Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 
(Read 63815 times)
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #120 - 07.06.2010 at 10:25:54
 
Res "super"! Sem šla do dedija, da ga malo povprašam kako je, pa me je, ko sem prišla tako grdo pogledal, stisnil je ustnice in me niti pogledal ni v oči. In bil je tako hladen z menoj. Rekel mi je, da naj se grem kar gor učit in naj ne hodim več k njemu. Potem pa sem mu rekla, da sem mu pršla pomagat, da mu bom dala prati perilo, pa je vmes posegla babica, se začela dret in rekla: "Reci ji, da bo že babica dala prat, da naj se on a to nič ne spotika." Pa je samo odvrnil naj se zmenim z babico. Utrujen je že od vsega tega tako kot sem jaz in vsi. Ko bi vsaj za delček sekunde pomislila,  da se morda pa ona zelo moti, ker vedno ampak vedno mili da ima prav. In potem sem ji pač rekla, naj me prosim posluša, kar ji bom povedala in da bi mi res veliko pomenilo, če bi upoštevala. Rekla sem, da naj prosim prosim (čeprav mislim, da vnukinja ne bi potrebovala tega prostiti babico) naj se prosim potrudi da bomo vsi skupaj dobro shajali, naj naju z mami ne čaka odzunaj, na hodniku, ko prideva naj ne gre takoj na vrata in podobno. Pa mi je ravno odvrnila: "Kaj? Al te ne zastopim." Potem pa ko sem ji dol potegnila šal, neko ruto, ki jo je imela zavezano, ker ji je prekrivala oči in je sploh nisem videla, moram pa jo gledati v oči sicer nima efekta, je začela jokat. Nisem bila nesramna, rekla pa sem ji, naj raje da dol šal, da bo prišla ta božja energija dejansko do nje. No in potem me je verjeli ali ne, z vso silo odrinila, si popravila šal in rekla, da sem ošabna, da jaz nje pa že ne bom komandirala, da sem premajnha deklička.  Shocked In sem ji rekla, da v kolikor in dokler bo čakala mojega očeta na hodniku, mojo družino postavljala v manjvreden položaj, bom tudi jaz tukaj in ji povedala kaj in kako. Sploh pa, sem tu doma in ne grem nikamor. Pa mi je rekla, da naj grem gor, tam odpiram okna, skrbim za red in tako naprej. Pa sem ji rekla, da tako ne bo šlo da pridem čez pol ure pogledat kaj je naredila. V bistvu si pa mislim, da sem čist crazy, da se z njo ukvarjam, namesto, da bi se učila, kot je rekel dedi. In ja, potem si je drznila še nekaj reči: "Ali boš ti skuhala za očita ali naj jaz?"  Shocked Me je v hipu imelo, da bi jo na Mars poslala. Pa je nisem, sem ji rekla, da bo mami, tako kot že n-število let.  Potem pa me je obrnila in poslala gor, rekla je, no, sedaj pa pojdi gor.   Huh

lp
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Božanska in demonska narava
Reply #121 - 07.06.2010 at 10:39:54
 
Hm problems problems , ja bad je to s takimi scenami js po pravici povedano nebi mogel zivet tko . Sm imel podobne situacije z starimi starsi in mi ravno tko ni uspelo obvladat situacije . Sem pa porajtal da so bli tko nadlezni ker so kao hoteli dobr za  nas - mene in sestro - ampak to kar niso oni porajtal je pa tole - zelel so nam dobro v resnici so nas pa mucli ker so hotel najprej dobro sebi da utemeljijo svoje poglede glede tega kaj bi po njihovem blo najbols za nas. Bleh tolk stari ljudje pa glede odnosa niso od zivljenja nc odnesl in se mal kej naucili o sebi. U glavnem sem se kr js odstranu ker tam mira nism mogel najdit in ga tut se danes ni tko da sm kr prav naredil . Svetujem ti tko ne pusti da se ti krha tvoj mir ,notranji mir ne pust da ratas ista k babica ne posvojit njenih obcutkov, torej ne bit mascevalna jezna skratka cim manj takih misli bot mirna v sebi in na noben nacin ne igrat tega mira , po domace odjebi vse skup em ne babice ker to lih ni ql sam tako odjebi v sebi vse filinge glede tega ker tisti te mucijo babica je samo povzrocitelj tega in ce ti v svoji notranjosti sodelujes potem nastajajo problemi in trpis ti babici pa dajes replay na nek nacin jo potrjujes no gud. Lahko poskusis bit tut zelo direktna odkrita do nje ne na mascevalen nacin ampak cist lepo mirno umiris konje v sebi in bos vidla pol bos tut njo bl razumela - ne da ima prav ampak ima razloge da dela kar dela - nc ni brez razloga to je dejstvo seveda pa ni njeno vedenje zaradi tega upraviceno. Babica igra igro , ta igra se imenuje skrivanje pred samim sabo nima mira v sebi se do zdej u vseh teh letih ga ni nasla ker ce bi ga nebi bla taksna , poskusi jo videt skozi to igro skoz njeno masko direktno v njeno bistvo .Razlogi zakaj to dela so v njej ona sama je ta razlog ampak tega noce in nebo  sprejela zato to potem projektira na druge in krivi druge pa vrjam tega se ne zaveda , ve ampak noce vedet : )
vse najbols ti zelim bot mirna in zavedna v koncni fazi se ne gre samo za njen odnos ampak tut za tvoj ; )
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #122 - 07.06.2010 at 11:17:55
 
