Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6
(Read 31960 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #30 - 11.05.2009 at 13:09:52
 
Po moje v gavioto-murelionovem primeru ne gre niti za problem ne/etičnosti niti za problem strokovne ne/kompetentnosti razlagalca. Gre v največji meri za problem kredibilnosti murileona kot razlagalca, ki si jo pridobiva/izgublja z globino in širino  šeranja lastne sanjske izkušnje z drugimi. Drugega objektivnjšega merila kredibilnosti v bistvu nimamo. Etika in strokovna kompetentnost so lahko le nadomostna merila kompetentnosti, ki jih lahko uporabljamo le pri tistih, ki bi tuje  sanje samo razlagali, niso pa si kompetentnosti 'zaslužili' s šeranjem lastnih sanj in njihove samoanalize...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #31 - 11.05.2009 at 13:24:02
 
Cenzurirajta vse. Samo sebe ne. Ker vidva edina v sanjah vidita resnico. Vesta kaj je prav in kaj narobe, kaj je žalitev in kaj ne.
Žalitev Murileon je tudi vsiljevanje svoje interpretacije in govoriti sanjalcu, če ne sprejme tvojih razlag (posredno), da nima pojma, kaj sanje pomenijo. To niti ni več žalitev, ampak nasilje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #32 - 11.05.2009 at 14:45:30
 
Jest nimam niti namena niti moči česarkoli cenzuriat. Ne posedujem avtoritete vrlin, ki bi mi  lahko služila kot merilo etičnosti drugih niti avtoriete znanja, ki bi lahko bila merilo vaše strokovne kompetentonsti. Vse, s čimer razpolagam, je kredibilnost, ki sem si s svojimi posti ustvarjam  v vaših očeh - ali pa tudi ne. Tko da ker praktično ničesar  ne posedujem, hvala bogu ne morem tega niti zlorabljat niti če bi to hotu...
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #33 - 11.05.2009 at 14:48:41
 
murileon wrote on 11.05.2009 at 12:30:56:
Iz muhe si naredila slona. Jaz funkcioniram po občutku in ne po pravilih. Občutek je včasih pač slab. Vseh pravil, o katerih smo se pogovarjali, si niti nisem zapomnil. Gre tu za varnostni sistem v nuklearni tovarni, kjer je treba pravila 100% obvladati ali kaj !? Če funkcioniraš na tak način, funkcioniraj, ne vsiljuj pa drugim tega načina funkcioniranja.
"To tvoje vprašanje je čisto neumestno." To vprašanje si sama izzvala.
"Kdaj vmes si se ti odločil, da sanjalec nima več pravice do zdrave skepse in da je odločitev, da izbere interpretacijo, ki ni tvoja, avtomatično znak zavračanja resnice?" Tvoja zaznava je malo izkrivljena ali pa na žalost moj ton deluje tako, kar ni moj namen. Imam pa vso pravico, da komentiram tudi kako drugo interpretacijo, kot imajo drugi komentirati mojo. Treba se je izogibati žalitev. Si se sploh vprašala, zakaj hudiča si me napadla zaradi mojega načina interpretiranja ? Kaj te je tako znerviralo ? Jaz sem samo napisal mnenje o Ajgorjevi interpretaciji in njenem izboru, nisem pa vlagal energijo v bes in zategovanje z raznoraznimi pravili, kar počneš ti. Se mi zdi, da je v tem primeru pri tebi bistveno več netolerance, kot pri meni. Mogoče je pa tudi moja zaznava malo izkrivljena. A nismo samo ljudje !? Še vedno mislim, da je moja interpretacija bolj na mestu. Z njo sem nadaljeval zato, ker se mi je zdelo, da sem interpretacijo prvič napisal malo nespretno in sem jo poskušal narediti bolj sprejemljivo. SDploh, ker je prišlo do take divje reakcije.  So se pa na žalost tu že vmešale podivjane emocije, ki so iz muhe naredile slona.
Če te moti "psihoanalitični" pristop, je to pač tvoj problem. Sama interpretiraj na svoj način. Mogoče se bom iz njega kaj naučil. Mogoče se boš pa tudi ti od mene kaj naučila. Sicer pa ne gre tu za nobeno profesionalno psihoanalizo, ampak za amaterizem, zato je tvoje zategovanje s pravili še toliko bolj mimo. Sam delam na podlagi domišljije in svojih izkušenj in znanj do katerih sem prišel tako, da sem kdaj pa kdaj kako stvar bil primoran premleti in zato vem, da je nekaj vredna. Normalno, da so tu zraven tudi projekcije. Brez projekcij itak nihče niti funkcionirati ne more. Kot moderator sankcioniram samo žalitve in preplavljanja s posti. Če  nekdo nekaj napiše iz dobronamernosti in ga potem nekdo drug napade, je malo bolano. Če nekdo njegovo pisanje pokomentira in izrazi svoje nestrinjanje,  po moje ni nič narobe. Še vedno sem mnenja, da gre pri tebi za moralistični izpad in potrebo po cenzuri.


