Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 
(Read 89968 times)
ajgor
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #210 - 25.03.2009 at 16:11:33
 
El Pesnik wrote on 25.03.2009 at 14:47:23:
Quote:
Alojz, praviš, da ni delal. Kot sem zasledil je dvajset let v Ashramu molil.

To vidiš je čista misinformacija. Ta človek ni nikoli molil. Do nekega trenutka je meditiral in meditiral potem pa bojda spoznal pravo naravo stvarstva. Tako da molil nikoli ni, to ni dejstvo, ki ga lahko temu človeku pripišeš.

On je pač odmeditiral svoje, doumel kar je bojda za doumeti, spoznal, da je v bistvu vse Self oz. Zavest, in da je pojavni svet neke vrste iluzija, ki pleše pred Zavestjo in potem to delil z vsakim, ki je prišel mimo, nič drugega.

Nikoli ni tudi rekel, da akcija in Duh ne gresta skupaj, on je pač v nasprotju z Alojzem poudarjal, da je vse Duh, da vse le pleše pred tem Duhom, in da je prava narava človeka duh, vse ostalo izhaja iz Duha in se v Duh tudi povrne (kot v globokem spanju).

Igor, ker rad govoriš o realnosti: taka je realnost, da imamo take modrece. Sedaj pa mene resnično zanima, zakaj oni govorijo to kar govorijo, in potem tudi zakaj Alojz govori to kar govori. Vidiš, tu je moje zanimanje in resolucija dejansko videti zakaj je temu tako in katera od obeh struj ima dejansko prav. Nič drugega.

Darshan pomeni videti božje vizije. To je podobno kot pri nas maša. Pri nas pravijo molitev tam meditacija, oboje je koncentracija. S koncentracijo, pa ne moreš spoznati zdajšnega trenutka.
Kdo ima prav ni pomembno. Kaj si toliko zapičil v to. Realnost je to, da ti vidiš dve opciji in se sprašuješ, kdo ima prav. Realnost je, da iščeš neko pot, kateri bi sledil. Realnost je ta, da to spoznaš moraš stopiti s poti. Verjeti nekomu si prerastel, svoje poti ne najdeš, ker je ni. Še vedno pa upaš. Ko stopiš iz poti, upanje umre in začne se dejavnost-to pa je realnost, ki pomeni večno-sedaj.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #211 - 25.03.2009 at 19:41:50
 
Vsem bi povedal sledeče:

Na silo na kateri koli drug način se duhovno ne da zliti  vseobsežno večno sedanjo vesoljno samobitnost,če ti ni to vesoljno dano preko tvojega individualnega življenjskega duha,ki ga v sebi nosi tvoj individualni genom.
Naš genom je kot vejica z vrbovega drevesa (civilizacijske samoreprodukcije naše vrste)ki ima sposobnost samoregeneracije- to je ponovne samostojne rasti ob zagotovitvi ugodnih pogojev,ki to samostojno rast "vejici" omogočajo.

Zadnjih 14000 let za naš človeški genom niso bili dani pogoji ugodnega galaktičnega EM valovanja,ki so v bistvu tisti pogoji,ki bi nekomu izmed nas (kasneje vsem)omogočili t.i. samoregeneracijo - aktivno življenjsko prebujenje,ki bi omogočal njegovo popolnoma novo rast v individualno drevo samospoznanja.

Sedaj so EM danosti,ki bodo spodbudile t.i. samoregeneracijski genski razvoj vsakomur med nami. Če ni pogojev vejica ne raste v drevo.

To je enostavno razloženo kdor razume ok.Kdor misli,da ne govorim resnice tudi ok. Pišem zgolj zato,da razmišljate.
Vse ob svojem času.Sveto pismo lepo uči,ko se dopolni čas,boste vrnjeni.
To pomeni ciklično vrnitevv občestvo galaktične sončne dinastije(raj) znotraj večne sedanjosti.

Zima pomlad-poletje jesen v enem 28ooo letnem galaktičnem letu. 14000 dvig 14000 pad in tako večno-sedaj.Nomos-Logos enotna vseobsežna vesoljna zakonitost,kjer je EM sila(sveti duh) Alfa in Omega samodelovanja vesoljne samobitnosti.


To je naša vesoljna resnica in dejstvo našega bivanja. Če nimaš genskih predispozicij in ugodnih pogoje galaktičnega EM valovanja ti ne more pomagati tudi Sveti Peter nebeški ključar.
Ko se enkrat samospoznaš in duhovno zliješ z vesoljno večno sedanjo samobitnostjo potem samoumevno veš vse, in tudi to kako se še bolj zbuditi Samo tako si pripravljen prostovoljno delovati v prid ohranjanja življenja. Sploh ne želim uporabljati zvenečih besed,to kar je tu- je resnica.


Lp Alojz Cool


Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #212 - 26.03.2009 at 11:05:20
 
M.L.

