Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 
(Read 85845 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: murileon
Reply #165 - 29.07.2010 at 11:06:56
 
kolkr jest vem je razlika če sanje nameravaš al pa jih samo sanjaš - pustiš da se zgodijo ... čez dan nabiraš energijo - je ne trošiš, ampak zbiraš ... greš zadost kmal 'spat' ... in pol dogajaš ...
je razlika med opazovanjem sanj in sanjajnem sanj - dogajanjem - upravljanjem ... z namero menda ...
tko da ... če si nekoliko zares uzameš zadevo, ti ona lahko marsikej sporoči ... o teb, al pa o ne teb, al pa o arhetipih al pa o ...
najboljš je prej odsanjat tist kar nameravaš narest, podobn kot odmeditirat ... pr meditaciji znajo bit 'slike' blj 'švoh' ...

men se zdi ok ... ni za kritizirat poti ampak je za vzpodbujat ...
probat ...
videt ...
vedet
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #166 - 29.07.2010 at 11:30:27
 
Slike med meditacijo, iz polsna, iz domišljije so enakovredne sanjam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: murileon
Reply #167 - 29.07.2010 at 11:30:39
 
murileon wrote on 29.07.2010 at 10:58:13:
ego-3p wrote on 29.07.2010 at 10:35:47:
murileon wrote on 29.07.2010 at 07:29:25:
ego-3p wrote on 28.07.2010 at 20:24:06:
A mi lahk razlozite v cem je fora da razmislas o svojih sanjah in se ubijas kaj bi lahk pomenile na koncu si pa itk razlozis tko kot tvojmu umu najbolj pase ?


Jah, a ni logično, da svoje sanje in ideje o mojih sanjah uporabim, kot meni paše !? Mogoče misliš, da bi moral dol past pred razodetji "gurujev".

Nevem pri sebi pa svojih sanjah se mi za vecino ce ne za vse zdi da so posledica mojega uma ali pa mojega jaza in tega kaj si on bi alpa nebi zelel , se mi zdi da ne pridejo iz iskrenega mesta iz vesoljnega vedenja enosti ljubezni al kako pac nej temu recem , cutenja vsega kot sebe. Mogoce mi pokazejo tisti del v meni ki ni prebujen .Zato se sprasujem ce jih je smiselno razclenjevat z umom in razmisljanjem ce delujem pod okupacijo jaza ker potem je njihova razlaga samo nadgradnja. To je samo moje mnenje lahko cisto nepomembno, ne sodim , se samo sprasujem .
lp


Jah, pač razmišljaš skozi sito verskega prepričanja.

Nevem tocn po cem al kom to sodis ma ok sej kaj sploh razmisljam naglas : )
Enjoy : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #168 - 29.07.2010 at 11:36:05
 
ego-3p wrote on 29.07.2010 at 11:30:39:
murileon wrote on 29.07.2010 at 10:58:13:
ego-3p wrote on 29.07.2010 at 10:35:47:
murileon wrote on 29.07.2010 at 07:29:25:
ego-3p wrote on 28.07.2010 at 20:24:06:
A mi lahk razlozite v cem je fora da razmislas o svojih sanjah in se ubijas kaj bi lahk pomenile na koncu si pa itk razlozis tko kot tvojmu umu najbolj pase ?


Jah, a ni logično, da svoje sanje in ideje o mojih sanjah uporabim, kot meni paše !? Mogoče misliš, da bi moral dol past pred razodetji "gurujev".

Nevem pri sebi pa svojih sanjah se mi za vecino ce ne za vse zdi da so posledica mojega uma ali pa mojega jaza in tega kaj si on bi alpa nebi zelel , se mi zdi da ne pridejo iz iskrenega mesta iz vesoljnega vedenja enosti ljubezni al kako pac nej temu recem , cutenja vsega kot sebe. Mogoce mi pokazejo tisti del v meni ki ni prebujen .Zato se sprasujem ce jih je smiselno razclenjevat z umom in razmisljanjem ce delujem pod okupacijo jaza ker potem je njihova razlaga samo nadgradnja. To je samo moje mnenje lahko cisto nepomembno, ne sodim , se samo sprasujem .
lp


Jah, pač razmišljaš skozi sito verskega prepričanja.

