Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 13
(Read 85851 times)
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #120 - 20.07.2010 at 10:18:24
 
Bil sem v vlogi nekega heroja na motorju, malo je spominjalo na fim Mad Max. Bili so tudi bad guyi, ki so me, nas, poskušali uničiti. Ko sem bil v brezizhodnem položaju, sem se prelevil v junakinjo Tomb Raider in imel kot neko pajkovo nit iz neke zelo sofisticirane mase, spominjalo je na bič iz Indiana Jonesa, in se kot tarzan na lijani rešil.
Včeraj sem bral razlago pepelke, kjer je opisan problem tekmovalnosti med otroki. Pa na internetu sem videl sliko ene ženske, v katero sem se kot najstnik zaljubil v dveh dneh in je potem nikoli več videl. Glede na informacije z interneta zelo uspešna ženska s še bolj uspešnim partnerjem. Jaz pa delam kot nek tehnik in rabil 15 let, da prerasel adolescenco. Grrrr . To dvoje je očitno sprožilo neko globlje dogajanje v meni, ki se je v sanjah pokazalo, kot se je. Butaste in otročje sanje, ampak samo navzven. Nisem jih še prav začutil. Mislim pa, da so zame precej pomembne in bom imel koristi od njih. Vsesti se morajo.
Oboje, heroj in bad guy sem jaz. Gre tudi za neki kolektivni občutek. Heroj si itak lahko samo med ljudmi in za ljudi. Motor je imel nek super pogon in občasno nekaj zafrkaval in ni potegnil. Ko je bilo potrebno je. Dogajanje je nihalo med tem, da izredno spretno slalomiram med bad guyi in jih s svojo spretnostjo lovim, do tega, da oni mene lovijo in poskušajo uničiti na zelo grob in brutalen način. Sigurno se je pri meni pokazalo neko ljubosumje, ki je del tekmovalnosti. Zapleten v neko notranjo igro ljubosumja in družbenega statusa. To je potrebno razumeti in osmisliti, najti smiselno funkcijo teh občutkov in najti misli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: murileon
Reply #121 - 20.07.2010 at 19:43:47
 
kulske sanje Smiley
men se ne zdijo butaste al pa otročje. kvečjemu so zreducirane na nekej primarnega, kar smo zaeli dojemat že kot otroci. razliko med heroji in bed guyi. in sploh ni poanta v avanturah, ki se jih heroji grejo, čeprov so nekako zmer tiste ki pritegnejo največ pozornosti. če pomisliš, so heroji vanje največkrat potegnjeni in dostkrat ne preveč voljni. vanje se podajo, ker se morajo, ker se 'jim zgodijo' in ker je v njihovi naravi, da morajo nekej naredit, ker ne morejo, da ne bi. bed guyi grejo ponavad za materialnim gainom, heroje drži gor zgolj neka morala. nikol niso plačani za to, kar naredijo, z drugim kot globokim notranjim zadovoljstvom, mirom, zavedanjem, da so naredili to kar je blo treba, to kar je blo prav. to kar so čutli, da je za naredit. bad guyi delajo stvari za slavo, za denar, da ego. heroji ne delajo nikol za slavo in slava, ki pride po dejanju je sekundarna. dejanje samo, ki so ga naredli, je blo samo sebi namen. heroji delajo tud za druge ja, sam ne za hvala lepa drugih, ampak za lastni notranji mir, za lasten dober občutek in lastno notranjo integriteto. ker je njena ohranitev pomembnejša od vseh zunanjih nagrad. ker vse ostalo sicer pride, ampak pride zaradi nje.

heroj po moje ne bi razmišljal o tem, kolk je uspešen v primerjavi z drugimi in kolk uspešnega partnerja ima nekdanja ljubezen. razmišljal bi, kolk uspešen je v lastnih očeh in če je res naredil vse, kar najboljše zmore, da bi bil najboljši kot je lahko in kot sam verjame, da bi moral bit. heroji premagujejo sebe. in heroji smo dokler nas ego ne ujame, spremeni v bad guya in nam začne šepetat, da moramo delat stvari zase, da bomo visoko v drugih očeh, namesto delat stvari kot take, da bomo visoko v lastnih.

