Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 13
(Read 85852 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: murileon
Reply #135 - 26.07.2010 at 15:56:42
 
gre se nekak za to da svet v katerem živimo neprestano od nas zahteva da razmišljamo ... zato ... se nekak hoče človk orientirat na mir ... na stanje brez misli ... ker so misli pač vedno in vseprisotne ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #136 - 26.07.2010 at 20:30:30
 
Quote:
Je pa tudi res, da ima človek načeloma vedno problem, ker je še zelo nerazvita življenska oblika s kupom problemov in frustracij. Strinjam se, da je treba imeti občutek, kdaj je razmišljanje smiselno, kdaj pa je potrebno počivati ali mirovati. Se pa nikakor ne strinjam, da so misli zapor.

Človek se ne rodi s problemi in frustracijami, ampak so le-te ustvarjene preko načina razmišljanja.
Dokler si v samem procesu razmišljanja, si ujet, saj se ukvarjaš z neko frustracijo....ali problemom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #137 - 26.07.2010 at 20:33:56
 
Quote:
Realnost je pač ta, da smo ljudje; če bi mene kdo nasadil v lonček za rože, bi hitro umrl, ker sem narejen za čisto neko drugo življenje in sem neka druga življenska oblika.

Namesto besede "narejen", bi uporabil besedo "navezan".

Da bi umrl, je le odsev prepričanj in misli, ki predstavljajo neke vrste zapor.
Ker v resnici sigurno ne bi umrl.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #138 - 27.07.2010 at 07:20:27
 
Robi wrote on 26.07.2010 at 20:30:30:
Quote:
Je pa tudi res, da ima človek načeloma vedno problem, ker je še zelo nerazvita življenska oblika s kupom problemov in frustracij. Strinjam se, da je treba imeti občutek, kdaj je razmišljanje smiselno, kdaj pa je potrebno počivati ali mirovati. Se pa nikakor ne strinjam, da so misli zapor.

Človek se ne rodi s problemi in frustracijami, ampak so le-te ustvarjene preko načina razmišljanja.
Dokler si v samem procesu razmišljanja, si ujet, saj se ukvarjaš z neko frustracijo....ali problemom.


A tebi se zdi, da dojenček nima problemov in frustracij !!!????  LOOOOLLLL  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #139 - 27.07.2010 at 07:22:18
 
Robi wrote on 26.07.2010 at 20:33:56:
Quote:
Realnost je pač ta, da smo ljudje; če bi mene kdo nasadil v lonček za rože, bi hitro umrl, ker sem narejen za čisto neko drugo življenje in sem neka druga življenska oblika.

Namesto besede "narejen", bi uporabil besedo "navezan".

Da bi umrl, je le odsev prepričanj in misli, ki predstavljajo neke vrste zapor.
Ker v resnici sigurno ne bi umrl.


Robi, zadnje čase pa take pišeš, da se žal moram smejati.  Grin Verjetno bi pognal korenine v zemljo, a ne !? Cheesy
Še enkrat sorry. Dostikrat napišeš kaj dobrega in hvala za tisto Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #140 - 27.07.2010 at 07:26:03
 
Robi wrote on 26.07.2010 at 20:33:56:
Quote:
Realnost je pač ta, da smo ljudje; če bi mene kdo nasadil v lonček za rože, bi hitro umrl, ker sem narejen za čisto neko drugo življenje in sem neka druga življenska oblika.

Namesto besede "narejen", bi uporabil besedo "navezan".

Da bi umrl, je le odsev prepričanj in misli, ki predstavljajo neke vrste zapor.
Ker v resnici sigurno ne bi umrl.


Nisem mislil na psihološke stvari, kjer bi navezanost imela smisel, ampak sem namenoma govoril o konkretnih stvareh, ker se mi zdi, da nekateri teh stvari ne ločijo med sabo. Res je, da sem pred davnimi leti tudi sam živel v željah in iluzijah, ki sem jih črpal iz ezoterike. Posledice so bile hude, skoraj usodne. Še vedno čutim potrebo po tem, da iluzije rušim. Mogoče na ta način še vedno rušim svoje iluzije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #141 - 27.07.2010 at 07:30:28
 
gape wrote on 26.07.2010 at 15:56:42:
gre se nekak za to da svet v katerem živimo neprestano od nas zahteva da razmišljamo ... zato ... se nekak hoče človk orientirat na mir ... na stanje brez misli ... ker so misli pač vedno in vseprisotne ...


