Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 
(Read 48468 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: titud
Reply #60 - 28.05.2009 at 13:02:30
 
Sanjam, da sem se z otrokom  v naročju odpravil v ljubljano  z enim avtobusom, ki je prevažal izletnike. Šlo je očitno za neko romarsko ali vsaj posvečeno/praznično pot, saj so potniki  po prihodu v ljubljano lepo (pražnje) oblečni strnili v procesijo  po nekem hribu.  Da nisel spadal mednje sem ugotovil šele, ker me s prezirom gledala  ena znana družina iz rosjtnega kraja, ki je bila vsa oblečena v narodno nošo z izrazitimi vezenji in in belimi čipkami (sicer značilnosti tega kraja). Izstopil sem iz procesije in se odpravil na faks, kjer naj bi imel neke obveznosti, vendar tudi tja nekako nisem spadal, saj se nikjer nisem našel na seznamu prijavljenih za izpit in se sploh počutil povesem odtujenega od tamkajšnje scene. Z otrokom  sva tako 'obtičala' nekem  manjšem mestenm trgu, ki je bi obkrožen v veliki klasicističnimi stavbami, ki so mi  dajale s svojo tujostjo občutek majhnosti/nepomebnosti, hkrati pa s svojo veliikostjo in bahavostjo  neke vrste zavetje in občutek varnosti. Tam sem se na neki terasi očitno kar namestil (ali nameraval namestiti) kot kak brezdomec. Ko se tam nekako 'udomačim',  mi pride pod roke časopis z večstransko  fotoreportažo, kjer sva bila na trgu poslikana z otrokom in kjer sem bil predstavljen kot verjetni  ugrabitelj. Takoj sem se zavlekl z otrokom  v pod neke arkade, kjer pa je že bil skrit en fant, ki je očitno pobegnil od doma in ki mi je, ko sem mu povedal, da me imajo za ugrabitellja, ponudil zaščito, ker bi tudi on rad postal slaven. Pokazal mi je pištolo, takrat pa naju je nekdo slikal in zbežal. Fantu sem rekel, naj se takoj znebi pištole, ker bo ziher prišla policija, ki  streljala na oborožene, Za nagrado in v spomin sem mu obljubil otrokovo plišato igračo (bil je po videzu še osnovnošolec),  zato je odvrgel pištolo za bližnji  grm, kjer pa bi jo lahko hitro spet pobral, zato sem zahteval, naj jo skrije pod nek velik kamen, ki ga je komaj privzdignil. Policija je res takoj prišla na trg, fant mi je je rekel da je že napravil eno 'pizdarijo' in da jih ne bo čakal ter se je  pred njo izmuznil skozi neka kletna vrata, meni pa niso posvetili nobene pozornosti, ker so očitno iskali predvsem oboroženega fanta. S policijo je prišla tudi moja partnerka, hotel sem ji razložit, da z otrokom nisem nikamor  pobegnit, samo tako žalosten sem bil, da nisem zbral moči za nikamor iz tega trga. Potolažila me je, da je policiji že povedala, da nisem ugrabil otroka in da je na socialni   zrihtala prikollico, da bom lahko z otrokom kar  tam na trgu, da pa bo  ona morala prihajat   na skrivaj, ker so jo dali samo za naju z otrokm kot brezdomcema. Ponoči, ko sva se na skrivaj čez streho prikolice želela izmuznit na trg, sva pred vhodnimi vrati videla enega mišičastega tipa, kako hoče v prikolico. Zakadil sem se proti njemu, on pa se je začel dret, da naj dava kaj od tega, kar sva  dobila, ker sva po njegovi zaslugi postala slavna, če ne bo vsem povedal, da   živiva skupaj v prikolici, čeprav ne bi smela. Partnerka ga je očitno poznala in ga pomirila z besedami, da naj neha druge sodit po seb, da mu nisva nč dolžna in da si je sam kriv če še ni  zadost zalužu na tuji nesreči...
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: titud
Reply #61 - 28.05.2009 at 21:53:55
 
Scenariji na podlagi tvojih sanj bi se po moje kar dobro prodajali. Kaj pa je bil triger zanje?

Jaz jih ne znam razlagat, so mi pa zanimive. Družina v narodni noši, ki te gleda s prezirom, učinkuje name kot parodija. Kot scena iz Monty Pythona, čeprav je verjetno pomen čisto drug. Oni se imajo za prave, pristne (čeprav so verjetno smešni), ti pa ne spadaš mednje. Zdi se mi, da je v ozadju neka žalost in stiska, občutek krivde in nadzora drugih, iskanje lastnega prostora. Kot da nikamor ne spadaš, pa še tam, kjer se počutiš varno in pristaneš na popolno marginalnost, te preganjajo in nadzorujejo. Neki notranji demoni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: titud
Reply #62 - 28.05.2009 at 22:29:39
 