Quote:
Cenzurirajta vse. Samo sebe ne. Ker vidva edina v sanjah vidita resnico. Vesta kaj je prav in kaj narobe, kaj je žalitev in kaj ne.
Žalitev Murileon je tudi vsiljevanje svoje interpretacije in govoriti sanjalcu, če ne sprejme tvojih razlag (posredno), da nima pojma, kaj sanje pomenijo. To niti ni več žalitev, ampak nasilje.

Lp,Igor


Murileon, ker že sprašuješ...

Ne glede na to, da se Igor iz naju dela norca, se strinjam s tem, da je vsiljevanje svoje interpretacije tudi nasilje, in to je bil eden glavnih razlogov, da sem reagirala. Psihoanalitični pristop me čisto nič ne moti, dokler ne postane orodje manipulacije za dosego nekih osebnih interesov - za to pa je psihoanalitični pristop bolj pripraven kot kakšen drugi. Vsi pristopi so mi v redu, ne zdi pa se mi v redu, da se ti zdi en bolj kredibilen kot drugi. V bistvu nisem imela pri nobenem od sanjalcev občutka, da bi koga prizadel (vedeti sicer ne morem) in mislim, da ni tukaj nevarnosti, o kateri kar naprej govoriš. Sem pa doživela tvoj zadnji pristop (pa še nekaj drugih) kot izjemno manipulativen, kot sam sebi namenjen, kot pretvezo za pomoč drugemu s ciljem uveljavitve svoje teorije. Mogoče je moj problem, da me je to zmotilo in mogoče mi boš zameril, da sem to povedala. Ampak res sem način, kako si se lotil zadeve, dojela kot neko manipulacijo. Če ti postane stalna praksa, da ne upoštevaš feedbacka sanjalca in pa ostalih, lahko začneš samo še forsirat svojo ideologijo, to pa mislim, da ne more koristiti nikomur od nas pri poskusih razumevanja sanj. V bistvu je tako, da je to, da vsakdo napiše, kar mu pade na pamet, lahko samo dragoceno - se že potem dela selekcija. Mislim, da se tega tveganja večina nas, ki dajemo sanje sem gor, zaveda. Nekaj povsem drugega pa je trditi, da je to resnica in da smo poznavalci osebnosti drugega - tukaj so pa zmanjšane možnosti za kvalitetno iskanje naprej.

Zdaj pa mislim, da sem ja dovolj razložila celotno ozadje. Tisto o bolanosti pa kar malo s sabo razčisti.

