Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13 
(Read 85844 times)
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: murileon
Reply #150 - 28.07.2010 at 13:56:28
 
murileon wrote on 28.07.2010 at 13:35:37:
El Pesnik wrote on 28.07.2010 at 11:12:22:
murileon wrote on 27.07.2010 at 10:32:40:
Se ti je že kdaj rušil  svet? Si že sploh kdaj občutil grozo zaradi občutka niča ? Si že kdaj občutil napade panike, globoke depresije, imel občutek, da zgubljaš pamet,.....? Takrat bi začutil pomebnost tega, da imaš tla pod nogami, ki ti jih nudi zdrav način razmišljanja in občutek, da si socialno bitje, sprejet od ostalega sveta. Zavračanje misli in slava vegetaciji (asocialnost) je lahko smrtna osodba.

Waw, murileon, če se ne bi bal niča bi bil zdaj že Buda. Ker veš kaj je Buda odkril? Da samo praznina je. Tak da moj nasvet tebi je, da se ne bojiš niča ampak, da ga sprejmeš, ker ... vse drugo je iluzija, katere se oklepaš. To je najvišja resnica o tem svetu, vse drugo so samo sanje.


Vernim ljudem kar malo zavidam. Sem že spoznal kakega poglobljeno vernega človeka. Taki ljudje ne stresajo puhlic.

Ne vem čist kaj si mislil s tem, samo verjetno si mislil kaj od sanj povedati ...

Sploh pa, napisal si: "Si že sploh kdaj občutil grozo zaradi občutka niča?" To sploh ni nobena groza ampak samo strah pred tem kaj ti misliš, da lahko vse izgubiš. In da, četudi si to pisal mislim da Robiju, sem že občutil "grozo" zaradi občutka niča, še posebej ko sem se oklepal na iluzorne stvari tega sveta, samo potem ko sem pa sprejel, da morda nikoli ne pridem več nazaj, potem pa ni bilo več nobene "groze".

Tak da muri, raje se vprašaj kaj vse od svojega življenja hočeš rešiti pred smrtjo, da te je tolk strah. Ne vem, če kdaj kakšne tvoje sanje niso bile polne strahu, tako ali drugače, isto tvoji posti, en sam velik strah.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: murileon
Reply #151 - 28.07.2010 at 18:22:31
 
murileon wrote on 26.07.2010 at 14:16:49:
Danes sem imel ene sanje, ki mislim, da kažejo na nek razvoj od zadnjih tu zapisanih.
Z neko žensko, ki mi je atraktivna in simpatična, sem udeleženec nekih iger, kot iger brez meja npr, s tem, da gre bolj za res in nagrada za zmagovalca je bogata. Hkrati udeleženci pripadamo neki eliti. Malo me vse skupaj spominja na kak reality show, ampak ni nobene publike. Publika so mogoče soudeleženci. Na teh igrah nama s sanjsko partnerko kaže zelo dobro in sva zelo uspešna. Zelo sem zadovoljen.

Te sanje se mi zdijo nadaljevanje sanj s heroji..
Zanimivo je, da mi je za občutek zadovoljstva potrebna ustrezna partnerka, ki je del elite..

a je možno da so tvoje sanje informacija o stanju tvoje anime? v prejšnjih sanjah je kazalo heroja, tukej kaže herojski par. sta uigrana, in ženska je živa, inteligentna, močna, dober kontrapunkt heroju. imata dober odnos in skupej zmagujeta.

najbrž si mel po teh sanjah dober občutek glede sebe, si se počutil dobro, celostnega? človek nej bi se tako počutil, ko oba pola v njem aktivno sodelujeta.

kar se tiče elite je to mogoče informacija o tvojem napredku. želja bit del elite pomeni po moje željo izvit se iz povprečja, bit posebno posamezno bitje, kar vsak od nas je, v potencialu, v realnosti pa verjetno šele ko se dovolj globoko začuti. da si v eliti mogoče pomeni da si na dobri (notranji) poti navzgor, tud mogoče, da imaš stimulativno družbo, s katero se lahko primerjaš glede napredka.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #152 - 28.07.2010 at 18:41:54
 
Quote:
To sploh ni nobena groza ampak samo strah pred tem kaj ti misliš, da lahko vse izgubiš.

