Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 17383 times)
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: bp
Reply #30 - 14.04.2009 at 14:44:43
 
Quote:
murileon wrote on 12.04.2009 at 22:35:31:
Se v tem tehnično in estetsko dovršenem svetu sploh lahko živi !?
Oni avtomobilčki se mi zdijo še precej pozitivni in delujejo kot nek dober dosežek za človeštvo in zate. Koristni so in upoštevajo veliko potreb. Jahte pa so nekaj, kar je povprečnemu človeku nedosegljivo. Ne vem, kam sodiš ti. Jahte predstavljajo nek del tvoje notranjosti, ki je precej nad povprečjem, problem pa je v tem, da je narejen tako, da dopušča samo estetski užitek in nič plebejskih užitkov. Ljudje se tam pogovarjajo le še o jahtah. Za zunanjega plebejskega opazovalca zelo dolgočasen svet, namenjen samemu sebi. Ta svet je definitivno ekskluzivističen in iz tega pogleda problematičen. Si v družbi s šefom, avtoriteto, ki ti omogoča vse te kreacije in dobrine. Zelo pomembno vprašanje je, kako funkcionira tvoj šef ?

Delam za podjetje, ki je našlo svojo tržno nišo in trenutno kar uspešno prodaja svoje izdelke za  hudo soliden mnogokratnik cene od najnižje cene za izdelke primerljive funkcionalnosti. Prodaja v visokocenovnih segmentih ima nekatere posebnosti. Zadnje tedne sem sedel na raznih sestankih, brainstormingih, predstavitvah in te sanje so verjetno neka predelava vsega videnega in slišanega. Kontrast med avtomobili in jahto se ukvarja s tem, kaj je resnična inovacija in kako pomembna je pri tem percepcija.

Quote:
Domnevam, da te zelo iritira egalitarnost (stroga družbena pravila za vse), ki je v teh sanjah zelo izrazita. To poskušaš rušiti z vrhunsko estetiko (ustvarjalnostjo), vendar je to še manj življensko. Kot da si ujetnik nekih pravil, ki so globoko zakoreninjena v tvoji notranjosti. Za tak vzorec funkcioniranja je Medusa verjetno res pravi pedofilski virus in precejšnja nevarnost.

Domnevaš narobe. Prej kot za napuh ali kaj podobno smrtnogrešnega, gre tu morda za skopost, čeprav jest temu raje rečem zmernost  Cheesy

Quote:
Zanimiv mi je del komentarja, ki si ga dal na ene Titudove sanje in mi gre skupaj s tvojimi sanjami:

- zaradi nadzora, preveč nadzora, občutka ujetosti

Vsi dajemo komentarje in interpretacije na sanje drugih iz svojih vsebin. Ker pa smo si ljudje zelo podobni, si lahko s takimi interpretacijami in komentarji zelo pomagamo in se drug od drugega učimo, sploh, ko si nastavljamo ogledala.

Zdi se mi, da marsikateri komentar tukaj pove več o tem, kaj in kako sicer misli avtor, kot pa o tem kaj vidi v sanjah. Vključno z mojimi seveda, zato se nameravam oglašat predvsem tam, kjer bom začutil, da imam kaj pametnega za povedat.

lp bp


Pa smo le naredili korak naprej Wink. Glede na sanje, dvomim, da bi lahko zožil razlago samo na skopost-zmernost. Prvi del sanj res govori o zelo dobrem občutku za zmernost, vendar se drugi del spremeni v neko pravo nasprotje, v nekaj neuporabnega. Ni nujno, da sanje govorijo o hohštaplariji. Mogoče samo o neuporabnosti, ki sem jo v prejšnjih komentarjih opisoval z besedo neživljenskost. Mogoče si skopost doteral do takih višin, da je že podobna  neuporabno-neživljensko estetsko doterani jahti, ki je sama sebi namen. S skopostjo pa se tudi bogastvo veča. Pa ne samo bogastvo na računu, ampak se nerealno dviguje pomen vrednote varčnosti.  Prvi del sanj govori o smiselni dozi varčnosti (zmernost), drugi del o nekem neživljenskem pretiravanju (skopost). Verjetno nezmerna varčnost služi tudi čemu drugemu. Mogoče je kompenzacija za kake občutke inferiornosti na drugih področjih ? Namesto gretja s toplino ljudi, s komunikacijo, s skupnim "zapravljanjem" ob druženju, te greje prišparan denar na računu. S svojimi ekskluzivističnimi aspekti se pogovarjaš le še o "jahtah". Zakaj ekskluzivizem? Ker jahte nimajo več prostora, kjer bi se človek lahko sončil.
Malo sem "nabluzil", ker sem imel občutek, da je treba še kaj dodati. Upam, da sem ti napisal kaj koristnega materiala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: bp
Reply #31 - 21.05.2009 at 09:14:17
 