Drugače se pa tudi jaz sprašujem, kako se mi da toliko pisati in razglabljati o tem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #34 - 11.05.2009 at 15:24:40
 
Nič se ne dealam norca iz nikogar. Na glas sem samo povedal, kaj mu roji po glavi. Cenzura in uveljavljanje sebe, svojega namišljenega znanja interpretacije sanj. Ko nekdo pove, kaj je namen neke razprave, brez ovinkarjenja, zavijanja v vato, se ga ožigosa, da se dela norca iz drugih. Ne pretiravaj, lahko napišeš cel elaborat iz tega in verjetno bo kak intelektualec nasedel, vendar poanta je v enem stavku. Kdor ne sprejema moje šole razlage sanj bo cenzuriran (in sam si bo kriv), zato se ne bom držal predpisov, ampak zganjal lastne moralne norme.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #35 - 11.05.2009 at 16:35:56
 
Quote:
Žalitev je tudi vsiljevanje svoje interpretacije in govoriti sanjalcu, če ne sprejme tvojih razlag (posredno), da nima pojma, kaj sanje pomenijo. To niti ni več žalitev, ampak nasilje.

ok.. upam da smo se naučli tega. mislim, da je pomembno.
gremo zdej dalje? Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #36 - 12.05.2009 at 01:57:25
 
Quote:
Nič se ne dealam norca iz nikogar. Na glas sem samo povedal, kaj mu roji po glavi. Cenzura in uveljavljanje sebe, svojega namišljenega znanja interpretacije sanj. Ko nekdo pove, kaj je namen neke razprave, brez ovinkarjenja, zavijanja v vato, se ga ožigosa, da se dela norca iz drugih. Ne pretiravaj, lahko napišeš cel elaborat iz tega in verjetno bo kak intelektualec nasedel, vendar poanta je v enem stavku. Kdor ne sprejema moje šole razlage sanj bo cenzuriran (in sam si bo kriv), zato se ne bom držal predpisov, ampak zganjal lastne moralne norme.

Lp,Igor


Se strinjam, poanta je že ves čas v tem že od vsega začetka topica sanje. sama sem to kmalu opazila in tudi napisala že v prvotnem topicu,da je prisotno  postavljanje enega načina razlag sanj , nad druge.

Sedaj se kaže spet, kar je bilo tudi za predvidevati, preprosto povedano modelator v teh zadevah ni nevtralen in ne jemlje vseh oseb in razlag enakovredno.  
V središče postavlja sebe in svoj način razlage. To je očitno in tudi problem te debate izhaja iz tu.

Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #37 - 12.05.2009 at 07:57:57
 
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1235055529

Teh pravil iz linka se držim, ostalih se ne spomnim in funkcioniram po občutku. Ostala pravila, ki naj bi jih kot moderator moral poznati, ste vlekli iz debat in si jih nisem zapomnil. Za "nespoštovanje" takih pravil ne čutim odgovornosti.
Tega, da ne bi smel vrednotiti in komentirati drugih interpretacij in da drugi ne bi smeli vrednotiti in komentirati mojih interpretacij,  se jaz ne grem. Lahko predlagate tako pravilo in se za njega tudi odločite. To bi bila zame cenzura komunikacije in ne bi več sodeloval. Komunikacija je zame precej sveta stvar. Vsak, ki mu kdo ovrednoti ali pokomentira interpretacijo ima vso možnost pokomentirati in vrednotiti pokomentirano. V komunikaciji se posameznik bori za svoj prostor. Paziti je potrebno edino, da iz tega ne nastane konflikt, ki preplavi topic, kar se je na žalost zgoduilo pri Gavioti. Iz take debate in konflikta se lahko razvije novi topic, kjer se debata nadaljuje. S konflikti ni nič narobe, stvari se pač razčiščujejo. Velika razlika je med žaljenjem in popanjem nekih nalepk in vrednotenjem in komentiranjem interpretacije nekoga drugega.

To je tudi odgovor na Devin pvt message s katerim me je spodbodla, da sem to napisal.

Predlagam  pa dve "uradni priporočili", ki bi jih bilo dobro dati v topic Pravila igre:
Preden se odločiš za objavo sanj, se zavedaj, da te kakšna interpretacija lahko tudi rani.
Vsaka interpretacija in komentar interpretacije drugega interpretatorja naj bo dobronameren in v duhu koristi tistega, ki je sanje objavil.
Pri priporočilih bi dodal sledeče pojasnilo:
Priporočila so stvar občutka in vesti posameznika.