Tako je.
Ravno o tem sem pisal zgoraj.

Seveda je pomembna razlika ali se gre le za neka prepirčanja ali pa je v igri samo vprašanje eksistence in preživetja.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: murileon
Reply #153 - 28.07.2010 at 18:46:57
 
Robi wrote on 26.07.2010 at 20:30:30:
Človek se ne rodi s problemi in frustracijami, ampak so le-te ustvarjene preko načina razmišljanja.
Dokler si v samem procesu razmišljanja, si ujet, saj se ukvarjaš z neko frustracijo....ali problemom.

dones sem se spomnila, kolk otroci zmer sprašujejo 'zakaj' in pol ko odrastemo, mislimo, da vemo dovolj in nehamo spraševat. sebe in druge. ko da smo zadovoljni s količino starih informacij, znanja in zavedanja. pa po moje ne bi smeli bit. kako se boš pa kej naučil, če ne razmišljaš in če (se) ne sprašuješ? problem se mi zdi, ni razmišljanje, problem je, če si preplavljan z mislimi, ne da bi jih poskušal razumet in ne da bi jih zmogel obvladovat al pa umirit po volji.
in kolikor berem članke po cajtungih, se (samo primer) demenca ponavad začne lih takrat, ko človek nima več problemov in frustracij, ki bi jih moral začet reševat. kot je rekel murileon v enem prejšnjih postov, če nisi prisiljen/spodbujen, so človekove celice nagnjene k stanju najmanjšega odpora. sicer še nisem prepričana, a je premagovat to stanje dobro al slabo, samo skor sem prepričana, da čist vedno pa tud ni dobro, sploh če ni vezano na modrost al pa zavedanje. in frustracije lahko rezultirajo v veliko razumevanja glede življenja in miru.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: murileon
Reply #154 - 28.07.2010 at 20:24:06
 
A mi lahk razlozite v cem je fora da razmislas o svojih sanjah in se ubijas kaj bi lahk pomenile na koncu si pa itk razlozis tko kot tvojmu umu najbolj pase ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #155 - 28.07.2010 at 22:25:27
 
Quote:
problem se mi zdi, ni razmišljanje, problem je, če si preplavljan z mislimi, ne da bi jih poskušal razumet in ne da bi jih zmogel obvladovat al pa umirit po volji.

Problema ni, če ga z mislimi ne ustvariš.

Quote:
dones sem se spomnila, kolk otroci zmer sprašujejo 'zakaj' in pol ko odrastemo, mislimo, da vemo dovolj in nehamo spraševat.

Odgovori na "zakaj", nam postavijo temelje po katerih deluje naš um in razmišljanje.
Ta princip razmišljanja ostane (v glavnem) isti celo življenje. Ker človeško zavedanje temelji na interakciji notranjega in zunanjega sveta, človek vedno, ko zunanji svet ni takšen, kot "piše" v notranjem svetu, doživlja to, kot problem.
In če imamo problem, se začnemo spraševati zakaj...
Quote:
in kolikor berem članke po cajtungih, se (samo primer) demenca ponavad začne lih takrat, ko človek nima več problemov in frustracij, ki bi jih moral začet reševat.

Demenca ni posledica ne-razmišljanja, ampak je vzrok ne-razmišljanja.
Ker človeku peša spomin, seveda več nima frustracij, saj nima spomina in njegovih projekcij v realnost. Zato nima težav in ne frustracij, saj samo doživlja realnost, ne sprašuje pa se zakaj realnost ni takšna, kot bi morala biti po njegovem spominu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #156 - 28.07.2010 at 22:29:42
 
ego-3p wrote on 28.07.2010 at 20:24:06:
A mi lahk razlozite v cem je fora da razmislas o svojih sanjah in se ubijas kaj bi lahk pomenile na koncu si pa itk razlozis tko kot tvojmu umu najbolj pase ?

Saj res...to je tisto, ker se nam večkrat ne gre za iskanje resnice, ampak le za potrditev ali sočutje.