Očitno se nikoli nisi mogel sprijazniti z ljudmi oziroma okolico, ki jo sestavljajo. Bil si pa precej ranljiv s tem otrokom, za katerega si moral skrbeti, pa še bal si se, da te bo kdo zaradi njega česa obdolžil. Tako so ti ostali samo zidovi, ogrodja in temelji družbe, s katerimi si se uspel spraviti in se v njenih okvirih tudi dobro počutil. Nobeno okolje ti ni odgovarjalo, ne ruralno in ne meščansko. Zakaj? Zaradi želje po slavi, ki jo simbolizira osnovnošolec s pištolo. Kaj pa simbolizira slava? Verjetno nek tvoj umetniški potencial, neko občutljivost, potrebo po skrbi. Umetnik za družbo glih ni neka koristna žival, razen v funkciji, da se z njim hvalijo in eventuelno še kdo uživa ob njegovih izdelkih. Umetnik na nek način zaradi svojih iracionalnih potreb minira družbo. Valjda, da navalijo policaji, morajo narediti red, drugače se lahko še ta mala povezanost z družbo sesuje. Je pa ta infantilni aspekt (v tem primeru se mi zdi, da gre bolja za del osebnosti kot način funkcioniranja) že precej izgubil svojo moč. Očitno si sprejel strukturo in smisel obstoja družbe na neki globlji ravni, ki jo simbolizira socialna delavka: v zaščiti posameznika. Do tega spoznanja ti je pomagala žena. Do neke mere si dosegel spravo z družbo. Celo prikolico so ti dali, ker jih sprejemaš, oziroma razumeš smisel vzajemne pomoči. Se pa osnovnošolec še ni čisto vdal. Spremeni pododbo. Kaže odraslost in moč. Pridrvi na vrata in razbija. Podpira in kontrolira ga navzočnost žene, ki še nima pravice, da bi si enakopravno s tabo delila dobrino, ki si jo dobil. Paradoks je v tem, da ti je ona pomagala do sprave, sama je pa še ni dosegla. Zakaj je še ni dosegla? Nezavedno vama je obema dodelilo enak aspekt, tega tipa, ki navali na vrata. Tip predstavlja nek urok, nesrečo, ki vaju je z ženo doletela v smislu, da nista bila spravljena z okolico. Krivdo za ta občutek sta pripisovala drugim in tako občutek nesreče, izobčenosti, samo še krepila. Dobivala pa sta na moči. Kar človeka ne ubije, ga okrepi, bi rekel Nietzsche. Moč hoče svojo participacijo (status, slavo) pri energiji, ki se je ustvarila in povezala z družbo. Ampak to ne gre, ta energija je subtilna in temelji na drugi podlagi. Na vzajemni pomoči, senzitivnosti, ne pa na slavi in moči. Težko bo to dvoje povezati. Zanimivo.
Upam, da niso samo neke moje projekcije ali pa kaki domišljijski zvarki, ki nimajo veze s stvarnostjo, ki jo kažejo sanje v svoji simbolični obliki Smiley.
Back to top
« Last Edit: 29.05.2009 at 07:13:55 by murileon »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: titud
Reply #63 - 29.05.2009 at 10:21:47
 
Quote:
Scenariji na podlagi tvojih sanj bi se po moje kar dobro prodajali. Kaj pa je bil triger zanje?

Jaz jih ne znam razlagat, so mi pa zanimive. Družina v narodni noši, ki te gleda s prezirom, učinkuje name kot parodija. Kot scena iz Monty Pythona, čeprav je verjetno pomen čisto drug. Oni se imajo za prave, pristne (čeprav so verjetno smešni), ti pa ne spadaš mednje. Zdi se mi, da je v ozadju neka žalost in stiska, občutek krivde in nadzora drugih, iskanje lastnega prostora. Kot da nikamor ne spadaš, pa še tam, kjer se počutiš varno in pristaneš na popolno marginalnost, te preganjajo in nadzorujejo. Neki notranji demoni?

Trigger? Po moje vabilo na eno družinsko srečanjev, ki me navdaja z grotesknostjo, saj naj bi 'igral' eno  vlogo  trdaicionalno družiskega člana v ožjem družinskem krogu, iz katerega sem bil že zdavnaj izvžen in ki se mu ne pučitim pripadnega, vendar se ne bi želel povsem ekskomunicirati z zavrnitvijo povabila.

Tista družina so  najbližji sosedje mojega rojstnega doma, ki pooosebljajo tradicijo, ki je precej karikirana, saj so bili oblečeni kičasto nošo, ki bolj spominja na bavarski 'turbo folk' kot na tradiconalno gorenjsko nošo.

Občutek tesnobne izkoreninjenosti je najbrž posledica občutka krivde/samobteževanja, da ne uspem najt načina komunikacije s tradicijo, ki pa  očitno ni ista tradicija, ki me je izločila, ampak nova 'turbo folk' tradicija, ki kao  sprejema nove 'moderne' vplive, se pravi da se na deklerativni  ravni  odpira tudi  mojemu netradicinalnizmu, vendar le pod pogojem, da se ta 'vnovokomponira' v starega na 'turbo folk' način. Skratka pripravljen bi se bil celo zavestno podredit tradiciji, ki me je ogrozila/izločila zaradi moje modernosti, da bi ohranil komunikacijo,  vendar očitno ne način in pod pogoji, ki mi jih postavlja  'novokomponovana' tradicija.        
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: titud
Reply #64 - 29.05.2009 at 10:58:41
 
