Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 15244 times)
gaviota
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 40

SANJATI UMRLEGA
13.05.2009 at 10:00:38
 
velikokrat se mi zgodi tudi, da sanjam prijatelja, ki je umrl v prometni nesreči....pogovarjava se o vseh stvareh, tožim se mu zakaj se je delal norca iz mene ko sem bila majhna, da me je to bolelo, ker sem bila vanj zaljubljena...on mi odgovarja z obžalovanjem.... v sanjah je čisto normalen fant, brez poškodb......umrl je po 174 dneh kome...bil je takšen, da ga lastna mama ni prepoznala.....a v sanjah je čisto zdrav....

zanima me, ali me on res obiskuje v sanjah?? ali se res spomni na mene in na trenutke ko sem sedela ob njem v bolnici??? mi je za to hvaležen? je takrat vedel kaj sem mu govorila? me je slišal?

Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: SANJATI UMRLEGA
Reply #1 - 13.05.2009 at 13:05:04
 
Verjetno se še vedno pogosto počutiš kot nemočna deklica iz katere se drugi delajo norca in je ne spoštujejo. Ob tem zoriš. Mogoče tega ne boš razumela, ampak prijatelj te je lahko prizadel samo tako, da si nekaj na njega projicirala, neke svoje izkušnje od drugih ali pa je bil on ta temeljna izkušnja. Ponotranjila si to izkušnjo in jo obdeluješ. Šele ko boš sama sebe spoštovala, te bodo spoštovali drugi. Stanje tvojega prijatelja kaže na to, koliko si se sposobna spoštovati in kako se giblje stanje te rane, koliko se celi, koliko boli. Verjetno se ti je prijatelj ob njegovi tragediji zelo smilil in tako se smiliš sama sebi, ko se ne spoštuješ ali te drugi ne spoštujejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: SANJATI UMRLEGA
Reply #2 - 13.05.2009 at 13:55:22
 
gaviota wrote on 13.05.2009 at 10:00:38:
zanima me, ali me on res obiskuje v sanjah?? ali se res spomni na mene in na trenutke ko sem sedela ob njem v bolnici??? mi je za to hvaležen? je takrat vedel kaj sem mu govorila? me je slišal?

Vkolikor vzameš, da gre za pogoor, ki je namenjen tebi, je morda vseeno, kdo in kaj te obiskuje v sanjah, temveč je pomembno kaj ti pri tem doživljaš, misliš in občutiš.
In tudi če te ni mogel več slišat, si ti še vedno povsem enako začutila ob njem, mu poskušala stanje olajšat, narediti trenutek lepši, ne glede na njegovo sposobnost dojemanja tega. Več kot to nisi mogla naredit in vse nadaljne spraševanje zato ni potrebno in ni pomembno. Kljub temu, da si kdaj želimo, da bi imeli kakšne božje lastnosti, da bi komu vdihnili življenje ali se ga drugače dotaknili, to ni vedno v naši moči.

Kakšni "duhovneži" bi temu, da nekomu nekaj daš, brez pričakovanja povračila imenovali brezpogojna ljubezen in te poskušali potolažiti, da je to nekaj najlepšega, kar lahko izkusiš. Lahko gledaš na to tudi tako, če se pri tem boljše počutiš, je korak na tvoji poti in poskusi si ga narediti kar se da lepega.


Back to top
 
 
IP Logged
 
gaviota
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 40

Re: SANJATI UMRLEGA
Reply #3 - 13.05.2009 at 18:58:59
 
murileon....imaš prav glede samospoštovanja.... to je v meni že odkar pomnim da živim.....zmeraj sem bila tarča posmeha, ker sem bila izredno drobna in suha....podhranjena.....Spomnim se njegovih besed, ko sem stopila do njega...."Daj no, poglej se kakšna si, kot okostnjak"! to so bile še tiste prve osnovnošolske ljubezni, pa vendar me je zabolelo...
Ko sem ždela ob njegovi postelji in ga gledala, gledala njegovo posušeno telo.... sem mu "oprostila", čeprav me je to bolelo še nekaj let...in se vleklo v srednjo šolo.... upam in verjamem, da se je tudi meni on opravičil.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: SANJATI UMRLEGA
Reply #4 - 14.05.2009 at 00:42:28
 
gaviota wrote on 13.05.2009 at 10:00:38:
velikokrat se mi zgodi tudi, da sanjam prijatelja, ki je umrl v prometni nesreči....pogovarjava se o vseh stvareh, tožim se mu zakaj se je delal norca iz mene ko sem bila majhna, da me je to bolelo, ker sem bila vanj zaljubljena...on mi odgovarja z obžalovanjem.... v sanjah je čisto normalen fant, brez poškodb......umrl je po 174 dneh kome...bil je takšen, da ga lastna mama ni prepoznala.....a v sanjah je čisto zdrav....