Jp, miru je ful premalo. Trenutno stanje duha v družbi je katastrofalno. Vprašanje pa je, če je kdaj sploh bilo drugačno. Človek se mora zaščititi in hkrati najti način, da koristi prednosti tega, da je socialno bitje. Brez socialne energije pač ne gre. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #142 - 27.07.2010 at 09:08:34
 
murileon wrote on 27.07.2010 at 07:20:27:
Robi wrote on 26.07.2010 at 20:30:30:
Quote:
Je pa tudi res, da ima človek načeloma vedno problem, ker je še zelo nerazvita življenska oblika s kupom problemov in frustracij. Strinjam se, da je treba imeti občutek, kdaj je razmišljanje smiselno, kdaj pa je potrebno počivati ali mirovati. Se pa nikakor ne strinjam, da so misli zapor.

Človek se ne rodi s problemi in frustracijami, ampak so le-te ustvarjene preko načina razmišljanja.
Dokler si v samem procesu razmišljanja, si ujet, saj se ukvarjaš z neko frustracijo....ali problemom.


A tebi se zdi, da dojenček nima problemov in frustracij !!!????  LOOOOLLLL  Grin

Ne, dokler se ne pojavijo želje.
Frustracija nastane, če realnost ne sledi otrokovemu prepričanju in njegovim pričakovanjem.
Quote:
Posledice so bile hude, skoraj usodne. Še vedno čutim potrebo po tem, da iluzije rušim. Mogoče na ta način še vedno rušim svoje iluzije

Saj ni problem zrušiti iluzije.
Problem je zrušiti nekaj, v kar še v podzavesti trdno verjamemo in kar je včasih in verjetno še danes bilo zelo resnično.
Quote:
Robi, zadnje čase pa take pišeš, da se žal moram smejati.  Grin Verjetno bi pognal korenine v zemljo, a ne !? Cheesy

Saj smeh tudi mora biti. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #143 - 27.07.2010 at 09:12:29
 
Quote:
Nisem mislil na psihološke stvari, kjer bi navezanost imela smisel, ampak sem namenoma govoril o konkretnih stvareh, ker se mi zdi, da nekateri teh stvari ne ločijo med sabo

Saj to je le želja, da bi rad nekaj bil. Življenje pa vztraja pri starem. Če te zastopim.....

Tudi konkretne stvari imajo svoj začetek in konec v mislih in občutkih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #144 - 27.07.2010 at 10:32:40
 
Robi wrote on 27.07.2010 at 09:08:34:
murileon wrote on 27.07.2010 at 07:20:27:
Robi wrote on 26.07.2010 at 20:30:30:
Quote:
Je pa tudi res, da ima človek načeloma vedno problem, ker je še zelo nerazvita življenska oblika s kupom problemov in frustracij. Strinjam se, da je treba imeti občutek, kdaj je razmišljanje smiselno, kdaj pa je potrebno počivati ali mirovati. Se pa nikakor ne strinjam, da so misli zapor.

Človek se ne rodi s problemi in frustracijami, ampak so le-te ustvarjene preko načina razmišljanja.
Dokler si v samem procesu razmišljanja, si ujet, saj se ukvarjaš z neko frustracijo....ali problemom.