Nevem tocn po cem al kom to sodis ma ok sej kaj sploh razmisljam naglas : )
Enjoy : )


"vesoljnega vedenja enosti ljubezni"

Kajko naj to razumem drugače, kot neko versko puhlico?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: murileon
Reply #169 - 29.07.2010 at 12:54:06
 
murileon wrote on 29.07.2010 at 11:36:05:
ego-3p wrote on 29.07.2010 at 11:30:39:
murileon wrote on 29.07.2010 at 10:58:13:
ego-3p wrote on 29.07.2010 at 10:35:47:
murileon wrote on 29.07.2010 at 07:29:25:
ego-3p wrote on 28.07.2010 at 20:24:06:
A mi lahk razlozite v cem je fora da razmislas o svojih sanjah in se ubijas kaj bi lahk pomenile na koncu si pa itk razlozis tko kot tvojmu umu najbolj pase ?


Jah, a ni logično, da svoje sanje in ideje o mojih sanjah uporabim, kot meni paše !? Mogoče misliš, da bi moral dol past pred razodetji "gurujev".

Nevem pri sebi pa svojih sanjah se mi za vecino ce ne za vse zdi da so posledica mojega uma ali pa mojega jaza in tega kaj si on bi alpa nebi zelel , se mi zdi da ne pridejo iz iskrenega mesta iz vesoljnega vedenja enosti ljubezni al kako pac nej temu recem , cutenja vsega kot sebe. Mogoce mi pokazejo tisti del v meni ki ni prebujen .Zato se sprasujem ce jih je smiselno razclenjevat z umom in razmisljanjem ce delujem pod okupacijo jaza ker potem je njihova razlaga samo nadgradnja. To je samo moje mnenje lahko cisto nepomembno, ne sodim , se samo sprasujem .
lp


Jah, pač razmišljaš skozi sito verskega prepričanja.

Nevem tocn po cem al kom to sodis ma ok sej kaj sploh razmisljam naglas : )
Enjoy : )


"vesoljnega vedenja enosti ljubezni"

Kajko naj to razumem drugače, kot neko versko puhlico?
Ja sej se res lahko tako razume , hotel sem rect neki drugega ampak nevem kako naj ubesedim ,razumevanje sanj je koristno sam nevem kako naj jih iskreno razlozim sam sebi ce delujem iz jaza ki se vedno z necim identificira, in potem razmisljam da bo koncni rezultat vedno nekaj kar mi bo pac pasalo.Nevem mogoce je pa ravno v tem point .
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #170 - 29.07.2010 at 13:31:01
 
ego-3p wrote on 29.07.2010 at 12:54:06:
murileon wrote on 29.07.2010 at 11:36:05:
ego-3p wrote on 29.07.2010 at 11:30:39:
murileon wrote on 29.07.2010 at 10:58:13:
ego-3p wrote on 29.07.2010 at 10:35:47:
murileon wrote on 29.07.2010 at 07:29:25:
ego-3p wrote on 28.07.2010 at 20:24:06:
A mi lahk razlozite v cem je fora da razmislas o svojih sanjah in se ubijas kaj bi lahk pomenile na koncu si pa itk razlozis tko kot tvojmu umu najbolj pase ?


Jah, a ni logično, da svoje sanje in ideje o mojih sanjah uporabim, kot meni paše !? Mogoče misliš, da bi moral dol past pred razodetji "gurujev".

Nevem pri sebi pa svojih sanjah se mi za vecino ce ne za vse zdi da so posledica mojega uma ali pa mojega jaza in tega kaj si on bi alpa nebi zelel , se mi zdi da ne pridejo iz iskrenega mesta iz vesoljnega vedenja enosti ljubezni al kako pac nej temu recem , cutenja vsega kot sebe. Mogoce mi pokazejo tisti del v meni ki ni prebujen .Zato se sprasujem ce jih je smiselno razclenjevat z umom in razmisljanjem ce delujem pod okupacijo jaza ker potem je njihova razlaga samo nadgradnja. To je samo moje mnenje lahko cisto nepomembno, ne sodim , se samo sprasujem .
lp


Jah, pač razmišljaš skozi sito verskega prepričanja.

Nevem tocn po cem al kom to sodis ma ok sej kaj sploh razmisljam naglas : )
Enjoy : )


"vesoljnega vedenja enosti ljubezni"

Kajko naj to razumem drugače, kot neko versko puhlico?
Ja sej se res lahko tako razume , hotel sem rect neki drugega ampak nevem kako naj ubesedim ,razumevanje sanj je koristno sam nevem kako naj jih iskreno razlozim sam sebi ce delujem iz jaza ki se vedno z necim identificira, in potem razmisljam da bo koncni rezultat vedno nekaj kar mi bo pac pasalo.Nevem mogoce je pa ravno v tem point .