murileon wrote on 28.05.2009 at 22:29:39:
Očitno se nikoli nisi mogel sprijazniti z ljudmi oziroma okolico, ki jo sestavljajo. Bil si pa precej ranljiv s tem otrokom, za katerega si moral skrbeti, pa še bal si se, da te bo kdo zaradi njega česa obdolžil. Tako so ti ostali samo zidovi, ogrodja in temelji družbe, s katerimi si se uspel spraviti in se v njenih okvirih tudi dobro počutil. Nobeno okolje ti ni odgovarjalo, ne ruralno in ne meščansko. Zakaj? Zaradi želje po slavi, ki jo simbolizira osnovnošolec s pištolo. Kaj pa simbolizira slava? Verjetno nek tvoj umetniški potencial, neko občutljivost, potrebo po skrbi. Umetnik za družbo glih ni neka koristna žival, razen v funkciji, da se z njim hvalijo in eventuelno še kdo uživa ob njegovih izdelkih. Umetnik na nek način zaradi svojih iracionalnih potreb minira družbo. Valjda, da navalijo policaji, morajo narediti red, drugače se lahko še ta mala povezanost z družbo sesuje. Je pa ta infantilni aspekt (v tem primeru se mi zdi, da gre bolja za del osebnosti kot način funkcioniranja) že precej izgubil svojo moč. Očitno si sprejel strukturo in smisel obstoja družbe na neki globlji ravni, ki jo simbolizira socialna delavka: v zaščiti posameznika. Do tega spoznanja ti je pomagala žena. Do neke mere si dosegel spravo z družbo. Celo prikolico so ti dali, ker jih sprejemaš, oziroma razumeš smisel vzajemne pomoči. Se pa osnovnošolec še ni čisto vdal. Spremeni pododbo. Kaže odraslost in moč. Pridrvi na vrata in razbija. Podpira in kontrolira ga navzočnost žene, ki še nima pravice, da bi si enakopravno s tabo delila dobrino, ki si jo dobil. Paradoks je v tem, da ti je ona pomagala do sprave, sama je pa še ni dosegla. Zakaj je še ni dosegla? Nezavedno vama je obema dodelilo enak aspekt, tega tipa, ki navali na vrata. Tip predstavlja nek urok, nesrečo, ki vaju je z ženo doletela v smislu, da nista bila spravljena z okolico. Krivdo za ta občutek sta pripisovala drugim in tako občutek nesreče, izobčenosti, samo še krepila. Dobivala pa sta na moči. Kar človeka ne ubije, ga okrepi, bi rekel Nietzsche. Moč hoče svojo participacijo (status, slavo) pri energiji, ki se je ustvarila in povezala z družbo. Ampak to ne gre, ta energija je subtilna in temelji na drugi podlagi. Na vzajemni pomoči, senzitivnosti, ne pa na slavi in moči. Težko bo to dvoje povezati. Zanimivo.
Upam, da niso samo neke moje projekcije ali pa kaki domišljijski zvarki, ki nimajo veze s stvarnostjo, ki jo kažejo sanje v svoji simbolični obliki Smiley.


Tisti oboroženi najstnik je del mojega nekdanjega funkcioniranja, ki se agresivno upira z namenom, da bi pritegnil pozornost. Pojavi se v ponovno v kasnejših življenskih okoliščinah, ki ga ponovno vpokličejo, vendar ga hkarti pasivizirajo. Ponikne v 'klet' in se ponovno prikaže (pride terjat svoje plačilo za to, da je pritegnil pozornost...), ko se zadeve vsaj deloma (pogojno) uredijo. Ta agresivni lik po moje nastopa tako v vlogi najstnika, ki se upira in novinarja, ki ta upor publicira (ga/naju dela slavnega), skupaj opravljata namreč isto funkcijo. Tako da tisti miščasti tip je bil po videzu enak tistemu, ki naju je fotografiral in zbežal. Po incidentu s prikolico ga je z intervencijo pasivizirala partnerica kot da ga pozna, pozna pa ga lahko le kot del mene oziroma način mojega fukcioniranja, t.j.  upiranja nečemu zaradi pritegovanja pozornosti (slave), ki pa je že doseglo svoj namen in deluje destruktivno za najino skupnost (podobno kot sem spoznal že sam že prej, da bi bil oborožen odpor pouguben).

Upor z namenom zbujanaja pozornosti ni nujno umetnost, čeprav je umetnost v temelju nekomformna. Umetnina mora bit družbeno relevantna inovacija, da se ji prizna status umetnine, v tem smislu je partneričina intervencija moj aktiveno-pasiven odpor naredila  (s prikolico od socialne ali pa celo od nekih sponzorjev, v sanjah to  ni bilo čisto jasno) za druženo relevanten projekt in s  tem za 'umetnino', ki spada (kot kašna skulptura ali bolje rečeno postmoderna 'inštalacija') celo na mestni trg...     
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: titud
Reply #65 - 13.07.2009 at 12:36:32
 
Pred kakšnim mesecem sem med dopustom preletel transurfing  (drugo knjigo izmed treh, ker so bile v knjižnici ostali dve izposojeni http://www.transurfing.si/2.php). Tematika se nanaša tudi na lucidno sanjanje kot sredstvo za uprabljanje metode transurfinga, po kateri predobstaja svet prostorskih različic, od naše nezavedne ali zavestne namere pa je odvisno, katera ob različic bo realizirana. Sanje naj bi bile  sredstvo za prikazovanje teh različic, ki pa nikoli ne prikažejo povsem toćno niti že realzirane/meterializirane  različice niti prihodnje različice (če bi se to zgodilo, bi to pozročilo nevarnost  'izgube' samega sebe v tem sanjskem svetu šamanskega tipa a la castaneda), ampak le simulacijo (nekšen predscenarj), ki služi le  kot pomoč oblikovanju zavestne namere.  V včerjšnjih sanjah sem razumevanje transurfinga  očitno želel nekako spontano 'stestirat':