Živjo, vrtnica. Zavedat se moraš, da je svet, ki ga je okrog sebe zgradila babica, realen, da deluje in da ni neka njena izmišljija, ki bi jo mogoče odpravit s tem, da bi ji dopovedala, da živi v nekem umišljenem svetu. Ona je vanj vložila preveč svoje življenjske energije (materilano premoženje, moralni kapital, morda tud ljubezen kot jo sama dojema), da bo  zaradi ene 'nehvaležne' smrklje dopustila, da bi ji vse skupaj, ki je delovalo morda sedemdeset let, kar tako ušlo iz rok. Če popusti nekje, bi morala popustit povsod. S tem, da si ji upiraš, jo samo utrjuješ v njenem svetu, ker upor poteka znotraj polja vrednot in prepričanj, ki jih je določila ona, kar je tvoj dedi pogruntal že zdavnaj, ko je sprejel njen  svet za svojega. Tebi preostane le to, da ne prevzemaš nemogoče (krščansko/misijanske?) vloge osvoboditelja/odrešitelja tisitih, ki si tega prazprav ne  željio. Ostaja ti možnost, da oblikuješ svet po svojih vrednotah/prepričanjih na način, da ne bo krepil sveta, ustvarjenega po babičini podobi. Nekakšen paralelen svet,  ki se bo napajal s tvojo energijo in ne babičino, čeprav bo sprva omejen na področja, kjer premoženjska/bivalna ter cerkvenjaško/paternalistična  pooblastila, ki si jih egoistično (a morda v dobri veri, da dela v dobro vseh, saj ji je ta nejn prav  nenazadnje potrjujeje že v tretjo generacijo) prisvaja babica, ne bodo imela neobenega vpliva. A pazi, da se tega svojega sveta ne boš lotevala gradit po babičinem vzoru (ki je zaradi svoje učinkovitosti  nedvomno privlačen  za posnemanje), saj se po moje kljub impresivnosti zavedaš zanke, v katero se je ujela babica, ker ne pozna druge oblike sobivanja kot na podlagi nadzora in podrejanja...        
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #123 - 07.06.2010 at 13:36:45
 