Pa potem sanjaš neke druge sanje, ki so tako transparentne in karikirajoče, da te čisto prizemljijo.
Kaj pa je narobe z identifikacijo? Kako boš pa živel brez identifikacije ? Identifikacija je ponotranjenje nečesa. Seveda, lahko je identifikacija dobra ali pa slaba. Zato pa so sanje, da se te stvari prepoznavajo, vrednostijo, opazujejo, analizirajo, ker niso enoznačne.... Sanjski simboli so vedno večplastni in kompleksni. Nekaj, kar je kompleksno, ne moreš zajeti z enim pogledom.
Jaz ali ego na tem forumu nekateri gledate kot nekaj striktno negativnega in manj vrednega.V pogovornem smislu obstaja pojem ega-egoizma kot nekaj kar ima negativni prizvok, ampak to je površno gledanje. Če človek ne razvije zdrave mere egoizma, je njegovo življenje zelo osiromašeno ali pa celo onemogočeno. Zdravo ravnovesje, površno gledano, je nekje med egom in etiko in nagnjeni (v freudovskem svetu se govori o nadjazu(etika, pravila) jazu in onem(nagoni, čustva) ). Menim, da je spoštovanje samega sebe, svojega jaza, tudi stvar etike.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: murileon
Reply #171 - 29.07.2010 at 14:32:50
 
murileon wrote on 29.07.2010 at 13:31:01:
ego-3p wrote on 29.07.2010 at 12:54:06:
murileon wrote on 29.07.2010 at 11:36:05:
ego-3p wrote on 29.07.2010 at 11:30:39:
murileon wrote on 29.07.2010 at 10:58:13:
ego-3p wrote on 29.07.2010 at 10:35:47:
murileon wrote on 29.07.2010 at 07:29:25:
ego-3p wrote on 28.07.2010 at 20:24:06:
A mi lahk razlozite v cem je fora da razmislas o svojih sanjah in se ubijas kaj bi lahk pomenile na koncu si pa itk razlozis tko kot tvojmu umu najbolj pase ?


Jah, a ni logično, da svoje sanje in ideje o mojih sanjah uporabim, kot meni paše !? Mogoče misliš, da bi moral dol past pred razodetji "gurujev".

Nevem pri sebi pa svojih sanjah se mi za vecino ce ne za vse zdi da so posledica mojega uma ali pa mojega jaza in tega kaj si on bi alpa nebi zelel , se mi zdi da ne pridejo iz iskrenega mesta iz vesoljnega vedenja enosti ljubezni al kako pac nej temu recem , cutenja vsega kot sebe. Mogoce mi pokazejo tisti del v meni ki ni prebujen .Zato se sprasujem ce jih je smiselno razclenjevat z umom in razmisljanjem ce delujem pod okupacijo jaza ker potem je njihova razlaga samo nadgradnja. To je samo moje mnenje lahko cisto nepomembno, ne sodim , se samo sprasujem .
lp


Jah, pač razmišljaš skozi sito verskega prepričanja.

Nevem tocn po cem al kom to sodis ma ok sej kaj sploh razmisljam naglas : )
Enjoy : )


"vesoljnega vedenja enosti ljubezni"

Kajko naj to razumem drugače, kot neko versko puhlico?
Ja sej se res lahko tako razume , hotel sem rect neki drugega ampak nevem kako naj ubesedim ,razumevanje sanj je koristno sam nevem kako naj jih iskreno razlozim sam sebi ce delujem iz jaza ki se vedno z necim identificira, in potem razmisljam da bo koncni rezultat vedno nekaj kar mi bo pac pasalo.Nevem mogoce je pa ravno v tem point .


Pa potem sanjaš neke druge sanje, ki so tako transparentne in karikirajoče, da te čisto prizemljijo.
Kaj pa je narobe z identifikacijo? Kako boš pa živel brez identifikacije ? Identifikacija je ponotranjenje nečesa. Seveda, lahko je identifikacija dobra ali pa slaba. Zato pa so sanje, da se te stvari prepoznavajo, vrednostijo, opazujejo, analizirajo, ker niso enoznačne.... Sanjski simboli so vedno večplastni in kompleksni. Nekaj, kar je kompleksno, ne moreš zajeti z enim pogledom.
Jaz ali ego na tem forumu nekateri gledate kot nekaj striktno negativnega in manj vrednega.V pogovornem smislu obstaja pojem ega-egoizma kot nekaj kar ima negativni prizvok, ampak to je površno gledanje. Če človek ne razvije zdrave mere egoizma, je njegovo življenje zelo osiromašeno ali pa celo onemogočeno. Zdravo ravnovesje, površno gledano, je nekje med egom in etiko in nagnjeni (v freudovskem svetu se govori o nadjazu(etika, pravila) jazu in onem(nagoni, čustva) ). Menim, da je spoštovanje samega sebe, svojega jaza, tudi stvar etike.

