Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 
(Read 31961 times)
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #45 - 12.05.2009 at 12:58:00
 
Tako, mimogrede, bi rad malo zagovarjal tudi Plesnamesecu. V bistvu sem ji hvaležen, da je intuitivno opazila, da pri mojih razlagah nekaj ne štima. Le razložila si je malo preveč emocionalno in z nekimi izkrivljenimi predstavami. Intuicija pač ni razsvetljenje, ampak nezavedna zaznava, ki jo je treba predelat, predvsem pa njene zaznave ozavestit. Rezultat intuicije je po navadi samo tak ali drugačen občutek, ki človeka žene v neko akcijo. Ker pa je stvar neozaveščena, je akcija lahko zelo hitro nekontrolirana in napačna. To ni nobeno smešenje Plesnamesecu, ampak pohvala njene dobre intuicije. V zadnjih sanjah, ki sem jih objavil, sem malo bolje ozavestil svoj ustvarjalni aspekt, ki zna delovati tudi destruktivno, za okolico, najbolj pa zame in želi biti včasih sam sebi namen, verjetno včasih zelo očitno, pa tega nisem sposoben opaziti, oziroma kritiko doživim kot napad na moj ustvarjalni, dobronamerni trud, ki, kot je ugotovila plesnamesecu, ni več dobronameren, ko postane sam sebi namen. Hvala vsem skupaj za sodelovanje v tej sceni. Gremo naprej Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #46 - 12.05.2009 at 18:52:57
 
murileon wrote on 12.05.2009 at 07:57:57:
Predlagam  pa dve "uradni priporočili", ki bi jih bilo dobro dati v topic Pravila igre:
Preden se odločiš za objavo sanj, se zavedaj, da te kakšna interpretacija lahko tudi rani.
Vsaka interpretacija in komentar interpretacije drugega interpretatorja naj bo dobronameren in v duhu koristi tistega, ki je sanje objavil.
Pri priporočilih bi dodal sledeče pojasnilo:
Priporočila so stvar občutka in vesti posameznika.

Prosim za komentarje in predloge.

men bi se zdelo pomembno dodat: poskušaj delovat v duhu sodelovanja in ne tekmovanja, sam i guess bi mogli to že sami vedet, kot tud vse ostalo zgorej navedeno.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #47 - 12.05.2009 at 23:14:17
 
gape wrote on 12.05.2009 at 12:24:45:
Quote:
Na glas sem samo povedal, kaj mu roji po glavi.

napiš kolk je ura
in povej kaj roji po glavi men
pls

Ob 22.35 ti je rojila po glavi misel o vrednosti denarja.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #48 - 13.05.2009 at 07:50:36
 
Obstajala je nevarnost, da bi moje kritike vzele murileonu voljo do dela na sanjah (čeprav to ni bil moj motiv) in s tem posredno prikrajšale ostale udeležence na tem direktoriju. Tu je moja osebna odgovornost. In pa zasluga Devi, da je modro posredovala.

Zdi se mi pa tudi, da sta Igor in Nahatee želela konstruktivno sodelovati, tudi če nekateri niso tega tako razumeli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #49 - 13.05.2009 at 17:48:02
 
eni se znajo ustavt
eni pak ne
Wink
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #50 - 22.05.2009 at 14:07:42
 
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1237117847/30#38

Očitno zadnji debati še nismo prišli do dna, zato bi prosil, da drugi udeleženci tudi podate svoje misli in uvide.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #51 - 22.05.2009 at 14:20:16
 
Po moje je bolj kot (tvoja/naša) pozicija psihoteterapevta (ki zaradi prosotovljnosti/neplačljivosti in s tem neporefosionlanosti niti ni eksplicitno izpostavljena) iritantna uporaba psihoterapevtske  termnilogije (izposojene večinoma iz psihiatrije), s katero skušamo pridobivat na objektivnosti naših sicer zgolj subjektivnih interpretacij in si s tem posredno vzpostavlajmo 'objektivno' terpevtsko  avtoriteo (bistvo katere je predpostavljena nezmotljivost), ki se ji na deklerativni ravni sicer poskušamo na vsak način izognit. Terminilogija  tako po moje ni nevtralna, ampak je v njej že implicitno vtkan odnos, iz katerega je nastala, zato nas njena uporaba oddaljuje od konkretnega drugega oz. nam potvarja naše  empatične sposobnosti, s katerimi bi se lahko nepsoredno dokopali do avtentičnega razumevanja drugega kot drugega...      
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #52 - 22.05.2009 at 14:43:01
 
titud wrote on 22.05.2009 at 14:20:16:
Po moje je bolj kot (tvoja/naša) pozicija psihoteterapevta (ki zaradi prosotovljnosti/neplačljivosti in s tem neporefosionlanosti niti ni eksplicitno izpostavljena) iritantna uporaba psihoterapevtske  termnilogije (izposojene večinoma iz psihiatrije), s katero skušamo pridobivat na objektivnosti naših sicer zgolj subjektivnih interpretacij in si s tem posredno vzpostavlajmo 'objektivno' terpevtsko  avtoriteo (bistvo katere je predpostavljena nezmotljivost), ki se ji na deklerativni ravni sicer poskušamo na vsak način izognit. Terminilogija  tako po moje ni nevtralna, ampak je v njej že implicitno vtkan odnos, iz katerega je nastala, zato nas njena uporaba oddaljuje od konkretnega drugega oz. nam potvarja naše  empatične sposobnosti, s katerimi bi se lahko nepsoredno dokopali do avtentičnega razumevanja drugega kot drugega...      