Človeku ni pomembna resnica...Pomembno nam je, da smo srečni...ljubljeni...če to občutimo, se niti več ne sprašujemo o resnici...Zakaj se bi in kvarili občutke... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: murileon
Reply #157 - 28.07.2010 at 23:47:30
 
ego-3p wrote on 28.07.2010 at 20:24:06:
A mi lahk razlozite v cem je fora da razmislas o svojih sanjah in se ubijas kaj bi lahk pomenile na koncu si pa itk razlozis tko kot tvojmu umu najbolj pase ?

Prav v tem je fora, kar praviš. Daješ svojim mislim delo in s tem ugodje lastnemu umu.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #158 - 29.07.2010 at 07:20:31
 
Devi wrote on 28.07.2010 at 18:22:31:
murileon wrote on 26.07.2010 at 14:16:49:
Danes sem imel ene sanje, ki mislim, da kažejo na nek razvoj od zadnjih tu zapisanih.
Z neko žensko, ki mi je atraktivna in simpatična, sem udeleženec nekih iger, kot iger brez meja npr, s tem, da gre bolj za res in nagrada za zmagovalca je bogata. Hkrati udeleženci pripadamo neki eliti. Malo me vse skupaj spominja na kak reality show, ampak ni nobene publike. Publika so mogoče soudeleženci. Na teh igrah nama s sanjsko partnerko kaže zelo dobro in sva zelo uspešna. Zelo sem zadovoljen.

Te sanje se mi zdijo nadaljevanje sanj s heroji..
Zanimivo je, da mi je za občutek zadovoljstva potrebna ustrezna partnerka, ki je del elite..

a je možno da so tvoje sanje informacija o stanju tvoje anime? v prejšnjih sanjah je kazalo heroja, tukej kaže herojski par. sta uigrana, in ženska je živa, inteligentna, močna, dober kontrapunkt heroju. imata dober odnos in skupej zmagujeta.

najbrž si mel po teh sanjah dober občutek glede sebe, si se počutil dobro, celostnega? človek nej bi se tako počutil, ko oba pola v njem aktivno sodelujeta.

kar se tiče elite je to mogoče informacija o tvojem napredku. želja bit del elite pomeni po moje željo izvit se iz povprečja, bit posebno posamezno bitje, kar vsak od nas je, v potencialu, v realnosti pa verjetno šele ko se dovolj globoko začuti. da si v eliti mogoče pomeni da si na dobri (notranji) poti navzgor, tud mogoče, da imaš stimulativno družbo, s katero se lahko primerjaš glede napredka.


No, danes sem ravno imel neke občutke, da sem v življenju napredoval, da sem do neke mere ubran s samim seboj. Na animo sploh nisem pomislil. Celo pomagala si mi, da animo bolje razumem. Mogoče gre za napredek od heroja do aktivnega uspešnega delovanja, ki je v skladu s samim seboj. Ej, hvala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #159 - 29.07.2010 at 07:29:25
 
ego-3p wrote on 28.07.2010 at 20:24:06:
A mi lahk razlozite v cem je fora da razmislas o svojih sanjah in se ubijas kaj bi lahk pomenile na koncu si pa itk razlozis tko kot tvojmu umu najbolj pase ?


Jah, a ni logično, da svoje sanje in ideje o mojih sanjah uporabim, kot meni paše !? Mogoče misliš, da bi moral dol past pred razodetji "gurujev".
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #160 - 29.07.2010 at 08:44:37
 
Dobro je Devi napisala o problemu preplavljenosti z določenimi mislimi in potrebo po širjenju zavedanja. Brez razmišljanja ziher ni zavedanja.
Sam sem bil še do pred kratkim preplavljen s tem, kako imam smolo, ker se profesionalno ne ukvarjam z določenimi stvarmi, ki me kao zanimajo. Zdaj pa že kaka dva meseca razmišljam in čutim, da je to bila samo neka fiksacija, želja, predstava, verjetno tudi potreba, ker sem bil duhovno zelo nerazvit in zato eksistencialno ogrožen. Moje zavedanje sveta je bilo zelo šibko, ker sem živel v nekem zaprtem družinskem okolju, ki je svojo nerazvitost kompenziralo z megalomanstvom. Megalomanstvo se je seveda prijelo tudi mene in bilo gorivo za že prej omenjeno fiksacijo (Devi temu reče preplavljanje). Zdi se mi, da je vsem nam, ki se srečujemo na tem forumu, blizu družbena inferiornost in duhovna revščina ali pa vsaj izhajamo iz tega in imamo veliko potrebo po iskanju in širjenju zavesti. Zavest zame ni to, da vegetiraš in meditiraš in čakaš na božje prebliske, ampak da nekaj vidiš, rečeš, aha, to je to; do tega pa pride šele takrat, kadar si s tem dlje časa v stiku in na nek način to ponotranjiš; šele takrat lahko rečeš, da se tega zavedaš, šele takrat postane del tebe in šele takrat lahko iz tega črpaš korist zase in za življenje v širšem smislu.
Back to top
« Last Edit: 29.07.2010 at 09:59:31 by murileon »  
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: murileon
Reply #161 - 29.07.2010 at 08:56:27
 