Draga Egotrip in Titud! Najprej se vama zahvaljujem za te vajine misli in razmišljanja ter nasvete za življenje. Moram priznati, da se strinjam z 99% napisanim, bom utemeljila.
Egotrip, povej mi nekaj, kakšen pa je bil odnos tvojih starih staršev do tvojih pravih in edinih staršev, mami in očija? Ker denimo pri men je tako, da babica totalno kontrolira očija, kaj dela, za njim hodi na vrt, ko sadi vrtnice, obrezuje sadno drevje, ne pusti mu ama ništa da naredi kot on a hoče. No, sedaj je malo bolje, je popustla, mu dovoli da je pripeljal ene skalce in da bo naredil ribnik, ki si ga tako dolgo že želi. Recimo za primerjavo, kako daleč v odnosu "komandiranja" čeprav ni sloveska beseda, gre, naj povem, da sem pred 11.leti dobila psičko, Labradorko, ki mi pomeni kar veliko. Skrbim zanjo in veliko sem že vložila vanjo. Je pes vodnik, ampak sedaj na stara leta zgolj še občasno pomaga. In kaj je moja psička naredila ko je prvič zaledala mojo babico? Naježile so se ji dlake, postala je napadalna in agresivna, pa vsi vemo, da je ta pasma zelo mirna po naravi in edini, ki ga je marala psička od starih starpev je bil dedi, ki je že imel pse ko je bil mlad. In naj povem bistvo, ko smo bili v šoli, službi, je ona moji psici dajala kosti, hrano  Shocked med obroki, samo da se ji je prikupila. Zredila jo je tako, da smo jo vozili na vse mogoče preglede, ker smo mislili, da je kaj narobe z njo. Babico smo vprašali, če jo slučajo kdaj hrani. Absolutno je vse zanikala. Dokler je enkrat nisem zalotila pri hranjenju. Moja psica, ki sem vanjo toliko vložila, je bila ves ta čas vmes hranjena z njeno bolno hrano. Da ne govorim o tem da ko sva šli na Agility mi je bruhala ker ji je pred tem babica dajala krompir. Labiji pa itak vse pojejo, ker imajo nenasiten apetit. Šele leta 2010, rojena je 1999, ko sem dediju jokala ker je psici grozilo, da bo morala na operacijo, kjer lahko umer, če ne shujša, in ga rotila, naj prosim babi reče, naj je ne hrani več, ker je ta pes vse kar imam doma, babica pa je bila ves čas 2 metra oddaljena in je poslušala, a hkrati momljala:"Joj, kdo bi ji pa sploh lahko dajal hrano? Ja, to je bila soseda, vem, on a bi kaj tekega lahko naredila, jo bom zatožila župniku."  Shocked Šele potem ji je nehala dajati hrano, ko sem v pričo nje govorila to kar bi morala njej, a sem povedala edinemu pravemu zaupniku od njiju, dediju. Sedaj ima psica malo čez 25kg, je zdrava bolj kot kdajkoli, energije ima neprimerno več in začeli bova spet z vodenjem ko bodo izpiti mimo. Smiley Torej, celo mojega psa je skušala podrediti in namesto mene, ki ji kupujem eno najdražih pasjih hran, ji je on a dajala star včasih celo surov krompir. Lahko bi celo umrla. Na srečo ni.
In zakaj sem navedla ta primer? Zato, da objasnim,  da me skrbi, RESNIČNO skrbi kaj bo z mojim očetom, ki sicer deluje močen, ga vse to njeno nadzorovanje, tudi ko je bila moja psica na predebela in je zvedel da je dejansko njegova mati tista, ki to počne, vse njeno kontrliranje, ko se ji mora upirati. Vidim, da slabi njegova življenjska energija. Rad bi bil preprosto srečen. Sedaj ne moremo več pobrati šila in kopita in se preseliti, čeprav bi se lahko, ampak glede na njuno starost so nekako dogovorjen s sestrami oz brati, torej mojimi tetami in strici, da bo oči skrbel za njiju. Saj veste, ko potrebujeta kaj iz trgovine, plačevanje položnic, lekarna, zdravnik, karkoli. Vedno je tako zelo ustrežljiv in res je vdan kljub temu, da mu babica povzroča več gorja kot je potrebno. In na drugi strani imamo mojo mami, ki je babica NIKOLI ni in je ne bo sprejela. Dela se sicer , da jo je, a resnca leži daleč skrita očem javnosti, drugih, ki ne vidijo v njeno dušo. In tu ne bom dolgovezila ampak vam samo za odtenek povedala kako hud je ta odnos moja mami - njena tašča aka babica: moja babica se ni niti udeležila poroke svojega sina in moje mami. Ja, res je. Če verjameta ali ne. Dedi je prišel, je tudi na poročnih fotografijah, nje ni. In ko sem to šele predkratkim izvedela, ker je moja mami tolko fer, da me prej ni želela filat s tem negativizmom, ali slabo govoriti o babici, sem odšla do nje, jo vprašala zakaj je ni bilo in dragi moji, veste kaj mi je odgovorila? "Ja, že nism mogla it."  Shocked Sem ji rekla: "Kako prosim? Na sinovo poroko nisi mogla it?" Je rekla, ja sem že imela drugo delo." WTF? In ko sem jo spraševala toliko časa, da mi je vsaj malo spremenila par besedic, je rekla, da če bi jo kdo povabil, pa bi šla. Tako ker je pa nihče ni povabil, pa ni šla. Takrat sem vedela da je nikoli ne bom ljubila kot babice. Te laži v katerih živi so jo tako vase potegnile, da jo je lastna sestra, s katero sta bili naboljši prijateljici celo življenje, začela ignorirati. Ne pogovarjat se več, ne pogledata v oči, nič, pa se srečata vsak dan pri maši. Žalostno za zjokat.  Cry Vem le, da je njeni sestri že umrl mož in je sedaj popolnoma drgačna kot prej, bolj je umirjena in mislim, da je našla svoj mir v sebi. In kot sta oba vidva že ugotovila, moja babica ga še ni našla. Ne vem pa, če ji RKC pri tem sploh kaj pomaga in koristi. Če ga bo dejansko kdaj sploh našla.  Huh
Ko sva se z očijem enkrat o tem pogovarjala mi je rekel, da vprašanje ali se bo on a po svoji smrti  sploh umirila. Ja, scary. Upam, želim si, molim, da!
In bojim se za mojo mami, ki je vsak dan priča tem njenim napadom, ki jih babi izvaja nad njo, bojim se, ker hodi za njo, ker bi rada moja mami od vsega tega kar je že morala tu prestati, rada samo malo miru, rada bi samo prišla domov po službi in enostavno uživala s svojim možem, na vrtu, rada bi enostavno bila srečna. A izleda, da dokler jo bo babica tako imela v kontroli, ne bo nikoli zares 100%. Velikokrat, ko vem , da bo hudo jaz mami povabim ven, na sprehod, kamorkoli, ker vem, da bi drugače škodilo okolje doma. In pomaga, ko je zunaj je dejansko tako free, kaj ko jo, ko prideva domov, čaka babica na hodniku ali preprosto kar pred garažo in se "nastavi" in čaka in čaka in dočaka da prideva domov. Bolno. In potem over and over again. Ampak vsaj pomaga, da sem jaz tam in da ji rečem, da me je razočarala ponovno, ker so jo prosila naj naju ne "spremlja". Ker to spremljanje obsega tudi poslušanje naših pogovorov, nazačetku zakona oa mi je oči razlagal, da je celo hodila na naš hodnik v našem stanovanju in poslušala pred spalnico mojih staršev. You can figure out what on your own....In moja mami je tako zelo alergična nanjo, da že ko jo vidi, začne besneti, oz totalno popeni in glee na to, da je na ta način izgubila velko živcev, je to bolj podobno nemočni ptički, ki se skuša osvoboditi majhne kletke, želi svobodo, a  ne nima in dkler bo babica živa je ne bo imela. In potem je moja mami čist jezna, dvigne se ji pritisk, postane nervozna, oči ji begajo sem tja, v meni pa se začne boj s temi čustvi, ko bi mami rada pomagala, odstranila babico, a ne morem, ne znam. In mami potem njej govori, to in ono, a ona se spreneveda in kot pravite sami samo fila s to energijo moje mami. Meni je pa tako hudo. Začnejo se mi tresti kolena ker pričakujem najhujše. Vem kako je moji mami takrat težko, kaj vse ji je že rekla moja babica. In za primer. Mami je imela pred kratkim Roj dan. Babica in dedek sta ji prišla voščit gor, čeprav jim je oči stokrat rekel, naj tega ne počnete, ker so naše stopnice zelo nevarne, ker lahko padeta se poškodujeta, dedi sploh težko hodi in da ne rabita gor hodit ampak lahko o mobitelu pokličeta kadarkoli bosta potrebovala pomoč. Ampak ne, babica sili ddedija gor, da potem cel dan jamra kako ga vse boli ker je po stopnicah moral. No in onadva prideta gor, mami jima odpre, lepo se pozdravijo, jima reče, da jima sploh ne bi bilo treba gor hodit, da lahko padeta, da je prenevarno, se jima lepo zahvali, da ne bi bilo treba, dedi ji da darilo,  lepo ji vošči potem pa babica, the devil, reče: "No, (ime moje mami), da bi bla pridna pa zdrava, vsee najboljše ti želm, res vsenajboljše sem ti vedno želela,...!" skratka nabja v nulo. Mami reče: "ja, ja, enako tudi jaz tebi želim vse dobro." Potem pa dedi reče, da bi šel, pa babica reče,: "No, pa da bi znala malo bolj potrpet!!!!!!"  Shocked Shocked Shocked Shocked
Jst sm mislila, da me bo kap. Res folk, dobesedno kap. Ženska si drzne pridt gor, po vsem in predvsem pa moji mami reče, naj malo bolj potrpi.  Roll Eyes Moja reakcija? Men so Finance padle iz rok, očiju vilica in se je začel smejat, mami pa je rekla: "Kako prosim? Kako prosim, kaj si rekla?" Jaz sem mislila, da me čaka 3.svetovna vojna. Tako me bilo strah. Res. In mami jo pogleda v oči. Babica pa z nasmehom, vrednim zgolj najhujše grozljivke, in očmi, ki so se jih ustrašili vsi moji kolegi, prijatelji, pogledom, ki nedvomno je devilski, odvrne: "No, mislim, da bi znale obe potrpeti." Mami še naprej vztraja: "Aja, a jst moram še trpeti? Že 25 let trpim, pa še moram? A misliš, da bo šlo to tako al kaj?" Prime babico za podlaht, babica pa odvrne, "Ne ne IN JST moram potrpeti, in jst in jst in jst! Heheheheh" Ja, še smejala se je. Bolno, bolno bolno.  Embarrassed

