Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8421 times)
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: my dreamz
Reply #15 - 17.03.2009 at 20:18:07
 
Quote:
sem res malce pošpegala v mojo sanjsko bukvo www.kupid.com/dchat/icon_smile_tongue.gif

ptica - bitje zraka, razlagamo jo duhovno-duševno, pripada mislim, ki polnijo naš vsakdanjik oz. duševnost nasploh.

ptičje gnezdo (v mojih sanjah se pojavi 2x) - če je uničeno, razdrto (kot v mojih sanjah) - nekdo, ki ga cenimo nam bo obrnil hrbet

in to se je potem naslednji dan celo res zgodilo www.kupid.com/dchat/eek.gif

sedaj ne vem ali naj bom vesela, ker sem v sanjah prejela svarilo o prihajajočem dogodku ali pač naj bom žavostna, ker se mi je ta dogodek moral vseeno zgoditi  Cheesy  Smiley

je nekaj na sanjah www.kupid.com/dchat/icon_smile_approve.gif



Joooojjj, pa nisem imel v mislih sanjskih bukev !!??? Sanjske bukve ti mogoče lahko pomagajo s kakimi asociacijami, ne smeš jih pa brati kot kake šifrante, kakor so zasnovane. Treba je vzeti kako bolj resno stvar v roke, Chevalier-Gheerbrant Slovar simbolov ti priporočam, tam najdeš arhetipske vsebine. Na subjektivnem nivoju pa se moraš sama vprašati, kaj ti določen simbol pomeni. Naše interpretacije, ki si jih tu privoščimo, bazirajo na kolektivnem zavednem, ki pri večini deluje na predzavednem nivoju in tudi na nezavednem (tu bi sanjske bukve mogoče bile deloma uporabne, vendar s hudo rezervo). Se pa da stanje duha družbe in raznih družb, združb, skupin videti, če imaš izkušnje in intuicijo. Arhetipske vsebine so nekaj čisto drugega, gre za zgodovinski pomen določenega simbola, za kolektivni spomin, ki je nekje v nas ali pa pride k nam od bog ve kje. Tudi v pripovedkah in pravljicah najdeš odgovore na arhetipske pomene simbolov.

Recimo moj subjektivni pogled na ptice: je žival,ki za razliko od drugih obvlada letenje, sposobna se je dvigniti od tal in tam relativno varno (odvisno, ali je ujeda ali kaka revica ptičica) jadrati, tamg or ima lep razgled in možnost, da vidi večjo površino od nas, ki smo prikovani na zemljo. Dom ptic je gnezdo, mesto, kjer spijo, počivajo, se regenerirajo in imajo potomce. V teh stvareh lahko vidiš kak simbolizem. Tvoj subjektivni pogled se verjetno razlikuje od mojega. Kakšenj e tvoj odnos do ptic, kaj je zate pri njih pomembno, kakšne so tvoje izkušnje znjimi,mogoče gre celo za objektivni nivo, če imaš takega ptiča ali si ga imela alipa si ga želiš imeti, mogoče tisanje želijo sporočiti nekaj v zvezi s konkretnim ptičem.....? Mogoče te sanjski ptič spominja na kako osebo,.... Treba se je malo izprašati,ne pa iskati odgovore v sanjskih bukvah....

Tvoja pripomba, da ti je nekdo obrnil hrbet, kaže na tvoje naivno zaupanje ljudem, ki jih sploh nepoznaš. Mogoče gledaš ljudi preveč emocionalno in ti to megli pogled in si preveč zaletava. Domnevam, mogoče se motim, da ljudi hitro obsojaš s površinsko moralo in se ne trudiš razumeti, zakaj hudiča je oseba tako odreagirala ? Če bi človeka bolje poznala, bi poznala njegov način funkcioniranja in te ljudje ne bi mogli tako na lahko presenetiti, ker bi znala predvideti. Če poznaš način funkcioniranja človeka, ga tudi ne obsojaš s tako intenzivnostjo, ker veš, da pač takšen je in dela kar zna.
Na pretirano emocionalne reakcije kažejo sanje, kjer drviš z avtom, kjer si na nekih nemogočih vzpenjajočih poteh. Emocije so nekaj normalnega, vendar so posledica našega vrednostnega sistema, ki pa je duhovne narave. Bolj je človeku neka stvar pomembna, bolj emocionalno odreagira. Verjetno boš morala prevetriti svoje vrednote in si jih malo pobliže pogledati, kako vreči stran, kako zamenjati, kaki na novo določiti pomembnost, kako na novo pridobiti,...... Namen emocije je adaptivne narave; prilagoditi okolje sebi ali prilagoditi svojo notranjost okolju. Ker je okolje in ljudi težko spreminjati, je bolj pogosto potrebno spremeniti kake svoje poglede. Premočne ugodne in neugodne emocije so lahko nevarne. Povzročijo lahko neumne reakcije, akcije, dolgoročno pa povzročijo tudi kake psihosomatske bolezni.
Celo življenje se učimo in smo v nekih fazah transformacije, jebi ga !!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
medusae
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: my dreamz
Reply #16 - 08.04.2009 at 19:54:45
 