Robi wrote on 28.07.2010 at 22:29:42:
ego-3p wrote on 28.07.2010 at 20:24:06:
A mi lahk razlozite v cem je fora da razmislas o svojih sanjah in se ubijas kaj bi lahk pomenile na koncu si pa itk razlozis tko kot tvojmu umu najbolj pase ?

Saj res...to je tisto, ker se nam večkrat ne gre za iskanje resnice, ampak le za potrditev ali sočutje.

Človeku ni pomembna resnica...Pomembno nam je, da smo srečni...ljubljeni...če to občutimo, se niti več ne sprašujemo o resnici...Zakaj se bi in kvarili občutke... Smiley


Problem je v tem, da je način dela na sanjah zašel v te vode, to sem hotela že zdavnaj dopovedati, reakcije pa so bile pač v skladu s sposobnostjo razumevanja.

Sanje in ukvarjanje z njimi sicer nimajo toliko zveze z razmišljanjem kot z doživljanjem. Občutki, doživljanje v sanjah večinoma pripeljejo do razlage izvora sanj. Ukvarjanje s sanjami ima smisel v tem, da se postopoma zverziraš za njihovo razumevanje in tako postajajo vse manj skrivnostne in nepojasnjene. Če iskreno delaš na sanjah, ne razlagaš tako kot paše tvojemu umu, sanje sledijo določeni logiki, ki se jo da dešifrirati.

Zunanj opazovalci lahko pomagajo s poznavanjem orodij (če so do njih prišli z raziskovanjem ali če poznajo določene teorije), nimajo pa vpogleda v osebnost sanjalca in njegovo osebno zgodovino. To je ključnega pomena. To kar je postopoma začel forsirati Murileon (sicer z zelo zglednim začetkom) - od poskusov dajanja nasvetov do nekega kvazi terapiranja na podlagi vsebin, ki jih ne razume, je pa čisti nesmisel.

Zadovoljni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #162 - 29.07.2010 at 09:44:09
 
Quote:
Robi wrote on 28.07.2010 at 22:29:42:
ego-3p wrote on 28.07.2010 at 20:24:06:
A mi lahk razlozite v cem je fora da razmislas o svojih sanjah in se ubijas kaj bi lahk pomenile na koncu si pa itk razlozis tko kot tvojmu umu najbolj pase ?

Saj res...to je tisto, ker se nam večkrat ne gre za iskanje resnice, ampak le za potrditev ali sočutje.

Človeku ni pomembna resnica...Pomembno nam je, da smo srečni...ljubljeni...če to občutimo, se niti več ne sprašujemo o resnici...Zakaj se bi in kvarili občutke... Smiley


Problem je v tem, da je način dela na sanjah zašel v te vode, to sem hotela že zdavnaj dopovedati, reakcije pa so bile pač v skladu s sposobnostjo razumevanja.

Sanje in ukvarjanje z njimi sicer nimajo toliko zveze z razmišljanjem kot z doživljanjem. Občutki, doživljanje v sanjah večinoma pripeljejo do razlage izvora sanj. Ukvarjanje s sanjami ima smisel v tem, da se postopoma zverziraš za njihovo razumevanje in tako postajajo vse manj skrivnostne in nepojasnjene. Če iskreno delaš na sanjah, ne razlagaš tako kot paše tvojemu umu, sanje sledijo določeni logiki, ki se jo da dešifrirati.