Ni mi potrebno poudarjati, da sem bila v šoku do včeraj, ko sem bila neki razstavi, ko so se mi misli umirile, a kaj ko je itak babica čakala pred garažo, čeprav ob pozni uri zvečer.  Huh
In naj povem da vse kar sem takrat naredila je bilo, da sem se oblekla in obula suprege za tečt in samo tekla tekla tekla. Nikoli v življenju nisem tako hitro in brez misli, kar tekla in tekla. Želela sem proč, nekam stran, kjer me nihče ne bi našel. Daleč od tega proč. Spomnim se, da se je delal mrak in da sem vedela, da sedaj moram iti domov. Prišla sem malo po 9uri zvečer in tako me je bilo strah nan kako situacijo bom naletela doma, da ne vem kaj. Na srečo ni bilo ne sledu o komerkoli, tišina in mir. Mir, ki ga že dolgo nisem poznala več. le mučna tišina ki je odsevala težek dvom, kaj neki se dogaja v mislih in duši moje mami: Kje je ali že spi? Upam,da je z njo vse vredu. Le z nožem bi lahko zarezala tisto tišino, ki je vladala pri nas tistega dne. "Izognila sem se!", sem si mislila, ampak pravzaprav sem mislila le na to, kake posledice so pustile besede babice v moji mami. Kdaj j bo počil film in kdaj bo mera polna.
Zato Titud ne razumem tega: Quote:
Tebi preostane le to, da ne prevzemaš nemogoče vloge osvoboditelja/odrešitelja tsitih, ki si tega prazprav ne  željio