Pač imamo besednjake, kot jih imamo. Beseda, ki nam pride na misel, je verjetno najprimernejša. Iskati drugo, bolj primerno, ker se nekdo drug lahko te prestraši ali jo napačno razume ali ima pred njo predsodek, se mi zdi butasto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #53 - 23.05.2009 at 08:55:17
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #54 - 23.05.2009 at 12:29:12
 
jest bom napisu s svojga stališča
nism prebral usega kar je v diru

sm pa prebral mal okrog tega zadnjega linka

in me zanima ... a to so sanje od murileon-a (na linku?)
so - vsi ki se drznete najedat mu - še enkrat prebrat prvo stran ...

... in vztranjno mu tm najedate na temo/e za katere sm že na začetku zapisu, da nimajo kej iskat med sanjami
sploh pa ne med sanjami moderatorja ...
sanjite ga
in se tm zmente
rezultate pa kle napište

on se je drznu javt da bo delu delo
kdor ne dela dela, nima kej sikat nekomu, ki delo dela

prosim da to upoštevate ...

ne težit in zahtevat ogledalo ('odjebi' se mi zdi)

vsako stvar se da lepo povedat ... in na to dobit lep odgovor



tale prostor in čas bom iskoristu še za tole:
sanjate zato da pridete do tja kjer svoje sanje zavestno upravljate
4 stopnja se mi zdi

ko boste tm, boste nam na forum samo še napisal kaj ste ugotovil
in nam povedal kako ste tja pršli, da bomo tja pršli še mi ...


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #55 - 23.05.2009 at 17:39:00
 
Kaj to leti na mene al kaj?

Poveličuješ neko funkcijo Murileona in jo ponujaš kot neko delo. Še huje, kot da se človek nekaj žrtvuje. Komentiral sem pač njegov post. Tko k je on mojega na sanjah Gaviote. Da je pa sedaj nekdo nedotakljiv in ne vem kaj, nek svetnik al za kaj ga maš, pa nisem vedel ne pričakoval. Ne more biti neka funkcija nedotakljiva, to vodi potem v samopašnost. Malo tolerance in tudi samokritičnosti, pa bo bolj kompetentna osebnost.

Lp,Igor
Back to top
« Last Edit: 24.05.2009 at 00:33:48 by ajgor »  
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #56 - 23.05.2009 at 20:55:51
 
Kako se eni sekirate okrog dogajanja na forumu. Se splača?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #57 - 23.05.2009 at 22:39:39
 
murileon wrote on 23.05.2009 at 20:55:51:
Kako se eni sekirate okrog dogajanja na forumu. Se splača?

Se ne, ampak ko že debatiramo, se lahko tudi razjasnimo. Da ne ostane nekaj brez veze v zraku. Se pove, pa je.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #58 - 24.05.2009 at 00:10:08
 
gape wrote on 23.05.2009 at 12:29:12:
jest bom napisu s svojga stališča
nism prebral usega kar je v diru

sm pa prebral mal okrog tega zadnjega linka

in me zanima ... a to so sanje od murileon-a (na linku?)
so - vsi ki se drznete najedat mu - še enkrat prebrat prvo stran ...

... in vztranjno mu tm najedate na temo/e za katere sm že na začetku zapisu, da nimajo kej iskat med sanjami
sploh pa ne med sanjami moderatorja ...
sanjite ga
in se tm zmente
rezultate pa kle napište

on se je drznu javt da bo delu delo
kdor ne dela dela, nima kej sikat nekomu, ki delo dela

prosim da to upoštevate ...

ne težit in zahtevat ogledalo ('odjebi' se mi zdi)

vsako stvar se da lepo povedat ... in na to dobit lep odgovor



Kdo komu najeda, zakaj smo drugi tisti ki najedamo njemu, ker je on modelator in ima posebne pravice ali kako.  Questioning

Poleg tega kako si lahko modelator dovoli žaliti, ostalim pa groziti z brisanjem. Njemu se sploh ker je modelator ne najeda, a on lahko najeda in žali.

Dvojna merila in zloraba položaja s strani Murileona, ki mu je funkcija modelatorja očitno stopila v glavo.

Pa ne gre za zamero, kot rad to poudarja Murileon, ki ima svoje pisanje za kvalitetno in večvredno od ostalih ki pišemo zanj nekvalitetno in manjvredno zato si on lahko dovoli vsiljevanje svojih razlag, postavljanje svojih razlag nad druge in po novem tudi žalitve. Postopoma in potuhnjeno.

murileon wrote on 22.05.2009 at 20:11:52:
Preveč očitno vlečeš na svoj mlin, da bi lahko upošteval to tvoje mnenje. Jaz vržem ven ves svoj trud, ti pa pokomentiraš, ko najbolj glupa najstnica. Odjebi.


Murilenov topic sanje, kjer lahko sam sebi razlaga sanje s svojimi kvalitetnimi razlagami, ki se zdijo  kvalitetne očitno le še njemu samemu.   Exclaim

Lep pozdrav
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #59 - 24.05.2009 at 07:57:37
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6