sam heroji imajo tud nianse. akcijski heroji, si mislim, počnejo stvari zarad užitka, zarad tega, ker so v nečem tolk dobri in ker uživajo v izzivu, ker je užitek si včasih dokazat, kolk zelo dober si v nečem, kar obvadaš. sam tud ta občutek je vezan na sebe, ne na druge. rečt si: i'm the queen/king of the universe in to zares vedet, je vedno boljše, kot če ti to kdo drug reče. ker drugi nikol ne more vedet, kolk 100% si v nekem trenutku v neki stvari in kakšen užitek in kolikšna nagrada je lahko tako zavedanje. kolk si takrat priznaš lastno vrednost.
res dobre sanje, globoke imho. po moje sem mal usekala mim, sam tole se mi je zdelo povedat..
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #122 - 20.07.2010 at 20:09:47
 
Quote:
To je potrebno razumeti in osmisliti, najti smiselno funkcijo teh občutkov in najti misli.

...in najti mir.
Quote:
heroj po moje ne bi razmišljal o tem, kolk je uspešen v primerjavi z drugimi in kolk uspešnega partnerja ima nekdanja ljubezen. razmišljal bi, kolk uspešen je v lastnih očeh in če je res naredil vse, kar najboljše zmore, da bi bil najboljši kot je lahko in kot sam verjame, da bi moral bit. heroji premagujejo sebe.

Če ne bi heroj razmišljal tako in tekmoval z drugimi, ne bi bil heroj.
Heroja ustvari takšno razmišljanje.
Drugi so le naša projekcija in v drugih vidimo svoje ogledalo.
Tako heroji, kot bad guyi delujejo iz notranjega nezadovoljstva.
Namen je pozornost. Razlika je le v tem, s kakšnimi dejanji kdo pridobi pozornost.
Quote:
heroj po moje ne bi razmišljal o tem, kolk je uspešen v primerjavi z drugimi in kolk uspešnega partnerja ima nekdanja ljubezen.

Ljudje ne razmišljamo, ko smo srečni in zadovoljni.
Ne sprašujemo se takrat, ko čutimo srečo...

Ravno zato pa znamo veliko povedati o tem, kaj ni sreča in kaj ni ljubezen.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: murileon
Reply #123 - 21.07.2010 at 11:06:12
 
murileon wrote on 20.07.2010 at 10:18:24:
Bil sem v vlogi nekega heroja na motorju, malo je spominjalo na fim Mad Max. Bili so tudi bad guyi, ki so me, nas, poskušali uničiti. Ko sem bil v brezizhodnem položaju, sem se prelevil v junakinjo Tomb Raider in imel kot neko pajkovo nit iz neke zelo sofisticirane mase, spominjalo je na bič iz Indiana Jonesa, in se kot tarzan na lijani rešil.
Včeraj sem bral razlago pepelke, kjer je opisan problem tekmovalnosti med otroki. Pa na internetu sem videl sliko ene ženske, v katero sem se kot najstnik zaljubil v dveh dneh in je potem nikoli več videl. Glede na informacije z interneta zelo uspešna ženska s še bolj uspešnim partnerjem. Jaz pa delam kot nek tehnik in rabil 15 let, da prerasel adolescenco. Grrrr . To dvoje je očitno sprožilo neko globlje dogajanje v meni, ki se je v sanjah pokazalo, kot se je. Butaste in otročje sanje, ampak samo navzven. Nisem jih še prav začutil. Mislim pa, da so zame precej pomembne in bom imel koristi od njih. Vsesti se morajo.
Oboje, heroj in bad guy sem jaz. Gre tudi za neki kolektivni občutek. Heroj si itak lahko samo med ljudmi in za ljudi. Motor je imel nek super pogon in občasno nekaj zafrkaval in ni potegnil. Ko je bilo potrebno je. Dogajanje je nihalo med tem, da izredno spretno slalomiram med bad guyi in jih s svojo spretnostjo lovim, do tega, da oni mene lovijo in poskušajo uničiti na zelo grob in brutalen način. Sigurno se je pri meni pokazalo neko ljubosumje, ki je del tekmovalnosti. Zapleten v neko notranjo igro ljubosumja in družbenega statusa. To je potrebno razumeti in osmisliti, najti smiselno funkcijo teh občutkov in najti misli.