Spostuj samga sebe in vso to znanje ki si se ga naucil po drugih, z leti se nabirajo tvoja mnenja pogledi in ideje in to si ti ki si spostujes ,na podlagi tega tudi razlagas svoje sanje hvalabogu da ja pravilno sej ce vse to izgubis te vec ni , ali pac : ) Vse to je samo samozabava ok je ,ampak je nepomembno proti temu kaj ti res si .In sanje res niso takoo pomembne . But , have fun : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miara
4
****
Offline


Posts: 344
Lj
Gender: female
Re: murileon
Reply #172 - 20.09.2010 at 13:23:36
 
Mene pa zanima, oz rabim slišat kaj mi pravzaprav delamo lucidnih sanjah, pač zavestnih?...ker se mi je spet zgodil da sem ujela iz sanj en namig tko, da mi je dau mislt da sem bla budna..
sanje same po seb so ble ful čudne, okol enga jezera sem nabirala jajca, kokoši so ble tm in vem da pač vsakič k je ena izvalila jajce sm ga hotla spečt pa pojest lol, dost strašljivo.. drugač je bla pa fora da so okol mene začele bombe padat pač, js sm pa s tistimi jajci zbežala v jezero pod vodo in se skrivala, da sem bla budna pa vem, ker se spomnim da sem si rekla, da bi se v resničnem živlenju lahko tut tko skrila pod vodo v jezero in sm bla kr mal ponosna nase  Roll Eyes  Grin

Drugač mam pa zadnje čase vidm sanje ful life-death orientirane ker pač da že zdej povem men jajca nekak življenje simbolizirajo ane.. to sem sanjala danes včeri sem se pa z smrtjo igrala v stilu ničesar se ne bojim na koncu mi je pa iz okostnjak pajk c fris skoču pa sm se od strahu zbudila Grin
Back to top
 

blah
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #173 - 21.09.2010 at 10:20:58
 
Miara wrote on 20.09.2010 at 13:23:36:
Mene pa zanima, oz rabim slišat kaj mi pravzaprav delamo lucidnih sanjah, pač zavestnih?...ker se mi je spet zgodil da sem ujela iz sanj en namig tko, da mi je dau mislt da sem bla budna..
sanje same po seb so ble ful čudne, okol enga jezera sem nabirala jajca, kokoši so ble tm in vem da pač vsakič k je ena izvalila jajce sm ga hotla spečt pa pojest lol, dost strašljivo.. drugač je bla pa fora da so okol mene začele bombe padat pač, js sm pa s tistimi jajci zbežala v jezero pod vodo in se skrivala, da sem bla budna pa vem, ker se spomnim da sem si rekla, da bi se v resničnem živlenju lahko tut tko skrila pod vodo v jezero in sm bla kr mal ponosna nase  Roll Eyes  Grin

Drugač mam pa zadnje čase vidm sanje ful life-death orientirane ker pač da že zdej povem men jajca nekak življenje simbolizirajo ane.. to sem sanjala danes včeri sem se pa z smrtjo igrala v stilu ničesar se ne bojim na koncu mi je pa iz okostnjak pajk c fris skoču pa sm se od strahu zbudila Grin


Odpri svojo mapo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #174 - 01.10.2010 at 13:36:29
 
Ene zanimive sanje:

Sem v hiši, ki sta jo gradila starša v moji mladosti. Stanje je, kot takrat, le da takrat v tej hiši nismo živeli. Koline so. Oče ima v rokah skledo, ki je polna vrele masti. Po nesreči jo zlije bratu na nogo. Brat ima oblečeno zelo debelo trenerko, tako da ni nujno, da se je totalno opekel. Oče ga nadere, češ, saj nič ni. Brat takoj oddrvi v kopalnico. Sam se razjezim na očeta, zaradi njegove neprimerne reakcije. Oglasi se babica, ki me začne obsojati, kako se obnašam do očeta. Zelo jo skrbi, da oče, njen svak, ne bi bil prizadet. Grem pogledat brata v kopalnico. Na rosnem steklu okna si hladi opeklino. Začnem se dreti na babico, zaradi njenega zaščitništva do očeta. Derem se na njo, na obrazu ima zaskrbljen in posmehljiv izraz, ki govori, da se popolnoma neprimerno obnašam. Derem se na njo, kot na nadležnega psa, jo zavračam in ji zaloputnem vrata pred nosom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #175 - 06.10.2010 at 08:23:49
 