Kako si sploh lahko kdo želi takega poniževanja, pritiska?
In ja, razumem vaju kaj mi skušata povedati. Naj razumem babico, naj poskušam ugotoviti kaj jo je pripeljalo do tega. Bila sem na drugi strani tega miselnega razumevanja. Čustvene distance. Pogovarjala sem se z njo le ob posebnih priložnostih, kako je, kaj dela, bila prijazna, ustrežljiva mala deklica za kakršno me, očitno, kljub moči, ki jo imam, pa ne govorim o fizični, Vedela sem, da lahko dosežem praktično vse. In tudi sem. Pred 4leti ko sem zaključevala gimnazijo, sem vedela da moram proč. Preselila sem se, naredila ogromno zase, svojo kariero če želite, za svoj lajf. A ves čas sem čutila, da doma ni vse tako kot mora biti in težko sem nadaljevala. Na faksu lahko, pravzaprav sem bila zelo uspešna, a v duši, v srcu sem se čedalje bolj oddaljevala od staršev. In to me pripeljalo nazaj.
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #124 - 07.06.2010 at 13:38:37
 
Očitno pišem preveč. Porabila sem svojih max. 11111 črk. Se opravičujem moderatorju za preobširen post.
Hvala za razumevanje.
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #125 - 07.06.2010 at 14:49:07
 
Vrtnica wrote on 07.06.2010 at 13:36:45:
Kako si sploh lahko kdo želi takega poniževanja, pritiska?

Kva pa vem, meni se vidi, da so vsi skupaj dosegl, kar so hotl. Dobil so te nazaj s tem, da so igral na usmiljenje (z demonizacijo babice so iz sebe naredili žrtve) in  da so vzbudili pri teb eno zaščitniški refleks, s katerim jim je 'preklestvo' uspelo (kot vidim dokaj uspešno) prenest naprej. Pusti jim, naj se igrajo, to ni tvoja igra. Pravzaprav to, kar si opisala, sploh ni nič tako posebnega, je takorekoč običajna slovenska folklora v gospodinjstvih, kjer skupaj živijo tri generacije...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #126 - 07.06.2010 at 15:09:58
 