Prosim za komentarje in predloge.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #38 - 12.05.2009 at 10:27:45
 
Kako to, da ne razumeš Murileon. Poglej ostale topice. Ni pravil in debata laufa. Ni nobenega moralnega razsodnika in gre vse lepo dalje. Iz sanj želiš narediti neko zelo pomembno zadevo, ki bi bila nad drugimi temami, velepomembna. Je pa tudi to, da si takoj užaljen in vse sprejemaš kot žalitev. Nalepka , če že tako praviš, ne igra nobene vloge. Nalepkee ni bilo, ampak mnenje. Beseda nalepka je mimo, vsak se spreminja in to besedo "nalepka" uporabljajo osnovnošolci. Sedaj želiš ovržti to nalepko, ki je pa ni. Lahko bi tudi jaz dejal, da ti daješ neke nalepke, vendar se mi zdi to skrajno otročje in nevredno debate.
Ni problem kritično pisanje, ampak vsiljevanje svoje šole interpretacije, kot zveličane, edino pravilne (opletanje z resnico) ter nato žuganje z neko avtoriteto.

Lp,igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #39 - 12.05.2009 at 11:01:03
 
Quote:
Se strinjam, poanta je že ves čas v tem že od vsega začetka topica sanje. sama sem to kmalu opazila in tudi napisala že v prvotnem topicu,da je prisotno  postavljanje enega načina razlag sanj , nad druge.

Vsak ima svoj pogled in način razlage, eni malo bolj šolske, drugi bolj idiosinkratične. Eni malo prej podvomijo, da je naš način razlage sanj pravi, drugi to bolj strastno zagovarjajo. Tretji pa pač jamrate, kako se vam z določeno interpretacijo sanj počne sila, pri tem pa niti ne postavite jasnih meja, zato pa berem to že tam desetič, kako je to grozovito, ker obstaja nekdo, ki ima o vas drugačno mnenje in ga celo strastno zagovarja.

Jest sem našega ljubega moderatorja označil že za gumpca in to niti ne na podlagi sanj, ampak na podlagi njegovega opisa odnosov, v katerih ni pokazal kakšne skrbi, ampak samo užaljeno avtoriteto. Par dni je godrnjal in mi poskušal prilepit nalepko nazaj, ne vem ali sem ga uspel s tem strest, da je še enkrat pogledal svoje stališče, cenzuriral pa me pri tem ni, vsaj ne takoj, kljub temu, da sem s tem zašel že precej stran od razlage sanj.

Sam sem pri sebi ugotovil, da mi pri vseh teh interpretacijah preveč sveti ven predstava o osebi, zato se poskušam omejit neposredno na občutke, ki jih začutim, ko preberem kakšne sanje. Zato se tudi hudo redko še oglasim. oz. se oglasim pozno, ker včasih kaj "pride za mano".

Moderatorju predlagam, da objave, za katere se mu zdi, da ne sodijo v interpretacijo posameznih sanj, namesto da jih briše, premakne v drugo ali v kakšno novo ustvarjeno temo.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #40 - 12.05.2009 at 11:07:48
 
murileon wrote on 12.05.2009 at 07:57:57:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1235055529