A tebi se zdi, da dojenček nima problemov in frustracij !!!????  LOOOOLLLL  Grin

Ne, dokler se ne pojavijo želje.
Frustracija nastane, če realnost ne sledi otrokovemu prepričanju in njegovim pričakovanjem.
Quote:
Posledice so bile hude, skoraj usodne. Še vedno čutim potrebo po tem, da iluzije rušim. Mogoče na ta način še vedno rušim svoje iluzije

Saj ni problem zrušiti iluzije.
Problem je zrušiti nekaj, v kar še v podzavesti trdno verjamemo in kar je včasih in verjetno še danes bilo zelo resnično.
Quote:
Robi, zadnje čase pa take pišeš, da se žal moram smejati.  Grin Verjetno bi pognal korenine v zemljo, a ne !? Cheesy

Saj smeh tudi mora biti. Smiley


Mali otrok, ki še ne zna misliti, se ful fiksira na predmete, ki so zelo predmet njegovih želj in so zelo pomembni za njegovo notranje počutje in ravnovesje. To je verjetno neke vrste homeostaza. Homeostaza nam daje varnost. Človek varnost rabi. Misli tudi zagotavljajo varnost človeku. V nekih tvojih trditvah vidim precej naivnosti ali pa neizkušenosti. Se ti je že kdaj rušil  svet? Si že sploh kdaj občutil grozo zaradi občutka niča ? Si že kdaj občutil napade panike, globoke depresije, imel občutek, da zgubljaš pamet,.....? Takrat bi začutil pomebnost tega, da imaš tla pod nogami, ki ti jih nudi zdrav način razmišljanja in občutek, da si socialno bitje, sprejet od ostalega sveta. Zavračanje misli in slava vegetaciji (asocialnost) je lahko smrtna osodba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: murileon
Reply #145 - 27.07.2010 at 12:04:52
 
murileon wrote on 27.07.2010 at 07:30:28:
gape wrote on 26.07.2010 at 15:56:42:
gre se nekak za to da svet v katerem živimo neprestano od nas zahteva da razmišljamo ... zato ... se nekak hoče človk orientirat na mir ... na stanje brez misli ... ker so misli pač vedno in vseprisotne ...


Jp, miru je ful premalo. Trenutno stanje duha v družbi je katastrofalno. Vprašanje pa je, če je kdaj sploh bilo drugačno. Človek se mora zaščititi in hkrati najti način, da koristi prednosti tega, da je socialno bitje. Brez socialne energije pač ne gre. Smiley

drugačno?
vedno je blo drugačno, vedno se spreminja - stagnira nikol ne, al pa redko in za mal časa ...
dejstvo je da je zdej tehnologija (spet?) dosegla tak nivo da bi ne rablo bit tako stanje - človek človeku volk ... al kako že rečejo
dejstvo je da bi lahko bli u izi
katastrofalnost pa je dejstvo
se pa nbenmu nč dost več ne da ... ker je ww že skor čist sezidan
...

mogoče pa je že fertik, pa da tega še ne vemo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #146 - 27.07.2010 at 15:56:43
 
Quote:
dejstvo je da je zdej tehnologija (spet?) dosegla tak nivo da bi ne rablo bit tako stanje - človek človeku volk ... al kako že rečejo
dejstvo je da bi lahko bli u izi
katastrofalnost pa je dejstvo

Tehnologija je hrana za umetno ustvarjene želje, ki se vedno spreminjajo zaradi samega razvoja.
Dokler pogojuješ svojo srečo in ljubezen s temi željami, si kot nenasiten volk....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #147 - 27.07.2010 at 16:28:28
 
Quote:
Mali otrok, ki še ne zna misliti, se ful fiksira na predmete, ki so zelo predmet njegovih želj in so zelo pomembni za njegovo notranje počutje in ravnovesje. To je verjetno neke vrste homeostaza. Homeostaza nam daje varnost. Človek varnost rabi. Misli tudi zagotavljajo varnost človeku. V nekih tvojih trditvah vidim precej naivnosti ali pa neizkušenosti. Se ti je že kdaj rušil  svet? Si že sploh kdaj občutil grozo zaradi občutka niča ? Si že kdaj občutil napade panike, globoke depresije, imel občutek, da zgubljaš pamet,.....? Takrat bi začutil pomebnost tega, da imaš tla pod nogami, ki ti jih nudi zdrav način razmišljanja in občutek, da si socialno bitje, sprejet od ostalega sveta. Zavračanje misli in slava vegetaciji (asocialnost) je lahko smrtna obsodba.

