism glih expert ... vem pa kr neki tega
mam punco ki sanja sanje v sanjah ... včasih

kot sm že enkrat zapisu
sanje se sanja zato, da s časom sanje začneš nameravat
frdrmore
da ugotoviš da u sanjah se use dela z namero
se prawi
da nisi samo opazovalec - ampak da jih upravljaš - sproti - zavestno
to mislm da so četrta  vrata sanjanja
sm se tud učil sanjat - pa mi ne gre od rok, jih rajši živim ...

skratka
lahko tud več al manj use stipkam kar vem ... se mi pa zdi da te bomo hotl srečat ... tko da ... se oglas če se ti zdi primerno ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Keti
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5

Re: Lucidne sanje
Reply #5 - 29.05.2009 at 18:33:57
 
No spet se mi je včeraj zgodilo da lezim na lezalniku zraven pa nek fant, nasproti mene stoji punca in se z nekom pogovarja. vsi smo bili v kopalkah morja al pa bazena pa nikjer Smiley v glavnem, ta fant mi začne nekaj o tej punci razlagat in jo pogledam in začnem razmišljat a  sanjam preteklost ali sedanjost, ker nisem razumela a mi on o njej razlaga, da jo je poznal nekoč in jo zaradi tega zdaj vidim ali mi hoče povedat o njej kot v sedanjosti (se meni je tezko za razumeti Smiley ) in potem nekako pridem do zaključka, da če jo zdaj vidim potem je to sedanjost in ona res stoji pred mano. Nato me je zbudil telefon. Ampak ni bil isti občutek kot pri tistih sanjah ko sem se dejansko zavedla in dobila fleš WOW sanjam in se zavedam da vidim namišljeno okolico okoli sebe. V teh sanjah sem samo razmišljala kaj sanjam, nisem se pa zavedla direktno da sanjam. Ne vem zakaj zdaj v enem tednu kar dvoje takih sanj. Se mi je pa dolgo nazaj parkat zgodilo, ko sem imela kake nočne more in proti koncu,ko me je bilo že nevzdržno strah sem se v sanjah zavedla, da samo sanjam in se to sploh ne dogaja zares, sam pol sem se vedno zbudila. No dvakrat sem imela tudi telepatske sanje.
Gape jaz te nisem dobro razumela --> ne wem kolk si stara
ampak res moraš pokultivirat svoje sanje
da te ne zgubimo
pa še to --> skratka
lahko tud več al manj use stipkam kar vem ... se mi pa zdi da te bomo hotl srečat ... tko da ... se oglas če se ti zdi primerno ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Lucidne sanje
Reply #6 - 29.05.2009 at 20:30:29
 
Keti sanje v sanjah niso nič posebnega. Pomeni, da imaš popucano nezavedno in nimaš več nekega strahu. Tako jih tudi jemlji. Ne se ustrašit in kmalu ne boš več veliko sanjala, pa še takrat se boš sama odločila.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Lucidne sanje
Reply #7 - 29.05.2009 at 20:42:03
 
Pazi, da te ne bo kdo prepričal, da si kako nezemeljsko bitje.  Če so lucidne sanje to o čemer pišeš, potem to ni noben bavbav, sploh pa ne nekaj, zaradi česar bi bila drugačna ali kaj bolj posebna od drugih ljudi, v kar so te nekateri začeli prepričevati.
To kar pišeš se dogaja vsem, ki so bolj pozorni na sanje in jih sanje zanimajo. Mislim da gre preprosto za to, da spanec ni več dovolj globok in se začne zavest prebujati. Prideš v neko stanje, ko spanec ni več globok, zato se sanj lahko zavedaš in jih v samih sanjah celo analiziraš. Nič posebnega. Če veliko spiš in si prespana, je spanec po navadi sploh plitek in nezavedno je svoje procese že obdelalo, nimaš kaj sanjat, takrat taki dogodki.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Keti
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5

Re: Lucidne sanje
Reply #8 - 29.05.2009 at 20:52:08
 
Ajgor, hvala za nasvet.
Murileon, bom pazila  Wink

Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Lucidne sanje
Reply #9 - 29.05.2009 at 21:19:06
 
Keti wrote on 29.05.2009 at 20:52:08:
Ajgor, hvala za nasvet.
Murileon, bom pazila  Wink

Lep pozdrav

Niti ni nasvet, ampak spoznanje, kako nepomembne so sanje. S sanjami v sanjah to spoznaš, ko jih lahko uravnavaš. Spoznaš, da so v veliki večini bedarija in so prave le redko, zelo redke, ki so dar. Naučila se boš spoznati te, če boš hotela. Nakazano že imaš.
Ni pa to nič takega, lahko ti je kvečjemu v veselje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Lucidne sanje
Reply #10 - 30.05.2009 at 00:07:32
 
Sam na sanje nikoli nisem gledal, kot bedarije.

Sanje vedno odsevajo našo realnost in naš miselni svet. Sanje so mi že dale marsikateri odgovor in me opozorile na kakšne nevarnosti ali napovedale dogodek.

Sam vidim v njih smisel in ne bedarijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Lucidne sanje
Reply #11 - 03.06.2009 at 11:40:37
 
Keti wrote on 29.05.2009 at 18:33:57:
Gape jaz te nisem dobro razumela --> ne wem kolk si stara
ampak res moraš pokultivirat svoje sanje
da te ne zgubimo
pa še to --> skratka
lahko tud več al manj use stipkam kar vem ... se mi pa zdi da te bomo hotl srečat ... tko da ... se oglas če se ti zdi primerno ...

lol
super si sanjala ...
Wink

na žalost nimam časa filozofirat
al pa na srečo ...
kolkr za koga ...

česar nisi razumela, še boš, če boš tko izbrala ...

oglasila si očitno se ...
kolkrkoli že ... če prej ne, se lahko vidmo na pikniku ... srečamo
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Lucidne sanje
Reply #12 - 11.07.2009 at 03:10:08
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1