Zanimivo, da si  se v liku heroičnega moškega izzval težave, ki jih kot tak lik nisi uspel razrešit na moški (grob, brutalen) način in da  si se iz njih izvlekel le na ženski (zvit, magičen) način. Heroičnost tega ženskega načina v obliki junakinje angeline je po moje le poza, s katero si prikril (kompenziral) manjko heroičnosti (morda manjko moralne opore te heročinosti, o kateri govori devi)) moškega lika. Tale angelina je itak hollywoodsko konstriran tip junakinje, ki navdušuje množice infantilnih pobčkov, ki odraščajo ob računalnikih igricah (tomb reider). Po boštjanu m. zupančiču angelina  tej prevladojuči  množici prededipalnih uteleša tip heroja, ki je v bistvu amoralen, kar je še najbolje videno v hwudski priredbi mita o beowulfu, kjer igra mistično mater-zaščitnico-maščevalko v bistvu prizadetega sina-pošasti, ki je ostal na  infantilni stopnji razvoja zaradi odsotnega očeta (je namreč nezakonski sin-pankart  angeline in kralja) in je zato uničevalnec brez morale, iz užitka, dokler na naleti na pravega heroja (beowulfa), ki pa tudi podleže (maščevalnim)  čarom angeline...

Skratka, oglej si tale film http://www.imdb.com/title/tt0442933/ in preberi si zupančičevo knjigo prva od suhih krav o kateri sem marsikaj pisal že na tem forumu,  da ti bo morda bolj jasno v kakšni luči  jest vidim  tvoje sanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #124 - 21.07.2010 at 14:30:13
 
Vsak od vas mi je dal kako pametno misel, hvala.

"nekej primarnega, kar smo zaeli dojemat že kot otroci"
"heroji delajo tud za druge ja, sam ne za hvala lepa drugih, ampak za lastni notranji mir, za lasten dober občutek in lastno notranjo integriteto"

To dvoje se me je zelo močno dotaknilo. Tvoje pisanje, Devi, sem sicer doživel kot ukvarjanje z moralo in egoizmom. Kot je napisal Titud, so junaki amoralni (to seveda ne pomeni nemoralni).  Slabi fantje še sploh niso dosegli stopnje, ko bi jim šlo za materialnost, zato o nekem slabem egu ni govora, ker gre bolj za norce, za čisto iracionalnost, za neko destruktivno primarno energijo, nekaj, kar je nasprotje življenja, stagnacija. Ni slučajno, da so junaki opremljeni s sofisticiranimi tehnološkimi izdelki, ki simbolizirajo napredek. Je pa res, da so tudi slabi fantje na motorjih, le brez super pogona. In ko mi super pogon odpove, jim pariram s spretnostjo, z nekim plesom okoli motorja, ki ga držim z eno roko, da ne pade. Sem pa popolnoma odvisen od motorja in bog ne daj, da bi zaslutili, da ne dela, kot bi moral. Tehnologija več ne pomaga, zato se prelevim v Tomb Raiderja, kjer je moja glavna moč v materialu biča. Prvi junak je policaj, nadjaz. Drugi junak je avanturist, na kar namiguje bič iz Indiana Jonesa. Prvi lovi in beži, drugi samo beži. Prvi ima motor, drugi je virtualen. Oba junaka sta mi v sanjah simpatična ( v realnem svetu mi je bil film Mad Max strašno všeč, za Tomb Raider vidim samo reklame, pa vem, da tega ne bom nikoli ne igral in ne gledal, Indijana Jones mi je dolgočasen). V sanjah so mi torej stvari, ki so mi v realnosti antipatične, postale simpatične in predstavljajo nadgradnjo prvega dela sanj, evolucijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #125 - 21.07.2010 at 14:34:12
 
"Ljudje ne razmišljamo, ko smo srečni in zadovoljni."

No, to preprosto ni res.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: murileon
Reply #126 - 21.07.2010 at 20:04:12
 
murileon wrote on 21.07.2010 at 14:34:12:
"Ljudje ne razmišljamo, ko smo srečni in zadovoljni."

No, to preprosto ni res.

Lahko daš kakšen argument ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #127 - 22.07.2010 at 10:37:24
 
Robi wrote on 21.07.2010 at 20:04:12:
murileon wrote on 21.07.2010 at 14:34:12:
"Ljudje ne razmišljamo, ko smo srečni in zadovoljni."

No, to preprosto ni res.

Lahko daš kakšen argument ?