zanima me, ali me on res obiskuje v sanjah?? ali se res spomni na mene in na trenutke ko sem sedela ob njem v bolnici??? mi je za to hvaležen? je takrat vedel kaj sem mu govorila? me je slišal?



V sanjah se ga spominjaš takšnega kot je bil ko je bil zdrav, glede osnvnošolske ljubezni in zbadanja pa se preveč obremenjuješ.
Sploh pa fantje v teh letih najraje zbadajo punce, ki so jim v resnici všeč.  Smiley


Lep pozdrav  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: SANJATI UMRLEGA
Reply #5 - 14.05.2009 at 00:54:51
 
Zbadanja v tem primeru ne vidim le kot nek hec, ampak žalitve.
Posmehovanje z raznimi označbami, lahko v človeku pusti trajne posledice.
Quote:
zanima me, ali me on res obiskuje v sanjah?? ali se res spomni na mene in na trenutke ko sem sedela ob njem v bolnici??? mi je za to hvaležen? je takrat vedel kaj sem mu govorila? me je slišal?

Obiskuješ sama sebe.
S temi sanjami si sebi dala zadoščenje. Lahko si mu odpustila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: SANJATI UMRLEGA
Reply #6 - 14.05.2009 at 08:02:37
 
gaviota wrote on 13.05.2009 at 10:00:38:
velikokrat se mi zgodi tudi, da sanjam prijatelja, ki je umrl v prometni nesreči....pogovarjava se o vseh stvareh, tožim se mu zakaj se je delal norca iz mene ko sem bila majhna, da me je to bolelo, ker sem bila vanj zaljubljena...on mi odgovarja z obžalovanjem.... v sanjah je čisto normalen fant, brez poškodb......umrl je po 174 dneh kome...bil je takšen, da ga lastna mama ni prepoznala.....a v sanjah je čisto zdrav....

zanima me, ali me on res obiskuje v sanjah?? ali se res spomni na mene in na trenutke ko sem sedela ob njem v bolnici??? mi je za to hvaležen? je takrat vedel kaj sem mu govorila? me je slišal?



Obiskuje te v sanjah v svojem astralnem telesu. To se dogaja ponavadi še nekaj časa po smrti, potem pa oseba gre dalje svojo pot v nizu reinkarnacije.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: SANJATI UMRLEGA
Reply #7 - 14.05.2009 at 08:37:47
 
gaviota wrote on 13.05.2009 at 18:58:59:
murileon....imaš prav glede samospoštovanja.... to je v meni že odkar pomnim da živim.....zmeraj sem bila tarča posmeha, ker sem bila izredno drobna in suha....podhranjena.....Spomnim se njegovih besed, ko sem stopila do njega...."Daj no, poglej se kakšna si, kot okostnjak"! to so bile še tiste prve osnovnošolske ljubezni, pa vendar me je zabolelo...
Ko sem ždela ob njegovi postelji in ga gledala, gledala njegovo posušeno telo.... sem mu "oprostila", čeprav me je to bolelo še nekaj let...in se vleklo v srednjo šolo.... upam in verjamem, da se je tudi meni on opravičil.....



Iz mladosti vsi vlečemo neke rane, eni večje, drugi manjše, odvisno kake uspehe smo želi na katerih področjih. Naloga odraslih je, da se zavemo, kako so nastale in jih prerastemo. Prerastemo pa jih na tak način, da se prvo sprijaznimo s sabo in delamo na tem, da se razvijamo, spreminjamo ali pa krepimo tista področja, kjer smo močni in uspešni. Bolj kot se počuti človek suverenega, bolj je uravnotežen, več kot naredi zase in za druge, bolj je zadovoljen. Predvsem pa je treba gledati na uravnoteženost. Primer je tvoj odnos s tvojo sestro, kjer se je ravnotežje porušilo. Ne morem se znebiti občutka, da so te ljudje zaradi tvoje drobne postave pogosto izkoriščali, sploh, ker imam tudi občutek, da imaš ogromno energije in moči, zaradi česar tvoja sestra verjetno išče tvojo pomoč. Če je kaj na tem, je smiselno se vprašati, koliko je človekova dolžnost razdajati se, koliko pa poskrbeti zase in biti zdravo egoističen.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: SANJATI UMRLEGA
Reply #8 - 14.05.2009 at 21:05:45
 