Teh pravil iz linka se držim, ostalih se ne spomnim in funkcioniram po občutku. Ostala pravila, ki naj bi jih kot moderator moral poznati, ste vlekli iz debat in si jih nisem zapomnil. Za "nespoštovanje" takih pravil ne čutim odgovornosti.
Tega, da ne bi smel vrednotiti in komentirati drugih interpretacij in da drugi ne bi smeli vrednotiti in komentirati mojih interpretacij,  se jaz ne grem. Lahko predlagate tako pravilo in se za njega tudi odločite. To bi bila zame cenzura komunikacije in ne bi več sodeloval. Komunikacija je zame precej sveta stvar. Vsak, ki mu kdo ovrednoti ali pokomentira interpretacijo ima vso možnost pokomentirati in vrednotiti pokomentirano. V komunikaciji se posameznik bori za svoj prostor. Paziti je potrebno edino, da iz tega ne nastane konflikt, ki preplavi topic, kar se je na žalost zgoduilo pri Gavioti. Iz take debate in konflikta se lahko razvije novi topic, kjer se debata nadaljuje. S konflikti ni nič narobe, stvari se pač razčiščujejo. Velika razlika je med žaljenjem in popanjem nekih nalepk in vrednotenjem in komentiranjem interpretacije nekoga drugega.

To je tudi odgovor na Devin pvt message s katerim me je spodbodla, da sem to napisal.

Predlagam  pa dve "uradni priporočili", ki bi jih bilo dobro dati v topic Pravila igre:
Preden se odločiš za objavo sanj, se zavedaj, da te kakšna interpretacija lahko tudi rani.
Vsaka interpretacija in komentar interpretacije drugega interpretatorja naj bo dobronameren in v duhu koristi tistega, ki je sanje objavil.
Pri priporočilih bi dodal sledeče pojasnilo:
Priporočila so stvar občutka in vesti posameznika.

Prosim za komentarje in predloge.


Zarad mene lahko gresta noter oba tvoja predlagana priporočila. Predvsem tisti, da naj medsebojni komentarji zasledujejejo interese in koristi tistega, ki je sanje dal v interpretacijo, ne pa uveljavljavnju strokovne ali čisto osebne nečimirnosti.

Jedro problema je po moje v bojazni, da se kot moderator tega topika lahko znajdeš  v poziciji, da lahko uveljavljaš dvojno moralo; potencialno si lahko si privošič. da tisto, kar velja zate, ne velja za druge,  ker če bi (po tvoje) veljalo tudi za druge,  se topik lahko 'izrodi' v medsebojno obračunavanje pod krinko 'zaščite korsiti in interesa' sanjalca. Problem je torej v tem, da si moraš priznat, da ti moderatorstvo ne daje avtomatično pokrovitljstva nad 'interesi in koristmi sanjlaca', ampak samo nad tem, da vzdržujeješ odprto komunikacijo, v kateri smo vsi (vljučno s tabo in sankjalcem) v kolikortoliko enakopravnih pozicijah in da si omogočamo odprt  prostor, v kateriem  lahko pogovorjamo  o tako subtilnem in skorajda neizrazljivem, kot so sanje. Sam ocenjujem, da se o sanjah pred tvojim moredratorstvom javno ni dalo tako odprto govorit in da se bomo skupaj naučili tudi v teh vzporednih debatah tud tega, kako ta prostor komunikacije ne samo vzdževat in varovat, ampak tud še naprej odpirat.      



Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #41 - 12.05.2009 at 11:18:18
 
Quote:
Kako to, da ne razumeš Murileon. Poglej ostale topice. Ni pravil in debata laufa. Ni nobenega moralnega razsodnika in gre vse lepo dalje. Iz sanj želiš narediti neko zelo pomembno zadevo, ki bi bila nad drugimi temami, velepomembna.

To pa po mojem ne drži, če bi začel Alojz & Co. razgrajat še tukaj, bi bilo hitro konec debate o sanjah. Z nekaterimi ljudmi se ne da vodit dialoga, celo ignoriranje oz. prezir ni več mogoč, če se začne deset drugih potem kregat z njim.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #42 - 12.05.2009 at 12:22:19
 
Quote:

Vsak ima svoj pogled in način razlage, eni malo bolj šolske, drugi bolj idiosinkratične. Eni malo prej podvomijo, da je naš način razlage sanj pravi, drugi to bolj strastno zagovarjajo. Tretji pa pač jamrate, kako se vam z določeno interpretacijo sanj počne sila, pri tem pa niti ne postavite jasnih meja, zato pa berem to že tam desetič, kako je to grozovito, ker obstaja nekdo, ki ima o vas drugačno mnenje in ga celo strastno zagovarja.