Ne, ker se mi zdi preveč samoumevno. Sreča je zelo subjektiven pojem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: murileon
Reply #128 - 22.07.2010 at 16:12:10
 
murileon wrote on 21.07.2010 at 14:34:12:
"Ljudje ne razmišljamo, ko smo srečni in zadovoljni."

men se zdi to samo fraza. ljudje ves čas razmišljamo in včasih šele po premisleku zavestno zaznamo, v kakšnem čustvenem stanju sploh smo (ne pa nujno tud zakaj). ljudje mal manj razmišljamo samo v afektih, v jezi, navdušenju, grozi al pa ko se hormoni začnejo mešat
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: murileon
Reply #129 - 23.07.2010 at 10:52:38
 
Devi wrote on 22.07.2010 at 16:12:10:
murileon wrote on 21.07.2010 at 14:34:12:
"Ljudje ne razmišljamo, ko smo srečni in zadovoljni."

men se zdi to samo fraza. ljudje ves čas razmišljamo in včasih šele po premisleku zavestno zaznamo, v kakšnem čustvenem stanju sploh smo (ne pa nujno tud zakaj). ljudje mal manj razmišljamo samo v afektih, v jezi, navdušenju, grozi al pa ko se hormoni začnejo mešat

men se zdi pa kr res
kaj boš razmišlju (ves čas)?
razmišljat rabš samo kadar rabš razrešt problem(e)
al pa če si si že vnaprej nakopu probleme, pa morš mislt tisto kar drugi od tebe hočjo ...
u afektih glih tko 'razmišljaš' - skoz se pogovarjaš sam s sabo in z unimi katerim jeb.. kar jim pač že jeb..
like
pida ti matlna, ti boš men(e) jeb...

tko da, jest ostajam kjer sm bil že prej
čim manj misli
čim več miru

kadar so misli - ni miru
in ko ni miru, ni svobode ... in ko ni svobode je zapor ... čeprow si ga sam izbral ...

zapor je zapor in misli so njega osnova ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: murileon
Reply #130 - 23.07.2010 at 16:51:15
 
murileon wrote on 21.07.2010 at 14:34:12:
"Ljudje ne razmišljamo, ko smo srečni in zadovoljni."

No, to preprosto ni res.

Ni res in je res. Nisi srecen in svoboden ce razmisljas da si srecen in svoboden . V stanju srece radosti svobode pa vseeno razmisljam kako drugace pa nej opravljam naloge inpodobno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #131 - 26.07.2010 at 13:26:55
 
Devi wrote on 22.07.2010 at 16:12:10:
murileon wrote on 21.07.2010 at 14:34:12:
"Ljudje ne razmišljamo, ko smo srečni in zadovoljni."

men se zdi to samo fraza. ljudje ves čas razmišljamo in včasih šele po premisleku zavestno zaznamo, v kakšnem čustvenem stanju sploh smo (ne pa nujno tud zakaj). ljudje mal manj razmišljamo samo v afektih, v jezi, navdušenju, grozi al pa ko se hormoni začnejo mešat


Zelo se strinjam z napisanim.
Back to top
« Last Edit: 26.07.2010 at 14:47:01 by murileon »  
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #132 - 26.07.2010 at 13:37:49
 
V eni knjigi, avtorja Umberta Galimbertija, sem prebral, da so možgani nagnjeni k nedejavnosti. Vlečejo nas v skušnjavo, da se tako ali drugače zadevamo (s hrano, alkoholom, drogami, televizijo, meditacijami, knjigami, vero....ipd). Seveda je potreben občutek, kdaj gre za smiselno "zadevanje", neko upravičeno aktivnost, in kdaj gre za zadevanje, ki služi lažnemu občutku sreče. Je pa tudi odvisno od tega, če smo v mladosti imeli možnosti ponotranjiti pozitivne avtoritete. Mah, morje možnosti  Shocked. Zelo enostavne ponotranjene vrednote, kot je npr. občutek odgovornosti, so lahko izjemno pomembne.
Back to top
« Last Edit: 26.07.2010 at 14:50:23 by murileon »  
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #133 - 26.07.2010 at 14:16:49
 
Danes sem imel ene sanje, ki mislim, da kažejo na nek razvoj od zadnjih tu zapisanih.
Z neko žensko, ki mi je atraktivna in simpatična, sem udeleženec nekih iger, kot iger brez meja npr, s tem, da gre bolj za res in nagrada za zmagovalca je bogata. Hkrati udeleženci pripadamo neki eliti. Malo me vse skupaj spominja na kak reality show, ampak ni nobene publike. Publika so mogoče soudeleženci. Na teh igrah nama s sanjsko partnerko kaže zelo dobro in sva zelo uspešna. Zelo sem zadovoljen.