Nujno sem se moral povzpeti na vrh nekega hriba, vendar nisem točno vedel namen tega svojega početja, zato sem ga hotel  preveriti prek mobilnega telefona. Mobitel v rokah pa ni bil moj, je bil le spoznanje drugačen model, zato sem ga razočaran pospravil nazaj v žep. V sanjah sem nameraval, da bi bil bil mobitel moj (takšen kot je v real lajfu) in ga ponovno vzel v roke, vendar je bil model še vedno isti, zato sem bil že kar panično zaželel, da se mobitel spremeni v mojega, a se mi ta nemera ni hotela uresničit. Pomislil sem, da bi si vrh lahko ogledal s helikopterja in že sem krožil z njim nad vrhom. Pilotiral sem sem sam in po nekaj krogih pomislil, da če ga že znam pilotiritai bi in sem z njim že uresničil namero, da se vizulano informiram o vrhu hriba, bi očitno lahko uresničil tudi namero, da z njim na vrhu, ki je bil gol, tudi pristanem. Začel sem  dejansko z manevrom pristajanja,  a v očitno pretiranem  navdušenju nad lastno sposobnostjo  uresničevanja te namere  sem se žal zbudil....
Back to top
« Last Edit: 13.07.2009 at 16:16:10 by titud »  
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: titud
Reply #66 - 13.07.2009 at 23:35:48
 
titud wrote on 13.07.2009 at 12:36:32:
Pred kakšnim mesecem sem med dopustom preletel transurfing  (drugo knjigo izmed treh, ker so bile v knjižnici ostali dve izposojeni http://www.transurfing.si/2.php). Tematika se nanaša tudi na lucidno sanjanje kot sredstvo za uprabljanje metode transurfinga, po kateri predobstaja svet prostorskih različic, od naše nezavedne ali zavestne namere pa je odvisno, katera ob različic bo realizirana. Sanje naj bi bile  sredstvo za prikazovanje teh različic, ki pa nikoli ne prikažejo povsem toćno niti že realzirane/meterializirane  različice niti prihodnje različice (če bi se to zgodilo, bi to pozročilo nevarnost  'izgube' samega sebe v tem sanjskem svetu šamanskega tipa a la castaneda), ampak le simulacijo (nekšen predscenarj), ki služi le  kot pomoč oblikovanju zavestne namere.  V včerjšnjih sanjah sem razumevanje transurfinga  očitno želel nekako spontano 'stestirat':

Nujno sem se moral povzpeti na vrh nekega hriba, vendar nisem točno vedel namen tega svojega početja, zato sem ga hotel  preveriti prek mobilnega telefona. Mobitel v rokah pa ni bil moj, je bil le spoznanje drugačen model, zato sem ga razočaran pospravil nazaj v žep. V sanjah sem nameraval, da bi bil bil mobitel moj (takšen kot je v real lajfu) in ga ponovno vzel v roke, vendar je bil model še vedno isti, zato sem bil že kar panično zaželel, da se mobitel spremeni v mojega, a se mi ta nemera ni hotela uresničit. Pomislil sem, da bi si vrh lahko ogledal s helikopterja in že sem krožil z njim nad vrhom. Pilotiral sem sem sam in po nekaj krogih pomislil, da če ga že znam pilotiritai bi in sem z njim že uresničil namero, da se vizulano informiram o vrhu hriba, bi očitno lahko uresničil tudi namero, da z njim na vrhu, ki je bil gol, tudi pristanem. Začel sem  dejansko z manevrom pristajanja,  a v očitno pretiranem  navdušenju nad lastno sposobnostjo  uresničevanja te namere  sem se žal zbudil....


Sanje ti kažejo en paradoks. O nameri se želiš informirati po telefonu. Kdo pa pozna tvoje namere? Ti. Zato sebe pač ne moreš poklicati, ker se lahko vprašaš. Imaš pa v rokah drug telefon, s katerim si tudi nimaš kaj začeti, ker moraš vprašati sebe. Helikopter tudi kaže na nek razumski trud narediti nekaj, kar nisi ti. Kot da gre za neko posiljevanje z duhovnimi vsebinami, ki nimajo veze s tvojo realnostjo. Niti ne gre za raziskovanje, ampak za osvajanje vrha. Za napor, ki nima smiselnega cilja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: titud
Reply #67 - 14.07.2009 at 09:14:25
 
titud wrote on 13.07.2009 at 12:36:32:


Nujno sem se moral povzpeti na vrh nekega hriba, vendar nisem točno vedel namen tega svojega početja, zato sem ga hotel  preveriti prek mobilnega telefona. Mobitel v rokah pa ni bil moj, je bil le spoznanje drugačen model, zato sem ga razočaran pospravil nazaj v žep. V sanjah sem nameraval, da bi bil bil mobitel moj (takšen kot je v real lajfu) in ga ponovno vzel v roke, vendar je bil model še vedno isti, zato sem bil že kar panično zaželel, da se mobitel spremeni v mojega, a se mi ta nemera ni hotela uresničit. Pomislil sem, da bi si vrh lahko ogledal s helikopterja in že sem krožil z njim nad vrhom. Pilotiral sem sem sam in po nekaj krogih pomislil, da če ga že znam pilotiritai bi in sem z njim že uresničil namero, da se vizulano informiram o vrhu hriba, bi očitno lahko uresničil tudi namero, da z njim na vrhu, ki je bil gol, tudi pristanem. Začel sem  dejansko z manevrom pristajanja,  a v očitno pretiranem  navdušenju nad lastno sposobnostjo  uresničevanja te namere  sem se žal zbudil....


Te sanje doživljam kot neko nihanje med močjo in nemočjo in pa poskus nadzora nad situacijo. Logika dogajanja se mi zdi, da spominja na tvoje nelucidne sanje. Zanimivo se mi zdi, koliko uporabe sodobne tehnologije je v tvojih sanjah (in morda obratno, koliko je v mojih sanjah ni - razen prevoznih sredstev).