gaviota wrote on 13.05.2009 at 10:00:38:
velikokrat se mi zgodi tudi, da sanjam prijatelja, ki je umrl v prometni nesreči....pogovarjava se o vseh stvareh, tožim se mu zakaj se je delal norca iz mene ko sem bila majhna, da me je to bolelo, ker sem bila vanj zaljubljena...on mi odgovarja z obžalovanjem.... v sanjah je čisto normalen fant, brez poškodb......umrl je po 174 dneh kome...bil je takšen, da ga lastna mama ni prepoznala.....a v sanjah je čisto zdrav....

zanima me, ali me on res obiskuje v sanjah?? ali se res spomni na mene in na trenutke ko sem sedela ob njem v bolnici??? mi je za to hvaležen? je takrat vedel kaj sem mu govorila? me je slišal?


V sanjah te obiskuje tvoj spomin. Pogrešaš ga. Narediš si neko idiliko, kakršno si želiš sama. Obiski v bolnici so bili predvsem zaradi tebe same in pričakovanja okrevanja, nakar bi se do tebe spremenil, ti pokazal naklonjenost. Sanje izražajo tvoje želje.
Povsem običajna čustva, ki v sanjah prihajajo iz tvoje domišljije in prikazujejo tvoja čustva. Ker nisi povsem prepričana v njegovo naklonjenost, ko je še živel, se sedaj zanašaš na hvaležnost. Prav tako nisi ti povsem prepričana ali si mu (ko je živel) dovolj nazorno pokazala svoja čustva.

Pomanjkanja samzavesti ne vidim, bolj spraševanje o vajinem odnosu in pogrevanje starih čustev. Ne premišljuj preveč o tem, sanje niso tako pomembne, kot se ti zdi. Ćez nekaj časa se ne boš več spraševala o njih, ker ti bodo jasne, zmedenost bo minila.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: SANJATI UMRLEGA
Reply #9 - 14.05.2009 at 21:37:00
 
gaviota wrote on 13.05.2009 at 10:00:38:
zanima me, ali me on res obiskuje v sanjah?? ali se res spomni na mene in na trenutke ko sem sedela ob njem v bolnici??? mi je za to hvaležen? je takrat vedel kaj sem mu govorila? me je slišal?


a lahko verjameš, da te obiskuje on, da se spomni nate in na vse dneve ko si bla ob njem? in da ti je zato hvaležen in te ima rad? da je slišal, razumel in vedel, da ga imaš rada..

jes verjamem, da je to možno.. sej, kaj pa vemo o smrti?
bi te pomirilo, če bi to vedla? in če te pomirja, če to veš, zakaj ne bi verjela, da te pride na vsake tolk pogledat in se pogovorit malo s tabo? sej koneckoncev sta bila prijatelja in to je močna vez..
mislim, jes bi verjela.. dopuščala bi sicer dvom, da si izmišljujem, ker si zelo želim, da bi blo to res, sam bi verjela, ker bi me pač to osrečevalo..
nej ljubezen ne gre u prazno.. in če teče, naj teče.. pa kamorkoli že..
upam da mata fajn debate. Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gaviota
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 40

Re: SANJATI UMRLEGA
Reply #10 - 15.05.2009 at 15:33:10
 
Devi, debate so včasih res fajne...  Tongue od solz do smeha... Wink in vse različne stvari..... Verjamem da se še kdaj spomni name  Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: SANJATI UMRLEGA
Reply #11 - 16.05.2009 at 08:54:11
 
gaviota wrote on 13.05.2009 at 10:00:38:
velikokrat se mi zgodi tudi, da sanjam prijatelja, ki je umrl v prometni nesreči....pogovarjava se o vseh stvareh, tožim se mu zakaj se je delal norca iz mene ko sem bila majhna, da me je to bolelo, ker sem bila vanj zaljubljena...on mi odgovarja z obžalovanjem.... v sanjah je čisto normalen fant, brez poškodb......umrl je po 174 dneh kome...bil je takšen, da ga lastna mama ni prepoznala.....a v sanjah je čisto zdrav....

zanima me, ali me on res obiskuje v sanjah?? ali se res spomni na mene in na trenutke ko sem sedela ob njem v bolnici??? mi je za to hvaležen? je takrat vedel kaj sem mu govorila? me je slišal?