Saj nikoli nisem zagovarjal nekega asketskega življenja...Zanikanje lastnih misli, je isto kot skrivanje pred lastno resnico.


Strinjam se, da človek rabi občutek varnosti..ta občutek nas na nek način vodi do odločitev za določeno življenjsko pot.
Na primer..raje se boš odločil za nek aparat, ki ima garancijo in s tem daje nek občutek varnosti, da bo aparat deloval po tvojih pričakovanjih...
Seveda pa v resnici ni 100% varnosti in vedno obstaja možnost, da stvari ne bodo delovale, kot bi radi. In če ne deluje, se nam zruši svet...to rušenje je tem bolj boleče, kolikor večja so naša vlaganja lastne energije in časa v neko stvar....in s tem velika pričakovanja o sami varnosti....torej kako zelo si se poistovetil s tem predmetom.

Občutkov, da bi izgubljal pamet ali da bi se mi rušil svet, še nisem imel......saj vem, da v življenju ni nič 100%, zato niti nimam s samim življenjem velikih pričakovanj....vseeno mi je, tudi, če jutri umrem...enkrat je pač treba....

Torej, če so misli, pač naj bodo misli....vsake misli ustvarjajo notranjo realnost....vendar nimamo čarobnih moči, da bi z mislimi vplivali tudi na zunanjo realnost.....Na primer, če je otrok vsak dan navajen dobiti bonbon in ga en dan ne bo, bo zmeden, zafrustriran..rušil se mu bo svet....zgubljal bo kontrolo...metal se bo po tleh.....vendar ne bo umrl..."umrl" bo le en del njegovega egota. In s to "smrtjo", se bo rodilo razumevanje..razširilo se mu bo zavedanje...Zavedanje, da obstaja še več realnosti, kot je prej verjel.

Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: murileon
Reply #148 - 28.07.2010 at 11:12:22
 
murileon wrote on 27.07.2010 at 10:32:40:
Se ti je že kdaj rušil  svet? Si že sploh kdaj občutil grozo zaradi občutka niča ? Si že kdaj občutil napade panike, globoke depresije, imel občutek, da zgubljaš pamet,.....? Takrat bi začutil pomebnost tega, da imaš tla pod nogami, ki ti jih nudi zdrav način razmišljanja in občutek, da si socialno bitje, sprejet od ostalega sveta. Zavračanje misli in slava vegetaciji (asocialnost) je lahko smrtna osodba.

Waw, murileon, če se ne bi bal niča bi bil zdaj že Buda. Ker veš kaj je Buda odkril? Da samo praznina je. Tak da moj nasvet tebi je, da se ne bojiš niča ampak, da ga sprejmeš, ker ... vse drugo je iluzija, katere se oklepaš. To je najvišja resnica o tem svetu, vse drugo so samo sanje.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #149 - 28.07.2010 at 13:35:37
 
El Pesnik wrote on 28.07.2010 at 11:12:22:
murileon wrote on 27.07.2010 at 10:32:40:
Se ti je že kdaj rušil  svet? Si že sploh kdaj občutil grozo zaradi občutka niča ? Si že kdaj občutil napade panike, globoke depresije, imel občutek, da zgubljaš pamet,.....? Takrat bi začutil pomebnost tega, da imaš tla pod nogami, ki ti jih nudi zdrav način razmišljanja in občutek, da si socialno bitje, sprejet od ostalega sveta. Zavračanje misli in slava vegetaciji (asocialnost) je lahko smrtna osodba.

Waw, murileon, če se ne bi bal niča bi bil zdaj že Buda. Ker veš kaj je Buda odkril? Da samo praznina je. Tak da moj nasvet tebi je, da se ne bojiš niča ampak, da ga sprejmeš, ker ... vse drugo je iluzija, katere se oklepaš. To je najvišja resnica o tem svetu, vse drugo so samo sanje.


Vernim ljudem kar malo zavidam. Sem že spoznal kakega poglobljeno vernega človeka. Taki ljudje ne stresajo puhlic.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 13