Meni se v zvezi s tem sproža nekaj vprašanj in dilem o bistvu lucidnega sanjanja - o tem se namreč nisem kaj dosti informirala, do sedaj me tudi ni pritegnilo. Spomnim se nekaj sanj, v katerih sem se zavedala, da sanjam. Ne vem, zakaj so se pojavile. Zanje je značilen večji občutek avtonomije in svobode, sicer pa ni nikoli takšnih vsebin, da bi rekla vauu - tu pa je neka sporočilnost, to pa govori o nekih mojih procesih. Ni nekih močnih simbolov, arhetipov in podobno. Tako, da se sedaj sprašujem, ali je ludicno sanjanje odsev pridobitve večje avtonomije v življenju oz. način iskanja večje avtonomije ali pa preprosto nima pomena, je nekakšna rekreacija v sanjah? Kakšne druge razlage ne znam najti. Prizadevanje za lucidno sanjanje se mi zdi smiselno, če dejansko prispeva k osebnemu razvoju (česar še nisem ugotovila), sicer ne vidim poante.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: titud
Reply #68 - 14.07.2009 at 10:21:24
 
murileon wrote on 13.07.2009 at 23:35:48:
Sanje ti kažejo en paradoks. O nameri se želiš informirati po telefonu. Kdo pa pozna tvoje namere? Ti. Zato sebe pač ne moreš poklicati, ker se lahko vprašaš. Imaš pa v rokah drug telefon, s katerim si tudi nimaš kaj začeti, ker moraš vprašati sebe. Helikopter tudi kaže na nek razumski trud narediti nekaj, kar nisi ti. Kot da gre za neko posiljevanje z duhovnimi vsebinami, ki nimajo veze s tvojo realnostjo. Niti ne gre za raziskovanje, ampak za osvajanje vrha. Za napor, ki nima smiselnega cilja.


Paradosknost namere, ki ji sledim, čeprav je ne  občutim kot svoje in jo želim pri nekom (magari s klicem sebe) preverit njeno avtentičnost, je očitna, čeprav ne nerazložljiva. Je pač nezavedna, kar še ne pomeni, da je zato nerealna. Ker mi namere ni uspelo skomunicirat/ozvestit, ji pač sledim s pomočjo 'tehnike', ki očitno deluje (vodi k cilju), vendar mi same namere (kljub temu da cilj/vrh hriba uspem celo vizulizirat in skoraj osvojit) ne uspe ozavestit. Nauk: ni nujno, da je namera zavestna, da deluje in ni nujno, da jo ozvestiš, ko jo realiziraš....      
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: titud
Reply #69 - 14.07.2009 at 10:43:16
 
Quote:
Te sanje doživljam kot neko nihanje med močjo in nemočjo in pa poskus nadzora nad situacijo. Logika dogajanja se mi zdi, da spominja na tvoje nelucidne sanje. Zanimivo se mi zdi, koliko uporabe sodobne tehnologije je v tvojih sanjah (in morda obratno, koliko je v mojih sanjah ni - razen prevoznih sredstev).

Meni se v zvezi s tem sproža nekaj vprašanj in dilem o bistvu lucidnega sanjanja - o tem se namreč nisem kaj dosti informirala, do sedaj me tudi ni pritegnilo. Spomnim se nekaj sanj, v katerih sem se zavedala, da sanjam. Ne vem, zakaj so se pojavile. Zanje je značilen večji občutek avtonomije in svobode, sicer pa ni nikoli takšnih vsebin, da bi rekla vauu - tu pa je neka sporočilnost, to pa govori o nekih mojih procesih. Ni nekih močnih simbolov, arhetipov in podobno. Tako, da se sedaj sprašujem, ali je ludicno sanjanje odsev pridobitve večje avtonomije v življenju oz. način iskanja večje avtonomije ali pa preprosto nima pomena, je nekakšna rekreacija v sanjah? Kakšne druge razlage ne znam najti. Prizadevanje za lucidno sanjanje se mi zdi smiselno, če dejansko prispeva k osebnemu razvoju (česar še nisem ugotovila), sicer ne vidim poante.


Sanje niso bile lucidne, ker niso prestale  reality checka: telefon kot priročno sredstvo za prevrerjanje sanjske resničnosti se mi ni tako kot npr. prsti na roki iz običajnih spremenil v neobičajne (kar bi potrdilo mojo drugačno/sanjsko resničnost), to pa zato ker je bil postopek preverjavnja že v izhodišču napačen: neobičajen telefon se ni 'hotel' spremeniti v mojega običajnega, kar me je samo zafiksiralo v običajnih sanjah.

Z lucidnimi sanjami zavestno nimam (ali vsaj doslej nisem imel) ne vem kakšnih ambicij, razen tega, da v njih izjemno uživam (vsaj doslej sem). Seveda pa obstajajo neke močne paralele med običajno in sanjsko budnostjo v kreaciji realnosti, ki jih je nevarno poenostvaljat, hkrati pa jih je zelo iritantno raziskovat. Transurfing tehnike se me očitno nezavedno tolk pritegnile, da sem si jih lotu v sanjah raziskovat. V sanjah se je očitno realizirala ta moja nezavedna namera preiskusit trasurfing kot psihično tehniko, zato v njej najbrž   tudi toliko pravih  tehničnih pripomočkov...    

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: titud
Reply #70 - 16.02.2010 at 10:37:19
 
Očitno  sem  doživel nek nezveden  triger, ki se mi je kasneje v sanjski zavesti ojačal  prav po kafkovsko:

Službeno  sem poslan na neko novo lokacijo. Pričakoval sem poslovalnico za delo s strankami, bila pa je samo pisarna  brez računalnika, telefonov, pultov, omar za arhivo in pisarniške pripomočke. Nekaj časa se razgledujem, potem pa se  samoinicitivno odpravim  razgledat po stavbi, čer je kje kaj uprabnega ali kdorkili, ki bi mi lahko zadevo pojasnil ali pomagal pri začetku poslovanja. Ko se vrnem srečam sodelavce, ki nosijo v pisarno mizo in stole.  So formalno prijazni, vendar opravljajo selitev kot da se ta mene ne tiče. V nasprotju s pričakovanjem, da  bodo zadevo uredili v skladu z mojimi predstavimi o poslovalnici, opremo razpredijo tako, da izgleda kot soba za zasliševanje oz. kot kabinet za izpit ored komisijo. Nekdo pa mi sočutno na skrivaj stisne v roke na roke napisan 'plonk' listek, tako da se dejasko začnem počutit sumičavo, hkrati pa čutim odpor in celo strah, da bi pogledal v plonk listek z očitno pripravljenimi odgovori, ker bi s tem pristal na v naprej dodeljeno vlogo izpraševanca/zaslišanca/obdoloženca, hkrati pa bi tvegal še suspenz zaradi goljufanja.   Do situacije začutim blazen odpor in kljub temu da mi  sodelavci (šefov ni) formalno ne dajo razloga/povoda,  sem začel mrzlično   nabirat argumente, da bi jih  obtožil za mobing, ko bi  me tako nepripravljenega/neopozorjenega (pa še zahrbtno) začeli formalno  maltretirat  ali  pa  da bi vse skupaj  preprosto poslal u kurac preden bi se zame tako ponižujoča  zasliševalska situacija  formalno sploh  vzpostavila... To nerazrešeno, vendar  intenzivno čustveno stanje me zbudi...

Še kasnejše sanje za katere ne vem točno, kje bi bi imele triger (mogoče v pisanju na tem topiku o ne/povezanosti sanj z zunanjo percepcijo):

S pomčjo nekašne zračne blazine drsim po zraku nad jasami in drevjem, ko priletim do deroče umazane hudorniške vode, ki je preplavila/zalila celo dolino. Padec vanjo bi bil zame lahko usoden in nekaj  omahujem, vendar se mi prelet nad njo kaže hkrati kot izziv. Uspešno jo prečkam in kar skozi okno priletim v dnevno sobo koče na nasprotnem bregu. Tam me en meni neznan tip prijazno/samoumevno sprejme in vpraša, če bom kaj močnega. V kuhinji janez drnovšek prav po domače (zdi se mi, da je v predpasniku) zmeša velike kozarce viskija z ledom in nam jih  smehljaje prinese v sobo. Ne upam si ga ogovrit, ker vem, da je mrtev, zato pa vprašam tega drugega tipa, če je vsaj on živ. Smeje odgovori,  da seveda ne, nato pa ga  vprašam ali sem tudi jaz mrtev. Spet smeje odovori, da tega ne ve in da  to, ali sem mrtev ali živ, vem samo jaz sam... Skoraj panično sem začel iskat referenco na svojo živost,  zato je moj sanjski 'avatar' moje fizično, od spanja seveda omrtvičeno/pralizirano  telo,   začel blago, a stopnjevano gugat levo in desno, dokler  se ni z guganjem telo  'odparalizirilo' in s tem mojemu 'avatarju' dokazalo  očitno dokazalo njegovo  'živost', zaradi česar  sem se  tudi  dejasnko  (s  precejšnim olajšanjem) zbudi iz sanj...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: titud
Reply #71 - 16.02.2010 at 16:59:59
 
Prvi del sanj mi zgleda ko da se mogoče počutiš nezadostnega glede svojih sposobnosti. Ogroženega, nepripravljenega na spremembe.. oz spremembe (selitev) se dogajajo okoli tebe in ljudje se obnašajo ko da se te to sploh ne tiče.. svet gre naprej in ne pričakuje, da bi se tud ti vključil v tok al pa mogoče ti pričakuješ, da te bo kdo drug vključil (čakaš, da ti opremijo pisarno po tvojih predstavah). slab občutek, ko da si obstal nekje ob strani, zunaj toka, zaradi česar se počutiš izpostavljenega pričakovanjem (lastnim in tujim).

kar se tiče mrtvosti/živosti.. pa sej veš, da sama ne vem, kaj bi s tem.. zadnje čase se mi zdi, da noben ni zlo živ, ker vsi begamo v neke ideje in se noben ne poglablja prov v trenutnost. ko živi mrtveci smo, noben svojega telesa ne uporablja, da bi skoz njega fizično udejanjil to, kar je prišel nardit. teb rata zdrset z zračno (zrak-ideje) blazino prek hudourniške vode (voda-čustva) v kočo (les je lahko zemlja-trdnost) in dobiš viski (ogenj-ustvarjalnost) od mrtvega človeka. glede petega elementa, ki vse to upravlja, esence, ti pa ne zna povedat, ker si lahko na to samo ti odgovoriš. kolk pa ti misliš, da si živ?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: titud
Reply #72 - 16.02.2010 at 17:18:22
 
Devi wrote on 16.02.2010 at 16:59:59:
Prvi del sanj mi zgleda ko da se mogoče počutiš nezadostnega glede svojih sposobnosti. Ogroženega, nepripravljenega na spremembe.. oz spremembe (selitev) se dogajajo okoli tebe in ljudje se obnašajo ko da se te to sploh ne tiče.. svet gre naprej in ne pričakuje, da bi se tud ti vključil v tok al pa mogoče ti pričakuješ, da te bo kdo drug vključil (čakaš, da ti opremijo pisarno po tvojih predstavah). slab občutek, ko da si obstal nekje ob strani, zunaj toka, zaradi česar se počutiš izpostavljenega pričakovanjem (lastnim in tujim).

kar se tiče mrtvosti/živosti.. pa sej veš, da sama ne vem, kaj bi s tem.. zadnje čase se mi zdi, da noben ni zlo živ, ker vsi begamo v neke ideje in se noben ne poglablja prov v trenutnost. ko živi mrtveci smo, noben svojega telesa ne uporablja, da bi skoz njega fizično udejanjil to, kar je prišel nardit. teb rata zdrset z zračno (zrak-ideje) blazino prek hudourniške vode (voda-čustva) v kočo (les je lahko zemlja-trdnost) in dobiš viski (ogenj-ustvarjalnost) od mrtvega človeka. glede petega elementa, ki vse to upravlja, esence, ti pa ne zna povedat, ker si lahko na to samo ti odgovoriš. kolk pa ti misliš, da si živ?