Kakorkoli , Sigurno je dobil tvoja sporočila, četudi prek drugih Duhov Vodnikov - Angelov Vodnikov .

Je pa potrebno - kot sem že povedal - razlikovati ali :

So se ti zdele te tvoje sanje resnične, ali bolj neresnične .

In, ponavadi, če se take sanje resničnostne, se po njih zbudimo okrepljeni .

Namreč, to so sporočila iz Onstranstva - Duhovnega Sveta , in so lahko Zelo pomembne za naše življenje + za naše duše.

Če pa so bile to le navadne sanje, potem so to le odsev notranjosti duše, in te Nimajo nikakršnega drugega pomena za dušo, kot to, da po njih prepozna svoje slabosti, katere mora še odpraviti / popraviti .

Vendar v tvojem primeru menim, da ne gre za to, ampak za bolj resnejšo zadevo .

Poznam primere, ko se je Eden + isti umrli človek prikazoval ( hkrati ? ) trem različnim ženskam .

Bil je star modrec, vendar , ker ga te 3 punce niso dovolj upoštevale pri njegovem poučevanju, so se zmenili, da jih pride po smrti obiskat na kakršenkoli način.

In, prišel je v sanjah .

Vendar pa potem te 3 lahkomiselnice še vedno niso zmogle verjeti , da je bil on zares v njihovih sanjah, ampak so menile, da so bile to le blodnje/more njihovih duš .

Nooo, in, pozneje se je izkazalo, da je bilo vse to res, in da je šlo za nekoliko bolj resne zadeve .

Na srečo se je vse dobro izteklo, z Božjim posredovanjem , in tako se je tudi te 3 naivne duše spravilo na boljšo pot .

Hvala Bogu . Roll Eyes

In lep + dober dan vam vsem želim , še naprej , ...

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: SANJATI UMRLEGA
Reply #12 - 16.05.2009 at 11:33:21
 
Boštyxz wrote on 16.05.2009 at 08:54:11:
Vendar v tvojem primeru menim, da ne gre za to, ampak za bolj resnejšo zadevo .

Poznam primere, ko se je Eden + isti umrli človek prikazoval ( hkrati ? ) trem različnim ženskam .

Bil je star modrec, vendar , ker ga te 3 punce niso dovolj upoštevale pri njegovem poučevanju, so se zmenili, da jih pride po smrti obiskat na kakršenkoli način.

In, prišel je v sanjah .

Vendar pa potem te 3 lahkomiselnice še vedno niso zmogle verjeti , da je bil on zares v njihovih sanjah, ampak so menile, da so bile to le blodnje/more njihovih duš .

Nooo, in, pozneje se je izkazalo, da je bilo vse to res, in da je šlo za nekoliko bolj resne zadeve .

Na srečo se je vse dobro izteklo, z Božjim posredovanjem , in tako se je tudi te 3 naivne duše spravilo na boljšo pot .

Hvala Bogu . Roll Eyes

In lep + dober dan vam vsem želim , še naprej , ...

by Boštyxz + #


To pa je sobotna pridiga-pravljica ( nekoč je bilo...   ) v stilu Boštya  Roll Eyes ( strogo resna zadeva )  sanjaš lahko kogarkoli žive mrtve in namišljene.
Seveda na koncu posreduje tudi Bog, da ne bo pomote.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: SANJATI UMRLEGA
Reply #13 - 16.05.2009 at 20:31:54
 
Ne samo sobotna, pri njem so take pravljice kar vsakodnevne.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: SANJATI UMRLEGA
Reply #14 - 17.05.2009 at 08:41:51
 
Heh, Nagatee, poglej, : Bog Vedno posreduje, pa če ti to veš, ali ne. Smiley

Na srečo  Smiley .

Lp + Dp na Gospodov Dan

by Boštyxz + # Kiss#

Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1