V bistvu me ni nihče želel nazaj, kao come back varianta in lahko grem nazaj kadarkoli želim. To mi mami ves čas dopoveduje, da to okolje ni zame, da sem sposobna nečesa več, tistega, kar je v meni, za kar sem namenjena, tako kot vsak izmed nas je in ima vlogo ter namen na tem svetu. Naj grem tja, kjer bo moja duša lahko normalno živela, da dam ven ves ta potencial, to kar sem začela, da dokončam, to kar si želim narediti in to kar ima mesto v meni. In nihče si ne želi gledat nesrečnega otroka doma. Sploh pa smo s starši mnenja, da je trenutna situacija zlo sick, ker če mene vprašaš, 3. generacije pod streho je no go. Suicide. Brezkompromisno. Ker ni zdravo ker ni naravno. Ampak mene zanima kaj potem? Pusim vse doma pa naj se pokoljejo med seboj ali kaj? Mislim tko no, v zlo grobi obliki opisano. Ker nisem človek, ki bi lahko živel svoje profitno luksuzno življenje v uspehu vedoč, da se njegovi starši je**jo khm, preživljajo teror nekje drugje. Aja, čaki kje že? Doma!
Ker nekako takole je: jaz lahko postanem to, kar si želim, amapk glih to me žre, ker onadva ne gresta dalje in se ne moreta "osvobodit" babičine kontrole. Če bi razmišljala tako kot jaz, tako kot mi svetujete, ok. Sam kdo pa sem jaz, da bom govorila očiju kok nej se obnaša. Preizkusil je že nešteto variant in ko je bil tik pred tem, da gremo, je dedi postal preslaboten za vožnjo avtomobila in sedaj mora bit pač nekdo "doma".
Kar se pa tiče prekletstva, ki jim ga je, kot vidiš dokaj uspešno uspelo prenest naprej...ne vem no, meni se zdi to malo shallow. Huh Ne razumem kaj točn želiš povedat s tem.
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #127 - 07.06.2010 at 15:18:13
 
Quote:
Bleh tolk stari ljudje pa glede odnosa niso od zivljenja nc odnesl in se mal kej naucili o sebi.

Točn tko jst pravim, nič tak človek ne odnese od lajfa. Edin kar bo moja babi odnesla je en kup župnikovih nasvetov in zakoreninjenih prepričanj RKC.
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: Božanska in demonska narava
Reply #128 - 07.06.2010 at 15:32:47
 
Zdej ko sm to prebral vse me je kar nekak potegnilo v tvoje cevlje : ) by the way ti kr pisi pisi kolker ti srce pozeli : ) Ja kot je reku titud je to se kr pogosta situacija slovenskih druzin , je blo tut pr meni podobno sam mal drugacne okoliscine . Odnos mojih starih starsev  do mojih starsev je bil kr cist podobn odnosu tvoje babice do tvoje  mame in oceta. Oce ni mogel prav nc nrdit po svoji volji okusu ker je bil non stop teroriziran od dedka in babice prav od obeh kr bad situacija . Zal moj oce poleg tega se trpel za boleznijo in je predn sm dopolnil 18 let umrl . Takrat sm sele porajtal - dedkove besede ko mi je sporocil da oceta ni vec - hvalabogu ste vsaj reseni !! well to je demonsko kajne . Takrat sm sele stekal da no way da se bo kej spremenilo in se vec nism obremenjeval sprejel sm to kar je in se je moj boj proti starim starsem koncal . Mama je cez cajt spoznala novga partnerja in se odselila jaz pa ravno tko mal zatem odsel . in zdej je vec kot desetletje kar nisem spregovoril z babico in dedkom. In tukaj se strinjam z Titud- om da boj proti ce recemo temu demonskim silam nebo pomagal ker bos ustvarla samo se vec psihicnega nasilja . Vendar tut to ni resitev da odides stran ker tist kar mors razresit v svojem odnosu nebo reseno ampak samo odlozeno . Nasilje ustvarja sam se vec nasilja fizicnega ali psihicnega in to ni resitev tut da se pokoris podredis ni resitev . Ampak resitev je v bistvu na tvoji dlani in v tebi ti si resitev zase . Kako to prakticno izvajat da bo zate uspesno lahko po mojm samo sama ugotovis seveda komot s pomocjo predlogov drugih ki pa so samo pokazatelj poti pot pa najdes sama . V glavnem situacija ni ql to je dejstvo in ce se bos se sama dost obremenjevala potem bo se slabs , dobro je delovat cim bolj zavedno sprejet situacijo taksno kot je in ne dopuscat da ti tvoj um se slabsa zadeve jbg je kot je in ti lahko mislis kar zelis nebo nc drugac... od tu potem nadaljuj , tut custva te ne smejo prevzet ,seveda imas rada starse in jim ne privoscis teroriziranja tvoje babice ampak um te lahko na podlagi custev napacno usmeri v nasilje in mascevanje u neko borbo proti slabem - za dobro , ampak zal z borbo se ne ustvarja mir ker ce bi blo tko pol bi bil  mir na zemlji ze lep cajt .Ne dvomim niti mal ne da bos resila situacijo in nasla resitve najbrz ne cez noc ampak z mirnim odnosom v sebi do sebe ti bo pravgotovo lazje : ) Se eno resnico recem ki nevem marskomu se smesno slisi ampak to je resnica - nihce in nic ni tako pomembno da bi ti kot bitje morala trpeti in v resnici nihce nima moci da tebi povzroca trpljenje lahko pa res edino in samo z tvojim sodelovanjem . In ko z sodelovanjem sprejmes se pokoris vplivu zacnes trpet in takrat situacije ne vidis realno in resitev se oddalji.
My powers are with you : )
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #129 - 07.06.2010 at 15:42:50
 