Me prav zanima, ali se lahko kdo spravi to razložit:

Pred dnevi sem se ponoči prebudil iz sanj in se spomnil, da sem sanjal en sam dolg poljub, tiste vrste, ko izgine vse okrog tebe.

Huh
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: bp
Reply #32 - 21.05.2009 at 10:30:07
 
Quote:
Me prav zanima, ali se lahko kdo spravi to razložit:

Pred dnevi sem se ponoči prebudil iz sanj in se spomnil, da sem sanjal en sam dolg poljub, tiste vrste, ko izgine vse okrog tebe.

Huh


Mogoče suša v real life, pa v sanjah kompenzacija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: bp
Reply #33 - 21.05.2009 at 12:06:05
 
Ko je možnost kompenzacije že izčpal murileon, bi jest kot ponavad navrgel možnost obstoja realne nezmožnosti obstoja realnega poljuba, ki bi lahko vzbudil takšna občutja. Možnost sanjskega poljuba  torej zgolj kot simbola, kot ključa prek katerega se pride do občutja celostne izpoljnenosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: bp
Reply #34 - 21.05.2009 at 13:08:55
 
Mogoče pa je to tista vrsta preroških sanj  Wink?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: bp
Reply #35 - 27.05.2009 at 13:41:34
 
V sanjah me po telefonu pokliče znanka, tokrat zveni povsem drugače kot navadno, ko je skoraj pretirano resnobna, tokrat deluje zelo sproščeno, smeji se in celo nekaj poje na drugi strani. Razveselim se, ker jo enkrat lahko doživim tudi takšno, vendar hitro zaključim pogovor, veseli me zanjo, vendar je moj pogled zdaj usmerjen drugam, imam druge prioritete, odhajam drugam in mudi se mi na letalo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: bp
Reply #36 - 27.05.2009 at 14:58:13
 
Quote:
V sanjah me po telefonu pokliče znanka, tokrat zveni povsem drugače kot navadno, ko je skoraj pretirano resnobna, tokrat deluje zelo sproščeno, smeji se in celo nekaj poje na drugi strani. Razveselim se, ker jo enkrat lahko doživim tudi takšno, vendar hitro zaključim pogovor, veseli me zanjo, vendar je moj pogled zdaj usmerjen drugam, imam druge prioritete, odhajam drugam in mudi se mi na letalo.


Sanje so iz nezavednega  skunstrirale dober razlog, da se si na klic  odzval v neskladju  razpoloženjem, ki te je ob njenem klicu nedvoumno  navdalo. Ali so zaznale neiskrenost/neresičnost njenega poziva  (ki so ga seveda tudi same skreirale in bodo zato že vedele...) ali pa  je neodložljiv polet le priročen odziv na nezavedno bojazen pred (pre)vsiljivo iskrenostjo, ki je nisi v naprej  pričakoval in se zato nanjo nisi uspel ustrezno pripravit (sanje so ti nastavile past/razkrile tvojo šibkost  in te iz nje tud izamazale....)      
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: bp
Reply #37 - 28.05.2009 at 22:00:06
 
Quote:
V sanjah me po telefonu pokliče znanka, tokrat zveni povsem drugače kot navadno, ko je skoraj pretirano resnobna, tokrat deluje zelo sproščeno, smeji se in celo nekaj poje na drugi strani. Razveselim se, ker jo enkrat lahko doživim tudi takšno, vendar hitro zaključim pogovor, veseli me zanjo, vendar je moj pogled zdaj usmerjen drugam, imam druge prioritete, odhajam drugam in mudi se mi na letalo.