Jest sem našega ljubega moderatorja označil že za gumpca in to niti ne na podlagi sanj, ampak na podlagi njegovega opisa odnosov, v katerih ni pokazal kakšne skrbi, ampak samo užaljeno avtoriteto. Par dni je godrnjal in mi poskušal prilepit nalepko nazaj, ne vem ali sem ga uspel s tem strest, da je še enkrat pogledal svoje stališče, cenzuriral pa me pri tem ni, vsaj ne takoj, kljub temu, da sem s tem zašel že precej stran od razlage sanj.  

Sam sem pri sebi ugotovil, da mi pri vseh teh interpretacijah preveč sveti ven predstava o osebi, zato se poskušam omejit neposredno na občutke, ki jih začutim, ko preberem kakšne sanje. Zato se tudi hudo redko še oglasim. oz. se oglasim pozno, ker včasih kaj "pride za mano".


Psihoterapvetska analiza sanj naj bi razkrivala  globinsko  osebnostno strukturo sanjalca,  ki  determinira njegovo obnašanje in  samopodobo. Po moje je zato tud tako konfliktna in kontradiktorna, rezulati pa zelo omejeno preverljivi in zelo subjektivni. Sam imam zato rajš bolj 'rekreativno' funcijo sanj oz. tisto njihovo arhetipsko/mitsko simboliko, s katero  izkustveno preko sanj dobivam  vpogled v univerzalno (psihično) resnično/veljavno laže, manj konfliktno, bolj izostreno in manj subjektivno 'popačeno' kot pa še prek tako lucidne  psihoterapije, ki po moje  subjektivnega  osebnega  'filtra' ne odpravlja ampak ga nasprotno vedno znova vzpostvlja in predpostvlja, saj ga le kot takega lahko jemlje v terpevtsko obravnavo.  
 
Quote:
Moderatorju predlagam, da objave, za katere se mu zdi, da ne sodijo v interpretacijo posameznih sanj, namesto da jih briše, premakne v drugo ali v kakšno novo ustvarjeno temo.


Dober predlog, lahko kar v ta topik.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #43 - 12.05.2009 at 12:24:45
 
jest mislm da bo počas potrebno začet dojemat zadeve tko kot so
vsi smo eno
to je bottom line
katere use kalvarije mora človk prehodt, da do tega pride, je pač stvar izbire

velik del kalvarije vsebuje to, da začneš slišat druge in začneš ozaveščat kaj je takega na tebi kar sam/a nisi zmožen videt

tko da
vsakdo ki piše piše o tem na kaj ga je asociiralo to kar je prebral
piše skozi svoje dosedanje izkušnje in izbire

redki so tako zelo čisti kanali da bi zmogli kanalizirat duha brez popačenj


vsak ki piše, karkoli že piše o komerkoli že piše, piše o sebi, o svojih manjkih ali presežkih, drugač ne more bit ... ok lahko je, če uporablja masko - to pa shekamo u mesecu ali dveh ... al pa ko se srečamo Wink





murileon wrote on 10.05.2009 at 09:09:42:
Pa kaj hudiča vsi čutite tako hudo potrebo, da branite Gavioto pred mano !!!???? Sad

imho
poistovečanje
skrivanje tegaistega pri sebi
da sestra/brat/kdorkoližepač ni zadost dobr starš
jest res zlo mal ljudi poznam za katere bi lahko reku da so dobri starši
konkretnih napak usakmu naštejem morje, medem ko sm tm in opazujem odnos ...




s sanjami se ukvarjamo zato, da dojamemo da so tud to - kar imenujemo življenje - samo sanje



o enostavnosti ali kompliciranosti sanj, ki sprožijo tako štalo, se jest ne bi drznu sodit ...