Današnje sanje:

  Pridem delat v svojo bivšo službo. Moj bivši sodelavec, šef in prijatelj, še vedno dela tam, le da je degradiran. Lastniki podjetja več niso prejšnji, ampak je lastnik neko tajkunsko podjetje. Gledam situacijo in razmišljam, kako se za to firmo ne da delati s srcem, kot sem za prejšnjo. Prijatelj pove, da on ob sobotah ne dela, da ignorira pričakovanja. Razmišljam, da bom tudi jaz tako delal, minimalno, probleme pa bom ignoriral; situacija si kaj več ne zasluži. Hkrati mi je jasno, da jaz v to okolje več ne spadam, da sem ga že prerastel in da imam drugo, boljšo službo.  
 Prijatelj mi pove, da je popolnoma zaglavil. Veliko je downloadal in ni bil pozoren, da se je zakonodaja poostrila, našli so se pa tudi načini, kako nadzorovati piratski download. Dobil je kazen v višini 7 mio €. Sicer je znan po tem, da kdaj pa kdaj popolnoma mimo pihne in sicer zasluženo najebe, ampak tole je bilo pa res hudo. Sam sem začel računati, da je ta kazen nerealna. Če bi zdownload-dal en velik HD filmov in muzike, to nikakor ne bi moglo biti v tej vrednosti. Nato sem pri njem na obisku. Tretira me kot žensko in hoče z mano seksati (fuj  Huh ). To mu ( na srečo  Grin ) ne uspeva. Ni mi pa jasno, zakaj se sploh družim z njim.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: murileon
Reply #176 - 06.10.2010 at 17:47:14
 
jes imam pri tvojih sanjah dostkrat občutek, da so zlo ozko osebne, ko da tvoja podzavest sporoča v tebi jasnem jeziku, pričakujoč razumevanje, ker je komunikacija med tvojo zavestjo in podzavestjo jasna in stalna.
men se nič ne pošajna in imam občutek ko da ne dojemam prov kode.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #177 - 07.10.2010 at 08:40:30
 
Devi wrote on 06.10.2010 at 17:47:14:
jes imam pri tvojih sanjah dostkrat občutek, da so zlo ozko osebne, ko da tvoja podzavest sporoča v tebi jasnem jeziku, pričakujoč razumevanje, ker je komunikacija med tvojo zavestjo in podzavestjo jasna in stalna.
men se nič ne pošajna in imam občutek ko da ne dojemam prov kode.


Zanimiv komentar!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Artemid
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 9

Re: murileon
Reply #178 - 09.10.2010 at 22:27:36
 
murileon...sanje niso edina pot v resnicnost, osebno mislim, da so je pretirano ukvarjanje s podzavestjo lahko celo skodljivo...sploh te globinske stvari...ok....zalo preprosto...nezavedno in vse te velike reci...morda je celo res, kaj pa ti pomaga, ali komu okoli tebe, da ne pride do prenapihnenja ega v povsem narcisticnem smislu..men se zdi, da ce hoces z nekom bit, moRAS NAJPREJ OBRACUNAT Z SVOJIM NARCIZMOM..in partner isto, na kar pa nimas vpliva..in to pac tko je..
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #179 - 11.10.2010 at 07:38:27
 
Artemid wrote on 09.10.2010 at 22:27:36:
murileon...sanje niso edina pot v resnicnost, osebno mislim, da so je pretirano ukvarjanje s podzavestjo lahko celo skodljivo...sploh te globinske stvari...ok....zalo preprosto...nezavedno in vse te velike reci...morda je celo res, kaj pa ti pomaga, ali komu okoli tebe, da ne pride do prenapihnenja ega v povsem narcisticnem smislu..men se zdi, da ce hoces z nekom bit, moRAS NAJPREJ OBRACUNAT Z SVOJIM NARCIZMOM..in partner isto, na kar pa nimas vpliva..in to pac tko je..


??? Kje pa sem jaz trdil, da so sanje edina pot v resničnost !? Da je pretirano ukvarjanje z nezavednim lahko škodljivo, se absolutno strinjam. Tole o egu, pa smo se že pogovarjali. Gre za neizobraženost in nerazgledanost oziroma za neki pristranski instant pogled. Jaz sam o egu ne morem debatirat, ker premalo vem. Vem pa toliko, da lahko napišem, da se pojem ega razvija in ga verjetno še dandanes marsikdo različno definira. Zudi z neko zdravo kmečko pametjo gledano, je jasno, da ego ne more biti samo nekaj negativnega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13