Kaj pa tvoje asociacije in razlaga ozadja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: bp
Reply #38 - 28.05.2009 at 22:43:33
 
Quote:
V sanjah me po telefonu pokliče znanka, tokrat zveni povsem drugače kot navadno, ko je skoraj pretirano resnobna, tokrat deluje zelo sproščeno, smeji se in celo nekaj poje na drugi strani. Razveselim se, ker jo enkrat lahko doživim tudi takšno, vendar hitro zaključim pogovor, veseli me zanjo, vendar je moj pogled zdaj usmerjen drugam, imam druge prioritete, odhajam drugam in mudi se mi na letalo.



Ojej, da ne boš zamudil poljuba !?  Angry Kurc pa prioritete in resnobnost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: bp
Reply #39 - 28.05.2009 at 23:01:34
 
Ljudje v naše življenje prihajajo in odhajajo. V enih trenutkih smo si blizu, pol se spet oddaljimo. Imamo nekej skupnega nekej časa, potem nas potegne drugam, ker ujamemo drug val. V nekem trenutku smo na isti valovni dolžini, pol pa več nismo.. pa še kdaj bomo, al pa tud ne..
mogoče spoznanje, da je vajin skupen čas minil, ker vaju je potegnilo v različne smeri,  v drugačne ideje. Ti misliš nekam it, imaš načrte. Ona se je začela zabavat. Njej je dobro, tebi je dobro, vse je v redu, tako kot je..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: bp
Reply #40 - 30.05.2009 at 08:32:47
 
Brezumeti

V sanjah se iz moškega, ki pohaja okrog brez obveznosti, spremenim v žensko, ki se na avtobusu vozi s svojo hčerko. Hči odhaja k očetu, ker si je sama izbrala, da hoče živeti z njim, ta ženska pa se trudi spoštovati to hčerino željo, čeprav si z vsem srcem želi, da bi bila ob hčeri. Nato se vse skupaj spet spremeni v knjigo, ki jo pišem in ta prizor je eno od poglavij, ki ima naslov Brezumeti.

Te sanje strašno težko postavim v kakšen pameten kontekst.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: bp
Reply #41 - 30.05.2009 at 11:59:48
 
Meni se zdi, da sanje govorijo o moškem in ženskem princiou funkcioniranja. Kolikor berem tvoje prispevke, imam občutek, da pri tebi prevladuje ženski princip. Zato verjetno rahlo nelagodje, ko se punčka odloči za življenje pri očetu. Ženska nima druge možnosti, kot odločitev sprejeti. Torej, pasivni pristop, emocionalni svet, namesto aktivnega in razumskega sveta. Vae to se spremeni v knjigo, ki jo ustvarjaš. Knjiga samo s senzibilnostjo in čustvi verjetno ne more biti napisana, potreben je tudi moški princip, da se sprejema odločitve, kaj končno napisati. Naslov brezumeti mi deluje kot balansiranje med obema pristopoma, kar rodi neko kreacijo, knjigo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: bp
Reply #42 - 30.05.2009 at 14:48:57
 
Toliko mi je še jasno v sanjah, da podobno kot razumeti izvira iz besede razum, izvira ta moj naslov iz besede brezum.

brezúm  -a m (ȗ) knjiž., redko brezumno stanje: pred njim je bila praznina, brezup, brezum

Po mojem gre preprosto za nezmožnost sprejeti nekaj kot dejstvo, ob hkratnem zavedanju, da ob spoštovanju meja drugega, nobena lastna aktivnost tega ne more zares spremenit,  kot tudi, da nikakršna čustvena sidra ne spremenijo dejstev.

Knjiga predstavlja po mojem povsem isto situacijo, vendar skozi neko refleksijo, sekundarna čustva, meta nivo.

Lahko zaradi mene o tem govoriš o moških in ženskih principih, ampak mene to bolj spominja na nek novorek, oz. še bolj na vtiskovanje v neke modele.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3