Vrtnica wrote on 07.06.2010 at 15:09:58:
Kar se pa tiče prekletstva, ki jim ga je, kot vidiš dokaj uspešno uspelo prenest naprej...ne vem no, meni se zdi to malo shallow. Huh Ne razumem kaj točn želiš povedat s tem.

Ustvarjena družinska psihodinika odnosov je tolk očitno močna, da si  lajfa izven nje očitno ne moreš  niti predstavljat, kaj šele udejanit. Ampak ta bo močna tud po tem, ko starih staršev ne bo več, zato na to ne računaj preveč: babičin vpliv vas bo kot 'zli duh' držal skupaj (bo iz posameznih članov družine delal skupnost) še naprej, zato ga noben ne bo imel posebnega motiva izganjat. Zato začni reševat svojo kožo zdaj neglede na na posledice za druge. Egoizem je po moje v določenem kontekstu lahko čist zdrava zadeva.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #130 - 08.06.2010 at 08:17:54
 
titud wrote on 07.06.2010 at 15:42:50:
Zato začni reševat svojo kožo zdaj neglede na na posledice za druge. Egoizem je po moje v določenem kontekstu lahko čist zdrava zadeva.    

Ko bi le več ljudi dojelo, da to ni noben egoizem ampak pogum, pamet, hrbtenica. Ampak v slovenskih družinah je na voljo vse, razen hrbtenice in osebnega dostojanstva, presranosti maš pa tolk, da že iz ušes gleda.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: Božanska in demonska narava
Reply #131 - 08.06.2010 at 11:56:21
 
El Pesnik wrote on 08.06.2010 at 08:17:54:
titud wrote on 07.06.2010 at 15:42:50:
Zato začni reševat svojo kožo zdaj neglede na na posledice za druge. Egoizem je po moje v določenem kontekstu lahko čist zdrava zadeva.    

Ko bi le več ljudi dojelo, da to ni noben egoizem ampak pogum, pamet, hrbtenica. Ampak v slovenskih družinah je na voljo vse, razen hrbtenice in osebnega dostojanstva, presranosti maš pa tolk, da že iz ušes gleda.

Smiley Smiley
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Vrtnica
2
**
Offline

Angels do exist!
Posts: 89

Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #132 - 08.06.2010 at 19:47:34
 
Se strinjam z napisanim, mi je pa tudi všeč, da se je še nekaj ljudi vključilo v pogovor, saj nas, no vsaj mene osebno, več mnenj, seveda, če so konstruktivna, kar zgoraj napisana so, le bogati.