pred dnevi se mi je sanjalo, da sem se vozila po Mariboru a mojo vozilo je kmalu postalo plovilo, vse ceste so postale reke, in kar na1x sem plula po ogromni reki, opazovala sem blokovska naselja (o katerih sem se pred kratkim pogovarjala s prijateljem v resničnosti), reka se je počasi valila skozi mesto a ni poplavljala, v sanjah sem čutila njeno maso, njeno mogočnost in bila sem presenečena kako mirno plujem po tem gigantu, tik preden sta se dve mogočni reki počasi zlili druga v drugo sem ob sebi začutila prijatelja (s katerim sem se tudi res pred kratkim sprehajala ob Dravi), na reki sem se počutila varno, mirno, pomirjeno v bistvu
prav fino je bilo  Cheesy

Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: my dreamz
Reply #17 - 09.04.2009 at 08:21:41
 
medusae wrote on 08.04.2009 at 19:54:45:
pred dnevi se mi je sanjalo, da sem se vozila po Mariboru a mojo vozilo je kmalu postalo plovilo, vse ceste so postale reke, in kar na1x sem plula po ogromni reki, opazovala sem blokovska naselja (o katerih sem se pred kratkim pogovarjala s prijateljem v resničnosti), reka se je počasi valila skozi mesto a ni poplavljala, v sanjah sem čutila njeno maso, njeno mogočnost in bila sem presenečena kako mirno plujem po tem gigantu, tik preden sta se dve mogočni reki počasi zlili druga v drugo sem ob sebi začutila prijatelja (s katerim sem se tudi res pred kratkim sprehajala ob Dravi), na reki sem se počutila varno, mirno, pomirjeno v bistvu
prav fino je bilo  Cheesy



Čudovite sanje. Ta prijatelj te je zgleda veliko naučil, ali pa sta se skupaj naučila, dozorela. Sanje s simboli kažejo na tvoje globoko občutenje vrednote prijateljstva. Verjetno si šele zdaj prvič pridobila pravi občutek za to, zato take močne sanje. Zate zelo pomembno je to, da ta reka ne poplavlja in uničuje (ni premočnih destruktivnih emocij), kot je zate običajno. Pa reki se združita. Pa občutek mogočnosti. Super. Drži se  te reke. Ko boš v krizi zaupanja do ljudi, se spomni teh sanj, predvsem simbola mogočne reke in združevanja rek. Napiši si jih in jih daj v okvir in na steno Wink.

Zanimivo, da je že kak teden v mojih sanjah tema prijateljstva zelo zelo močna. Tudi pri partnerki se to pojavlja. Odnos je zaradi tega notranjega dogajanja med nama manj napet in dobiva novo pespektivo. Zgleda, da je nekaj pozitivnega v zraku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: my dreamz
Reply #18 - 09.04.2009 at 10:29:28
 
Daj, bodi spet member Smiley.
Back to top
 
 
IP Logged
 
medusae
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 4

Re: my dreamz
Reply #19 - 09.04.2009 at 11:20:59
 
to reko imam še sedaj v sebi, občutek katerega sem doživljala v sanjah, to mogočnost, to silo, in jaz varna, zibajoča se na njen, kot bi jezdila nekega ogromnega zmaja, prijatelja, protektorja

in pravilno si ugotovil, ta reka ni uničevala, le mirno a tako globoko, mogočno je polzela skozi pokrajino, mesto na levi, deželo na desni
bila je temno zelene barve  Smiley

a veš kaj mi je zanimivo? da več let nisem imela niti enih sanj, večkrat sem se vpraševala počemu tako
kar na 1x pa sanjam (sicer ne vsak dan) tako doživeto, da me občutki iz sanj včasih spremljajo še več dni, nekako spremenijo notni zapis mojega vsakdana

i like it  Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2