Tole moje gornje pisanje ritolizniški M.L. ne upa komentirati. Vse naokoli
nas pa osira po spisku bp-človeka 'brez pameti ',ki se dela pametnega.

Odločil sem se,da bom bobu rekel bob. Brez slepomišenja in zavijanja v celofan.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #213 - 26.03.2009 at 12:04:15
 
Alojz

Kaj se dogaja s človekom, ki užije psihadelične substance? V čem je sploh delovanje tega in kaj se sploh sproži tam - ti kot vseved bi to že moral vedeti.

Preizkušam tvoje vsevedstvo, nič ti ne morem zaupati kar tako na besedo. Pa lep pozdrav.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #214 - 26.03.2009 at 13:56:51
 
El Pesnik wrote on 26.03.2009 at 12:04:15:
Alojz

Kaj se dogaja s človekom, ki užije psihadelične substance? V čem je sploh delovanje tega in kaj se sploh sproži tam - ti kot vseved bi to že moral vedeti.

Preizkušam tvoje vsevedstvo, nič ti ne morem zaupati kar tako na besedo. Pa lep pozdrav.


Poet

Tisto kar je bilo bistvenega za tvoje razumevanje sva rešila.Je tako? Tako si potrdil.

Odvisno kakšno substanco vzame-zaužije itd. Lahko pade v trans brez zavesti.Nikjer pa ni zagotovila,da bo ta trans produktiven v smislu vizije ki bi mu omogočila duhovno zlitje z vseobsežno vesoljno samobitnostjo. Sam ne prakticiram nikakršnih takšnih substanc.
Obstaja samo en način-ugodne EM frekvence ,ki delujejo na tvojo bit.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #215 - 27.03.2009 at 11:40:01
 
Sedaj bom predstavil (5 x) zvezdo,ki ponazarja celotno vesoljni hiarhijo zavesti. Tu naj poda vsak svoje videnje-razumevanje.

Nezavedno
Pogojno zavedno
Delno zavedno
Samozavedno
Vesoljno samospoznana zavest       5

Da vidimo koliko razumete?

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #216 - 27.03.2009 at 14:27:24
 
Alojz in Sandib wrote on 27.03.2009 at 11:40:01:
Sedaj bom predstavil (5 x) zvezdo,ki ponazarja celotno vesoljni hiarhijo zavesti. Tu naj poda vsak svoje videnje-razumevanje.

Nezavedno
Pogojno zavedno
Delno zavedno
Samozavedno
Vesoljno samospoznana zavest       5

Da vidimo koliko razumete?

Lp Alojz Cool

Jaz bom pa predstavil 6-krako zvezdo:

1) Nezavedno nezavedanje: kukr kakšen kamen
2) Pogojno zavedanje: rastlinca, pač, trava, al pa kaktus
3) Delno zavedanje: kokšna srna, al pa jež
4) Samozavedanje: delfin, človek, oz. vsaka žvalca oz. človek, ki lahko prepozna svoj fris v ogledalu in reče, to sn ja jaz, glej ga unga tmle gre! Mnogo množčev človečastih, ki živi od zibelke do groba
5) Vesoljno samospoznana zavest: človek, ki vidi, da živi v vesolju ne pa v "svojem" mestu/državi, ulici, in omejenih prepričanjih, da to pa to mora tako in tako biti in nič drugače, ni kej. Hja, samo ta vrsta zavesti pri nekaterih primerkih povzroči megalomanske koncepte, človek pa postane tak nehumoren Atlasist.

6) Šesti krat šestkrake zvezde pa je:!!!!! (Zaradi izredne občutljivost teme zadeve še nismo pripravljeni javno razkriti ...  Smiley)
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #217 - 27.03.2009 at 15:56:13
 
El Pesnik wrote on 27.03.2009 at 14:27:24:
Alojz in Sandib wrote on 27.03.2009 at 11:40:01:
Sedaj bom predstavil (5 x) zvezdo,ki ponazarja celotno vesoljni hiarhijo zavesti. Tu naj poda vsak svoje videnje-razumevanje.

Nezavedno
Pogojno zavedno
Delno zavedno
Samozavedno
Vesoljno samospoznana zavest       5

Da vidimo koliko razumete?

Lp Alojz Cool

Jaz bom pa predstavil 6-krako zvezdo:

1) Nezavedno nezavedanje: kukr kakšen kamen
2) Pogojno zavedanje: rastlinca, pač, trava, al pa kaktus
3) Delno zavedanje: kokšna srna, al pa jež
4) Samozavedanje: delfin, človek, oz. vsaka žvalca oz. človek, ki lahko prepozna svoj fris v ogledalu in reče, to sn ja jaz, glej ga unga tmle gre! Mnogo množčev človečastih, ki živi od zibelke do groba
5) Vesoljno samospoznana zavest: človek, ki vidi, da živi v vesolju ne pa v "svojem" mestu/državi, ulici, in omejenih prepričanjih, da to pa to mora tako in tako biti in nič drugače, ni kej. Hja, samo ta vrsta zavesti pri nekaterih primerkih povzroči megalomanske koncepte, človek pa postane tak nehumoren Atlasist.