Tudi to je enkratno Devi-resnica! Pravo vprašanje kolk si pa ti misliš,da si živ? Poglej poste večinoma tuje znanje!!! Saj razumeš Devi kaj hoćem povedat- življenjska izvirnost  nas malo klofa ni je!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: titud
Reply #73 - 17.02.2010 at 09:30:33
 
Devi wrote on 16.02.2010 at 16:59:59:
Prvi del sanj mi zgleda ko da se mogoče počutiš nezadostnega glede svojih sposobnosti. Ogroženega, nepripravljenega na spremembe.. oz spremembe (selitev) se dogajajo okoli tebe in ljudje se obnašajo ko da se te to sploh ne tiče.. svet gre naprej in ne pričakuje, da bi se tud ti vključil v tok al pa mogoče ti pričakuješ, da te bo kdo drug vključil (čakaš, da ti opremijo pisarno po tvojih predstavah). slab občutek, ko da si obstal nekje ob strani, zunaj toka, zaradi česar se počutiš izpostavljenega pričakovanjem (lastnim in tujim).

kar se tiče mrtvosti/živosti.. pa sej veš, da sama ne vem, kaj bi s tem.. zadnje čase se mi zdi, da noben ni zlo živ, ker vsi begamo v neke ideje in se noben ne poglablja prov v trenutnost. ko živi mrtveci smo, noben svojega telesa ne uporablja, da bi skoz njega fizično udejanjil to, kar je prišel nardit. teb rata zdrset z zračno (zrak-ideje) blazino prek hudourniške vode (voda-čustva) v kočo (les je lahko zemlja-trdnost) in dobiš viski (ogenj-ustvarjalnost) od mrtvega človeka. glede petega elementa, ki vse to upravlja, esence, ti pa ne zna povedat, ker si lahko na to samo ti odgovoriš. kolk pa ti misliš, da si živ?


Če imata  ti dvoje sanj kaj skupnega je to občutje, da žive doživljam kot zombije (prve snaje) in dejanske zombije (druge sanje) kot žive. Svojo živost v prvih sanjah potrjujem skozi namero odpora/upora proti neosebnem pristopu sodelavcev, ki so kolektivno sprogramirani da me reprogramirajo na svoj program, kar občutim kot ogrožanje lastne sprogramiranosti, ki vključuje tudi  samoinicitivnost in  od katere mi ostane zgolj svoboda za odločitev  sprejmi/prilagodi (magari z goljufijo) ali ne sprejmi,  kar pomeni zgoj brezupen  boj z zombiji ali časten (ali strahopeten?) umik. Da se v drugih sanjah kot simbol za  mrtveca pojavlaja drnovšek po moje ni naključje, saj mi je že za življenja deloval kot živi mrtvec, tako da poseblja lahkotnost prehoda (čez reko had?) v onostranstvo. Mojo  'mrtvost' mi s svojo živostjo (živahnostjo) uči sprejemat  kot realno in objektivno če že ne dejstvo pa vsaj možnost, na katero pa subjektivno očitno še nisem pripravljen (se bolj ali  manj pasivno zaizbam nazaj v življenje).  

Občutje prehoda v  'onostranstvo' (oziroma živosti mrtvih in mrtvosti živih) sem dobil še v zadnjih sanjah, ko ležim v svoji sobi izpred več kot  tridesetih let. Soba  je bila locirana še v  spodnjem  delu hiše, kar pomeni, da gre za obdobje, ko  je bila mati še živa (po njeni smrti so jo fotr med mojo vojšačino  preselili v zgornji del hiše). K meni se v tej sobi  nežno stisne  žena, da bi mi utolažila žalost, a  zaradi časovnega obdobja (pred materino smrtjo se z ženo še nisva poznala) me (kljub ali prav zaradi prijetnega občutja spolne vzburjenosti) preplavi  neprijetnen  občutek  incestionosti, saj bi po časovni logiki to lahko bila bolj moja mati kot žena. Občutje njune podobnosti/identičnosti/zamenljivosti mi  še posebej  okrepi dejstvo, da  je zdaj  žena tudi enako stara kot je bila pred skoraj tridesetimi  leti moja mati...      
Back to top
 
 
IP Logged
 
murileon
YaBB Moderator
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 749
Kamnik
Gender: male
Re: titud
Reply #74 - 17.02.2010 at 10:50:44
 
titud wrote on 16.02.2010 at 10:37:19:
Očitno  sem  doživel nek nezveden  triger, ki se mi je kasneje v sanjski zavesti ojačal  prav po kafkovsko:

Službeno  sem poslan na neko novo lokacijo. Pričakoval sem poslovalnico za delo s strankami, bila pa je samo pisarna  brez računalnika, telefonov, pultov, omar za arhivo in pisarniške pripomočke. Nekaj časa se razgledujem, potem pa se  samoinicitivno odpravim  razgledat po stavbi, čer je kje kaj uprabnega ali kdorkili, ki bi mi lahko zadevo pojasnil ali pomagal pri začetku poslovanja. Ko se vrnem srečam sodelavce, ki nosijo v pisarno mizo in stole.  So formalno prijazni, vendar opravljajo selitev kot da se ta mene ne tiče. V nasprotju s pričakovanjem, da  bodo zadevo uredili v skladu z mojimi predstavimi o poslovalnici, opremo razpredijo tako, da izgleda kot soba za zasliševanje oz. kot kabinet za izpit ored komisijo. Nekdo pa mi sočutno na skrivaj stisne v roke na roke napisan 'plonk' listek, tako da se dejasko začnem počutit sumičavo, hkrati pa čutim odpor in celo strah, da bi pogledal v plonk listek z očitno pripravljenimi odgovori, ker bi s tem pristal na v naprej dodeljeno vlogo izpraševanca/zaslišanca/obdoloženca, hkrati pa bi tvegal še suspenz zaradi goljufanja.   Do situacije začutim blazen odpor in kljub temu da mi  sodelavci (šefov ni) formalno ne dajo razloga/povoda,  sem začel mrzlično   nabirat argumente, da bi jih  obtožil za mobing, ko bi  me tako nepripravljenega/neopozorjenega (pa še zahrbtno) začeli formalno  maltretirat  ali  pa  da bi vse skupaj  preprosto poslal u kurac preden bi se zame tako ponižujoča  zasliševalska situacija  formalno sploh  vzpostavila... To nerazrešeno, vendar  intenzivno čustveno stanje me zbudi...

Še kasnejše sanje za katere ne vem točno, kje bi bi imele triger (mogoče v pisanju na tem topiku o ne/povezanosti sanj z zunanjo percepcijo):

S pomčjo nekašne zračne blazine drsim po zraku nad jasami in drevjem, ko priletim do deroče umazane hudorniške vode, ki je preplavila/zalila celo dolino. Padec vanjo bi bil zame lahko usoden in nekaj  omahujem, vendar se mi prelet nad njo kaže hkrati kot izziv. Uspešno jo prečkam in kar skozi okno priletim v dnevno sobo koče na nasprotnem bregu. Tam me en meni neznan tip prijazno/samoumevno sprejme in vpraša, če bom kaj močnega. V kuhinji janez drnovšek prav po domače (zdi se mi, da je v predpasniku) zmeša velike kozarce viskija z ledom in nam jih  smehljaje prinese v sobo. Ne upam si ga ogovrit, ker vem, da je mrtev, zato pa vprašam tega drugega tipa, če je vsaj on živ. Smeje odgovori,  da seveda ne, nato pa ga  vprašam ali sem tudi jaz mrtev. Spet smeje odovori, da tega ne ve in da  to, ali sem mrtev ali živ, vem samo jaz sam... Skoraj panično sem začel iskat referenco na svojo živost,  zato je moj sanjski 'avatar' moje fizično, od spanja seveda omrtvičeno/pralizirano  telo,   začel blago, a stopnjevano gugat levo in desno, dokler  se ni z guganjem telo  'odparalizirilo' in s tem mojemu 'avatarju' dokazalo  očitno dokazalo njegovo  'živost', zaradi česar  sem se  tudi  dejasnko  (s  precejšnim olajšanjem) zbudi iz sanj...  


Res Kafkovsko. Kaj je značilno za Kafkine romane? V njih ni pravega junaka, ki bi poštimal zadeve. Junak je ujetnik nekega sistema. Sodelavci, ki ti opremljajo pisarno, so tvoji aspekti, ki delujejo proti tebi. Jemljejo ti človeško dostojanstvo. Očitno imaš zelo močne aspekte, ki delujejo s sistemom in zato tvoj del osebnosti, ki naj bi bil junak v tradicionalnem, zdravem smislu, zelo trpi; ne more odločat, ne more spreminjat, je ujetnik neke situacije, ki mu ne paše. Zato se v drugih sanjah pojavi virtualna oblika, avatar, kompenzacija za paralizo, nesposobnost določenega samostojnega-neodvisnega funkcioniranja iz prvih sanj. Avatar pride na obisk k J. Drnovšku, ki je pred smrtjo pokazal ravno vrlino, po kateri hrepeniš v začetku prvih sanj, vendar so sanje ravno nasprotne potrebi-želji, poslan si službeno, ni tvoje iniciative in vse se sfiži, zaradi s sistemom sodelujočimi aspekti. V zaključni fazi drugih sanj, je zaznati napredek. Očitno se je pojavil tvoj novi aspekt, ki ga simbolizira Janez Drnovšek in z njim spiješ nekaj krepkega, kar kaže na močno zavezništvo, ki je obet za konkretne spremembe, ki jih pa še ni, avatar je paraliziran. Paraliziran je zato, ker je virtualna, nekonkretna, neživljenska oblika. Avatar, vsemogočni junak, mora evoluirati v junaka iz mesa in krvi, ki bo sposoben samostojnih, neodvisnih odločitev in konkretnih živih dejanj.
Zasliševalnica in zasliševalci so del tvoje osebnosti, ki dvomi v tvoje sposobnosti samostojnega funkcioniranja in te s tem zelo ponižuje. Gre za precejšen notranji konflikt. Verjetno te vsebine pogosto projiciraš na okolico in se s tem zapletaš v konflikte ali pa se vsaj navznoter žreš.
Janez Drnovšek še ni dovolj dober simbol za spremembo, ki bi pomenila razrešitev konflikta ali božjo milost, kot bi rekli religiozni psihoterapevti, kaže pa znake spremembe ali pa vsaj znake prevrednotenja vrednot. J. D. je namreč bil na smrt bolan in bil je človek sistema do konca. Tudi kombinacija v virtualnem svetu vsemogočnega avatarja in J.D. še ni dovolj, kaže pa na tektonske premike. Intenzivnost premikov je še posebno povdarjena s tem, da so sanjske osebe mrtvi ljudje, kar kaže že na numinozne globinske razsežnosti in veliko pomembnost dogajanja zate. Stvari so večinoma evolutivne in bolj malo je hipnih rešitev, ampak evolucija v tem primeru je očitno v močnem teku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6