Zunanj opazovalci lahko pomagajo s poznavanjem orodij (če so do njih prišli z raziskovanjem ali če poznajo določene teorije), nimajo pa vpogleda v osebnost sanjalca in njegovo osebno zgodovino. To je ključnega pomena. To kar je postopoma začel forsirati Murileon (sicer z zelo zglednim začetkom) - od poskusov dajanja nasvetov do nekega kvazi terapiranja na podlagi vsebin, ki jih ne razume, je pa čisti nesmisel.

Zadovoljni?


Hmmmm, žal je bil to način podajanja idej, ki ga znam in ga uporabljam zase. To smo že itak predelali... Smo pa ljudje polni projekcij. Moj način se je ziher dotaknil nekih tvojih stvari, zato pa so bile reakcije tako burne. Upam si trditi, da je bil moj način nesprejemljiv za večino žensk in moških, pri katerih prevladuje ženski princip; moj način je bil nesprejemljiv za nek ženski princip v človeku, tudi moj ženski princip (potreba po sočutju, pomembnost zunanjega izgleda, najbolj pa potreba po občutku varovanosti), ki mu ne dam dovolj dihati. Trdim pa, da je moj način bil vedno dobronameren in na zavedni ravni nisem imel namena soliti pameti ali kogarkoli sesuvati.  

"od poskusov dajanja nasvetov do nekega kvazi terapiranja na podlagi vsebin, ki jih ne razume"

Dobro si to ubesedila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: murileon
Reply #163 - 29.07.2010 at 10:35:47
 
murileon wrote on 29.07.2010 at 07:29:25:
ego-3p wrote on 28.07.2010 at 20:24:06:
A mi lahk razlozite v cem je fora da razmislas o svojih sanjah in se ubijas kaj bi lahk pomenile na koncu si pa itk razlozis tko kot tvojmu umu najbolj pase ?


Jah, a ni logično, da svoje sanje in ideje o mojih sanjah uporabim, kot meni paše !? Mogoče misliš, da bi moral dol past pred razodetji "gurujev".

Nevem pri sebi pa svojih sanjah se mi za vecino ce ne za vse zdi da so posledica mojega uma ali pa mojega jaza in tega kaj si on bi alpa nebi zelel , se mi zdi da ne pridejo iz iskrenega mesta iz vesoljnega vedenja enosti ljubezni al kako pac nej temu recem , cutenja vsega kot sebe. Mogoce mi pokazejo tisti del v meni ki ni prebujen .Zato se sprasujem ce jih je smiselno razclenjevat z umom in razmisljanjem ce delujem pod okupacijo jaza ker potem je njihova razlaga samo nadgradnja. To je samo moje mnenje lahko cisto nepomembno, ne sodim , se samo sprasujem .
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #164 - 29.07.2010 at 10:58:13
 
ego-3p wrote on 29.07.2010 at 10:35:47:
murileon wrote on 29.07.2010 at 07:29:25:
ego-3p wrote on 28.07.2010 at 20:24:06:
A mi lahk razlozite v cem je fora da razmislas o svojih sanjah in se ubijas kaj bi lahk pomenile na koncu si pa itk razlozis tko kot tvojmu umu najbolj pase ?


Jah, a ni logično, da svoje sanje in ideje o mojih sanjah uporabim, kot meni paše !? Mogoče misliš, da bi moral dol past pred razodetji "gurujev".

Nevem pri sebi pa svojih sanjah se mi za vecino ce ne za vse zdi da so posledica mojega uma ali pa mojega jaza in tega kaj si on bi alpa nebi zelel , se mi zdi da ne pridejo iz iskrenega mesta iz vesoljnega vedenja enosti ljubezni al kako pac nej temu recem , cutenja vsega kot sebe. Mogoce mi pokazejo tisti del v meni ki ni prebujen .Zato se sprasujem ce jih je smiselno razclenjevat z umom in razmisljanjem ce delujem pod okupacijo jaza ker potem je njihova razlaga samo nadgradnja. To je samo moje mnenje lahko cisto nepomembno, ne sodim , se samo sprasujem .
lp


Jah, pač razmišljaš skozi sito verskega prepričanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 9 10 11 12 13