6) Šesti krat šestkrake zvezde pa je:!!!!! (Zaradi izredne občutljivost teme zadeve še nismo pripravljeni javno razkriti ...  Smiley)


Poet

Ta je pa tisti,ki se sam sebi upira in laže,kako vse ve. Sedaj Poet je mislil Alojza,ker se sam nikakor ne more samospoznati. In sedaj si Poet rito grize,ker ga stari izpod Nanosa čist totalno vedno zjebe,ker direkt v njegovo pokvarjeno zbegano bistvo vidi.

Je Poet spet ves zadet od zavisti prizadet.
Ga Lucifer preganja mu ne da mirvanja.
In tako Poet še kr v skret čepi in sebi pamet hladi.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #218 - 27.03.2009 at 18:22:04
 
Poetko smotko- bosopetko !

Sedaj te bom samo še tkole razlagu Kozmično poezijo.

Pri 'bogu' je tisoč let kakor dan in dan kakor tisoč let. In v zori tretjega dne 'človek bog' od mrtvih vsatne da Poet-kaka 'bosopetka' razvname.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #219 - 03.04.2009 at 20:03:29
 
Plesnamesecu

Ker te ravno vidim,da si na forumu,ti bom  podal odgovor na Darwinovo
teorijo nastanka in razvoja zemeljskega življenja. Tole dobro razmisli:

Vesoljno življenje ni nikoli nastalo in ne bo nikoli končalo. Življenje je samo iz življenja. Na Zemlji se življenje ciklično vsakih 15 milijard let
znova in znova izpostavlja po večno-sedanjem  vesoljnem  človeštvu iz enotnega Adamovega rodu. To je zate nerešljiva enigma.Da bi jo dojela
bi morala živeti še eno življenje v isti fizični podobi v kateri danes živi  genom naše vrste v tvoji podobi.
Vi bodite iz opice jaz nikoli nisem in ne bom iz opice,ker moj genom živi na galaktično EM frekvenci opičji na EM frekvenci našega osončja,ki je tako nezaznavno v galaktičnem telesu kot je ena sama celica v našem telesu. Dojemaš enost in nomos logos?

Bodi še naprej v temi a vedi,da je na svetlobi bolj prijetno!!!

Lp Alojz Cool Cool Cool

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #220 - 12.04.2009 at 20:45:38
 
El Pesnik wrote on 14.03.2009 at 22:47:32:
Satis, naj te ne skrbi zame. Jaz se umaknem iz foruma, ker vedno dobim nek občutek, da bo Alojz v prihodnosti razvil neko umsko anomalijo, pa me samo zanima kako se bo stvar razvila. Pa najbolj hecno mi je, kako on žali vse povprek, potem mu pa jaz stopim na rep pa tega nikakor ne more prenesti - tu je tak hecen štos.

Glede pisanja Nahatee sem ji pa tudi že sam mislil nekaj napisati in sicer, da je bila včasih veliko bolj strpna do drugih piscev, odkar pa daje neke pritrditvene komentarje Alojzu in Igorju pa je tudi sama postala čist podivjana - pa včasih ni bila, ker vem, ker sem se tudi sam z njo dopisoval in mi je bila prav všeč, sedaj pa ne vem kaj jo je prijelo.


Isto, ... podpis  Cool.

Lp + Dp

B + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #221 - 12.04.2009 at 22:16:14
 
Quote:
Glede pisanja Nahatee sem ji pa tudi že sam mislil nekaj napisati in sicer, da je bila včasih veliko bolj strpna do drugih piscev, odkar pa daje neke pritrditvene komentarje Alojzu in Igorju pa je tudi sama postala čist podivjana - pa včasih ni bila, ker vem, ker sem se tudi sam z njo dopisoval in mi je bila prav všeč, sedaj pa ne vem kaj jo je prijelo.

Dobila je možnost, da postane to, po čemer je hrepenela.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #222 - 12.04.2009 at 23:30:02
 
KVAK KVAK so žabe djale kaj več pa niso znale.

Pejta vidva ( Robi in Bošty )  žabe v mlako in kako rečta se bosta dobro ujela,
večni zakaj in večni vseved s namišljenim Modrim, sta ravno za skupaj.

To bo plavanje v krogu vse dokler vode ne zmanjka.  Grin


Lep pozdrav  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #223 - 13.04.2009 at 00:01:02
 
Brez skrbi.
Tudi voda je večno sedaj in je ne  bo zmanjkalo. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Mentalni umski slabiči, ki se skrivajo za sanjami
Reply #224 - 13.04.2009 at 00:02:40
 
Quote:
KVAK KVAK so žabe djale kaj več pa niso znale.

A bi po tvojem morale žabe znati govoriti ?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17