Te sanje se mi zdijo nadaljevanje sanj s heroji, le da je zdaj tančica že malo bolj odkrita in situacija je bolj transparentna. Iz teh sanj zvem, da gre za potrebo po nekem elitizmu, za status v krogu te elite, da gre tudi za igro, ki pa odloča o kvaliteti življenja in mogoče o samem obstoju in smislu življenja. Da si pripadnik neke elite, potrebuješ veliko resursov in veliko energije. V sanjah ne vidim točno, kak smisel ima vse to? Je mogoče to res samo igra, ukinitev katere ne bi imelo nobenih resnih posledic? Zanimivo je, da mi je za občutek zadovoljstva potrebna ustrezna partnerka, ki je del elite. V sanjah grožnja več niso tehnološko opremljeni norci, ampak neuspeh. na nek način gre še vedno za brutalno igro. V prejšnjih sanjah je bila možna posledica brutalno uničenje, zdaj pa eksistencialna katastrofa in izobčenje iz elite.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: murileon
Reply #134 - 26.07.2010 at 14:26:39
 
gape wrote on 23.07.2010 at 10:52:38:
Devi wrote on 22.07.2010 at 16:12:10:
murileon wrote on 21.07.2010 at 14:34:12:
"Ljudje ne razmišljamo, ko smo srečni in zadovoljni."

men se zdi to samo fraza. ljudje ves čas razmišljamo in včasih šele po premisleku zavestno zaznamo, v kakšnem čustvenem stanju sploh smo (ne pa nujno tud zakaj). ljudje mal manj razmišljamo samo v afektih, v jezi, navdušenju, grozi al pa ko se hormoni začnejo mešat

men se zdi pa kr res
kaj boš razmišlju (ves čas)?
razmišljat rabš samo kadar rabš razrešt problem(e)
al pa če si si že vnaprej nakopu probleme, pa morš mislt tisto kar drugi od tebe hočjo ...
u afektih glih tko 'razmišljaš' - skoz se pogovarjaš sam s sabo in z unimi katerim jeb.. kar jim pač že jeb..
like
pida ti matlna, ti boš men(e) jeb...

tko da, jest ostajam kjer sm bil že prej
čim manj misli
čim več miru

kadar so misli - ni miru
in ko ni miru, ni svobode ... in ko ni svobode je zapor ... čeprow si ga sam izbral ...

zapor je zapor in misli so njega osnova ...


Pretirano razmišljanje sigurnio ni dobro, lahko dobiš vnetje možganov, lahko se ti zmeša, lahko padeš v depresijo,... Procesom, ki se dogajajo v nas, je treba dati čas. Za uvide in rast je potreben čas za dozorevanje.Tudi bolezen je treba rešpektirati in takrat čim bolj mirovati. Je pa tudi res, da ima človek načeloma vedno problem, ker je še zelo nerazvita življenska oblika s kupom problemov in frustracij. Strinjam se, da je treba imeti občutek, kdaj je razmišljanje smiselno, kdaj pa je potrebno počivati ali mirovati. Se pa nikakor ne strinjam, da so misli zapor. Misli so material, s katerim si lahko zgradimo zapor, lahko pa si ustvarimo tudi svobodo, lahko rušimo, lahko gradimo, lahko gradimo neumnost, lahko gradimo kaj pametnega,....vedno se učimo na napakah  Angry. Zato je modrost zelo odvisna od količine izkušenj. Z razmišljanjem se izkušnje ovrednotijo. Živeti brez misli, je zame vegetacija. Jaz nisem rastlina, zato ne vidim potrebe, da bi se šel življenje  te življenske oblike. Realnost je pač ta, da smo ljudje; če bi mene kdo nasadil v lonček za rože, bi hitro umrl, ker sem narejen za čisto neko drugo življenje in sem neka druga življenska oblika. Kakemu jogiju bi mogoče sedlo; bog ve, kaki motivi ga ženejo... Undecided; no, tudi on bi zdržal samo v prijaznih klimatskih pogojih, pa da mu ljudje, ki v njegovem početju vidijo nek smisel ali pa se jim samo zasmili, dajo za jest.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 13