glede novih temeljev - ni opcije
temelji so
lahko se jih nadgradi z zgradbo

sanjalec z lahkoto ne gre naprej - ne prebere kar se mi pogovarjamo
ni opcije na tem svetu - svetu pogovorov, da bi nam blo prepovedano razpravljat o nečem ... lastnik sanj lahko pač izbere in pri zadevi več ne sodeluje ... ne more pa več pobrisat kar je blo napisano ...
na žalost
tko akaša dela
in tko delamo mi

če komu kej ne paše - in to pove - in prepove pisanje (o temi ali o pišočem), lahko še vedno pišemo na drugem threadu, katerega ta osebek ne bere - ne sme - ker si je prepovedu vedenje (da se egu ne bi utrgal)

temu bi se lahko rekl nadgradnja temelja ki je biu omenjen klele
Reply #28


torej, 4therecord
podpiram mureliona u tem sranju 100%
grem sicer še prebrat une sanje do konca - un thread - ampak sm že opazu da se je gavioto zahvaljevala - o prepovedi nism nič zaznal
hence
nimate pravice zahtevat niti ostali
(moralisti/dušebrižniki/ipd)

mate pa pravico se ne strinjat
in to nestrinjanje na dolgo in široko argumentirat
in imate dolžnost, da se ob tem multo potrudite s quoti - na kaj odgovarjate - na kater del texta ...
in dolžnost da človeku ne težite po sanjah s tem teženjem



Quote:
Psihoanalitični pristop me čisto nič ne moti, dokler ne postane orodje manipulacije za dosego nekih osebnih interesov

pls
povej več
kaj so tuki murileonovi interesi

tole: "s ciljem uveljavitve svoje teorije"?






*Drugače se pa tudi jaz sprašujem, kako se mi da toliko pisati in razglabljati o tem.*
brawo
vendarle ... sporoč ko ugotviš odgovor
ki pa ga znaš dolgo iskat, ker ti moj od zgori ni ušeč




hudodobr
Quote:
Na glas sem samo povedal, kaj mu roji po glavi.

napiš kolk je ura
in povej kaj roji po glavi men
pls



a smo že koga pocenzuriral? al kwa?





murileon wrote on 12.05.2009 at 07:57:57:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1235055529
Teh pravil iz linka se držim, ostalih se ne spomnim in funkcioniram po občutku.

Ostala pravila
boste moral dopisat, na predpisan način ... mam dolgo kilomatražo ...

kot sm reku že prej
brawo in hvala murileon

in dodal bi še tole
*ne nastane konflikt, ki preplavi topic, kar se je na žalost zgoduilo pri Gavioti.*
konflikt med drugim kot lastnikom sanj in razlagalcem sploh ne more nastat
in jest lastnice sanj klele ne vidim da bi konfliktirala ...




gaviota wrote on 11.05.2009 at 13:43:33:
naj še povem to....
vem, da s tem, ko svoje sanje postavim na pogled vsem, tvegam, da bom prizadeta....oziroma, tako bi to naj bilo v teoriji.....pa nisem bila prizadeta ob nobeni razlagi. kvečjemu sem vsem hvaležna, da si vzamete par minutk časa in se posvetite meni in mojim sanjam. kot vidite sem na pogled vsem postavila še bolj groteskne sanje in ni me strah interpretacije sanj....
vsak ima neke svoje poglede in svoja mišljenja in to je vredno največ. biti to kar si, upoštevati svoje srce in svojo glavo in ne pustiti, da mnenja drugih vplivajo na tvojo lastno presojo.  in vsem vam na forumu čestitam, da se tega zmožni! to je neprecenljivo!

all is said
kot je rekla devi
upam da ste se kej naučil ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Zagate in nevarnosti tega direktorija
Reply #44 - 12.05.2009 at 12:52:22
 
Če bi bil namen le razlaganje sanj, ne bi prišlo do medsebojnih obračunov.
Menim, da vsak pove le svoje mnenje o sanjah.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6