Ja, v enem dnevu, pravzaprav v noči se da kar marsikaj spremenit. Ne vem sicer kak magičen učinek je imel moj včerajšnji pogovor, oz. vse, misli, želje, občutki, torej popolnoma vse, na mojo babico, ampak danes me je celo moj dedek poklical po mobiju in me prosil, če grem zanj na banko, samo me itak ni blo doma oz. itak nisem imela časa, no ampak point je v tem, da se je babica umirila. Ne vem zakaj, ampak očitno je poštekala, da me s svojim obnašanjem spravlja v neprijeten položaj. Pa da se ne bom ponavljala, ampak mislim, da grejo tu predvsem zasluge mojemu dediju, ki je, lahko bi rekla, da moj duhovni učitelj, z njim sem resnično zelo povezana, imava neko spiritualno, razumsko povezanost in v meni vidi svojega naslednika oz naslednico, kar niti ni tko slabo, ker je njegova življenjska pot, karierno predvsem, res osupljiva. In glede na to, da sva se včeraj zopet pogovarjala o viziji in življenju, je zopet ugotovil, kako nesrečna sem, kadar se ukvarjam, dopovedujem babici in najbrž je babici sam povedal, naj me ne posiljuje s svojim načinom. Tako mislim, ker drugače ne bi bilo takega miru, ko sem prišla domov. Ker pač on mi veliko pomeni in res imam srečo, no pa niti ni sreča tako mi je bilo po moje namenjeno, da imam pač takšno babico kakršna je in njeno POPOLNO (jing jang varianta) nasprotje - mojega dedija, ki, za opombo, ni nek povprečen slovenski dedek, ki je svoje življenje preživel na kaki kmetiji(pa ne da imam kaj proti kmetijam, vsako delo je častno, le pred 50.leti je bilo cca. 90% kmečkega prebivalstva), ampak je zelo izobražen in tudi inteligenten človek, ki ima, za povrhu še razvito duhovno plat življenja. In, ki ni živel v tej zaplankani Sloveniji,(spet, pa ne da imam kaj proti njej), ampak je svoje znanje izpopolnjeval, dopolnjeval po Evropi in v končni fazi prenesel name, oz kot pravi sam tistih, ki so se nas njegove besede dotaknile. Slučajno izgleda, da sem poleg ostalih 6. bratrancev in sestričen to le jaz.  Wink
Ja no, zanimivo, ampak vsakič, ko grem k njemu na pogovor, se mi zdi, kot, da se pogovarjam z dušo, ki me popolnoma razume, v bistvu na način, ki ga morda ne razumeta niti moja starše, oz tako bi rekla, na drugačen način. Moja starša razumeta mene na drugačen način. On pa ima neko empatijo, modrost, razum, ki ga pri nasprotnem spolu občudujem, globino in (morda se bo slišalo čudno) ampak smisel, vsebino, ne zgolj formo. In to je tisto neprecenljivo. Tega ti ne more vzeti nihče ne glede na vse. Primer za to je on. Je primer človeka, ki je šel skozi življenje, ga užil v vsej svoji polnosti, živel pošteno življenje, za seboj pa pustil neizmeren pečat ne le materialnega bogastva, ampak duhovnega, moralnega kapitala. Tega mi ne more vzeti nihče. In ker je očitno, da moji sorodniki tega drugega kapitala v njem ne vidijo in se pehajo le za kapitalom zunanjega materializma, pod katerim se skrivajo, sem vesela za spoznanje, da sem morda edina, ki je imela to čast, da sem z njim odraščala, preživljala svoje otroštvo, si nezavedno nabirala moralni kapital, ki pa mi ga nihče izmed prej omenjenih sorodnikov ne more odvzeti, saj je edina stvar, ki so jo pozabili, ko so si nagrabili premoženje ta, da teh stvari pač ne kupiš z denarjem.  In tu sem pomirjena.
Back to top
 

We are not human beings on a spiritual journey. We are spiritual beings on a human journey.
Stephen Covey
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Božanska in demonska narava
Reply #133 - 09.06.2010 at 16:39:17
 
Lahko da je tvoj ded širok in razgledan človek, vendar je očtno nadzor nad domačo sceno prepustil babici. Zdaj nima ne volje ne moči, da bi ji na tem polju kunkuriral, še posebej v obdobju, ko postaja očitno,   da se babica panično boji izgube tega nadzora.

Sam nimam izkušenj s starimi starši, tradicionalno pa naj bi opravili inciacijo mladostnika v odraslo osebnost pri vnukih bolje od staršev. Tu pa naj bi se njihov vpliv tudi končal, če ne se lahko  zgodi, da  namesto do osvoboditve pride do zaciklanosti v odvisnost. No, nekdaj se je dogajalo, da so se po tej inicaiciji biološko ali vsaj socialno umaklnili, danes pa se je proces zavlekal že skoraj na pravnuke (če imajo vnuki sploh otroke, kar je  zaradi neopravljene inicicaije v odraslost vse manj verjetno).

Pri dedu te očino  privlači njegova svetovljanskot, ki bi ti bila lahko (poleg materialne) dobra popotnica v svet. Boljša kot potreba po tem, da prevzemaš vlogo njegovega 'hišnega advokata' pred babičinimi obtožbami, zaupnika  in začitnika pred njenimi kapricami, česar on po moje  ne potrebuje, saj je na babičino družinsko superiornost  najbrž pristal zavestno in je bila to pač cena, s katero je plačeval svoj duhovni razvoj.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Božanska in demonska narava
Reply #134 - 09.06.2010 at 20:08:04
 
sem mela nekej 'demonskih' žensk v življenju (na koncu ponavad ugotoviš, da so une 'domače' še najbl izi) in dostkrat ugotovim, da če se nekdo ne bi odločil vloge 'hudiča' igrat, drugi ne bi mogli svojih kril trenirat..
pa kakorkoli se ti tole sliši
ljudje se odločamo
in če boš ti hotla svojo družino porihtat, tak ko se tebi zdi da bi blo najbolš, pazi da ne boš na koncu v vlogi svoje babice pristala
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11